loading
Arbejder ...

Frem Open 2020

Vis Gruppe : Parringer
Frem Open - gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
17871820
6
0
2
½
3
 
4
 
5
 
½4 - 53,5516963,221711
2Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
15261640
5
0
1
½
6
 
3
 
4
 
½4 - 51,614771,811588
3Markus Maagaard
Frem Skakklub
17061794
4
1
5
 
1
 
2
 
6
 
12 - 3316463,011754
4Alf Andries
Frem Skakklub
15171624
3
0
6
0
5
 
1
 
2
 
061,5514471,711556
5Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
15261625
2
1
3
 
4
 
6
 
1
 
12 - 31,614991,711597
6Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
17981863
1
1
4
1
2
 
5
 
3
 
213,6517983,541801

Frem Open - gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Morten Emil Jannik
Odense Skakklub
14501551
6
1
2
½
3
 
4
 
5
 
2 - 32,713962,911523
2Julius Mygind Møllegaard
Frem Skakklub
13661313
5
1
1
½
6
 
3
 
4
 
2 - 3213441,101329
3Rasmus Lehd
Frem Skakklub
14671569
4
1
5
1
1
 
2
 
6
 
212,8514673,061527
4Peter Bille Fynbo
Frem Skakklub
13901529
3
0
6
0
5
 
1
 
2
 
05 - 62,212912,741474
5André Friis Møller
Frem Skakklub
14311494
2
0
3
0
4
 
6
 
1
 
05 - 62,5513162,471445
6Clara Heiberg
Frem Skakklub
14401526
1
0
4
1
2
 
5
 
3
 
142,6513662,721457

Frem Open - gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Linus Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
10961358
2
0
4
 
   07 - 80,5510710,821325
2Dan Wulff Kristensen
Frem Skakklub
13011518
1
1
6
½
   2 - 31,612970,711524
3Magnus Nielsen
1000
4
 
7
0
   07 - 80100001000
4Mikkel Kvist Jepsen
Læseforeningens Skakklub
12341335
3
 
1
 
   061,511670,471316
5Leia Andries
Frem Skakklub
11971304
6
0
8
½
   ½4 - 51,5511500,731295
6Oliver Kaehne Snedker
Frem Skakklub
1000
5
1
2
½
   2 - 30,4105401000
7Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
12051314
8
1
3
1
   211,5512250,741319
8Robert Crawford
Frem Skakklub
9751127
7
0
5
½
   ½4 - 50,459780,531126
Indbydelse

FREM OPEN 2020

Traditionen tro indbyder FREM Skakklub hvert forår til Frem Open.

Spillested:
Ungdomshuset, Nørregade 60, 3. sal, 5000 Odense C.

Spilledatoer:
Mandage – 2., 9. & 23. marts, samt 20. & 27. april.
Alle dage med start kl. 18.30.

Udsatte partier:
Kan afvikles på datoer med anden aktivitet i klubben. Desuden er det muligt at spille i Læseforeningen om torsdagen, såfremt man melder sin ankomst inden.

Betænkningstid:
90 min. til 40 træk, derefter 15 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk fra træk ét.
NB: Det er tilladt at komme op til en halv time for sent til runden uden at det medfører tab.

Grupper:
6-mandsgrupper alle-mod-alle efter rating - evt. monrad i nederste gruppe.
Kvalificerede grupper ELO-rates.

Indskud:
Kr. 125,-
Indskud betales inden første runde.

Præmier:
I alle grupper (undtagen evt. Monrad-gruppe) er præmiefordelingen: 1. 400,- og 2. 200,-

Tilmelding:
Senest den 29. februar via turnering.skak.dk eller til Kristoffer Dyrgaard, kristoffer@frem-skakklub.dk eller tlf. 25 75 76 78.

Vel mødt i Frem Skakklub!

Periode 2020-03-02 .. 2020-04-27
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Kristoffer Dyrgaard
Dommere Alle grupper:  Aske Scott Graulund , Yann Le Besq , Per Stentebjerg-Hansen

Tilmeldings muligheder til Frem Open 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Frem Open - gruppe 1 6 2020-03-02 2020-02-29
Frem Open - gruppe 2 6 2020-03-02 2020-02-29
Frem Open - gruppe 3 8 2020-03-02 2020-02-29
Totalt antal tilmeldte 20
Deltagere i gruppen Frem Open - gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100301886 1447947 1. Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1787 1820 2020-02-17
100302026 1468480 2. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1526 1640 2020-02-20
100301919 1451294 3. Markus Maagaard Frem Skakklub 1706 1794 2020-02-25
100301969 1463373 4. Alf Andries Frem Skakklub 1517 1624 2020-02-24
100301927 1451669 5. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1526 1625 2020-02-29
100301938 1461044 6. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1798 1863 2020-02-12
Deltagere i gruppen Frem Open - gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100300226 1433814 1. Morten Emil Jannik Odense Skakklub 1450 1551 2020-02-25
100302038 1469720 2. Julius Mygind Møllegaard Frem Skakklub 1366 1313 2020-02-23
100301948 1461206 3. Rasmus Lehd Frem Skakklub 1467 1569 2020-02-17
100301963 1462423 4. Peter Bille Fynbo Frem Skakklub 1390 1529 2020-02-20
100301795 1439081 5. André Friis Møller Frem Skakklub 1431 1494 2020-02-17
100302032 1469193 6. Clara Heiberg Frem Skakklub 1440 1526 2020-02-20
Deltagere i gruppen Frem Open - gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100302011 1467220 1. Linus Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1096 1358 2020-02-12
100500467 1408666 2. Dan Wulff Kristensen Frem Skakklub 1301 1518 2020-02-25
- 3. Magnus Nielsen 1000 2020-02-28
100302028 1468790 4. Mikkel Kvist Jepsen Læseforeningens Skakklub 1234 1335 2020-01-27
100302033 1469207 5. Leia Andries Frem Skakklub 1197 1304 2020-02-24
100302076 - 6. Oliver Kaehne Snedker Frem Skakklub 1000 2020-02-24
100301937 1461036 7. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1205 1314 2020-02-12
100301902 1450182 8. Robert Crawford Frem Skakklub 975 1127 2020-02-19