Arbejder ...

loading

ÅM i Lyn 2020  

Indbydelse

ÅM i Lyn 2020

CHESS HOUSE OG SKAKKLUBBERNE I AARHUS INVITERER TIL DET AARHUSMESTERSKABET I LYNSKAK.

Spilledag/ tidspunkt
Lørdag den 22. februar kl. 13:00

Turneringsform
Der spilles indledende runder med videre kvalifikation til finalegrupper. De to bedste i den øverste finalegruppe spiller finale om ÅM-titlen i lyn

Betænkningstid
Der spilles med 3 minutter + 2 sekunder pr. træk.

Indskud
100 kr. der betales på spillestedet.

Præmier
1. præmie på kr. 750. Der vil også være rating- eller gruppepræmier.

Tilmelding
Senest torsdag den 20. februar online via. Dansk Skak Unions Turneringssystem.

Spillested
Chess House
Katrinebjergvej 111A
8200 Aarhus N

Periode 2020-02-22 .. 2020-02-22
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Matthiesen
Dommere

Tilmeldings muligheder til ÅM i Lyn 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
- 23 2020-02-22 2020-02-20
Totalt antal tilmeldte 23
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Elo Tilmeldt
100602151 1420437 Benjamin Christensen Nordre Skakklub 1908 2049 2020-02-05
100602740 675733 Charles Dumas Århus Skakklub/Skolerne 2114 2289 2020-02-20
100600930 1409506 Dennis Hemdorff Nordre Skakklub 1933 1968 2020-02-20
100901809 1467123 Emil Zander Kjellerup Skakklub 1294 1462 2020-02-20
100602308 1440640 FM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2433 2338 2020-02-20
100600675 1401408 FM Mads Boe Skanderborg Skakklub 2337 2271 2020-02-16
100400392 1404067 FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2286 2248 2020-02-20
100103912 1444514 FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2233 2315 2020-02-20
100601053 1403486 FM Tom Petri Petersen Nordre Skakklub 2202 2313 2020-02-07
100701367 1402340 IM Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub 2430 2392 2020-02-21
100600709 1400568 IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2347 2359 2020-02-20
100601893 1411438 Johnny Jensen Aros Skakklub 1803 1825 2020-02-20
100600508 1406949 Kai S. Munk Skanderborg Skakklub 1889 1954 2020-02-20
100602129 1404792 Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2180 2103 2020-02-10
100501719 1444840 Mads Munk Jensen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1484 2020-02-12
100600330 1451693 Martin Frøkjær-Jensen Viby Skakklub 1732 1769 2020-02-05
100602596 1467549 Noa Sinding Syddjurs Skakklub 500 1539 2020-02-20
100600595 1402889 Pelle Rødkjær Bank Skakklubben af 1968 2227 2314 2020-02-18
100600350 1400800 Poul Erik Nielsen Nordre Skakklub 2209 2174 2020-02-06
- Rasmus Nielsen 1938 2045 2020-02-20
101095138 1457292 Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968 1836 1979 2020-02-12
100201202 1402064 Steen Farup Christensen Nordre Skakklub 1967 1911 2020-02-21
100600759 1422006 Willy Møller Nielsen Syddjurs Skakklub 1821 1919 2020-02-19