loading
Arbejder ...

Junior Kronborg Master 2020

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 2B Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
1094
6
1
2
1
3
1
4
1
5
1
512,851243
2Vuk Bang Balslev
Nørrebro Skakklub
1170
5
1
1
0
6
1
3
1
4
1
423,451195
3Diya Shekar
Skak for sjov
1043
4
0
5
0
1
0
2
0
6
0
062,45911
4Sif Vengel Andersen
Hillerød Skakklub
1034
3
1
6
1
5
0
1
0
2
0
242,41016
5Leonard Samoilenko
Skak for sjov
1047
2
0
3
1
4
1
6
1
1
0
332,451072
6Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
911
1
0
4
0
2
0
5
0
3
1
151,4887

Gruppe 2C Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Vincent Videbæk
Holbæk Skakklub
994
6
0
2
1
3
1
4
0
5
0
242994
2Peter Vedel
Brønshøj Skakforening
996
5
0
1
0
6
0
3
½
4
0
½62,05903
3Sixten Storm Waage
Skak for sjov
1000
4
0
5
0
1
0
2
½
6
½
152,05937
4Sebastian Petersen
Præstø Skakklub
9981039
3
1
6
½
5
½
1
1
2
1
422,051129
5Elin Wu
Nørrebro Skakklub
12461180
2
1
3
1
4
½
6
1
1
1
13,91273
6Pavan Venkatraman
Skakforeningen ØBRO
1109
1
1
4
½
2
1
5
0
3
½
332,951111

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn

Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1August Jalving
Skak for sjov
1574
6
1
2
½
3
1
4
½
5
1
424,11570
2Zeeshan Kustagi
BMS Skak
16131658
5
1
1
½
6
1
3
1
4
1
14,31619
3Christian Derlich
Nørrebro Skakklub
1166
4
0
5
1
1
0
2
0
6
1
251,81175
4Frida Bjerregaard Hagen
Skak for sjov
881
3
1
6
1
5
0
1
½
2
0
30,41055
5Oliver Wu
Nørrebro Skakklub
1170
2
0
3
0
4
1
6
1
1
0
241,81179
6Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
12951484
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
062,551180

Gruppe 2A Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Oskar Vinter
Helsingør Skakklub
978
6
1
3
0
4
0
7
1
2
0
262,45951
2Jack Emil Ahm
Helsingør Skakklub
1000
5
0
6
0
7
1
4
0
1
1
272,8952
3Max August Møller Andersen
Køge Skakklub
1000
4
1
1
1
5
1
8
1
6
1
512,81153
4Jonathan Østlund
Hillerød Skakklub
1144
3
0
7
1
1
1
2
1
8
0
33 - 43,51122
5Hugo Løvenstjerne
Helsingør Skakklub
885
2
1
8
1
3
0
6
0
7
1
33 - 42945
6Kamal Yogasimman
Hillerød Skakklub
769
1
0
2
1
8
0
5
1
3
0
251,2817
7Solbjørn Gaardbo
Helsingør Skakklub
1000
8
0
4
0
2
0
1
0
5
0
082,5851
8Shang Tan
Skak for sjov
1000
7
1
5
0
6
1
3
0
4
1
322,751011
Indbydelse

 

JUNIOR KRONBORG MASTER 2020
 

LØRDAG DEN 24. OKTOBER 10 – 14

Turneringen er i år på maksimum 30 deltagere af hensyn til forsamlingforbuddet. Det er muligt at komme på venteliste og få en plads hvis der skulle komme et afbud. Skriv til turneringsledelsen på rene@hskak.dk.

 

Tilmeld dig allerede nu til Junior Kronborgmesterskabet i hurtig skak, som vil afvikles for 5. gang i forbindelse med den traditionsrige Kronborg Turnering. Turneringen er flyttet til fra maj til oktober og afholdes i vores nye lokaler på Byskolen i Helsingør.

Turneringen er åben for alle juniorer og ungdomsspillere op til 15 år. Turneringen vil blive ratet som hurtig skak i Dansk Skak Unions regi og vinderen bliver kåret som Junior Kronborg Master 2020. Der er præmier til 1. – 3. plads i hver gruppe.

Niveau I - Øvet der har spillet med en del turneringer og sluttet i top 3 en eller flere gange
Niveau II - Let øvet der har været med i enkelte turneringer dog uden at vinde det helt store
Niveau III - Nybegyndere der er med i deres første turnering

TIDSPLAN
Runde 1 kl. 10.00 – 10.40
Runde 2 kl. 10.50 – 11.30
Runde 3 kl. 11.40 – 12.20
Runde 4 kl. 12.30 – 13.10
Runde 5 kl. 13.20 – 14.00
SPILLESTED
Skolen i bymidten, (Afdeling Byskolen), Marienlyst Allé 2, Bygn. 11, 2. sal, 3000 Helsingør
BETÆNKNINGSTID
20 minutter pr. spiller til hele partiet
TURNERINGSFORM
Fortrinsvis 6 mandsgrupper (alle mod alle) hvis muligt og opdelt efter alder og rating niveau ellers Monrad grupper.
INDSKUD 
50 kr. Betales ved indskrivning fra kl. 9.30
TILMELDING
Senest Torsdag den 22. oktober 2020. Anvend tilmeldingsformularen online her på siden, Dansk Skak Unions turneringsside eller alternativt til René Weichel e-mail: rene@hskak.dk eller tlf. +45 29 200 457
BETALING
Forudbetaling til Helsingør Skakklub på MobilePay 43177 eller overførsel til Sparekassen Sjælland – Fyns bankkonto regnr. 0550  Kontonr. 102727. Husk at angive spillerens navn. 
ØVRIGE FORHOLD 
Der vil være kantine med mulighed for at købe kaffe, te, øl, vand, toast, chokolade, slik m.m.
Turneringen afvikles i ikke-ryger lokaler på Byskolen i Helsingør

BEMÆRK

Der vil i år være en begrænsning på 30 deltagere af hensyn til forsamlingsforbuddet på 50. Vi anbefaler derfor samkørsel så der ikke er for mange forældre til turneringen. Der vil være god afstand mellem spillerne. 

Periode 2020-10-24 .. 2020-10-24
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://https://hskak.dk/tilmelding%252520junior%252520master-2.html
Turnerings komite
Hoveddommer Ole Bøgh Larsen
Dommere
Gruppe 2C:  René Fabricius Weichel
Gruppe 1 :  René Fabricius Weichel
Gruppe 2A:  René Fabricius Weichel

Tilmeldings muligheder til Junior Kronborg Master 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://https://hskak.dk/tilmelding%252520junior%252520master-2.html

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 2B 6 2020-10-24 2020-10-22
Gruppe 2C 6 2020-10-24 2020-10-22
Gruppe 3 0 2020-10-24 2020-10-22
Gruppe 1 6 2020-10-24 2020-10-22
Gruppe 2A 8 2020-10-24 2020-10-22
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Gruppe 2B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104481 1469290 1. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1094 1127 2020-09-03
100104761 - 2. Vuk Bang Balslev Nørrebro Skakklub 1170 2020-10-03
100104604 1472330 3. Diya Shekar Skak for sjov 1043 2020-10-12
100803193 1470205 4. Sif Vengel Andersen Hillerød Skakklub 1034 2020-10-14
100104539 - 5. Leonard Samoilenko Skak for sjov 1047 2020-10-16
100104573 - 6. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 911 2020-09-08
Deltagere i gruppen Gruppe 2C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100202396 1462768 1. Vincent Videbæk Holbæk Skakklub 994 2020-10-09
101095989 - 2. Peter Vedel Brønshøj Skakforening 996 2020-10-19
100104648 - 3. Sixten Storm Waage Skak for sjov 1000 2020-10-16
100202442 1465163 4. Sebastian Petersen Præstø Skakklub 998 1039 2020-10-21
100104423 1469185 5. Elin Wu Nørrebro Skakklub 1246 1180 2020-08-23
100104652 1471376 6. Pavan Venkatraman Skakforeningen ØBRO 1109 2020-10-15
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104605 1471759 1. August Jalving Skak for sjov 1574 2020-08-23
101095984 1468839 2. Zeeshan Kustagi BMS Skak 1613 1658 2020-09-20
101096373 - 3. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 1166 2020-10-07
101096723 1472089 4. Frida Bjerregaard Hagen Skak for sjov 881 2020-10-14
100104348 1467182 5. Oliver Wu Nørrebro Skakklub 1170 2020-08-23
100202278 1457942 6. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1295 1484 2020-10-21
Deltagere i gruppen Gruppe 2A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100803134 - 1. Oskar Vinter Helsingør Skakklub 978 2020-10-05
100803199 - 2. Jack Emil Ahm Helsingør Skakklub 1000 2020-09-30
100202587 - 3. Max August Møller Andersen Køge Skakklub 1000 2020-10-22
100803159 - 4. Jonathan Østlund Hillerød Skakklub 1144 2020-10-15
100803046 - 5. Hugo Løvenstjerne Helsingør Skakklub 885 2020-09-23
100803218 - 6. Kamal Yogasimman Hillerød Skakklub 769 2020-10-22
100803247 - 7. Solbjørn Gaardbo Helsingør Skakklub 1000 2020-10-06
100104681 - 8. Shang Tan Skak for sjov 1000 2020-10-15