Smuk Skak Weekend EMT 2020
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jens Olaf Svanholm Fogh Viby Skakklub | 2112 | 2117 | 6 ½ | 2 1 | 3 0 | 4 0 | 5 ½ | 2 | 5 | 1,65 | 2119 | 1,65 | 2124 | |
2 | Rune Andersen Bornholms Skakklub | 2113 | 2129 | 5 0 | 1 0 | 6 0 | 3 0 | 4 0 | 0 | 6 | 1,65 | 2080 | 1,73 | 2094 | |
3 | FM Rasmus Thøgersen Jetsmark Skakklub | 2259 | 2270 | 4 1 | 5 1 | 1 1 | 2 1 | 6 1 | 5 | 1 | 2,8 | 2327 | 2,84 | 2313 | |
4 | IM Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub | 2366 | 2384 | 3 0 | 6 0 | 5 ½ | 1 1 | 2 1 | 2½ | 3 - 4 | 3,6 | 2344 | 3,69 | 2372 | |
5 | Lars Hansen Skakklubben af 1968 | 2219 | 2223 | 2 1 | 3 0 | 4 ½ | 6 1 | 1 ½ | 3 | 2 | 2,5 | 2229 | 2,46 | 2234 | |
6 | FM Nicolai Kvist Brondt BMS Skak | 2253 | 2244 | 1 ½ | 4 1 | 2 1 | 5 0 | 3 0 | 2½ | 3 - 4 | 2,75 | 2248 | 2,63 | 2241 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub | 2067 | 2104 | 6 ½ | 2 1 | 3 1 | 4 ½ | 5 ½ | 3½ | 1 - 2 | 3,15 | 2074 | 3,33 | 2107 | |
2 | Morten Lyck Hansen Skakklubben af 1968 | 1916 | 1945 | 5 1 | 1 0 | 6 0 | 3 1 | 4 0 | 2 | 3 - 6 | 1,95 | 1918 | 2,06 | 1944 | |
3 | Lars Wilton Pedersen Esbjerg Skakforening | 1999 | 1984 | 4 ½ | 5 ½ | 1 0 | 2 0 | 6 1 | 2 | 3 - 6 | 2,6 | 1981 | 2,36 | 1977 | |
4 | Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening | 2002 | 2021 | 3 ½ | 6 1 | 5 ½ | 1 ½ | 2 1 | 3½ | 1 - 2 | 2,65 | 2019 | 2,67 | 2038 | |
5 | Martin Knudsen Skakklubben af 1968 | 1997 | 1990 | 2 0 | 3 ½ | 4 ½ | 6 ½ | 1 ½ | 2 | 3 - 6 | 2,6 | 1979 | 2,41 | 1982 | |
6 | Lars Foldager Pedersen Skive Skakklub | 1936 | 1959 | 1 ½ | 4 0 | 2 1 | 5 ½ | 3 0 | 2 | 3 - 6 | 2,1 | 1933 | 2,17 | 1956 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 | 1873 | 1821 | 6 1 | 2 ½ | 3 ½ | 4 0 | 5 1 | 3 | 2 | 2,7 | 1882 | 2,15 | 1838 | |
2 | Johnny Jensen Aros Skakklub | 1845 | 1852 | 5 ½ | 1 ½ | 6 1 | 3 ½ | 4 0 | 2½ | 3 - 4 | 2,5 | 1845 | 2,40 | 1854 | |
3 | Colin Watson Skanderborg Skakklub | 1830 | 1871 | 4 0 | 5 ½ | 1 ½ | 2 ½ | 6 1 | 2½ | 3 - 4 | 2,35 | 1835 | 2,57 | 1870 | |
4 | Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding | 1826 | 1865 | 3 1 | 6 1 | 5 1 | 1 1 | 2 1 | 5 | 1 | 2,3 | 1958 | 2,51 | 1915 | |
5 | Guido Heinemann Gråsten Skakklub | 1857 | 1866 | 2 ½ | 3 ½ | 4 0 | 6 1 | 1 0 | 2 | 5 | 2,6 | 1839 | 2,52 | 1856 | |
6 | Claus Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub | 1854 | 1905 | 1 0 | 4 0 | 2 0 | 5 0 | 3 0 | 0 | 6 | 2,55 | 1778 | 2,85 | 1848 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Allan Westenborg Syddjurs Skakklub | 1733 | 1808 | 6 1 | 2 ½ | 3 1 | 4 ½ | 5 ½ | 3½ | 1 - 2 | 2,45 | 1766 | 2,11 | 1816 | |
2 | Jonas Nielsen Nordre Skakklub | 1729 | 1757 | 5 1 | 1 ½ | 6 1 | 3 1 | 4 0 | 3½ | 1 - 2 | 2,4 | 1765 | 1,76 | 1772 | |
3 | Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub | 1716 | 1733 | 4 ½ | 5 0 | 1 0 | 2 0 | 6 1 | 1½ | 5 | 2,3 | 1692 | 1,61 | 1711 | |
4 | Graham Christopher Taylor Skakklubben af 1968 | 1728 | 1831 | 3 ½ | 6 ½ | 5 ½ | 1 ½ | 2 1 | 3 | 3 | 0 | 1728 | 2,26 | 1836 | |
5 | Bent Rømer Radoor Esbjerg Skakforening | 1800 | 1829 | 2 0 | 3 1 | 4 ½ | 6 ½ | 1 ½ | 2½ | 4 | 3 | 1785 | 2,26 | 1824 | |
6 | Leo Christiansen | 1724 | 0 | 1 0 | 4 ½ | 2 0 | 5 ½ | 3 0 | 1 | 6 | 2,4 | 1682 | 0 | 1000 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Phillip Nielsen Skive Skakklub | 1686 | 1647 | 6 1 | 2 1 | 3 1 | 4 0 | 5 1 | 4 | 1 | 2,45 | 1749 | 2,08 | 1724 | |
2 | Ole Gjelstrup Frederiksberg Skakforening | 1700 | 1624 | 5 0 | 1 0 | 6 0 | 3 ½ | 4 0 | ½ | 6 | 2,6 | 1637 | 1,90 | 1596 | |
3 | Stephan Millgramm Prøvemedlemmer | 1713 | 1713 | 4 1 | 5 ½ | 1 0 | 2 ½ | 6 ½ | 2½ | 4 | 2,65 | 1709 | 2,62 | 1711 | |
4 | Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub | 1681 | 1758 | 3 0 | 6 ½ | 5 1 | 1 1 | 2 1 | 3½ | 2 | 2,4 | 1717 | 3,00 | 1778 | |
5 | Knud Poulsen Syddjurs Skakklub | 1689 | 1731 | 2 1 | 3 ½ | 4 0 | 6 0 | 1 0 | 1½ | 5 | 2,45 | 1661 | 2,79 | 1705 | |
6 | Torkild Salling Skanderborg Skakklub | 1681 | 1711 | 1 0 | 4 ½ | 2 1 | 5 1 | 3 ½ | 3 | 3 | 2,4 | 1699 | 2,61 | 1719 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anders Haarup Skanderborg Skakklub | 1520 | 1642 | 6 0 | 2 ½ | 3 0 | 4 1 | 5 ½ | 2 | 4 | 2,1 | 1516 | 2,15 | 1639 | |
2 | Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub | 1659 | 1711 | 5 0 | 1 ½ | 6 1 | 3 0 | 4 1 | 2½ | 3 | 3,2 | 1638 | 2,73 | 1706 | |
3 | Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub | 1633 | 1763 | 4 1 | 5 1 | 1 1 | 2 1 | 6 ½ | 4½ | 1 | 3 | 1693 | 3,14 | 1817 | |
4 | Erik Pontoppidan Skakklubben Evans | 1506 | 1639 | 3 0 | 6 0 | 5 1 | 1 0 | 2 0 | 1 | 6 | 1,95 | 1463 | 2,13 | 1616 | |
5 | Christoffer Vinter | 1618 | 1652 | 2 1 | 3 0 | 4 0 | 6 0 | 1 ½ | 1½ | 5 | 2,85 | 1567 | 2,23 | 1637 | |
6 | Thomas Skjernaa Mygind Århus Skakklub/Skolerne | 1502 | 1699 | 1 1 | 4 1 | 2 0 | 5 1 | 3 ½ | 3½ | 2 | 1,9 | 1601 | 2,62 | 1734 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kristian Overgaard Skanderborg Skakklub | 1420 | 1578 | 6 1 | 2 + | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 2 | 5 | 1,7 | 1389 | 1,66 | 1565 | |
2 | Bye | 5 - | 1 - | 6 - | 3 - | 4 - | 0 | 6 | |||||||
3 | Sune Huus Prøvemedlemmer | 1500 | 0 | 4 1 | 5 0 | 1 1 | 2 + | 6 1 | 4 | 1 | 2,25 | 1534 | 0 | 1000 | |
4 | Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub | 1423 | 1527 | 3 0 | 6 0 | 5 1 | 1 1 | 2 + | 3 | 2 - 4 | 1,7 | 1437 | 1,38 | 1539 | |
5 | Mogens Engsig-Karup Viby Skakklub | 1496 | 1549 | 2 + | 3 1 | 4 0 | 6 0 | 1 1 | 3 | 2 - 4 | 2,2 | 1487 | 1,50 | 1539 | |
6 | Erik Hjorth Vejlby-Risskov Skakklub | 1471 | 1539 | 1 0 | 4 1 | 2 + | 5 1 | 3 0 | 3 | 2 - 4 | 2,05 | 1469 | 1,46 | 1550 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ramadan Mustafov Saliev Horsens Skakforening | 1301 | 1408 | 6 - | 2 0 | 3 ½ | 4 1 | 5 ½ | 2 | 4 - 5 | 1,8 | 1310 | 1,51 | 1418 | |
2 | Uffe Vestergård Thomassen Nordre Skakklub | 1384 | 0 | 5 1 | 1 1 | 6 ½ | 3 ½ | 4 0 | 3 | 2 | 2,9 | 1389 | 0 | 1000 | |
3 | Hedayatullah Akbari Skanderborg Skakklub | 1377 | 1377 | 4 1 | 5 1 | 1 ½ | 2 ½ | 6 + | 4 | 1 | 2,3 | 1409 | 1,34 | 1423 | |
4 | Niels Christian Vrou Offersen Randers Skakklub | 1324 | 1441 | 3 0 | 6 0 | 5 1 | 1 0 | 2 1 | 2 | 4 - 5 | 2,4 | 1306 | 2,13 | 1418 | |
5 | Aage Andersen Skanderborg Skakklub | 1269 | 1397 | 2 0 | 3 0 | 4 0 | 6 + | 1 ½ | 1½ | 6 | 0 | 1269 | 1,45 | 1378 | |
6 | Thomas Jose Brandt Hansen Skanderborg Skakklub | 1357 | 1491 | 1 + | 4 1 | 2 ½ | 5 - | 3 - | 2½ | 3 | 1 | 1380 | 0,57 | 1500 |
Ramadan udebliver til 1. runde og taber derved, men kampen rates ikke.
Thomas Jose Brandt Hansen udtrådt at turneringen før 4. runde på grund af sygdom.
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jesper Berg Axelsen Aalborg Skakforening af 1889 | 1253 | 1276 | 6 ½ | 2 0 | 3 1 | 4 0 | 5 1 | 2½ | 3 - 4 | 3,8 | 1195 | 1,71 | 1308 | |
2 | Noah Skælbæk Læseforeningens Skakklub | 1176 | 0 | 5 1 | 1 1 | 6 1 | 3 1 | 4 1 | 5 | 1 | 3,25 | 1289 | 0 | 1000 | |
3 | Wadie al-Chemali Skakklubben af 1968 | 1027 | 1218 | 4 ½ | 5 1 | 1 0 | 2 0 | 6 0 | 1½ | 5 | 2,1 | 1000 | 1,39 | 1202 | |
4 | Kasper Skov-Nielsen Enkeltmedlem - Indland | 1000 | 0 | 3 ½ | 6 1 | 5 1 | 1 1 | 2 0 | 3½ | 2 | 1,9 | 1099 | 0 | 1000 | |
5 | Vibeke Grue Skanderborg Skakklub | 980 | 1183 | 2 0 | 3 0 | 4 0 | 6 0 | 1 0 | 0 | 6 | 1,7 | 878 | 1,19 | 1159 | |
6 | Pia Nielsen Nørresundby Skakklub | 1049 | 1279 | 1 ½ | 4 0 | 2 0 | 5 1 | 3 1 | 2½ | 3 - 4 | 2,25 | 1060 | 1,71 | 1295 |
Smuk Skak Weekend EMT 2020 | |||
---|---|---|---|
Skanderborg Skakklub indbyder til 5 runders koordineret weekend turnering med forhøjede præmier om Corona situationen vil. Der spilles på en skole og spillere kan fordeles i mange klasselokaler. Er du alligevel ikke tryg ved situationen når vi nærmer os, godkendes afbud og indskud tilbagebetales.
Spilledage/-tidspunkt:
Fredag, den 21. august kl. 18:30 - 23:30.
Lørdag, den 22. august kl. 10:00 - 15:00 og 15:30 - 20:30.
Søndag, den 23. august kl. 10:00 - 15:00 og 15:30 - 20:30.
Spillested:
Niels Ebbesen Skolen, Højvangens Torv 4, 8660 Skanderborg Grupper:
Der spilles i 6-mandsgrupper, sidste gruppe evt. som monrad.
Betænkningstid:
90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk fra træk ét. Mødetid senest 1 time efter rundens start.
Indskud:
Hvis betaling ikke er registreret indgået på klubbens konto senest 17. august nødsages vi til at slette spilleren fra turneringen af hensyn til turneringsplanlægningen.
250 kr. Seneste betaling 17. august.
Reg nr: 2640 konto: 5909 939 536 (husk at angive navn.)
IBAN: DK6120005909939536 Tilmelding:
Med navn, fødselsdato, rating og telefonnr. senest den 17. august 2020 til Bjarne Rasmussen, tlf. 61 72 59 79 eller online her. Præmier:
Mesterklasse 1: 1. præmie, 2.000 kr. 2. præmie, 800 kr.
Mesterklasse 2: 1. præmie, 1.000 kr. 2. præmie, 400 kr.
Øvrige grupper: 1. præmie, 800 kr. 2. præmie, 400 kr.
Præmier deles ved pointsmæssig ligestilling i alle-mod-alle grupper.
Rygning og mobiltelefoner:
Forbud mod rygning og mobiltelefoner på spillestedet. Fortæring:
Skanderborg Skakklub sørger for fortæring, som kan købes på spillestedet til de sædvanlige rimelige priser.
|
|||
Periode | 2020-08-21 .. 2020-08-23 | Kørestols adgang | Der er kørestols adgang |
Dansk ratet | Ja | Fide ratet | Ja |
Turnerings komite | |||
Hoveddommer | Bjarne Tornbjerg | ||
Dommere |
Tilmeldings muligheder til Smuk Skak Weekend EMT 2020
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
Mester 1 | 6 | 2020-08-21 | 2020-08-17 |
Mester 2 | 6 | 2020-08-21 | 2020-08-17 |
Basis 1 | 6 | 2020-08-21 | 2020-08-17 |
Basis 2 | 6 | 2020-08-21 | 2020-08-17 |
Basis 3 | 6 | 2020-08-21 | 2020-08-17 |
Basis 4 | 6 | 2020-08-21 | 2020-08-17 |
Basis 5 | 6 | 2020-08-21 | 2020-08-17 |
Basis 6 | 6 | 2020-08-21 | 2020-08-17 |
Basis 7 | 6 | 2020-08-21 | 2020-08-17 |
Totalt antal tilmeldte | 54 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100601670 | 1409476 | 1. Jens Olaf Svanholm Fogh | Viby Skakklub | 2112 | 2117 | 2020-08-05 | |||
100801207 | 1405683 | 2. Rune Andersen | Bornholms Skakklub | 2113 | 2129 | 2020-07-24 | |||
100901527 | 1431412 | 3. FM Rasmus Thøgersen | Jetsmark Skakklub | 2259 | 2270 | 2020-07-15 | |||
100701367 | 1402340 | 4. IM Nicolai Vesterbæk Pedersen | Skanderborg Skakklub | 2366 | 2384 | 2020-07-20 | |||
100600616 | 1402528 | 5. Lars Hansen | Skakklubben af 1968 | 2219 | 2223 | 2020-08-16 | |||
100103177 | 1413848 | 6. FM Nicolai Kvist Brondt | BMS Skak | 2253 | 2244 | 2020-03-06 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100103890 | 1440969 | 1. Michael R. W. Olsen | Nørrebro Skakklub | 2067 | 2104 | 2020-07-20 | |||
100200196 | 1408437 | 2. Morten Lyck Hansen | Skakklubben af 1968 | 1916 | 1945 | 2020-07-27 | |||
100300625 | 1404962 | 3. Lars Wilton Pedersen | Esbjerg Skakforening | 1999 | 1984 | 2020-08-04 | |||
100500063 | 1407287 | 4. Ole Bønnelykke | Esbjerg Skakforening | 2002 | 2021 | 2020-06-29 | |||
100602212 | 1406523 | 5. Martin Knudsen | Skakklubben af 1968 | 1997 | 1990 | 2020-07-30 | |||
100101194 | 1417649 | 6. Lars Foldager Pedersen | Skive Skakklub | 1936 | 1959 | 2020-07-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100201494 | 1401971 | 1. Johann Stanislaus | Aalborg Skakforening af 1889 | 1873 | 1821 | 2020-08-04 | |||
100601893 | 1411438 | 2. Johnny Jensen | Aros Skakklub | 1845 | 1852 | 2020-08-13 | |||
100700049 | 1422910 | 3. Colin Watson | Skanderborg Skakklub | 1830 | 1871 | 2020-07-28 | |||
100500692 | 1409859 | 4. Aage Søndergaard Nielsen | Springeren Kolding | 1826 | 1865 | 2020-08-17 | |||
100401598 | 24658359 | 5. Guido Heinemann | Gråsten Skakklub | 1857 | 1866 | 2020-06-11 | |||
100600267 | 1417320 | 6. Claus Vangsgård | Vejlby-Risskov Skakklub | 1854 | 1905 | 2020-06-17 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
103101958 | 1422952 | 1. Allan Westenborg | Syddjurs Skakklub | 1733 | 1808 | 2020-08-16 | |||
100901460 | 1430971 | 2. Jonas Nielsen | Nordre Skakklub | 1729 | 1757 | 2020-07-29 | |||
100700369 | 1428357 | 3. Christian Gottschalck | Nørresundby Skakklub | 1716 | 1733 | 2020-03-07 | |||
100601239 | 1438093 | 4. Graham Christopher Taylor | Skakklubben af 1968 | 1728 | 1831 | 2020-08-14 | |||
100500322 | 1427954 | 5. Bent Rømer Radoor | Esbjerg Skakforening | 1800 | 1829 | 2020-06-13 | |||
100601335 | - | 6. Leo Christiansen | 1724 | 2020-08-14 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101095973 | 1466062 | 1. Phillip Nielsen | Skive Skakklub | 1686 | 1647 | 2020-07-02 | |||
100500498 | 1413481 | 2. Ole Gjelstrup | Frederiksberg Skakforening | 1700 | 1624 | 2020-07-31 | |||
101097162 | 24672084 | 3. Stephan Millgramm | Prøvemedlemmer | 1713 | 1713 | 2020-06-11 | |||
100301927 | 1451669 | 4. Christian Ringsmose | Læseforeningens Skakklub | 1681 | 1758 | 2020-08-14 | |||
100600764 | 1422324 | 5. Knud Poulsen | Syddjurs Skakklub | 1689 | 1731 | 2020-08-01 | |||
100602687 | 1467964 | 6. Torkild Salling | Skanderborg Skakklub | 1681 | 1711 | 2020-06-21 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100601888 | 1420780 | 1. Anders Haarup | Skanderborg Skakklub | 1520 | 1642 | 2020-05-17 | |||
100301879 | 1447009 | 2. Steen Jacobsen | Læseforeningens Skakklub | 1659 | 1711 | 2020-03-11 | |||
100302026 | 1468480 | 3. Mikkel Vinh Løftgaard | Læseforeningens Skakklub | 1633 | 1763 | 2020-08-10 | |||
100500538 | 1403478 | 4. Erik Pontoppidan | Skakklubben Evans | 1506 | 1639 | 2020-06-13 | |||
100501586 | 1449737 | 5. Christoffer Vinter | 1618 | 1652 | 2020-06-17 | ||||
100602724 | 1470752 | 6. Thomas Skjernaa Mygind | Århus Skakklub/Skolerne | 1502 | 1699 | 2020-06-14 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101096325 | 1464990 | 1. Kristian Overgaard | Skanderborg Skakklub | 1420 | 1578 | 2020-07-30 | |||
- | - | 2. Bye | - | 2020-08-22 | |||||
101097163 | - | 3. Sune Huus | Prøvemedlemmer | 1500 | 2020-08-04 | ||||
100600537 | 1421760 | 4. Hans Jørgen Mikkelsen | Vejlby-Risskov Skakklub | 1423 | 1527 | 2020-08-04 | |||
100601082 | 1420658 | 5. Mogens Engsig-Karup | Viby Skakklub | 1496 | 1549 | 2020-07-02 | |||
100601289 | 1445537 | 6. Erik Hjorth | Vejlby-Risskov Skakklub | 1471 | 1539 | 2020-08-01 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602157 | 1422448 | 1. Ramadan Mustafov Saliev | Horsens Skakforening | 1301 | 1408 | 2020-08-04 | |||
100501466 | 1439138 | 2. Uffe Vestergård Thomassen | Nordre Skakklub | 1384 | 2020-07-27 | ||||
101096641 | 1467751 | 3. Hedayatullah Akbari | Skanderborg Skakklub | 1377 | 1377 | 2020-07-19 | |||
100602622 | 1463080 | 4. Niels Christian Vrou Offersen | Randers Skakklub | 1324 | 1441 | 2020-08-04 | |||
101095198 | 1452401 | 5. Aage Andersen | Skanderborg Skakklub | 1269 | 1397 | 2020-07-26 | |||
100602666 | 1465511 | 6. Thomas Jose Brandt Hansen | Skanderborg Skakklub | 1357 | 1491 | 2020-03-08 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
101096713 | 1469673 | 1. Jesper Berg Axelsen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1253 | 1276 | 2020-08-15 | |||
100302047 | 1470604 | 2. Noah Skælbæk | Læseforeningens Skakklub | 1176 | 2020-08-16 | ||||
100602676 | 1467654 | 3. Wadie al-Chemali | Skakklubben af 1968 | 1027 | 1218 | 2020-08-16 | |||
101097143 | - | 4. Kasper Skov-Nielsen | Enkeltmedlem - Indland | 1000 | 2020-07-15 | ||||
103111400 | 1445880 | 5. Vibeke Grue | Skanderborg Skakklub | 980 | 1183 | 2020-03-06 | |||
100201715 | 1409700 | 6. Pia Nielsen | Nørresundby Skakklub | 1049 | 1279 | 2020-08-12 |