loading
Arbejder ...

Øster Jølby Mesterskabet 2020 (skoleskak)

Vis Gruppe : Parringer
Rutineret Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Jakob Schultz Svenningsen
Skive Skakklub
14361630
8
½
2
0
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
34,11454
2Phillip Nielsen
Skive Skakklub
17741645
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
1
716,41792
3Emil Zander
Kjellerup Skakklub
16011483
6
1
7
1
1
1
2
0
8
1
4
1
5
1
625,41619
4Marius Bøss Sørensen
Skive Skakklub
14121496
5
1
6
1
7
1
1
0
2
0
3
0
8
½
53,91394
5Jeppe Libach Makholm
Skive Skakklub
12031268
4
0
8
0
6
1
7
0
1
0
2
0
3
0
172,251147
6Marius Sønnichsen
Prøvemedlemmer
870
3
0
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
080,35849
7Marius Ladegaard
Kjellerup Skakklub
11981286
2
0
3
0
4
0
5
1
6
1
8
0
1
0
262,21189
8Frede Vognstoft Andreassen
Lemvig Skakklub
13551540
1
½
5
1
2
0
6
1
3
0
7
1
4
½
443,451380

Gruppe 1 (5 spillere)Gruppe 2 (3 spillere)

Indbydelse

Gruppen "Rutineret" i skoleskakstævnet, Øster Jølby Mesterskabet 2020.

Periode 2020-03-07 .. 2020-03-07
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Søren Ladegaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Øster Jølby Mesterskabet 2020 (skoleskak)

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Rutineret 8 2020-03-07 2020-03-07
Totalt antal tilmeldte 8
Deltagere i gruppen Rutineret
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100901754 1457390 1. Jakob Schultz Svenningsen Skive Skakklub 1436 1630 2020-03-10
101095973 1466062 2. Phillip Nielsen Skive Skakklub 1774 1645 2020-03-10
100901809 1467123 3. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1601 1483 2020-03-10
100901738 1457209 4. Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub 1412 1496 2020-03-10
101095543 1462580 5. Jeppe Libach Makholm Skive Skakklub 1203 1268 2020-03-10
101096024 - 6. Marius Sønnichsen Prøvemedlemmer 870 2020-03-10
101095507 1463055 7. Marius Ladegaard Kjellerup Skakklub 1198 1286 2020-03-10
100901792 1462792 8. Frede Vognstoft Andreassen Lemvig Skakklub 1355 1540 2020-03-10