loading
Arbejder ...

Midtjysk EMT 2020

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1John Engstrøm
Nr. Snede Skakklub
17641833
8
1
7
½
3
1
4
0
2
0
9
1
10
1
3 - 4517494,081821
2Steen Nielsen
Nr. Snede Skakklub
17391776
9
1
10
1
4
½
5
1
1
1
6
1
7
0
1 - 24,817604,291824
3Knud Erik Andersen
Nr. Snede Skakklub
17141800
10
0
6
1
1
0
11
1
8
½
5
0
13
1
8 - 95,2516624,311774
4Lars Wisler Pedersen
Grindsted Skakklub
17111797
11
1
12
1
2
½
1
1
6
1
7
1
5
0
1 - 24,7517344,691813
5Jesper Hegaard Thomsen
Nr. Snede Skakklub
16601748
12
0
11
1
7
1
2
0
10
½
3
1
4
1
3 - 44,5516594,461749
6Elias Meldgaard
Nr. Snede Skakklub
15751679
13
1
3
0
10
½
12
1
4
0
2
0
15
1
8 - 94,515303,581657
7Niels Sevelsted
Nr. Snede Skakklub
15611675
14
1
1
½
5
0
10
½
12
1
4
0
2
1
45 - 72,815702,991675
8Allan Sørensen
Nr. Snede Skakklub
1500
1
0
13
1
12
0
15
1
3
½
10
½
11
0
310 - 124,55143001000
9Jørgen Falck
Nr. Snede Skakklub
14371547
2
0
14
1
11
0
13
1
15
1
1
0
12
1
45 - 74,614103,671534
10Benny Terndrup
Nr. Snede Skakklub
14041537
3
1
2
0
6
½
7
½
5
½
8
½
1
0
310 - 121,514721,381559
11Bjarne Sonberg
Nr. Snede Skakklub
13011451
4
0
5
0
9
1
3
0
13
1
15
1
8
1
45 - 72,413781,561460
12Aage Valdemar Madsen
Nr. Snede Skakklub
11281235
5
1
4
0
8
1
6
0
7
0
13
1
9
0
310 - 121,0512361,021255
13Lars Hinge Jensen
Nr. Snede Skakklub
10401191
6
0
8
0
15
0
9
0
11
0
12
0
3
0
014 - 151,159840,891155
14Hr. Oversidder
Ingen klub
8001000
7
0
9
0
     014 - 1508000,081000
15Kristian Christensen
Nr. Snede Skakklub
1100  
13
1
8
0
9
0
11
0
6
0
1131,05109801000
Indbydelse

Midtjysk EMT 2020

 

Nr. Snede skakklub indbyder hermed til en 7-runders koordineret EMT  som også Elo rates såfremt betingelserne herfor er til stede.

 

Spilledage følgende 7 mandage 17/8, 24/8, 31/8, 7/9, 21/9, 28/9, 5/10

 

Spilletid 19.00-23.30

 

Turneringsform Dansk Schweizer 1 gruppe

 

Indskud 150 kr. pr person.

 

Præmier 1. præmie min.400 kr., 2.præmie 200 kr

Øvrige præmier afhængig af deltagerantallet.

Præmier afgøres ved ligestilling ved Almindelig korrektion.

 

Betænkningstid 1 timer og 30 Minutter samt 30 sec pr træk.

 

Tilladt forsinkelse 1 time.

 

Spillested. Bavnehøjcentret, Bavnehøj 19, 8766 Nr.Snede.

 

Udsatte kampe. Kan spilles Mandag den 14/9 eller privat efter aftale med Turneringslederen.

Udsatte partier til en af de første 4 runder skal være afviklet senest den 14/9 2020.

 

Tilmelding. Senest 14/8 2020 på skak.dk eller til Turneringsleder John Engstrøm tlf. 20 87 40 25

 

Øvrigt. Der kan købes kaffe, øl, vand og brød på spillestedet.

 

Formand

 

John Engstrøm.

Periode 2020-08-17 .. 2020-10-05
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer John Engstrøm
Dommere
Gruppe 1:  John Engstrøm

Tilmeldings muligheder til Midtjysk EMT 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 15 2020-08-17 2020-08-14
Totalt antal tilmeldte 15
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500727 1410512 1. John Engstrøm Nr. Snede Skakklub 1764 1833 2020-06-11
100600402 1419153 2. Steen Nielsen Nr. Snede Skakklub 1739 1776 2020-08-10
100900045 1408160 3. Knud Erik Andersen Nr. Snede Skakklub 1714 1800 2020-08-10
100500219 1417045 4. Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub 1711 1797 2020-08-12
103103878 1444751 5. Jesper Hegaard Thomsen Nr. Snede Skakklub 1660 1748 2020-06-13
100500991 1449273 6. Elias Meldgaard Nr. Snede Skakklub 1575 1679 2020-08-11
100500543 1434306 7. Niels Sevelsted Nr. Snede Skakklub 1561 1675 2020-08-10
101200115 - 8. Allan Sørensen Nr. Snede Skakklub 1500 2020-08-10
100100338 1428152 9. Jørgen Falck Nr. Snede Skakklub 1437 1547 2020-08-10
100500744 1444743 10. Benny Terndrup Nr. Snede Skakklub 1404 1537 2020-08-05
100500889 1444727 11. Bjarne Sonberg Nr. Snede Skakklub 1301 1451 2020-08-10
100501568 1449249 12. Aage Valdemar Madsen Nr. Snede Skakklub 1128 1235 2020-08-10
101200088 1468952 13. Lars Hinge Jensen Nr. Snede Skakklub 1040 1191 2020-08-11
- 14. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2020-08-16
101200119 - 15. Kristian Christensen Nr. Snede Skakklub 1100 2020-08-25