loading
Arbejder ...

Køge LANG sommer-Weekend-EMT 2020

Vis Gruppe : Live dækning ParringerPGN
a Direkte link LIVE
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1GM Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
22782335
26
14
6
13
11
2
17
2 - 45,922705,982330
2CM Anders Nilsson
22272227
27
15
9
5
13
1
3
2 - 4022274,832240
3Henrik Dahl Pedersen
Køge Skakklub
22172225
28
16
8
6
4
10
2
2 - 45,222234,982235
4Nicolai Kistrup
Caïssa Gladsaxe
21362170
29
17
13
14
3
5
11
7 - 155,0521255,102146
5CM Max Wahlund
21242124
30
18
10
2
8
4
16
61021244,562153
6Christian Altenburg Eriksson
Caïssa Gladsaxe
21052119
31
19
1
3
18
21
15
7 - 15520954,942110
7Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
20912081
32
20
36
22
28
26
10
55 - 66,3520644,982061
8CM Henrik Mølvig
Roskilde Skakklub
20522075
33
21
3
11
5
27
37
55 - 65,120504,982075
9Paulius Meskenas
Køge Skakklub
19992027
34
22
2
20
36
16
18
416 - 235,219634,061985
10Mads Overgaard Svendsen
Køge Skakklub
19531987
35
25
5
15
21
3
7
416 - 233,9519554,081985
11Julius Mølvig
19481955
36
48
20
8
1
28
4
7 - 154,3519533,141972
12Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
19321903
37
23
27
21
29
18
28
416 - 235,7518805,191879
13Rune Egede Andersen
Brønshøj Skakforening
19322003
38
24
4
1
2
17
34
7 - 153,919503,992013
14 Staffan Thomasson
19001900
39
1
29
4
22
37
27
329 - 37019004,061879
15Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18651893
40
2
26
10
30
32
6
7 - 154,2518734,001903
16Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
18391939
41
3
31
33
19
9
5
7 - 153,918573,271948
17 Vebjorn Maanum Leonhardsen
18361836
42
4
28
24
20
13
1
7 - 15018362,391858
18Erik Løveid
Helsingør Skakklub
18221822
43
5
33
31
6
12
9
7 - 15018222,391844
19Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
17671718
44
6
30
34
16
36
32
24 - 284,9517242,431721
20Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
17671770
45
7
11
9
17
33
25
24 - 283,5517662,311778
21Nicklas Alexander Winther-Jørgensen
Maribo Skakklub
17641778
46
8
32
12
10
6
30
416 - 233,417822,261793
22Mads Keinicke
Nørrebro Skakklub
17521877
47
9
35
7
14
34
49
24 - 284,417253,761852
23Martin Mosgaard Knudsen
Roskilde Skakklub
17281681
48
12
38
30
32
  241 - 473,7516763,241656
24FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
16671747
49
13
37
17
27
38
35
416 - 234,7516453,501737
25Flemming Borg
Enkeltmedlem - Indland
16521665
50
10
34
36
37
31
20
38 - 404,715792,371648
26Rasmus Olsson
Roskilde Skakklub
16291736
1
39
15
41
35
7
29
416 - 233,616412,771741
27Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16081717
2
40
12
43
24
8
14
416 - 232,7516462,081735
28Rasmus Petersen
Nordsjællands Skakklub
15991689
3
41
17
49
7
11
12
329 - 372,4516160,871692
29Hans Haagen Larsen
Amager Skakforening
15921681
4
42
14
40
12
48
26
329 - 373,6515632,781665
30Wojciech Zbigniew Pawlak
Køge Skakklub
15761617
5
43
19
23
15
47
21
329 - 372,9515782,231612
31Leo Kresten Roland Nielsen
Helsingør Skakklub
15461652
6
44
16
18
34
25
50
38 - 403,3515081,771627
32Kaj Refsgaard
Ishøj Skakklub
14761610
7
45
21
47
23
15
19
329 - 372,514992,191606
33Sissel Kærgaard
Køge Skakklub
14361638
8
46
18
16
49
20
36
7 - 152,8515170,811666
34Aryan Mollasoltani
Caïssa Gladsaxe
14281439
9
47
25
19
31
22
13
24 - 281,815141,711511
35Jens Gade
Amager Skakforening
13611502
10
50
22
44
26
42
24
329 - 373,1513540,581490
36Evgenii Dymov
1336
11
37
7
25
9
19
33
24 - 280133601000
37Daniel Petersen
Sorø Skakklub
12941618
12
36
24
48
25
14
8
416 - 231,5514472,081695
38Vaidas Meskenas
Køge Skakklub
11501297
13
49
23
45
43
24
42
241 - 472,9511070,251287
39Lasse Dahl Skjoldborg
Køge Skakklub
11291188
14
26
44
46
48
45
40
148 - 493,3510231,321162
40Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
10691164
15
27
45
29
47
49
39
241 - 472,4510491,281158
41Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
1054
16
28
46
26
44
50
48
241 - 472,6102701000
42Anna Sofie Li
Køge Skakklub
1043
17
29
47
50
46
35
38
329 - 372,4107001000
43Erling Hoff Petersen
Sorø Skakklub
1000
18
30
50
27
38
44
45
241 - 472100001000
44Alfred Mølvig
1000
19
31
39
35
41
43
47
241 - 471,9100501000
45Pernille Nakskov Petersen
Køge Skakklub
1000
20
32
40
38
50
39
43
0502,2586501000
46Yusuf Noori
Roskilde Skakklub
1000
21
33
41
39
42
  148 - 491,2598501000
47Isak Babi Brintlev
Køge Skakklub
9721116
22
34
42
32
40
30
44
329 - 371,3510600,801124
48Nikolaj Li
Køge Skakklub
9551096
23
11
49
37
39
29
41
329 - 371,3510470,691128
49Christian Derlich
Nørrebro Skakklub
879
24
38
48
28
33
40
22
38 - 400,8598701000
50William Grønn Jensen
Køge Skakklub
877
25
35
43
42
45
41
31
241 - 471,2592201000

Ratinggruppe A (17 spillere)Ratinggruppe B (18 spillere)

Partier i turneringen Køge LANG sommer-Weekend-EMT 2020

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Køge LANG sommer-Weekend-EMT 2020

Køge Skakklub indbyder til 7 runders koordineret EMT i weekenden 22. - 26. juli 2020.

Spillested: Asgård Skole ved kantinen, Norsvej 2, 4600 Køge (få minutters gang fra Ølby Station).

Kantine med kaffe, te, øl, vand, ostemadder, Fastfood og slik  m.m. findes på spillestedet. 

Spilledage og tider:
onsdag den 22. juli 2020 kl. 18-23                                                                                                                                                                                       

torsdag den 23. juli 2020 kl. 18-23                                                                                                                                                                                                     

fredag  den 24. juli 2020 kl.  18-23

lørdag den 25. juli 2020 kl. 10-15                                                                                                                                                                                               

lørdag den 25. juli kl. 15-20

søndag den 26 .juli 2020 kl. 10-15                                                                                                                                                                                                

søndag den 26. juli 2020 kl. 15-20

Betænkningstid: 90 minutter pr. spiller til hele partiet med tillæg af 30 sekunder pr. træk.

Turneringsform:
Der inddeles efter dansk rating i én gruppe, som spiller efter schweizersystemet. TURNERINGEN ELO-RATES

Det et tilladt at komme op til 30 minutter for sent til et parti. Partiet er tabt ved senere fremmøde. Spillernes mobiltelefoner skal være slukket under hele partiet. Tændt mobiltelefon = tabt parti.

Indskud og tilmelding:
Indskud 400 kroner; juniorer indtil 20 år 200 kr.; GM, IM, WGM og WIM gratis.
Indskud betales i forbindelse med 1. runde af turneringen eller på MobilePay: 927683 .

Bemærk tilmeldingsfrist 19. juli 2020

Præmier:
Minimum garanteret præmier:

1. præmie: 2500 kr. 

2. præmie1500 kr

3. præmie1000 kr

4. præmie 400 kr

2 ratinggrupper  (deltagere 17-33  og 34-50)

I begge grupper:

1. præmie 1000 kr.

2. præmie 800 kr

3. præmie 600 kr

4. præmie 400 kr
Præmierne deles ved ligestilling i point. og man kan kun vginde een præmie.

Turneringsleder og yderligere oplysninger:
Finn Stuhr, mail: koegeskakklub@gmail.com  T: 2546 8293

Covid 19

Der tages hensyn til Covid 19 og der vil være rigelig mulighed for afspritning og vask af hænder og anden hensyn

 

Periode 2020-07-22 .. 2020-07-26
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

NA Erik Carlsen, Køge Skakklub

Finn Haargaard Køge Skakklub

Curt Bay Christensen, Sorø Skakklub

Hoveddommer Verner Christensen
Dommere Alle grupper:  Finn Stuhr , Torben Teimer
a:  Verner Christensen

Tilmeldings muligheder til Køge LANG sommer-Weekend-EMT 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
a 50 2020-07-22 2020-07-22
Totalt antal tilmeldte 50
Deltagere i gruppen a
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101540 1400100 1. GM Carsten Høi Brønshøj Skakforening 2278 2335 2020-07-17
1705423 2. CM Anders Nilsson 2227 2227 2020-07-16
100200634 1404199 3. Henrik Dahl Pedersen Køge Skakklub 2217 2225 2020-06-26
100103773 1444816 4. Nicolai Kistrup Caïssa Gladsaxe 2136 2170 2020-07-03
1741861 5. CM Max Wahlund 2124 2124 2020-07-09
100802438 1412159 6. Christian Altenburg Eriksson Caïssa Gladsaxe 2105 2119 2020-07-03
100201725 1423401 7. Bjarke Gregor Præstø Skakklub 2091 2081 2020-07-05
100800890 1402625 8. CM Henrik Mølvig Roskilde Skakklub 2052 2075 2020-06-30
100202444 12809969 9. Paulius Meskenas Køge Skakklub 1999 2027 2020-06-30
100601820 1411780 10. Mads Overgaard Svendsen Køge Skakklub 1953 1987 2020-07-08
100201845 1405748 11. Julius Mølvig 1948 1955 2020-07-03
100800374 1409182 12. Svend Steenstrup Nordsjællands Skakklub 1932 1903 2020-07-01
100800805 1403133 13. Rune Egede Andersen Brønshøj Skakforening 1932 2003 2020-07-20
1706284 14. Staffan Thomasson 1900 1900 2020-07-19
100100138 1406175 15. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1865 1893 2020-07-03
100202092 1447955 16. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1839 1939 2020-07-12
0 1539515 17. Vebjorn Maanum Leonhardsen 1836 1836 2020-07-01
100803186 1520067 18. Erik Løveid Helsingør Skakklub 1822 1822 2020-06-26
100104462 45059730 19. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1767 1718 2020-07-10
100104290 1463896 20. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 1767 1770 2020-07-13
100202497 1467352 21. Nicklas Alexander Winther-Jørgensen Maribo Skakklub 1764 1778 2020-07-17
100200026 1414887 22. Mads Keinicke Nørrebro Skakklub 1752 1877 2020-07-08
103109911 1436937 23. Martin Mosgaard Knudsen Roskilde Skakklub 1728 1681 2020-07-14
100802146 1402714 24. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1667 1747 2020-06-30
100100732 1505823 25. Flemming Borg Enkeltmedlem - Indland 1652 1665 2020-07-06
100803116 1467069 26. Rasmus Olsson Roskilde Skakklub 1629 1736 2020-07-14
100103836 1442589 27. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1608 1717 2020-07-02
100802875 1448250 28. Rasmus Petersen Nordsjællands Skakklub 1599 1689 2020-07-02
100800414 1409557 29. Hans Haagen Larsen Amager Skakforening 1592 1681 2020-07-02
100802654 1429590 30. Wojciech Zbigniew Pawlak Køge Skakklub 1576 1617 2020-06-29
100802206 1426095 31. Leo Kresten Roland Nielsen Helsingør Skakklub 1546 1652 2020-07-18
100100978 1411268 32. Kaj Refsgaard Ishøj Skakklub 1476 1610 2020-07-14
100802190 1434195 33. Sissel Kærgaard Køge Skakklub 1436 1638 2020-07-13
100202448 1465716 34. Aryan Mollasoltani Caïssa Gladsaxe 1428 1439 2020-07-02
100100104 1416111 35. Jens Gade Amager Skakforening 1361 1502 2020-07-14
44166010 36. Evgenii Dymov 1336 2020-07-13
100202472 1466577 37. Daniel Petersen Sorø Skakklub 1294 1618 2020-06-29
100202445 12824429 38. Vaidas Meskenas Køge Skakklub 1150 1297 2020-07-22
100103708 1447831 39. Lasse Dahl Skjoldborg Køge Skakklub 1129 1188 2020-07-02
100202132 1442295 40. Jesper Koch-Müller Præstø Skakklub 1069 1164 2020-07-12
100104481 1469290 41. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1054 2020-07-22
100202550 1472119 42. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1043 2020-06-27
100202521 1471660 43. Erling Hoff Petersen Sorø Skakklub 1000 2020-06-29
100802892 1459880 44. Alfred Mølvig 1000 2020-06-30
100202579 1472240 45. Pernille Nakskov Petersen Køge Skakklub 1000 2020-07-08
100803224 1472232 46. Yusuf Noori Roskilde Skakklub 1000 2020-07-15
101096196 1467808 47. Isak Babi Brintlev Køge Skakklub 972 1116 2020-06-29
100202374 1464957 48. Nikolaj Li Køge Skakklub 955 1096 2020-06-27
101096373 - 49. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 879 2020-07-22
101096086 1472097 50. William Grønn Jensen Køge Skakklub 877 2020-07-14