loading
Arbejder ...

Eftersårsturnering Skive - kllubturnering

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Knud Peder Jensen
Skive Skakklub
19051938
8
½
2
½
3
0
4
0
5
½
6
0
7
 
63,251853
2Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
18971853
7
1
1
½
8
0
3
0
4
0
5
1
6
 
53,21876
3Per Nielsen
Skive Skakklub
19651955
6
1
7
1
1
1
2
1
8
0
4
0
5
 
433,91968
4Jørn Christensen Hvid
Skive Skakklub
20582021
5
1
6
½
7
1
1
1
2
1
3
1
8
 
24,82072
5Poul Hempler
Skive Skakklub
18981899
4
0
8
0
6
0
7
½
1
½
2
0
3
 
183,21832
6Oleh Sivachenko
Skive Skakklub
19311952
3
0
4
½
5
1
8
0
7
½
1
1
2
 
343,551915
7Phillip Nielsen
Skive Skakklub
16861647
2
0
3
0
4
0
5
½
6
½
8
0
1
 
171,251679
8Claes Løfgren
Skive Skakklub
20692089
1
½
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
 
14,952080
Indbydelse

Efterårsturneringen  2020

 

Skive Skakklub indbyder hermed til 7 runders EMT med start d. 25.08.2020 se i øvrigt aktivitetslisten på hjemmesiden for  øvrige datoer.

Spilletid:   40 træk i 1 time og 45 min + 30 min + opsparet tid til resten af partiet.
Det vil sige at vi senest er færdig kl. 23.30.

Som i sidste sæson oprettes en gruppe til spillere med max 1600  i rating,  hvor der
er en times betænkningstid til hver spiller. Det er frivilligt for spillere under
1600  om man vil tilmelde sig almindelig eller kort betænkningstid.

Det vil som sædvanlig  være i 8 – mands puljer,   sidste gruppe evt. monrad.

Som sidste år har vinderne i de enkelte grupper ret til at rykke en gruppe op til
den førstkommende klubturnering. I efterårsturneringen vil vindere af vinterturneringen i sidste sæson være berettiget til at rykke op.

Ligesom sidste år findes  klubmesteren over alle 3 klubturneringer
i løbet af sæsonen.  Ved ligestilling findes klubmesteren  ved korrektion, herefter
flest vundne partier.

I må meget gerne tilmelde Jer til Dim på   tlf. 21 25 77 97 el. Frode 61282404

el. mail: dimbuizer@gmail.com

I  kan følge tilmeldingerne på turneringssiden,  vi skal nok forsøge at få deltagerne
på listen så hurtigt som muligt. I skulle også gerne selv kunne tilmelde Jer.

Seneste  tilmelding d. 21.08.2020

 

PS  Selv om  du ikke er medlem af Skive Skakklub,  må du gerne som prøvemedlem
       deltage i en turnering, så du kan se om det er noget for dig.

Periode 2020-08-25 .. 2020-10-20
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Frode Meldgaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Eftersårsturnering Skive - kllubturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 8 2020-08-25 2020-08-21
Basis 1 8 2020-08-25 2020-08-21
Basis 2 12 2020-08-25 2020-08-21
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901753 1460358 1. Knud Peder Jensen Skive Skakklub 1905 1938 2020-08-13
100900559 1413058 2. Lars Breinholt Agger Skive Skakklub 1897 1853 2020-07-13
100900583 1406957 3. Per Nielsen Skive Skakklub 1965 1955 2020-08-20
100900404 1415964 4. Jørn Christensen Hvid Skive Skakklub 2058 2021 2020-08-12
100901821 1468464 5. Poul Hempler Skive Skakklub 1898 1899 2020-08-12
100901830 1468545 6. Oleh Sivachenko Skive Skakklub 1931 1952 2020-07-17
101095973 1466062 7. Phillip Nielsen Skive Skakklub 1686 1647 2020-08-12
100601045 1405675 8. Claes Løfgren Skive Skakklub 2069 2089 2020-07-19
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900750 1430840 1. Frode Meldgaard Skive Skakklub 1783 1861 2020-07-12
103110853 1455370 2. Peter Damgaard Nielsen Skive Skakklub 1743 1748 2020-08-09
101095980 1464205 3. Frits Nielsen Skive Skakklub 1550 1610 2020-08-12
100900563 1400959 4. Dim Buizer Skive Skakklub 1609 1729 2020-08-12
100901730 1456750 5. Signe Sofie Bøss Sørensen Skive Skakklub 1478 1385 2020-08-12
100901421 1410822 6. Michael Glibstrup Skive Skakklub 1767 1941 2020-08-16
100901731 1457012 7. Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub 1491 1533 2020-08-16
102100969 1456113 8. Morten Sørensen Skive Skakklub 1635 1701 2020-08-12
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901738 1457209 1. Marius Bøss Sørensen Skive Skakklub 1465 1479 2020-08-12
101096689 1471929 2. Emma Nielsen Skive Skakklub 788 2020-08-12
101096008 1464965 3. Patrick Lund Nielsen Prøvemedlemmer 871 1127 2020-08-15
100900397 1430041 4. Rolf Diderichsen Skive Skakklub 1422 1595 2020-08-12
- 5. Jørn Svenningsen Prøvemedlemmer 1000 2020-08-12
100900695 1429868 6. Willy Bracht Vestsalling Skakklub 1095 2020-08-18
100901832 - 7. Filip Ahlmann Hald Frederiksen Skive Skakklub 779 2020-08-13
100900747 1430700 8. Kay L. Larsen Skive Skakklub 1148 1290 2020-08-09
- 9. Steffen juhl Madsen Prøvemedlemmer 1000 2020-08-12
100901794 - 10. Johannes Kringstad Skive Skakklub 1142 2020-08-10
100901839 1470892 11. Bjarne Torben Madsen Skive Skakklub 1436 1594 2020-07-19
101096692 - 12. Eskild Overlade Larsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1134 2020-08-14