loading
Arbejder ...

ØBRO Lysfald

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20782083
6
1
2
 
3
 
4
 
5
 
11 - 32,82078
2Søren Møller Hansen
Skakforeningen ØBRO
20211981
5
1
1
 
6
 
3
 
4
 
11 - 32,32021
3Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20702107
4
1
5
 
1
 
2
 
6
 
11 - 32,72070
4Bjarke Gregor
Præstø Skakklub
20192053
3
0
6
 
5
 
1
 
2
 
04 - 62,31960
5Kim Røper Jensen
Skakforeningen ØBRO
19972077
2
0
3
 
4
 
6
 
1
 
04 - 62,11934
6Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
20742044
1
0
4
 
2
 
5
 
3
 
04 - 62,752019

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
19961979
6
0
2
 
3
 
4
 
5
 
04 - 62,91909
2Martin Reib Petersen
Skakforeningen ØBRO
19521981
5
1
1
 
6
 
3
 
4
 
11 - 32,551952
3WFM Louise Winther Fredericia
Køge Skakklub
19452021
4
1
5
 
1
 
2
 
6
 
11 - 32,451945
4Lars Møller Larsen
Skakforeningen ØBRO
19441925
3
0
6
 
5
 
1
 
2
 
04 - 62,451871
5Hans Henrik Jacobsen
Skakforeningen ØBRO
19061912
2
0
3
 
4
 
6
 
1
 
04 - 62,151842
6Jakob Kjær
Skakklubben Seksløberen
19421927
1
1
4
 
2
 
5
 
3
 
11 - 32,451942

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
18671911
6
1
2
 
3
 
4
 
5
 
11 - 32,91867
2Tommy Jensen
Skakforeningen ØBRO
17651807
5
1
1
 
6
 
3
 
4
 
11 - 32,051765
3Mads Bæk Lynderup
Skakforeningen ØBRO
17471790
4
0
5
 
1
 
2
 
6
 
04 - 61,951689
4Cornelius Maigaard Rubin
Skakklubben K41
18661881
3
1
6
 
5
 
1
 
2
 
11 - 32,91866
5FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18081765
2
0
3
 
4
 
6
 
1
 
04 - 62,41736
6Daniel Kokholm
Skakforeningen ØBRO
18521897
1
0
4
 
2
 
5
 
3
 
04 - 62,81768

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16641735
6
½
2
 
3
 
4
 
5
 
½2 - 52,351609
2Peter Balslev
Hillerød Skakklub
16931751
5
½
1
 
6
 
3
 
4
 
½2 - 52,61630
3Claus Agø Hansen
Skakforeningen ØBRO
16921759
4
1
5
 
1
 
2
 
6
 
112,61692
4Peter Koefoed
Skakforeningen ØBRO
17441786
3
0
6
 
5
 
1
 
2
 
0631654
5Hans Haagen Larsen
Amager Skakforening
16541653
2
½
3
 
4
 
6
 
1
 
½2 - 52,31600
6Lars Poulsen
Skakklubben K41
16451724
1
½
4
 
2
 
5
 
3
 
½2 - 52,21591

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Tommy Eriksen
1500
6
0
2
 
3
 
4
 
5
 
05 - 601500
2Martin Ulrik Sdun
Skakforeningen ØBRO
16031717
5
1
1
 
6
 
3
 
4
 
11 - 22,651603
3Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
16371705
4
½
5
 
1
 
2
 
6
 
½3 - 42,951546
4Gert Werner
Nørrebro Skakklub
16421729
3
½
6
 
5
 
1
 
2
 
½3 - 431551
5Aage Niels Christensen
Nørrebro Skakklub
14821576
2
0
3
 
4
 
6
 
1
 
05 - 61,71406
6Aksel Wetke Hallundbæk
Skakforeningen ØBRO
1626
1
1
4
 
2
 
5
 
3
 
11 - 22,851626

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Jakob Kjær-Andersen
Skakforeningen ØBRO
14551576
6
1
2
 
3
 
4
 
5
 
11 - 33,551455
2Peter Rasmussen
1000
5
0
1
 
6
 
3
 
4
 
04 - 601000
3Steen Nielsen
Skakforeningen ØBRO
14451718
4
1
5
 
1
 
2
 
6
 
11 - 33,551445
4Jens Gade
Amager Skakforening
13791470
3
0
6
 
5
 
1
 
2
 
04 - 63,11240
5Henrik Ploug
Skakforeningen ØBRO
1086
2
1
3
 
4
 
6
 
1
 
11 - 31,151086
6Aase Morling
Tåstrup Skakforening
13681465
1
0
4
 
2
 
5
 
3
 
04 - 631233
Indbydelse

Udenfor falder lyset, men indenfor i varmen er der masser af lyse indfald! Kom ind og få dem i ØBRO!

Turneringen spilles 5 mandage fra 19/10 - 30/11, og ELO-rates ikke.

Maksimalt 36 spillere.

Gruppeinddeling: Fortrinsvis 6-mandsgrupper, nederste gruppe evt. monrad.

Spillested: Rosenvængets Allé 31,kld. 2100 Kbh Ø.

Spilledage og tid: Følgende mandage 19/10, 2/11, 9/11, 23/11 og 30/11. Alle dage kl. 19.00.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk fra træk 1 og partiet ud.

Indskud: 150,- kr. betales 22/10 inden 1. rundes start. Alt indskud, minus EMT-afgift, går til præmier.

Mobiltelefoner og andet elektronik: Skal være helt slukket, og må ikke bæres under partiet (i taske eller lign. er ok).

Tilmelding: Senest 12/10 og kun via DSUs turneringssystem.

Yderligere oplysninger: Christian S. Christensen, christian.sylvester@gmail.com

Periode 2020-10-19 .. 2020-11-30
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Reib Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til ØBRO Lysfald

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2020-10-19 2020-10-12
Gruppe 2 6 2020-10-19 2020-10-12
Gruppe 3 6 2020-10-19 2020-10-12
Gruppe 4 6 2020-10-19 2020-10-12
Gruppe 5 6 2020-10-19 2020-10-12
Gruppe 6 6 2020-10-19 2020-10-12
Totalt antal tilmeldte 36
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100101578 1402706 1. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2078 2083 2020-10-06
100900529 1408771 2. Søren Møller Hansen Skakforeningen ØBRO 2021 1981 2020-10-12
100103890 1440969 3. Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2070 2107 2020-10-06
100201725 1423401 4. Bjarke Gregor Præstø Skakklub 2019 2053 2020-09-30
100101160 1408763 5. Kim Røper Jensen Skakforeningen ØBRO 1997 2077 2020-10-09
100100512 1407430 6. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 2074 2044 2020-10-12
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100400597 1408194 1. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1996 1979 2020-09-29
100100496 1412000 2. Martin Reib Petersen Skakforeningen ØBRO 1952 1981 2020-10-01
100100428 1404113 3. WFM Louise Winther Fredericia Køge Skakklub 1945 2021 2020-10-10
100100472 1416707 4. Lars Møller Larsen Skakforeningen ØBRO 1944 1925 2020-09-29
100104413 1464639 5. Hans Henrik Jacobsen Skakforeningen ØBRO 1906 1912 2020-10-10
100800674 1414925 6. Jakob Kjær Skakklubben Seksløberen 1942 1927 2020-10-06
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100102046 1428799 1. Henning B. Sørensen Skakklubben K41 1867 1911 2020-10-05
100101615 1425552 2. Tommy Jensen Skakforeningen ØBRO 1765 1807 2020-10-12
100301870 1446312 3. Mads Bæk Lynderup Skakforeningen ØBRO 1747 1790 2020-09-30
101095364 1461028 4. Cornelius Maigaard Rubin Skakklubben K41 1866 1881 2020-10-12
100802146 1402714 5. FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1808 1765 2020-09-28
100100124 1407155 6. Daniel Kokholm Skakforeningen ØBRO 1852 1897 2020-10-09
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103836 1442589 1. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1664 1735 2020-10-07
100803127 1467689 2. Peter Balslev Hillerød Skakklub 1693 1751 2020-10-07
100101531 1471511 3. Claus Agø Hansen Skakforeningen ØBRO 1692 1759 2020-10-04
100101089 1414968 4. Peter Koefoed Skakforeningen ØBRO 1744 1786 2020-10-06
100800414 1409557 5. Hans Haagen Larsen Amager Skakforening 1654 1653 2020-10-10
100103852 1439189 6. Lars Poulsen Skakklubben K41 1645 1724 2020-09-26
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
- 1. Tommy Eriksen 1500 2020-10-08
100104143 1450751 2. Martin Ulrik Sdun Skakforeningen ØBRO 1603 1717 2020-09-28
100103837 1441400 3. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1637 1705 2020-09-30
100100865 1408208 4. Gert Werner Nørrebro Skakklub 1642 1729 2020-10-11
100100217 1409980 5. Aage Niels Christensen Nørrebro Skakklub 1482 1576 2020-10-10
100104742 - 6. Aksel Wetke Hallundbæk Skakforeningen ØBRO 1626 2020-09-28
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104596 1469940 1. Jakob Kjær-Andersen Skakforeningen ØBRO 1455 1576 2020-10-09
- 2. Peter Rasmussen 1000 2020-10-12
103105778 1402498 3. Steen Nielsen Skakforeningen ØBRO 1445 1718 2020-10-12
100100104 1416111 4. Jens Gade Amager Skakforening 1379 1470 2020-10-06
100104724 - 5. Henrik Ploug Skakforeningen ØBRO 1086 2020-10-12
100102599 1440993 6. Aase Morling Tåstrup Skakforening 1368 1465 2020-09-27