loading
Arbejder ...

Hillerød Skakklub Klubmesterskab 2020

Vis Gruppe : ParringerPGN
C-gruppen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Peter Langer
Hillerød Skakklub
13881501
2
1
7
11
6
10
8
9
35,313524,101489
2Henning Andersen
Hillerød Skakklub
1000
1
0
8
0
7
0
3
0
12
-
5
-
4
-
0120,199501000
3Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
8921190
4
5
12
2
1
9
11
6
111,359012,131177
4Jan Pedersen
Hillerød Skakklub
13031412
3
6
8
7
5
12
2
+
64,1512293,771387
5Magni Cederholm
Hillerød Skakklub
10831218
6
3
9
12
4
2
+
10
392,710522,291206
6Henrik Damm
Hillerød Skakklub
13761510
5
4
10
1
8
9
3
455,213225,121488
7Arne Feldung
Hillerød Skakklub
12251367
8
1
2
1
4
11
10
12
4312482,901379
8Afan Jahic
Hillerød Skakklub
12201353
7
2
1
4
10
6
1
11
22,513332,401395
9Lene Andersen
Hillerød Skakklub
9061118
10
12
5
11
3
6
1
381,559931,621173
10Micki Aron Christoffersen
Hillerød Skakklub
12471416
9
11
6
8
1
7
5
613,913694,111492
11Erik Togeby
Hillerød Skakklub
11701351
12
10
1
9
7
3
8
373,811343,841317
12Frederick Agerbo
Hillerød Skakklub
10271241
11
9
3
5
2
+
4
7
102,59762,721192

Partier i turneringen Hillerød Skakklub Klubmesterskab 2020

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

 

Hillerød Skakklub indbyder til det årlige klubmesterskab for sæsonen 2020.

Turneringen spilles over 7 tirsdage: 15.9.2020,  22.9.2020, 29.9.2020, 6.10.2020, 20.10.2020, 17.11.2020 og 1.12.2020. Hver runde starter kl. 19:30.
Turneringsformen er 8-mandsgrupper der spiller alle mod alle. Laveste gruppe kan dog organiseres som Monrad.
Vinderen af øverste gruppe bliver klubmester 2020.  Vinderne af de øvrige grupper er garanteret oprykning til en højere gruppe i 2021.
Betænkningstiden er 90 minutter til hele partiet + 30 sekunders tillæg pr. udført træk gældende fra træk 1.

Turneringen er forbeholdt medlemmer af Hillerød Skakklub  - både primære og sekundære medlemmer kan deltage.

Der er ingen indskud, men alligevel pæne præmier:  1. præmie 600 kr. 2. præmie 400 kr. i alle grupper.

Tilmelding via tilmeldingsfunktion på denne side eller skriv til formand@hillerodskakklub.dk

Af hensyn til Coronavirus tages følgende forholdsregler:

Vi spritter hænder før og efter partierne.

Vi giver ikke hånd før og efter partierne.

 

Tilmeldingsfrist er 13. september 2020 kl. 12.00

Periode 2020-09-15 .. 2020-12-01
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.hillerodskakklub.dk/
Turnerings komite
Hoveddommer Peter Willer Svendsen
Dommere
Klubmester:  Hans Endrup Jacobsen

Tilmeldings muligheder til Hillerød Skakklub Klubmesterskab 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hillerodskakklub.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Klubmester 8 2020-09-15 2020-09-13
B-gruppen 8 2020-09-15 2020-09-13
C-gruppen 12 2020-09-15 2020-09-13
Totalt antal tilmeldte 28
Deltagere i gruppen Klubmester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096917 1470337 1. Bruno Gehrig Hillerød Skakklub 1698 1687 2020-08-30
100803245 - 2. Alexander Kapitonov Hillerød Skakklub 1900 2020-09-16
100802810 1442015 3. Morten Kühn Hillerød Skakklub 1724 1787 2020-09-08
100801333 1406833 4. Esben Lauge Sørensen Hillerød Skakklub 1897 1928 2020-09-09
100803123 1515942 5. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1807 1756 2020-09-09
100102144 1425340 6. Henrik Holm Hillerød Skakklub 1763 1799 2020-09-10
100800374 1409182 7. Svend Steenstrup Nordsjællands Skakklub 1871 1912 2020-09-13
100802760 1439391 8. Mikael Ramkilde Nordsjællands Skakklub 1882 1912 2020-09-13
Deltagere i gruppen B-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100803104 1467433 1. Michael Szymanski Hillerød Skakklub 1590 1639 2020-07-27
101096515 1467425 2. Freddy Nielskov Hillerød Skakklub 1653 1695 2020-08-13
100802811 1442074 3. Bernhard W. Sørensen Hillerød Skakklub 1617 1655 2020-08-15
100802244 1426141 4. Søren Nygaard Allerød Skakklub 1642 1721 2020-09-05
100802970 1461117 5. Rune Eliasen Hillerød Skakklub 1568 1682 2020-09-08
100802895 1448269 6. Hans Rasmus Rabjerg Hillerød Skakklub 1557 1610 2020-09-14
100803127 1467689 7. Peter Balslev Hillerød Skakklub 1693 1751 2020-09-09
100100624 1426125 8. Poul Erik Nielsen Allerød Skakklub 1581 1597 2020-09-13
Deltagere i gruppen C-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800465 1425781 1. Peter Langer Hillerød Skakklub 1388 1501 2020-07-30
100803208 - 2. Henning Andersen Hillerød Skakklub 1000 2020-09-14
100802816 1445111 3. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 892 1190 2020-07-27
100802720 1437380 4. Jan Pedersen Hillerød Skakklub 1303 1412 2020-07-28
100802943 1458272 5. Magni Cederholm Hillerød Skakklub 1083 1218 2020-07-28
100100593 1425013 6. Henrik Damm Hillerød Skakklub 1376 1510 2020-08-27
100802844 1445642 7. Arne Feldung Hillerød Skakklub 1225 1367 2020-09-04
100802878 1450964 8. Afan Jahic Hillerød Skakklub 1220 1353 2020-07-29
100803158 1469576 9. Lene Andersen Hillerød Skakklub 906 1118 2020-08-31
100802931 1454021 10. Micki Aron Christoffersen Hillerød Skakklub 1247 1416 2020-08-03
100100398 1442651 11. Erik Togeby Hillerød Skakklub 1170 1351 2020-09-12
100803219 1471465 12. Frederick Agerbo Hillerød Skakklub 1027 1241 2020-09-13