loading
Arbejder ...

Silkeborg Bymesterskab 2020

Vis Gruppe : ParringerPGN
Basis 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Johnny Koust Rasmussen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1784
8
½
2
½
3
1
4
1
5
½
6
0
7
 
33,351789
2Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1883
7
½
1
½
8
½
3
½
4
½
5
1
6
 
24,451855
3David Glasscock
Silkeborg Skakklub Af 1930
1765
6
0
7
0
1
0
2
½
8
1
4
1
5
 
63,151746
4Lars Bøgedal Mæhle
Silkeborg Skakklub Af 1930
1850
5
 
6
0
7
½
1
0
2
½
3
0
8
 
184,051759
5Kim Hardlei
Vejlby-Risskov Skakklub
1796
4
 
8
½
6
1
7
 
1
½
2
0
3
 
273,51751
6Frank Gjerning Petersen
Kjellerup Skakklub
1729
3
1
4
1
5
0
8
0
7
1
1
1
2
 
412,751767
7John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1869
2
½
3
1
4
½
5
 
6
0
8
1
1
 
344,31830
8Troels Ringbøl Brahe
1697
1
½
5
½
2
½
6
1
3
0
7
0
4
 
52,451699

Basis 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Peter Sehested
Silkeborg Skakklub Af 1930
1581
8
1
2
0
3
0
4
+
5
 
6
1
7
½
43,41541
2Niels Christian Munch
Silkeborg Skakklub Af 1930
1608
7
0
1
1
8
0
3
1
4
+
5
0
6
 
363,651539
3Ove Jelling
Silkeborg Skakklub Af 1930
1423
6
0
7
½
1
1
2
0
8
0
4
+
5
½
351,951425
4Søren Westergaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
1535
5
1
6
½
7
0
1
-
2
-
3
-
8
-
71,451537
5Niels Jørgen Jakobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1610
4
0
8
1
6
1
7
 
1
 
2
1
3
½
34,251582
6Steen Konradsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1414
3
1
4
½
5
0
8
0
7
 
1
0
2
 
82,251380
7Stig Nørregaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
1615
2
1
3
½
4
1
5
 
6
 
8
1
1
½
414,351615
8Kim Skov-Andersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1500
1
0
5
0
2
1
6
1
3
1
7
0
4
+
422,651516

Basis 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Iver Liin
Silkeborg Skakklub Af 1930
1170
8
1
2
0
3
½
4
+
5
0
6
0
7
 
62,051145
2Carsten Mogensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1408
7
½
1
1
8
1
3
0
4
+
5
1
6
 
24,21377
3Tim Halvorsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1220
6
½
7
0
1
½
2
1
8
 
4
+
5
 
342,51198
4Jørn Henning Andreasen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1304
5
-
6
½
7
-
1
-
2
-
3
-
8
-
½80,61300
5Peter Steentoft
Silkeborg Skakklub Af 1930
1200
4
+
8
1
6
1
7
1
1
1
2
0
3
 
512,31286
6Knud Mogens Jacobsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1250
3
½
4
½
5
0
8
½
7
½
1
1
2
 
353,151243
7Flemming Harregaard Jepsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1291
2
½
3
1
4
+
5
0
6
½
8
1
1
 
433,151284
8Ante Musulin
1400
1
0
5
0
2
0
6
½
3
 
7
0
4
+
701400

Basis 4 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Henrik Wang-Holm
Silkeborg Skakklub Af 1930
1049
8
0
2
0
3
1
4
1
5
½
6
1
7
 
43,951029
2Alice Kaltoft
Silkeborg Skakklub Af 1930
938
7
0
1
1
8
0
3
1
4
0
5
1
6
1
432,81008
3Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
980
6
1
7
0
1
0
2
0
8
0
4
1
5
 
263,2908
4Ole Boye-Hansen
Silkeborg Skakklub Af 1930
956
5
1
6
1
7
0
1
0
2
1
3
0
8
 
352,95959
5Brian Bjerrisgaard
Silkeborg Skakklub Af 1930
1025
4
0
8
0
6
0
7
0
1
½
2
0
3
 
½83,7841
6Karl Nielsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
799
3
0
4
0
5
1
8
0
7
0
1
0
2
0
171,5769
7Kent Uhre Knudsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1152
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
0
1
 
524,951154
8Paul Richard Cook
Silkeborg Skakklub Af 1930
1156
1
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
 
6151201
Indbydelse

Grupper: Der spilles 7 runder i 8 mands grupper. Nederste gruppe spilles evt. som Monrad.

Spillested: Lunden, Vestergade 74, Silkeborg 

Spilledatoer: 3/09, 10/09, 17/09, 8/10, 22/10, 5/11, 26/11

Spilletidspunkt: Fra kl. 19.00 til 24.00.

Betænkningstid:

90 minutter til 40 træk plus 30 minutter samt opsparet tid til resten af partiet.

Derudover tillægges 30 sekunder pr. træk hele partiet igennem.

Rygning er ikke tilladt i Lunden.

Indskud: Ens for alle kr. 125,-

PræmierHele indskuddet (bortset fra EMT - afgift)   

Bymester: Vinder af øverste gruppe kåres som bymester. Dette afgøres først efter point, herefter ved korrektionsberegning.

Tilmelding: Via opslag i Silkeborg Skakklub, ved kontakt til Johnny Koust Rasmussen på tlf. 51 56 10 61 / formand@silkeborgskakklub.dk eller online via DSU's turneringsmodul.

Periode 2020-09-03 .. 2020-12-17
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Johnny Koust Rasmussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Silkeborg Bymesterskab 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Basis 1 8 2020-09-03 2020-09-01
Basis 2 8 2020-09-03 2020-09-01
Basis 3 8 2020-09-03 2020-09-01
Basis 4 8 2020-09-03 2020-09-01
Totalt antal tilmeldte 32
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900509 1422383 1. Johnny Koust Rasmussen Silkeborg Skakklub Af 1930 1784 1811 2020-08-20
100600236 1407333 2. Peter Risgaard Poulsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1883 1880 2020-08-20
100602274 1428977 3. David Glasscock Silkeborg Skakklub Af 1930 1765 1893 2020-08-20
100600227 1451731 4. Lars Bøgedal Mæhle Silkeborg Skakklub Af 1930 1850 1949 2020-08-30
100600130 1402102 5. Kim Hardlei Vejlby-Risskov Skakklub 1796 1778 2020-08-20
100901544 1427032 6. Frank Gjerning Petersen Kjellerup Skakklub 1729 1772 2020-08-27
100602575 1453947 7. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1869 1899 2020-09-01
100602322 1437151 8. Troels Ringbøl Brahe 1697 1781 2020-08-28
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100600546 1462237 1. Peter Sehested Silkeborg Skakklub Af 1930 1581 1588 2020-08-31
100602697 1470744 2. Niels Christian Munch Silkeborg Skakklub Af 1930 1608 1432 2020-08-25
100600388 1421115 3. Ove Jelling Silkeborg Skakklub Af 1930 1423 2020-08-25
100601461 1422960 4. Søren Westergaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1535 1708 2020-08-20
100800702 1450450 5. Niels Jørgen Jakobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1610 1713 2020-08-13
100602137 1421417 6. Steen Konradsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1414 1508 2020-08-17
100602535 1451774 7. Stig Nørregaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1615 1645 2020-08-17
100602777 - 8. Kim Skov-Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1500 2020-09-01
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103104318 1421697 1. Iver Liin Silkeborg Skakklub Af 1930 1170 1381 2020-08-20
100601752 1421794 2. Carsten Mogensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1408 1421 2020-08-30
100600245 1420810 3. Tim Halvorsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1220 2020-08-25
100602534 1454080 4. Jørn Henning Andreasen Silkeborg Skakklub Af 1930 1304 1408 2020-08-18
100602737 1471988 5. Peter Steentoft Silkeborg Skakklub Af 1930 1200 2020-08-26
100600231 1421069 6. Knud Mogens Jacobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1250 1418 2020-08-20
100602678 1468359 7. Flemming Harregaard Jepsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1291 1313 2020-08-13
- 8. Ante Musulin 1400 2020-08-31
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900257 1434640 1. Henrik Wang-Holm Silkeborg Skakklub Af 1930 1049 1361 2020-08-20
100602503 1454110 2. Alice Kaltoft Silkeborg Skakklub Af 1930 938 2020-08-27
100602519 1454102 3. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 980 1177 2020-08-25
100600226 1428896 4. Ole Boye-Hansen Silkeborg Skakklub Af 1930 956 2020-09-01
101097071 - 5. Brian Bjerrisgaard Silkeborg Skakklub Af 1930 1025 2020-08-31
100600400 1454129 6. Karl Nielsen Silkeborg Skakklub Af 1930 799 2020-08-24
100602673 1467000 7. Kent Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1152 1154 2020-08-21
100500191 1465350 8. Paul Richard Cook Silkeborg Skakklub Af 1930 1156 1388 2020-08-18