loading
Arbejder ...

Aalborg GP

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Sune Kovshøj
Aalborg Skakforening af 1889
20662212
8
1
2
1
3
1
4
1
5
0
6
½
7
1
23,552114
2Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
18191815
7
0
1
0
8
0
3
½
4
1
5
0
6
0
6 - 71,41822
3Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
19481958
6
0
7
0
1
0
2
½
8
0
4
1
5
0
6 - 72,451920
4Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
18501846
5
0
6
0
7
1
1
0
2
0
3
0
8
0
181,61832
5Edgar Andres Parra Becerra
Aalborg Skakforening af 1889
21552156
4
1
8
0
6
0
7
1
1
1
2
1
3
1
544,352168
6FM Bjarne Hansen
Nørresundby Skakklub
23122302
3
1
4
1
5
1
8
½
7
1
1
½
2
1
615,652319
7Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
20772040
2
1
3
1
4
0
5
0
6
0
8
0
1
0
253,652044
8FM Per Næsby Andreasen
Nørresundby Skakklub
22732250
1
0
5
1
2
1
6
½
3
1
7
1
4
1
35,352276

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Jonas Bendtsen
Aalborg Skakforening af 1889
14721405
8
0
2
0
3
½
4
0
5
1
6
0
7
0
72,351434
2Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
16991773
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
0
614,61741
3Oliver Mølgaard
Aalborg Skakforening af 1889
1400
6
0
7
0
1
½
2
0
8
1
4
½
5
0
261,751411
4Johann Stanislaus
Aalborg Skakforening af 1889
17241840
5
1
6
1
7
½
1
1
2
0
3
½
8
0
454,851699
5Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
14821516
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
1
182,451417
6Hans Peter Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
17891928
3
1
4
0
5
1
8
½
7
½
1
1
2
1
525,41777
7Henning Larsen
Aars Skakklub
16351856
2
0
3
1
4
½
5
1
6
½
8
½
1
1
341650
8Jarl Mølgaard
Aalborg Skakforening af 1889
14971825
1
1
5
1
2
0
6
½
3
0
7
½
4
1
442,61560

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Frederik Flemming Kærup Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
1000
8
1
2
½
3
0
4
1
5
1
6
0
7
0
41,551108
2Edmundas Maksimavicius
Aalborg Skakforening af 1889
12001354
7
0
1
½
8
1
3
1
4
0
5
0
6
1
63,451202
3Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
11861423
6
½
7
1
1
1
2
0
8
1
4
0
5
0
53,251197
4Hartvig Hansen
Aalborg Skakforening af 1889
13001495
5
½
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
8
1
1 - 24,451347
5Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
13261302
4
½
8
1
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
1 - 24,71362
6Kim Møller Larsen
Aalborg Skakforening af 1889
12821355
3
½
4
0
5
0
8
1
7
0
1
1
2
0
74,251203
7Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
13411389
2
1
3
0
4
0
5
0
6
1
8
1
1
1
434,81305
8Mikkel Timm Overgaard
Aalborg Skakforening af 1889
1000
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
081,55907
Indbydelse

Aalborg GP 2020

Aalborg Skakforening indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP

Spillested: Nyhavnsgade 14, 2.sal, 9000 Aalborg

Tidspunkt: Lørdag d. 12. september 2020 fra kl. 10.00 til ca. kl. 16.30 

Turneringsform: 7 runder Monrad eller alle-mod-alle i grupper inddelt efter hurtigskakrating

Betænkningstid: 15 min. + 5 sek. pr. træk

Indskud: 100 kr. pr. spiller. Betales på spilledagen

Præmier: 70% af indskuddet. 20% går til den samlede GP-præmiepulje

Tilmelding: Her på siden senest fredag d. 11.september 2020 kl. 18

Kontaktperson: Bjarne Sønderstrup, tlf. 23375618, bfs@stofanet.dk

Periode 2020-09-12 .. 2020-09-12
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Jens Riis, Sæby

Arne Hove, Nørresundby

Hans Engen, Aalborg

Hoveddommer Bjarne Sønderstrup
Dommere

Tilmeldings muligheder til Aalborg GP

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mesterklassen 8 2020-09-12 2020-09-11
Basis 1 8 2020-09-12 2020-09-11
Basis 2 8 2020-09-12 2020-09-11
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
103106490 1409514 1. Sune Kovshøj Aalborg Skakforening af 1889 2066 2212 2020-09-02
100700677 1406159 2. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1819 1815 2020-09-10
100700393 1403257 3. Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 1948 1958 2020-09-10
100700678 1418580 4. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1850 1846 2020-08-22
100701854 5112362 5. Edgar Andres Parra Becerra Aalborg Skakforening af 1889 2155 2156 2020-09-11
100600615 1403176 6. FM Bjarne Hansen Nørresundby Skakklub 2312 2302 2020-09-11
100700367 1401670 7. Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub 2077 2040 2020-08-21
100700360 1400886 8. FM Per Næsby Andreasen Nørresundby Skakklub 2273 2250 2020-09-10
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701739 1462393 1. Jonas Bendtsen Aalborg Skakforening af 1889 1472 1405 2020-09-07
101095048 1454200 2. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1699 1773 2020-09-08
100701871 1471619 3. Oliver Mølgaard Aalborg Skakforening af 1889 1400 2020-09-11
100201494 1401971 4. Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 1724 1840 2020-08-31
100700690 1413856 5. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1482 1516 2020-09-09
100700722 1408992 6. Hans Peter Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1789 1928 2020-09-12
100700759 1404172 7. Henning Larsen Aars Skakklub 1635 1856 2020-09-09
103103905 1472178 8. Jarl Mølgaard Aalborg Skakforening af 1889 1497 1825 2020-09-11
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701869 - 1. Frederik Flemming Kærup Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1000 2020-09-10
100701868 1471392 2. Edmundas Maksimavicius Aalborg Skakforening af 1889 1200 1354 2020-08-27
100700601 1453521 3. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1186 1423 2020-08-22
100701858 1470159 4. Hartvig Hansen Aalborg Skakforening af 1889 1300 1495 2020-09-11
100201715 1409700 5. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1326 1302 2020-09-01
100700356 1457187 6. Kim Møller Larsen Aalborg Skakforening af 1889 1282 1355 2020-09-04
100701631 1450549 7. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1341 1389 2020-08-27
100701877 - 8. Mikkel Timm Overgaard Aalborg Skakforening af 1889 1000 2020-09-10