loading
Arbejder ...

Aars Grand Prix 2020

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
2073
8
1
2
1
3
1
4
1
5
0
6
1
7
1
614,352109
2FM Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
2060
7
½
1
0
8
1
3
0
4
1
5
½
6
½
44,22046
3Benny Grønhøj
Aars Skakklub
1980
6
1
7
1
1
0
2
1
8
0
4
0
5
0
363,41968
4Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
1822
5
1
6
1
7
0
1
0
2
0
3
1
8
0
351,851857
5Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
2159
4
0
8
1
6
1
7
1
1
1
2
½
3
1
25,152166
6IM Bent Sørensen
Nørresundby Skakklub
2071
3
0
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
½
½84,31993
7Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
1832
2
½
3
0
4
1
5
0
6
1
8
0
1
0
71,91850
8Mogens Nielsen
Aars Skakklub
1935
1
0
5
0
2
0
6
1
3
1
7
1
4
1
432,91968

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jens Riis
Sæby Skakklub
1490
8
1
2
½
3
0
4
0
5
1
6
½
7
0
34 - 52,71504
2Poul Erik Niebuhr
Aars Skakklub
1574
7
0
1
½
8
1
3
0
4
0
5
½
6
½
73,551527
3Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1675
6
1
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
1
714,551777
4Henning Larsen
Aars Skakklub
1713
5
1
6
1
7
0
1
1
2
1
3
0
8
½
34,91701
5Jørgen Madsen
Aars Skakklub
1440
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
½
3
0
½82,21364
6Kim Pors
Aalborg Skakforening af 1889
1458
3
0
4
0
5
1
8
1
7
0
1
½
2
½
34 - 52,351487
7Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
1741
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
8
0
1
1
525,151737
8Søren Rud Ottesen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1476
1
0
5
1
2
0
6
0
3
0
7
1
4
½
62,551474

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Patrick Grønhøj
Aars Skakklub
1438
8
1
2
1
3
0
4
1
5
1
6
0
7
1
51 - 25,51438
2Peter Duun Kristensen
Nørresundby Skakklub
1148
7
0
1
0
8
1
3
0
4
1
5
0
6
0
262,81112
3Janosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1100
6
1
7
0
1
1
2
1
8
1
4
0
5
1
532,351271
4Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
1417
5
1
6
1
7
0
1
0
2
0
3
1
8
1
445,351356
5Gunner Poulsen
Tranum Skakklub
1153
4
0
8
0
6
1
7
0
1
0
2
1
3
0
27 - 82,851115
6Jens Ole van de Weerd
Aalborg Skakforening af 1889
1197
3
0
4
0
5
0
8
0
7
1
1
1
2
1
353,31184
7Lars Erik Lytzen
Aalborg Skakforening af 1889
1305
2
1
3
1
4
1
5
1
6
0
8
1
1
0
51 - 24,351334
8Anosh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
1004
1
0
5
1
2
0
6
1
3
0
7
0
4
0
27 - 81,51027
Indbydelse

Aars Grand Prix 2020

Aars Skakklub indbyder til hurtigskak i tilknytning til Nordjysk GP.

Spillested: Agri Nord, Markedsvej 6, 1., 9600 Aars. Bemærk spillestedet. 

Tidspunkt: Lørdag d. 26. september 2020 fra kl. 10.00 til ca. kl. 16.30.

Turneringsform: 7 runder Monrad eller alle-mod-alle i grupper inddelt efter hurtigskakrating.

Betænkningstid: 15 min. + 5 sek. pr. træk.

Indskud: 100 kr. pr. spiller. Betales på spilledagen.

Præmier: 70% af indskuddet. 20% går til den samlede GP-præmiepulje.

Tilmelding: Her på siden senest torsdag d. 24. september 2020.

Kontaktperson: Henning Larsen, tlf. 9862 3672 - hglarsen@sol.dk 

Periode 2020-09-26 .. 2020-09-26
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Henning Larsen
Dommere
Gruppe 1:  Henning Larsen
Gruppe 2:  Henning Larsen
Gruppe 3:  Henning Larsen

Tilmeldings muligheder til Aars Grand Prix 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2020-09-26 2020-09-24
Gruppe 2 8 2020-09-26 2020-09-24
Gruppe 3 8 2020-09-26 2020-09-24
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100501746 1448552 1. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2073 2110 2020-09-20
100700375 1402820 2. FM Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2060 2146 2020-09-18
100700172 1404245 3. Benny Grønhøj Aars Skakklub 1980 2003 2020-09-21
100700677 1406159 4. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1822 1815 2020-09-23
100700185 1439847 5. Peter Jørgen Dam Mikkelsen Skørping Skakklub 2159 2065 2020-09-24
100700110 1400410 6. IM Bent Sørensen Nørresundby Skakklub 2071 1922 2020-09-18
100700678 1418580 7. Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 1832 1846 2020-09-12
100700348 1433598 8. Mogens Nielsen Aars Skakklub 1935 1922 2020-09-21
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100700477 1444425 1. Jens Riis Sæby Skakklub 1490 1621 2020-08-24
100700784 1450484 2. Poul Erik Niebuhr Aars Skakklub 1574 1718 2020-09-14
100501747 1448560 3. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1675 1721 2020-09-24
100700759 1404172 4. Henning Larsen Aars Skakklub 1713 1856 2020-09-24
100701533 1453033 5. Jørgen Madsen Aars Skakklub 1440 1458 2020-09-21
100701776 1464485 6. Kim Pors Aalborg Skakforening af 1889 1458 1448 2020-09-25
101095048 1454200 7. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1741 1773 2020-09-23
100600405 1429183 8. Søren Rud Ottesen Silkeborg Skakklub Af 1930 1476 1594 2020-09-22
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701677 1460625 1. Patrick Grønhøj Aars Skakklub 1438 1229 2020-09-21
100701176 1435167 2. Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1148 1178 2020-09-17
101095616 1463640 3. Janosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1100 1209 2020-09-25
100700690 1413856 4. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1417 1516 2020-09-23
100701497 1444913 5. Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1153 1319 2020-09-24
100700601 1453521 6. Jens Ole van de Weerd Aalborg Skakforening af 1889 1197 1423 2020-09-17
100701631 1450549 7. Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1305 1389 2020-09-17
101095617 1465457 8. Anosh Easwaralingam Fredericia Skakforening 1004 1151 2020-09-26