loading
Arbejder ...

Gråsten - Alssund Slotsturnering 2020

Vis Gruppe : ParringerPGN
Basis 1 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Niels B. Yde
Skakklubben Alssund
1803
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,551803
2Poul Erik Nielsen
Skakklubben Alssund
1667
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 61,51667
3Helge Andersen
Tønder Skakklub
1848
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,951848
4Bent H. Bojsen
Gråsten Skakklub
1847
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,951847
5Guido Heinemann
Gråsten Skakklub
1839
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,851839
6Claus Maegaard Nielsen
Gråsten Skakklub
1757
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,21757

Basis 2 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1John Kristoffersen
Gråsten Skakklub
1511
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 621511
2Hans Jørgen Clausen
Gråsten Skakklub
1495
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 61,91495
3Allan Skovrup Lausten
Skakklubben Alssund
1607
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 62,81607
4Carsten Andersen
Gråsten Skakklub
1642
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 63,11642
5Peter Otten
Gråsten Skakklub
1630
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 631630
6Sten Richter
Gråsten Skakklub
1533
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 62,21533

Basis 3 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Erik Asmund
Gråsten Skakklub
1317
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,31317
2Verner Frede Schrøder
Gråsten Skakklub
1339
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 62,51339
3Børge Juulsgaard
Gråsten Skakklub
1467
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 63,451467
4Michael Pedersen
Gråsten Skakklub
1124
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 60,951124
5Broder Petersen
Skakklubben Alssund
1392
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 62,91392
6Simon S. Asmussen
1400
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 601400
Indbydelse

Skakklubberne i Gråsten og Sønderborg inviterer til åben koordineret 5 runders EMT

1. runde: torsdag d. 24. sep. i Gråsten (Gråsten skole, vestfløjen lokale 25, 6300 Gråsten)

2. runde: onsdag d.30. sep. i Sønderborg (Frivillighedens Hus, Perlegade 50, 6400 Sønderborg)

3. runde: torsdag d. 1. okt. i Gråsten (Gråsten skole ...)

4. runde: torsdag d. 19. nov. i Gråsten (Gråsten skole ...)

5. runde: torsdag d. 3. dec. i Gråsten (Gråsten skole ...)

Regler: Der spilles efter DSU's regler

Grupper: Der spilles i 6-mands grupper. Sidste gruppe evt. som Monrad.

Betænkningstid: 90min til hele partiet + 30s pr. træk fra træk 1.

Urene startes kl. 19.00, og kommer en spiller senere end 19.30 er partiet tabt.

Afbud: skal gives til Turneringslederen Hans Jørgen Clausen på telf. 25 12 60 07 eller email: hansjorgenclausen@live.dk senest 2 dage før den fastsatte spilledag (medmindre særlige forhold gør sig gældende).

Udsatte kampe afvikles privat eller i en af klubberne på en klubaften. Turneringslederen skal have besked om hvornår partiet afvikles senest dagen efter den ordinære spilledag. Den afbudsgivende spiller skal sørge for, at partiet bliver afviklet og turneringslederen informeret. 

Indskud: 110kr som betales 1. spilleaften

Præmielisten offentliggøres ved turneringsstart.

Tilmeldingsfrist: lørdag d. 12. sep.

Periode 2020-09-24 .. 2020-12-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite

Hans Jørgen Clausen og Broder Petersen

Hoveddommer Hans Jørgen Clausen
Dommere Alle grupper:  Broder Petersen

Tilmeldings muligheder til Gråsten - Alssund Slotsturnering 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Basis 1 6 2020-09-24 2020-09-12
Basis 2 6 2020-09-24 2020-09-12
Basis 3 6 2020-09-24 2020-09-12
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101200084 1470825 1. Niels B. Yde Skakklubben Alssund 1803 1731 2020-09-05
100400062 1452150 2. Poul Erik Nielsen Skakklubben Alssund 1667 1657 2020-08-26
100400110 1410075 3. Helge Andersen Tønder Skakklub 1848 1944 2020-09-18
100400162 1408054 4. Bent H. Bojsen Gråsten Skakklub 1847 1864 2020-09-04
100401598 24658359 5. Guido Heinemann Gråsten Skakklub 1839 1856 2020-08-27
100401584 1441841 6. Claus Maegaard Nielsen Gråsten Skakklub 1757 1819 2020-09-04
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100401492 1440357 1. John Kristoffersen Gråsten Skakklub 1511 1650 2020-09-04
100400163 1409425 2. Hans Jørgen Clausen Gråsten Skakklub 1495 1620 2020-09-04
100400044 1452134 3. Allan Skovrup Lausten Skakklubben Alssund 1607 2020-09-17
100400508 1408798 4. Carsten Andersen Gråsten Skakklub 1642 1576 2020-09-11
101200105 1470817 5. Peter Otten Gråsten Skakklub 1630 1641 2020-09-04
100600657 1468600 6. Sten Richter Gråsten Skakklub 1533 1663 2020-09-04
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100201430 1415794 1. Erik Asmund Gråsten Skakklub 1317 1540 2020-09-04
100400116 1449591 2. Verner Frede Schrøder Gråsten Skakklub 1339 1462 2020-09-04
101200052 1465864 3. Børge Juulsgaard Gråsten Skakklub 1467 1533 2020-09-04
100400726 1452177 4. Michael Pedersen Gråsten Skakklub 1124 1401 2020-09-04
100400065 1449427 5. Broder Petersen Skakklubben Alssund 1392 1524 2020-08-27
- 6. Simon S. Asmussen 1400 2020-09-05