loading
Arbejder ...

Skive Bymesterskab

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRn
1Jørn Christensen Hvid
Skive Skakklub
20432021
6
1
2
 
3
 
4
 
5
 
11 - 23,52043
2Leif Hamborg
Herning Skakklub
18321847
5
½
1
 
6
 
3
 
4
 
½3 - 41,81793
3Lars Foldager Pedersen
Skive Skakklub
19331956
4
1
5
 
1
 
2
 
6
 
11 - 22,651933
4Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
18971853
3
0
6
 
5
 
1
 
2
 
05 - 62,351827
5Oleh Sivachenko
Skive Skakklub
19851952
2
½
3
 
4
 
6
 
1
 
½3 - 43,051909
6Phillip Nielsen
Skive Skakklub
18181811
1
0
4
 
2
 
5
 
3
 
05 - 61,71767
Indbydelse

SKIVE  BYMESTERSKAB  2020

 

 

SKIVE SKAKKLUB indbyder hermed til 5-runders  Elo-ratet og  koordineret EMT følgende 5 fredage:

 

9/10 – 23/10 – 30/10 – 6/11 – 13/11.

 

Spilletid: kl. 19- 24.00,  ved  fremmøde senere end 1 time efter partiets start dømmes     man som taber.

 

Spillested: Skivehus Skole, Rosenbakken 8, 7800  Skive.

 

Turneringsform: Der spilles i 6 mandsgrupper og evt. sidste gruppe som Monrad.

 

Betænkningstid:  40 træk i 2 timer + ½ time + opsparet  tid  til resten af partiet.

 

Indskud: 150 kr. pr. person.

 

Præmier:  1. præmie i alle grupper  kr. 500,-  øvrige præmier fremgår af turneringsprogrammet.

 

Kantine: Der kan købes kaffe/te, øl/vand, brød og slik.

 

 

Tilmelding senest:  tirsdag, den 6. oktober  2020 til  Frode Meldgaard, Enghavevej 3 7830  Vinderup  pr. telefon 61282404  el. mail. frodemeldgaard@hotmail.com

 

Tilmeldelse kan også ske direkte på DSU’s  turneringssystem.

 

 

 

Vel mødt i Skive

 

Periode 2020-10-09 .. 2020-11-13
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Frode Meldgaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Skive Bymesterskab

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 6 2020-10-09 2020-10-06
Basis 1 6 2020-10-09 2020-10-06
Basis 2 10 2020-10-09 2020-10-06
Totalt antal tilmeldte 22
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100900404 1415964 1. Jørn Christensen Hvid Skive Skakklub 2043 2021 2020-09-16
100900773 1402838 2. Leif Hamborg Herning Skakklub 1832 1847 2020-09-28
100101194 1417649 3. Lars Foldager Pedersen Skive Skakklub 1933 1956 2020-10-04
100900559 1413058 4. Lars Breinholt Agger Skive Skakklub 1897 1853 2020-09-03
100901830 1468545 5. Oleh Sivachenko Skive Skakklub 1985 1952 2020-09-11
101095973 1466062 6. Phillip Nielsen Skive Skakklub 1818 1811 2020-09-21
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901809 1467123 1. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1448 1508 2020-10-01
100900167 1412213 2. Aksel Hansen Holstebro Skakklub 1743 1761 2020-10-05
100900260 1428586 3. Ernst Lund Jensen Enkeltmedlem 9 HK 1693 1747 2020-10-07
100900551 1411810 4. Erik Pilgaard Aulum Skakklub 1617 1632 2020-09-21
100900750 1430840 5. Frode Meldgaard Skive Skakklub 1720 1813 2020-10-07
100900636 1449923 6. Johannes Pilgaard Aulum Skakklub 1677 1547 2020-10-04
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095940 1464876 1. Vasanth Rajaratnam Holstebro Skakklub 1299 1297 2020-10-07
100901410 1426885 2. Jens Knattrup Skive Skakklub 1363 1466 2020-10-04
100901848 1470914 3. Peter Sørensen Kjellerup Skakklub 1013 1069 2020-09-30
100901739 1453963 4. Lisa Laumann Holstebro Skakklub 787 1297 2020-09-14
100901772 1453998 5. Ole Møller Pedersen Holstebro Skakklub 1391 1345 2020-09-14
100900747 1430700 6. Kay L. Larsen Skive Skakklub 1148 1290 2020-09-09
100900277 1430904 7. Erik Munk Kjellerup Skakklub 1143 1329 2020-09-24
100901894 - 8. Steffen Juhl Madsen Skive Skakklub 1000 2020-10-07
100900771 1413201 9. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1433 1489 2020-09-28
100901893 - 10. Jørn Svenningsen Skive Skakklub 1000 2020-10-07