loading
Arbejder ...

Sjællandsmesterskabet for ungdom

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1 (A+B+C+D) Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRn
1Durlav Sharma
Skak for sjov
1126
2
1
3
0
10
0
6
½
7
0
4
1
71,851155
2Christian Derlich
Nørrebro Skakklub
1175
1
0
10
0
9
1
8
0
4
1
7
0
282,351159
3Bertram Wester
Køge Skakklub
12421437
4
1
1
1
5
0
7
1
10
0
9
0
342,051285
4Johannes Brøns Christensen
Holbæk Skakklub
1100
3
0
6
0
8
0
9
0
2
0
1
0
0102,25999
5Oscar Veiergang
Skak for sjov
15891714
6
1
7
1
3
1
10
0
9
1
8
1
524,41611
6Isak Babi Brintlev
Køge Skakklub
12321173
5
0
4
1
7
½
1
½
8
1
10
0
352,51255
7Daniel Sandberg Jensen
Maribo Skakklub
13961404
8
1
5
0
6
½
3
0
1
1
2
1
34,21365
8Vincent Videbæk
Holbæk Skakklub
994
7
0
9
0
4
1
2
1
6
0
5
0
2911041
9Oliver Gabrielsen
Skakforeningen ØBRO
14141444
10
0
8
1
2
0
4
1
5
0
3
1
363,651385
10Nicklas Alexander Winther-Jørgensen
Næstved Skakklub
18921839
9
1
2
1
1
1
5
1
3
1
6
1
615,81898

Durlav, Johannes, Oscar, Daniel, Oliver og Nicklas spiller om at blive Sjællandsmester i gruppe A+B+C.

Christian, Bertram, Isak og Vincent spiller om at blive Sjællandsmester i gruppe D.

Gruppe 2 (E+F) Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRn
1Pavan Venkatraman
Skakforeningen ØBRO
1111
2
0
     015 - 1601111
2Bastian Rynkjøb
Skak for sjov
887
1
1
4
0
5
0
16
1
11
1
7
1
431,551001
3Sixten Storm Waage
Skak for sjov
937
4
0
16
1
10
0
6
½
15
1
9
1
62,151014
4Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
12431127
3
1
2
1
7
1
13
1
10
1
12
1
614,851295
5Leonard Samoilenko
Skak for sjov
1072
6
1
7
0
2
1
10
0
12
1
16
1
453,51095
6Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
1007
5
0
8
1
12
0
3
½
9
1
15
1
72,951032
7Jonathan Østlund
Hillerød Skakklub
1122
8
1
5
1
4
0
11
1
13
0
2
0
3841077
8Daniil Samoilenko
Prøvemedlemmer
1000
7
0
6
0
15
0
9
0
16
0
11
0
0143,05817
9Shang Tan
Skak for sjov
1011
10
0
12
0
16
0
8
1
6
0
3
0
1133,1889
10Frans Jensen
Skak for sjov
1000
9
1
11
0
3
1
5
1
4
0
13
1
423,051043
11Kamal Yogasimman
Hillerød Skakklub
817
12
1
10
1
13
0
7
0
2
0
8
1
3101,65898
12Frida Bjerregaard Hagen
Enkeltmedlem - Indland
1055
11
0
9
1
6
1
15
1
5
0
4
0
393,251044
13Diya Shekar
Skak for sjov
911
14
1
15
1
11
1
4
0
7
1
10
0
441,751001
14Zakaria Maytham Fahmi
Skak for sjov
1000
13
0
     015 - 1601000
15Thomas Gammelgaard
Køge Skakklub
1000
16
½
13
0
8
1
12
0
3
0
6
0
123,1904
16Eddie Krogh Skibsted
Skak for sjov
1000
15
½
3
0
9
1
2
0
8
1
5
0
113,1964

Pavan, Sarah, Jonathan, Daniil, Frida, Diya, Zakaria og Thomas spiller om at blive Sjællandsmester i gruppe E.

Bastian, Sixten, Leonard, Patrick, Shang, Frans, Kamal og Eddie spiller om at blive Sjællandsmester i gruppe F.

Indbydelse

2.HK indbyder i samarbejde med Holbæk Skakklub til Sjællandsmesterskabet for ungdom lørdag den 14. november 2020. Kun ungdomsspillere, der er medlem af DSUs sjællandske hovedkredse (1., 2. og 8.) kan deltage.

Spillested: Holbæk By Skole Bjergmarken, blok B, Bispehøjen 2, 4300 Holbæk.

Indskrivning: Senest 9.45

1.runde starter ca. kl. 10.00. Vi forventer at være færdige senest kl. 16.00.

Turneringsform: Monrad. 6 partier  med 20 minutters betænkningstid pr. spiller til hele partiet.

Der spilles i 4 aldersgrupper: 

Gruppe A + B + C: årgang 1999 til 2006

Gruppe D: årgang 2007 og 2008

Gruppe E: årgang 2009 og 2010

Gruppe F: årgang 2011 og yngre.

Ved få deltagere kan grupper slåes sammen, men der kåres en sjællandsmester i alle grupper.

Rating: Turneringen rates i DSU-regi (hurtigskak)

Indskud: 50 kr. (kontant) for alle spillere.

Præmier: Der er pokaler til de bedst placerede i hver gruppe plus erindringsgave til alle deltagere. I tilfælde af pointlighed benyttes almindelig korrektion.

Forplejning: Holbæk Skakklub står for salg af sodavand, slik og brød. Der må medbringes en madpakke.

Der henstilles til, at man trækker ud og bruger borde og bænke uden for til frokost.

Tilmelding: Senest onsdag den 11/11 2020. Grundet Covid-19 restriktioner kan der maks. deltage 48 spillere i turneringen. (Først til "mølle")

Der vil blive oprette en venteliste, hvis maks.-tallet overskrides.

Kontakt: John Kristensen, ungdomsleder 2.HK. mail: johnkr@123dk.dk

Periode 2020-11-14 .. 2020-11-14
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer John Kristensen
Dommere
Gruppe 1 (A+B+C+D):  John Kristensen
Gruppe 2 (E+F):  John Kristensen

Tilmeldings muligheder til Sjællandsmesterskabet for ungdom

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 (A+B+C+D) 10 2020-11-14 2020-11-11
Gruppe 2 (E+F) 16 2020-11-14 2020-11-11
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen Gruppe 1 (A+B+C+D)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104547 1471651 1. Durlav Sharma Skak for sjov 1126 2020-10-15
101096373 - 2. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 1175 2020-10-05
100202462 1467816 3. Bertram Wester Køge Skakklub 1242 1437 2020-10-03
100202488 - 4. Johannes Brøns Christensen Holbæk Skakklub 1100 2020-10-08
100104574 1470183 5. Oscar Veiergang Skak for sjov 1589 1714 2020-10-23
101096196 1467808 6. Isak Babi Brintlev Køge Skakklub 1232 1173 2020-10-03
101095725 1464663 7. Daniel Sandberg Jensen Maribo Skakklub 1396 1404 2020-10-08
100202396 1462768 8. Vincent Videbæk Holbæk Skakklub 994 2020-09-29
101096383 1467085 9. Oliver Gabrielsen Skakforeningen ØBRO 1414 1444 2020-10-28
100202497 1467352 10. Nicklas Alexander Winther-Jørgensen Næstved Skakklub 1892 1839 2020-11-03
Deltagere i gruppen Gruppe 2 (E+F)
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100104652 1471376 1. Pavan Venkatraman Skakforeningen ØBRO 1111 2020-10-15
100104573 - 2. Bastian Rynkjøb Skak for sjov 887 2020-09-27
100104648 - 3. Sixten Storm Waage Skak for sjov 937 2020-10-16
100104481 1469290 4. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1243 1127 2020-10-01
100104539 - 5. Leonard Samoilenko Skak for sjov 1072 2020-10-16
100104727 - 6. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1007 2020-10-30
100803159 - 7. Jonathan Østlund Hillerød Skakklub 1122 2020-10-14
101097178 - 8. Daniil Samoilenko Prøvemedlemmer 1000 2020-11-08
100104681 - 9. Shang Tan Skak for sjov 1011 2020-10-15
100104731 - 10. Frans Jensen Skak for sjov 1000 2020-10-30
100803218 - 11. Kamal Yogasimman Hillerød Skakklub 817 2020-11-11
101096723 1472089 12. Frida Bjerregaard Hagen Enkeltmedlem - Indland 1055 2020-09-22
100104604 1472330 13. Diya Shekar Skak for sjov 911 2020-10-10
100104776 - 14. Zakaria Maytham Fahmi Skak for sjov 1000 2020-10-07
100202586 - 15. Thomas Gammelgaard Køge Skakklub 1000 2020-10-29
100104774 - 16. Eddie Krogh Skibsted Skak for sjov 1000 2020-10-16