loading
Arbejder ...

Brønshøj Efterårsturnering 2020

Vis Gruppe : ParringerPGN
A Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Jeppe Nicolaisen
Enkeltmedlem - Indland
20702100
2
 
    01 - 120,620700,662087
2Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
20091984
1
 
    01 - 120,420090,341970
3Michael Tandrup
Herlev Skakklub
18711929
4
 
    01 - 120,3518710,421921
4Mads Overgaard Svendsen
Køge Skakklub
19911985
3
 
    01 - 120,6519910,581973
5Esben Christensen
Brønshøj Skakforening
19792026
6
 
    01 - 120,619790,622014
6Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
19061936
5
 
    01 - 120,419060,381921
7Casper Yukun Liu
BMS Skak
21042155
8
 
    01 - 120,7521040,732126
8Søren Holm Jensen
Brønshøj Skakforening
18951983
7
 
    01 - 120,2518950,271978
9Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20702107
10
 
    01 - 120,820700,792091
10Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
18391880
9
 
    01 - 120,218390,211876
11Jan Bauner
Skakklubben K41
19541975
12
 
    01 - 120,5519540,681961
12Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
19141845
11
 
    01 - 120,4519140,321839

B Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Flemming Dyremose
Brøndby Skakklub
14221610
2
 
    01 - 200,114220,21606
2Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17891854
1
 
    01 - 200,917890,81838
3Magnus Gustafsson
Brønshøj Skakforening
17941870
4
 
    01 - 200,617940,551859
4Jan Løfberg
Brønshøj Skakforening
17301835
3
 
    01 - 200,417300,451826
5Aksel Mortensgaard
Brønshøj Skakforening
13601533
6
 
    01 - 200,413600,431524
6Ken Nørtoft Sørensen
Brønshøj Skakforening
14201583
5
 
    01 - 200,614200,571572
7Michael Nielsen
Sjælsø Skakklub
17211749
8
 
    01 - 200,95172101749
8Ravikumar Mohan
1300
7
 
    01 - 200130001000
9Orla Eilegaard Jørgensen
Amager Skakforening
14081633
10
 
    01 - 200,614080,791617
10Klavs Vedel
Brønshøj Skakforening
13401405
9
 
    01 - 200,413400,211397
11Steen Nielsen
Skakforeningen ØBRO
14451718
12
 
    01 - 200,2514450,51708
12Simon Stibolt Jensen
Enkeltmedlem - Indland
16511715
11
 
    01 - 200,7516510,51705
13Morten Sigvart Dyremose
Brøndby Skakklub
12361391
14
 
    01 - 200,55123601391
14Mark Nevers
Enkeltmedlem - Indland
1216
13
 
    01 - 200,45121601000
15Christoffer Jacobsen
Skak for sjov
1635
16
 
    01 - 200,45163501000
16Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16641735
15
 
    01 - 200,55166401735
17Tonny Czajkowski
Brønshøj Skakforening
16661646
18
 
    01 - 200,916660,721632
18Bo V. Pedersen
Brønshøj Skakforening
12771476
17
 
    01 - 200,112770,281470
19Gert Werner
Nørrebro Skakklub
16421729
20
 
    01 - 200,516420,491719
20Benny Howe
Brønshøj Skakforening
16281735
19
 
    01 - 200,516280,511725

21/10 Emil Koldill udgået og erstattet af Angelo Nielsen

Reserveliste Direkte link
#NavnRatingElo1PoPlWeRnEoEn
1Bjarke Gregor
Skakforeningen ØBRO
20192053 01 - 30201902053
2Mojtaba Haidiri
BMS Skak
16191362 01 - 30161901362
3Jakob Kjær
Skakklubben Seksløberen
19421927 01 - 30194201927
Indbydelse

Brønshøj Efterårsturnering 2020

 

Hermed indbyder vi til vores Efterårsturnering 2020 med 5 runder max 32 deltagere (nedsat fra 46 grundet corona) i perioden 22/10 til 3/12, der bliver ELO-ratet.

 

Turneringsform: Vi ændrer fra 6-mandsgrupper til to grupper med min. 12 deltagere og .max. 20 deltagere.

Spillested: Brønshøj Skak Forening, Frederikssundsvej 118 A, 2700 Brønshøj.

Spilledage: Følgende 5 torsdage 22/10 - 5/11 - 12/11 - 26/11 - 3/12.

Der er mulighed for udsatte partier på de to holdturnerings torsdage 29/10 og 19/11.

Tab uden kamp: Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer mere end 30 minutter for sent.

Spilletid: Start kl. 19.00 Betænkningstid: FIDEs med 90 min + 30 sekunder pr. træk og 15 minutters tillæg ved 40 træk.

Mobiltelefoner og lign.:Partiet tabes, hvis ens mobiltelefon eller andet elektronisk kommunikationsudstyr er tændt under spillet.

Rygeforbud i spillelokalet.

Indskud: 200,00 kr, betales 22/10 inden 1. rundes start

Tilmelding: senest 16/10 via skak.dk, yderligere information: Carsten Petersen mobil 2965 3505, e-mail: b.s.f@post.tele.dk

Periode 2020-10-22 .. 2020-12-03
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Carsten Petersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Brønshøj Efterårsturnering 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A 12 2020-10-22 2020-10-16
B 20 2020-10-22 2020-10-16
Reserveliste 3 2020-10-22 2020-10-16
Totalt antal tilmeldte 35
Deltagere i gruppen A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800421 1404806 1. Jeppe Nicolaisen Enkeltmedlem - Indland 2070 2100 2020-09-25
101096089 1464981 2. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 2009 1984 2020-09-23
100800660 1408356 3. Michael Tandrup Herlev Skakklub 1871 1929 2020-09-24
100601820 1411780 4. Mads Overgaard Svendsen Køge Skakklub 1991 1985 2020-09-27
100801054 1402307 5. Esben Christensen Brønshøj Skakforening 1979 2026 2020-09-23
100104399 1457349 6. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1906 1936 2020-09-23
100104150 1454153 7. Casper Yukun Liu BMS Skak 2104 2155 2020-09-30
100800205 1408372 8. Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1895 1983 2020-09-23
100103890 1440969 9. Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2070 2107 2020-09-24
100100136 1409778 10. Jan Mouritsen Brønshøj Skakforening 1839 1880 2020-09-23
100101984 1415832 11. Jan Bauner Skakklubben K41 1954 1975 2020-09-24
100100857 1417215 12. Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub 1914 1845 2020-09-23
Deltagere i gruppen B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100667 1416073 1. Flemming Dyremose Brøndby Skakklub 1422 1610 2020-09-23
100100138 1406175 2. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1789 1854 2020-09-23
100104008 1444778 3. Magnus Gustafsson Brønshøj Skakforening 1794 1870 2020-09-23
100102020 1427296 4. Jan Løfberg Brønshøj Skakforening 1730 1835 2020-09-24
100103681 1432206 5. Aksel Mortensgaard Brønshøj Skakforening 1360 1533 2020-09-23
100103072 1418092 6. Ken Nørtoft Sørensen Brønshøj Skakforening 1420 1583 2020-09-23
100802708 1437372 7. Michael Nielsen Sjælsø Skakklub 1721 1749 2020-09-23
- 8. Ravikumar Mohan 1300 2020-09-24
100101086 1413368 9. Orla Eilegaard Jørgensen Amager Skakforening 1408 1633 2020-09-24
101096674 1468669 10. Klavs Vedel Brønshøj Skakforening 1340 1405 2020-09-23
103105778 1402498 11. Steen Nielsen Skakforeningen ØBRO 1445 1718 2020-09-23
100103776 1438778 12. Simon Stibolt Jensen Enkeltmedlem - Indland 1651 1715 2020-09-24
100102386 1412922 13. Morten Sigvart Dyremose Brøndby Skakklub 1236 1391 2020-09-23
101096856 1469444 14. Mark Nevers Enkeltmedlem - Indland 1216 2020-09-23
100103075 1471570 15. Christoffer Jacobsen Skak for sjov 1635 2020-09-25
100103836 1442589 16. Angelo Nielsen Amager Skakforening 1664 1735 2020-10-02
101096436 1466267 17. Tonny Czajkowski Brønshøj Skakforening 1666 1646 2020-09-23
100103691 1436040 18. Bo V. Pedersen Brønshøj Skakforening 1277 1476 2020-09-23
100100865 1408208 19. Gert Werner Nørrebro Skakklub 1642 1729 2020-09-27
100101538 1407457 20. Benny Howe Brønshøj Skakforening 1628 1735 2020-09-23
Deltagere i gruppen Reserveliste
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100201725 1423401 1. Bjarke Gregor Skakforeningen ØBRO 2019 2053 2020-10-04
101096605 1467638 2. Mojtaba Haidiri BMS Skak 1619 1362 2020-10-05
100800674 1414925 3. Jakob Kjær Skakklubben Seksløberen 1942 1927 2020-10-06