loading
Arbejder ...

Chess House Junior Grand Prix nr. 2.

Indbydelse
Invitation til

Chess House Junior Grandprix nr. 2.

onsdag den 14.oktober 2020
 
Chesshouse 
Møllevangs Allé 148A,
 8200 Aarhus
 
 
 
Kl: 9:30  Vi starter med træning fordelt i 3-4 grupper:
 
1)   Begyndere og let øvede
2)   Øvede – (rating  800- 1000)
3)   Meget øvede – spiller turneringer – (rating 1000-1400)
4)   spiller turneringer -  (rating 1400  + )
     
Kl: 11:45  Middagspause/hygge
 
Kl. 12:45    turnering (4-5 runder)
 
Kl. 15.30   Afslutning og præmieuddeling
 
Pris: 75,00 kr.  for medlemmer 50 kr.
 
Prisen er incl. middagsmad men eksl. drikkevarer!
 
Senest mandag den 12. oktober kl.18.00.
 
Chess House sørger for, at der er god plads imellem deltagerne, at der er masser af håndsprit, at alle partier i turneringen får deres eget bord.
 
Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakt Lars på: lars@skoleskak.dk / 28 90 48 90
 
Vi glæder os til at se dig!   
 
Lars &  Chess House 
 
Periode 2020-10-14 .. 2020-10-14
Dansk ratet Nej
Fide ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.chesshouse.dk
Turnerings komite
Hoveddommer
Dommere

Tilmeldings muligheder til Chess House Junior Grand Prix nr. 2.

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.chesshouse.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
- 27 2020-10-14 2020-10-12
Totalt antal tilmeldte 27
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104572 1472070 Anker Müller Skak for sjov 1086 2020-09-28
100302100 - Atharva Khandelia Læseforeningens Skakklub 1350 2020-10-06
100104605 1471759 August Jalving Skak for sjov 1153 2020-09-28
100602778 - Bertram Theodor Henssel Quottrup Randers Skakklub 800 2020-10-09
101096373 - Christian Derlich Nørrebro Skakklub 987 2020-10-01
100301927 1451669 Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1731 1808 2020-10-06
100602741 - Egil Johansen Skanderborg Skakklub 1130 2020-10-12
- Frederik Haargaard (Skåde Skoleskak) 1200 2020-09-30
- Halfdan Riemer 1000 2020-10-01
- kasper rud Blom 800 2020-10-05
100302058 - Lee Yu Christiansen Læseforeningens Skakklub 1000 2020-10-07
100104319 1467735 Liv Frølund Syddjurs Skakklub 1115 1224 2020-10-06
100602763 - Lærke Damsgaard Randers Skakklub 800 2020-10-07
101097072 1471767 Magnus Fink Weis Århus Skakklub/Skolerne 1100 2020-09-27
100602402 1459945 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1650 1566 2020-09-26
100602776 - Noah Nørholm Hagsteen Skakklubben af 1968 1000 2020-10-02
100901871 - Raksanna Rajesh Viborg Skakklub 1000 2020-10-12
100602757 1471775 Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1100 2020-09-27
100104481 1469290 Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1009 1127 2020-10-01
101200117 - Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1300 2020-10-09
100602758 - Signe Johanne Nielsen Randers Skakklub 800 2020-10-02
- Simon Mørk Hyldager 800 1000 2020-10-05
- Skåde skole . Yousef Yousufi 1200 2020-09-28
100302083 - Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1162 2020-10-07
100901870 - Vishna Rajesh Viborg Skakklub 1000 2020-10-12
100602676 1467654 Wadie al-Chemali Skakklubben af 1968 1099 1202 2020-09-29
100602654 - Aathithan Jeyaruban Randers Skakklub 1000 2020-10-08