loading
Arbejder ...

Ishøj Klubmesterskab 2020-2021 / 7 runders alle-mod-alle fordelt på 3 grupper

Vis Gruppe : Live dækning ParringerPGN
Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRn
1Henning Søgaard Nielsen
Ishøj Skakklub
11451336
8
1
2
1
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
21 - 34,51145
2Arun Singh Kaushal
Ishøj Skakklub
500
7
0
1
0
8
 
3
 
4
 
5
 
6
 
06 - 80,15500
3Victor Kumuoy Ou
Ishøj Skakklub
1000
6
1
7
0
1
 
2
 
8
 
4
 
5
 
14 - 53,15871
4Emma Ory-Hviid
Ishøj Skakklub
1000
5
0
6
0
7
 
1
 
2
 
3
 
8
 
06 - 83,15811
5Lukas Gulgowski
Ishøj Skakklub
1000
4
1
8
1
6
 
7
 
1
 
2
 
3
 
21 - 33,151000
6Peter Meldal
Ishøj Skakklub
12821400
3
0
4
1
5
 
8
 
7
 
1
 
2
 
14 - 55,651073
7Jonas Herborn
Ishøj Skakklub
1085
2
1
3
1
4
 
5
 
6
 
8
 
1
 
21 - 33,951085
8Niels Munch
Ishøj Skakklub
11151269
1
0
5
0
2
 
6
 
3
 
7
 
4
 
06 - 84,25899

Betænkningstid mod børn vil være 60 minutter per spiller i stedet for de normale 120 minutter

Indbydelse
Periode 2020-10-05 .. 2021-04-26
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.ishoej-skakklub.dk
Turnerings komite

Peter Meldal

Peter Foslund

Mogens Hansen

Hoveddommer Peter Foslund
Dommere Alle grupper:  Peter Meldal

Tilmeldings muligheder til Ishøj Klubmesterskab 2020-2021 / 7 runders alle-mod-alle fordelt på 3 grupper

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.ishoej-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 8 2020-10-05 2020-10-05
Gruppe 2 8 2020-10-05 2020-10-05
Gruppe 3 8 2020-10-05 2020-10-05
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104635 1470426 1. Halit Haxha Ishøj Skakklub 1775 1730 2020-10-04
100104734 - 2. Franco Bonardi Ishøj Skakklub 1250 2020-10-04
100100978 1411268 3. Kaj Refsgaard Ishøj Skakklub 1443 1610 2020-10-04
100100963 1413732 4. Peter Foslund Ishøj Skakklub 1476 1674 2020-10-04
100100990 1415352 5. Niels Egon Madsen Ishøj Skakklub 1523 1736 2020-10-04
100103720 1434330 6. Jørgen Fabricius Andersen Ishøj Skakklub 1928 1970 2020-10-04
100800781 1433288 7. Kurt Søgaard Nielsen Ishøj Skakklub 1555 1651 2020-10-04
100100962 1461591 8. Christian Foslund Nielsen Ishøj Skakklub 1609 1717 2020-10-04
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802027 1435485 1. Henning Søgaard Nielsen Ishøj Skakklub 1145 1336 2020-10-04
101096422 - 2. Arun Singh Kaushal Ishøj Skakklub 500 2020-10-04
101097169 - 3. Victor Kumuoy Ou Ishøj Skakklub 1000 2020-10-04
100104628 - 4. Emma Ory-Hviid Ishøj Skakklub 1000 2020-10-04
100104735 - 5. Lukas Gulgowski Ishøj Skakklub 1000 2020-10-04
100802044 1405713 6. Peter Meldal Ishøj Skakklub 1282 1400 2020-10-04
101096792 1470310 7. Jonas Herborn Ishøj Skakklub 1085 2020-10-04
100103607 1415611 8. Niels Munch Ishøj Skakklub 1115 1269 2020-10-04
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101096791 1470388 1. Thea Herborn Ishøj Skakklub 851 2020-10-04
- 2. Robert Lehel Ishøj Skakklub - Prøvemedlem 800 2020-10-04
- 3. Silas Herborn Ishøj Skakklub - Prøvemedlem 800 2020-10-04
- 4. Naaif Shaikh Ishøj Skakklub - Prøvemedlem 800 2020-10-04
- 5. Simon Regmi Ishøj Skakklub - Prøvemedlem 800 2020-10-04
- 6. Cvetanka Kasapinova Ishøj Skakklub - Prøvemedlem 800 2020-10-04
- 7. Aaisha Shaikh Ishøj Skakklub - Prøvemedlem 800 2020-10-04
- 8. Hr. Oversidder Ingen klub 800 1000 2020-10-04