loading
Arbejder ...

GoAudit Open 2020

Indbydelse

Indbydelse til GoAudit Open den 13. – 15. november 2020


Spillested:  Idræts- og Kulturhallen Prismen     Holmbladsgade 71, 2300 København S
 
Turneringsform: 7 runder FIDE-schweizer 
 
Elo-registrering: Turneringen elo-registreres
 
Betænkningstid:  Runde 1-3: 20 minutter/spiller + 5 sekunder/træk    Runde 4-7: 90 minutter/spiller + 30 sekunder/træk. Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer 1 time efter uret er startet.
 
Indskud:  300 kr. GM og IM gratis. Indskuddet kan indbetales til konto 5321 416487 senest 6. november.
 
Max. deltagerantal: 36
 
Præmier:  Ved 36 deltagere:    5.000 kr., 2.500 kr., 2.000 kr. Ratingpræmier: 800 kr./10 deltagere og sidste gruppe 700 kr./6 deltagere. Ved ligestilling afgøres placering ved almindelig korrektion.

Kvalifikation til Københavnsmesterskabet: Bedste KSU-spiller kvalificerer sig til finalen om KM 2021.

 
Tilmelding:  DSU’s turneringssystem senest den 6. november 2020 eller til    Jens Gade, tlf. 29899949, e-mail: jens.gade@atina.dk. Ved tilmelding oplyses navn, fødselsdato, klub, rating/elo, tlf. og e-mailadresse om muligt
 
Tidsskema: 

Fredag 13/11 17.30-18.15: Anmeldelse.  18.30: 1. runde.  19.45: 2. runde.  21.00: 3. runde       

Lørdag 14/11 10.00: 4. runde.      15.00: 5. runde         

Søndag 16/11 09.30: 6. runde.      14.30: 7. runde      Ca. 18.45:  Præmieoverrækkelse


Turneringen vil blive afholdt efter sundhedsmyndighedernes retningsliste vedr. Covid 19.


Sponsor:  GoAudit Revisionsanpartselskab, Ny Adelgade 5A, 1104 København K

 

Periode 2020-11-13 .. 2020-11-15
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.amsf.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Ole Pedersen
Dommere

Tilmeldings muligheder til GoAudit Open 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.amsf.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Venteliste GoAudit 0 2020-11-13 2020-10-17
- 43 2020-11-13 2020-10-17
Totalt antal tilmeldte 43
Deltagere i gruppen Venteliste GoAudit
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100138 1406175 Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1789 1854 2020-10-16
100104605 1471759 August Jalving Skak for sjov 1153 2020-10-07
100201725 1423401 Bjarke Gregor Skakforeningen ØBRO 2019 2053 2020-10-11
101095747 1462482 Bjørn Olsen Frederiksberg Skakforening 1725 1792 2020-10-14
100104150 1454153 Casper Yukun Liu BMS Skak 2104 2155 2020-10-16
100104290 1463896 Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 1759 1802 2020-10-16
100103114 1413406 Dara Sevkan Akdag BMS Skak 2224 2220 2020-10-16
100802146 1402714 FM Daniel Andersen Frederikssund Skakklub 1679 1765 2020-10-03
100300218 1403664 FM John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne 2182 2169 2020-10-13
100103864 1444492 FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2336 2327 2020-10-16
100101540 1400100 GM Carsten Høi Brønshøj Skakforening 2334 2343 2020-10-07
100800594 1700090 GM Jonny Hector Skakklubben Nordkalotten 2483 2483 2020-10-10
100800414 1409557 Hans Haagen Larsen Amager Skakforening 1654 1653 2020-10-09
100801081 1404180 IM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2331 2350 2020-10-02
100101113 1402137 IM Jacob Sylvan Skakklubben Nordkalotten 2269 2301 2020-10-11
100102653 1407589 IM Jakob Aabling-Thomsen Brønshøj Skakforening 2338 2349 2020-10-11
100700286 1400142 IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2395 2380 2020-10-16
100100465 1400940 IM Kåre Hove Kristensen Skakklubben Nordkalotten 2369 2356 2020-10-11
100103015 1414291 IM Martin Haubro BMS Skak 2411 2423 2020-10-16
100701367 1402340 IM Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub 2353 2374 2020-10-10
100104157 1455907 Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1432 1521 2020-10-16
100103257 1411233 Jacob Abildlund Brorsen BMS Skak 2116 2139 2020-10-16
100104662 2271583 Javier Marchena Hurtado Skakforeningen ØBRO 2344 2344 2020-10-10
100100104 1416111 Jens Gade Amager Skakforening 1377 1470 2020-10-07
102100888 1443577 Jens-Ole Næsborg Skakforeningen ØBRO 1831 1860 2020-10-12
101096089 1464981 Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1972 1984 2020-10-03
100104139 1452797 Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1491 1533 2020-10-16
100800854 1402056 Lasse Christensen Roskilde Skakklub 2164 2185 2020-10-10
101095257 1461613 Lukas Iskos BMS Skak 1717 1728 2020-10-04
100102729 1408658 Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening 2028 2058 2020-10-17
101095461 1461958 Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1580 1534 2020-10-16
100104656 1471139 Niels Jacob Wilquin Hvidovre Skakklub 1871 1929 2020-10-20
100104399 1457349 Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1906 1936 2020-10-16
100202092 1447955 Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1935 1942 2020-10-04
102101032 1447432 Paul Brøndal Nordsjællands Skakklub 2023 2059 2020-10-17
100202444 12809969 Paulius Meskenas Køge Skakklub 1985 2032 2020-10-16
100800259 1406671 Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2143 2165 2020-10-17
100101331 1405420 Sigfred Haubro BMS Skak 2180 2163 2020-10-16
100100252 1405349 Thore Nyboe Jensen Nørrebro Skakklub 2052 2052 2020-10-06
101095048 1454200 Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1773 1784 2020-10-13
100701623 1444972 WCM Ellen Kakulidis Skakforeningen ØBRO 2061 2073 2020-10-17
103111069 1441230 WFM Ellen Fredericia Nilssen Køge Skakklub 2192 2209 2020-10-16
100600613 1401637 WFM Esmat Susanne Guindy Fredericia Skakforening 2118 2131 2020-10-16