loading
Arbejder ...

Hillerød Brohus IX - dagturnering

Vis Gruppe : ParringerPGN
A-gruppe Direkte link
#NavnRatingElo123456PoPlWeRnEoEn
1Niels Bryde Nyvanggård
Espergærde Skakklub
17471746
4
0
2
0
3
 
4
0
2
1
3
 
142,117142,021726
2Steen Kopperberg
Allerød Skakklub
17851837
3
0
1
1
4
1
3
0
1
0
4
 
222,4517722,901819
3Richard Lilja
Skørping Skakklub
20522078
2
1
4
1
1
 
2
1
4
1
1
 
41520525,122056
4Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
17831741
1
1
3
0
2
0
1
1
3
0
2
 
232,4517701,961742

B-gruppen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Finn Eldor
Gribskov Skakklub
11791337
6
1
2
1
3
1
4
1
5
 
412,9512292,341350
2Lennart Sørensen
Hillerød Skakklub
889
5
1
1
0
6
0
3
½
4
 
5 - 60,992501000
3Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
12241257
4
½
5
½
1
0
2
½
6
 
43,311431,801241
4Leif Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
12111310
3
½
6
½
5
1
1
0
2
 
223,211572,151307
5Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
10001192
2
0
3
½
4
0
6
1
1
 
5 - 61,659911,361195
6Erik Togeby
Hillerød Skakklub
11811339
1
0
4
½
2
1
5
0
3
 
3311142,351265
Indbydelse

Hillerød Skakklub indbyder hermed til den 9. dagturning i Brohuset over 5 runder.  BEMÆRK: Pga. Covid-19 begrænsninger er der kun plads til 10 deltagere - først til mølle princip!

Spillested: Brohuset, Østervang 103, 3400 Hillerød.  

Spilledage og tider: 5 onsdage: 4/11, 11/11, 25/11, 2/12 og 16/12 fra kl. 12.30.

Betænkningstid: 90 minutter til hele partiet + 30 sekunders tillæg pr. træk fra træk 1.

Turneringsform: To ratinggrupper (hvis der er deltagere nok) - en under 1500 i rating og en over 1500.  

Præmier: En flaske rødvin/hvidvin fra Vinhuset Stoltz til gruppevinderen.

Turneringen bliver ELO-ratet hvis det er muligt.

Indskud: 50,- kr. Til dækning af EMT afgift og gratis kaffe/the under alle runderne.

Turneringen afvikles under hensyntagen til myndighedernes anbefalinger i disse Coronatider.  Vi spritter hænder før og efter partierne,  Vi holder afstand - kun et parti pr. bord og vi giver ikke hånd før og efter partierne, og hvis vi er mange deltagere fordeler vi os på flere lokaler i Brohuset.

Tilmelding: Senest 3. november  2020

Periode 2020-11-04 .. 2020-12-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.hillerodskakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Hans Endrup Jacobsen
Dommere
A-gruppe:  Hans Endrup Jacobsen

Tilmeldings muligheder til Hillerød Brohus IX - dagturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hillerodskakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppe 4 2020-11-04 2020-11-03
B-gruppen 6 2020-11-04 2020-11-03
Totalt antal tilmeldte 10
Deltagere i gruppen A-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800680 1467530 1. Niels Bryde Nyvanggård Espergærde Skakklub 1747 1746 2020-10-09
100102012 1433768 2. Steen Kopperberg Allerød Skakklub 1785 1837 2020-10-17
100800709 1403109 3. Richard Lilja Skørping Skakklub 2052 2078 2020-10-29
100803123 1515942 4. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1783 1741 2020-10-29
Deltagere i gruppen B-gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100802947 1453700 1. Finn Eldor Gribskov Skakklub 1179 1337 2020-10-24
100803239 - 2. Lennart Sørensen Hillerød Skakklub 889 2020-10-14
100800683 1439421 3. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 1224 1257 2020-10-16
100803040 1463578 4. Leif Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1211 1310 2020-10-24
100802816 1445111 5. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 1000 1192 2020-10-29
100100398 1442651 6. Erik Togeby Hillerød Skakklub 1181 1339 2020-10-29