loading
Arbejder ...

ESF 2020/21 - 2

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Lars Husum
Esbjerg Skakforening
1855
6
½
2
1
3
1
4
1
5
 
12,71879
2Ove Weiss Hartvig
Esbjerg Skakforening
2120
5
1
1
0
6
1
3
1
4
 
324,42092
3Andreas Kinch
Esbjerg Skakforening
1811
4
1
5
½
1
0
2
0
6
 
4 - 52,41784
4Jesper Lahn Rasmussen
Esbjerg Skakforening
1727
3
0
6
1
5
1
1
0
2
 
231,751735
5Bent Rømer Radoor
Esbjerg Skakforening
1787
2
0
3
½
4
0
6
1
1
 
4 - 52,21766
6Svend Madsen
Esbjerg Skakforening
1696
1
½
4
0
2
0
5
0
3
 
½61,551665

Basis 1 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Thomas Jøker
Esbjerg Skakforening
1652
6
½
2
0
3
1
4
0
5
 
42,951609
2Christoffer Vinther
Frem Skakklub
1623
5
1
1
1
6
0
3
1
4
 
312,751631
3Claus Rasmussen
Esbjerg Skakforening
1540
4
½
5
0
1
0
2
0
6
 
½62,051470
4Nermin Dedovic
Esbjerg Skakforening
1595
3
½
6
 
5
1
1
1
2
 
2 - 32,51595
5Joel Nødskov Christensen
Esbjerg Skakforening
1428
2
0
3
1
4
0
6
0
1
 
151,251417
6Henrik Krüger
Esbjerg Skakforening
1721
1
½
4
 
2
1
5
1
3
 
2 - 33,51691

Basis 2 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Jørgen Tranberg Jensen
Esbjerg Skakforening
1395
6
½
2
0
3
1
4
+
5
+
1 - 22,051395
2Nick Holme Kjeldsen
Esbjerg Skakforening
1200
5
0
1
1
6
0
3
0
4
+
23 - 51,51178
3Karl Carlsen
Esbjerg Skakforening
1323
4
0
5
1
1
0
2
1
6
 
23 - 52,951280
4Finn Overgaard
Esbjerg Skakforening
1236
3
1
6
-
5
-
1
-
2
-
160,41263
5Amirbek Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
1216
2
1
3
0
4
+
6
0
1
-
23 - 51,31203
6Sauran Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
1255
1
½
4
+
2
1
5
1
3
 
1 - 21,851284
Indbydelse
Periode 2020-10-20 .. 2020-12-14
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jesper Lahn Rasmussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til ESF 2020/21 - 2

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 6 2020-10-20 2020-10-20
Basis 1 6 2020-10-20 2020-10-20
Basis 2 6 2020-10-20 2020-10-20
Totalt antal tilmeldte 18
Deltagere i gruppen Mester
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500143 1416324 1. Lars Husum Esbjerg Skakforening 1855 1836 2020-10-19
100100878 1402420 2. Ove Weiss Hartvig Esbjerg Skakforening 2120 2127 2020-10-19
100500090 1427830 3. Andreas Kinch Esbjerg Skakforening 1811 1819 2020-10-19
100500167 1405209 4. Jesper Lahn Rasmussen Esbjerg Skakforening 1727 1912 2020-10-19
100500322 1427954 5. Bent Rømer Radoor Esbjerg Skakforening 1787 1823 2020-10-19
100500970 1419846 6. Svend Madsen Esbjerg Skakforening 1696 1675 2020-10-19
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500150 1427814 1. Thomas Jøker Esbjerg Skakforening 1652 1762 2020-10-19
100501586 1449737 2. Christoffer Vinther Frem Skakklub 1623 1637 2020-10-19
101095844 1463616 3. Claus Rasmussen Esbjerg Skakforening 1540 1474 2020-10-19
101096719 1469045 4. Nermin Dedovic Esbjerg Skakforening 1595 1428 2020-10-19
100500899 1448471 5. Joel Nødskov Christensen Esbjerg Skakforening 1428 2020-10-19
100500137 1468596 6. Henrik Krüger Esbjerg Skakforening 1721 1719 2020-10-19
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100500146 1431650 1. Jørgen Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1395 1581 2020-10-19
101200124 - 2. Nick Holme Kjeldsen Esbjerg Skakforening 1200 2020-10-19
100501476 1448463 3. Karl Carlsen Esbjerg Skakforening 1323 1499 2020-10-19
100500317 1456806 4. Finn Overgaard Esbjerg Skakforening 1236 2020-10-19
101200116 - 5. Amirbek Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1216 2020-10-19
101200117 - 6. Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1255 2020-10-19