loading
Arbejder ...

3. Esbjerg Efterår - Åbent Esbjergmesterskab 2020 - Hurtigskak

Vis Gruppe : ParringerPGN
Åbent Mesterskab - hurtig Direkte link
#NavnRatingElo123PoPlWeRn
1IM Nicolai Vesterbæk Pedersen
Skanderborg Skakklub
24122374
20
1
12
1
8
1
322,92413
2FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
21982327
21
1
13
1
9
1
332,552207
3IM John Rødgaard
Esbjerg Skakforening
23372320
22
1
14
1
10
1
312,852340
4FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
21472283
23
0
35
1
21
1
2172,852130
5Christian Altenburg Eriksson
Caïssa Gladsaxe
20492109
24
1
15
½
6
1
51,852062
6Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
21812110
25
½
23
1
5
0
192,652158
7Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
20272038
26
0
30
1
25
½
212,852000
8 Holger Hertel
Prøvemedlemmer
19631963
27
1
17
1
1
0
26 - 81,751971
9Jan Bauner
Skakklubben K41
19571975
28
1
18
1
2
0
26 - 81,81963
10Lars Wilton Pedersen
Esbjerg Skakforening
19631977
29
1
19
1
3
0
26 - 81,751971
11Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
19631942
30
1
26
1
15
0
2122,351953
12Erik Jarlnæs
Frederiksberg Skakforening
18171926
31
1
1
0
23
½
181,51817
13Per Oehlerich
Nordre Skakklub
19301929
32
1
2
0
22
0
122 - 231,851905
14Lars Husum
Esbjerg Skakforening
17701836
33
1
3
0
27
1
210 - 111,551784
15John Zachariassen
Faxe Skakklub
19531885
34
1
5
½
11
1
41,851973
16Guido Heinemann
Gråsten Skakklub
17151856
35
½
25
0
24
½
1322,151681
17Johann Stanislaus
Aalborg Skakforening af 1889
16991844
36
1
8
0
26
1
213 - 141,71708
18Phillip Nielsen
Skive Skakklub
17921811
37
1
9
0
29
1
213 - 142,21786
19Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
18451814
38
1
10
0
28
1
2152,151841
20Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
17371784
1
0
31
1
37
1
210 - 111,71746
21Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
17701696
2
0
32
1
4
0
122 - 230,81776
22Andreas Kinch
Esbjerg Skakforening
16171819
3
0
34
1
13
1
2911647
23Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
16581832
4
1
6
0
12
½
200,351697
24Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
16501808
5
0
37
0
16
½
½341,451622
25Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
15931813
6
½
16
1
7
½
2160,41661
26Alf Andries
Frem Skakklub
15851631
7
1
11
0
17
0
1250,51605
27Jan Ambirk
Næstved Skakklub
16131679
8
0
36
1
14
0
1261,21607
28Christoffer Vinther
Frem Skakklub
16181637
9
0
39
1
19
0
128 - 291,251611
29Nermin Dedovic
Esbjerg Skakforening
13941428
10
0
38
1
18
0
128 - 290,951396
30Lars Jensen
Viborg Skakklub
14931611
11
0
7
0
35
1
1300,71507
31Claus Rasmussen
Esbjerg Skakforening
15871474
12
0
20
0
36
0
0361,31529
32Thomas Overgaard Kristensen
Nordre Skakklub
16501633
13
0
21
0
39
1
1331,451637
33Benny Christensen
Jerne Skakklub
14811577
14
0
  0390,151474
34Joel Nødskov Christensen
Esbjerg Skakforening
1301
15
0
22
0
38
1
1240,951303
35Noah Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
13911469
16
½
4
0
30
0
½350,51391
36Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
13621302
17
0
27
0
31
1
1310,551382
37Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1162
18
0
24
1
20
0
1270,051205
38Leia Andries
Frem Skakklub
10751281
19
0
29
0
34
0
0370,351059
39Nick Holme Kjeldsen
Esbjerg Skakforening
1200 
28
0
32
0
0380,151193
Indbydelse
Periode 2020-10-16 .. 2020-10-16
Dansk ratet Ja
Elo ratet Nej
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Jesper Lahn Rasmussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til 3. Esbjerg Efterår - Åbent Esbjergmesterskab 2020 - Hurtigskak

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Åbent Mesterskab - hurtig 39 2020-10-16 2020-10-16
Totalt antal tilmeldte 39
Deltagere i gruppen Åbent Mesterskab - hurtig
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Elo Tilmeldt
100701367 1402340 1. IM Nicolai Vesterbæk Pedersen Skanderborg Skakklub 2412 2374 2020-10-20
100103864 1444492 2. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2198 2327 2020-10-20
100700973 7200013 3. IM John Rødgaard Esbjerg Skakforening 2337 2320 2020-10-20
100602240 1429221 4. FM Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2147 2283 2020-10-20
100802438 1412159 5. Christian Altenburg Eriksson Caïssa Gladsaxe 2049 2109 2020-10-20
100602129 1404792 6. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2181 2110 2020-10-20
100500063 1407287 7. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 2027 2038 2020-10-20
101097177 24668630 8. Holger Hertel Prøvemedlemmer 1963 1963 2020-10-20
100101984 1415832 9. Jan Bauner Skakklubben K41 1957 1975 2020-10-20
100300625 1404962 10. Lars Wilton Pedersen Esbjerg Skakforening 1963 1977 2020-10-20
100202092 1447955 11. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1963 1942 2020-10-20
100101663 1414623 12. Erik Jarlnæs Frederiksberg Skakforening 1817 1926 2020-10-20
100600351 1408410 13. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1930 1929 2020-10-20
100500143 1416324 14. Lars Husum Esbjerg Skakforening 1770 1836 2020-10-20
100102048 1405535 15. John Zachariassen Faxe Skakklub 1953 1885 2020-10-20
100401598 24658359 16. Guido Heinemann Gråsten Skakklub 1715 1856 2020-10-20
100201494 1401971 17. Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 1699 1844 2020-10-20
101095973 1466062 18. Phillip Nielsen Skive Skakklub 1792 1811 2020-10-20
100104090 1454188 19. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1845 1814 2020-10-20
101095048 1454200 20. Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1737 1784 2020-10-20
100302007 1468260 21. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1770 1696 2020-10-20
100500090 1427830 22. Andreas Kinch Esbjerg Skakforening 1617 1819 2020-10-20
100103576 1414917 23. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1658 1832 2020-10-20
100301927 1451669 24. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1650 1808 2020-10-20
100302026 1468480 25. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1593 1813 2020-10-20
100301969 1463373 26. Alf Andries Frem Skakklub 1585 1631 2020-10-20
100200288 1428403 27. Jan Ambirk Næstved Skakklub 1613 1679 2020-10-20
100501586 1449737 28. Christoffer Vinther Frem Skakklub 1618 1637 2020-10-20
101096719 1469045 29. Nermin Dedovic Esbjerg Skakforening 1394 1428 2020-10-20
100901773 1453378 30. Lars Jensen Viborg Skakklub 1493 1611 2020-10-20
101095844 1463616 31. Claus Rasmussen Esbjerg Skakforening 1587 1474 2020-10-20
100601855 1419803 32. Thomas Overgaard Kristensen Nordre Skakklub 1650 1633 2020-10-20
100500847 1441558 33. Benny Christensen Jerne Skakklub 1481 1577 2020-10-20
100500899 1448471 34. Joel Nødskov Christensen Esbjerg Skakforening 1301 2020-10-20
100302047 1470604 35. Noah Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1391 1469 2020-10-20
100201715 1409700 36. Pia Nielsen Nørresundby Skakklub 1362 1302 2020-10-20
100302083 - 37. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1162 2020-10-20
100302033 1469207 38. Leia Andries Frem Skakklub 1075 1281 2020-10-20
101200124 - 39. Nick Holme Kjeldsen Esbjerg Skakforening 1200 2020-10-20