loading
Arbejder ...

GoAudit Ungdom 2020

Vis Gruppe : ParringerPGN
GoAudit junior 2020 Direkte link
#NavnRatingElo1234567PoPlWeRnEoEn
1Casper Yukun Liu
BMS Skak
21082155
13
1
8
1
11
0
12
1
4
0
14
1
7
1
523,55209702155
2Paulius Meskenas
Køge Skakklub
20142032
14
1
9
½
5
½
22
1
11
½
3
0
8
½
4113,2198502032
3Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
19911984
15
1
11
0
17
1
8
1
10
0
2
1
4
½
82,7198501984
4Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
19061905
16
1
22
1
7
1
11
0
1
1
12
0
3
½
72,15188701905
5Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
18451814
17
1
12
½
2
½
10
0
9
1
6
½
14
1
62,85183501814
6Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
17641696
18
½
10
0
22
0
20
1
23
1
5
½
21
1
4133,35176901696
7Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
17601782
19
1
25
1
4
0
13
1
12
0
8
1
1
0
4102176001782
8Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
17591802
20
1
1
0
16
1
3
0
22
1
7
0
2
½
141,9174701802
9Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
17381813
21
1
2
½
12
0
14
1
5
0
15
1
19
1
93,05173701813
10Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
17301808
22
0
6
1
15
1
5
1
3
1
11
1
12
1
611,6184401808
11Lukas Iskos
BMS Skak
17171728
23
1
3
1
1
1
4
1
2
½
10
0
13
0
41,6171401728
12Vedant Kumar Saravana
16871793
24
1
5
½
9
1
1
0
7
1
4
1
10
0
50168701793
13Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
15401554
1
0
18
1
23
1
7
0
16
1
21
1
11
1
532,15157801554
14Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
14461533
2
0
19
1
25
1
9
0
17
1
1
0
5
0
3160,95144801533
15Ingrid Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
14251521
3
0
20
1
10
0
23
½
24
1
9
0
18
1
152,75141401521
16Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
14091390
4
0
21
1
8
0
19
1
13
0
17
1
22
0
3172,65138001390
17August Jalving
Skak for sjov
1288
5
0
24
1
3
0
25
1
14
0
16
0
26
+
3201,6126101000
18Sauran Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
1255
6
½
13
0
19
0
26
+
21
0
25
1
15
0
222121001000
19Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
1180
7
0
14
0
18
1
16
0
25
1
23
1
9
0
3191,8118901000
20Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
1059
8
0
15
0
21
0
6
0
26
+
24
1
23
0
2231,25104801000
21Pavan Venkatraman
Skakforeningen ØBRO
1041
9
0
16
0
20
1
24
1
18
1
13
0
6
0
3180,95109101000
22Anker Müller
Skak for sjov
1039
10
1
4
0
6
1
2
0
8
0
26
+
16
1
4120,1108001000
23Marcus Holmberg,
Amager Skakforening
1037
11
0
26
+
13
0
15
½
6
0
19
0
20
1
210,9106401000
24Adrijan Todorovic
Amager Skakforening
899
12
0
17
0
26
+
21
0
15
0
20
0
25
0
1251,2582401000
25Jonas Mølgaard Botting
Amager Skakforening
823
26
+
7
0
14
0
17
0
19
0
18
0
24
1
2240,6584401000
26Oversidder Carlsen
Amager Skakforening
5000
25
-
23
-
24
-
18
-
20
-
22
-
17
-
026050000
Indbydelse

GoAudit Open ungdom 2020

Efter aflysning af GoAudit Open p.g.a. forsamlingsforbuddet på 10 voksne, indbyder Amager Skakforening hermed til weekendturnering for børn og unge under 21 år den

 14. – 15. november 2020 

Turneringen afvikles som en 7 runder Schweitzer med max. 36 deltagere, som spiller i én stor gruppe for spillere med under 2200 i rating.

Rating: De første tre runder: Hurtig-rating, de fire sidste runder: Dansk rating og Elo-rating.

Betænkningstid:  Runde 1-3: 15 minutter/spiller + 5 sekunder/træk   

Runde 4-7: 60 minutter/spiller + 30 sekunder/træk. Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer ½ time efter uret er startet i runde 4-7.

Tidsskema:

Lørdag den 14. november:

Kl. 9 – 9.45. Indskrivning.  kl. 10.00: 1. runde, kl. 11.00: 2. runde, kl. 12.00: 3. runde,  kl. 13.30: 4. runde,  kl. 16.30: 5. runde

Søndag den 15. november:

Kl. 9.30: 6. runde, Kl. 12.30: 7. runde - Senest kl. 16.00: Præmieoverrækkelse

Præmier: Hele indskuddet går til præmier, og deltagerne deles op i fire ratinggrupper. Ved 36 deltagere er der 1.500 kr. til vinderen, 1.000 kr. til nr. 2 og 500 kr. til nr. 3. Derudover er der præmier til de tre øverste i ratinggruppe 2, 3 og 4.

Indskud: 200 kr. Indskuddet betales senest 9. november til konto nr. 5321 416487 eller på mobilepay til 20929949 Annette Gade senest den 10. november.

Tilmelding: DSU’s turneringssystem senest den 10. november 2020 eller til Sven@skoleskak.dk. Tlf. 50413908. Ved tilmelding oplyses navn, fødselsdato, klub, rating/elo, tlf. og e-mailadresse

Spillested: Prismen, Holmbladsgade 71, 2300 København S.

Covid-19: Alle over 12 år skal bruge mundbind ved ankomst til Prismen, men ikke når man sidder og spiller. Forældre har ikke adgang til spillesalen. Der må ikke indtages mad i spillesalen. Der vil være god afstand mellem spillerne og rigeligt med håndsprit til rådighed. Der er kun begrænsede muligheder for at forældre kan opholde sig i Prismen p.g.a. forsamlingsforbuddet på 10 personer.

Fortæring: Der vil være mulighed for at spise medbragt madpakke udenfor spillesalen. Der kan også købes mad i Prismen eller meget tæt på spillestedet.

Periode 2020-11-14 .. 2020-11-15
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.amsf.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Ole Pedersen
Dommere
GoAudit junior 2020:  Ole Pedersen

Tilmeldings muligheder til GoAudit Ungdom 2020

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.amsf.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
GoAudit junior 2020 26 2020-11-14 2020-11-10
Totalt antal tilmeldte 26
Deltagere i gruppen GoAudit junior 2020
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104150 1454153 1. Casper Yukun Liu BMS Skak 2108 2155 2020-10-29
100202444 12809969 2. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2014 2032 2020-10-29
101096089 1464981 3. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1991 1984 2020-11-01
100104399 1457349 4. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1906 1905 2020-11-01
100104090 1454188 5. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1845 1814 2020-10-29
100302007 1468260 6. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1764 1696 2020-10-28
101095855 1462547 7. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 1760 1782 2020-11-01
100104290 1463896 8. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 1759 1802 2020-10-29
100302026 1468480 9. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 1738 1813 2020-10-30
100301927 1451669 10. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1730 1808 2020-10-28
101095257 1461613 11. Lukas Iskos BMS Skak 1717 1728 2020-10-28
45059730 12. Vedant Kumar Saravana 1687 1793 2020-11-04
100104307 1463225 13. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1540 1554 2020-10-28
100104139 1452797 14. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1446 1533 2020-10-28
100104157 1455907 15. Ingrid Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1425 1521 2020-10-28
100104306 1463217 16. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1409 1390 2020-10-28
100104605 1471759 17. August Jalving Skak for sjov 1288 2020-10-28
101200117 - 18. Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1255 2020-11-06
100302083 - 19. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1180 2020-10-30
100104570 - 20. Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1059 2020-11-01
100104652 1471376 21. Pavan Venkatraman Skakforeningen ØBRO 1041 2020-10-28
100104572 1472070 22. Anker Müller Skak for sjov 1039 2020-10-28
100104365 1465619 23. Marcus Holmberg, Amager Skakforening 1037 2020-10-30
100104777 - 24. Adrijan Todorovic Amager Skakforening 899 2020-11-07
101096789 - 25. Jonas Mølgaard Botting Amager Skakforening 823 2020-11-07
- 26. Oversidder Carlsen Amager Skakforening 500 0 2020-11-15