loading
Arbejder ...

København mini-weekend

Vis Gruppe : ParringerPGN
6-Mands gruppen Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1IM Martin Haubro
BMS Skak
24262434
6
1
2
1
3
½
4
1
5
0
1 - 33,0524313,162437
2FM Javier Marchena Hurtado
Skakforeningen ØBRO
23422342
5
1
1
0
6
½
3
1
4
1
1 - 3023422,402364
3FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
23362329
4
0
5
0
1
½
2
0
6
0
½62,323002,302293
4IM Kåre Hove Kristensen
Skakklubben Nordkalotten
23692365
3
1
6
0
5
0
1
0
2
0
152,623372,592333
5FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22942261
2
0
3
1
4
1
6
0
1
1
341,9523161,762286
6IM Mads F. B. Hansen
Frem Skakklub
23902390
1
0
4
1
2
½
5
1
3
1
1 - 32,7524032,792397

4-Mands gruppen Direkte link
#NavnRatingElo123PoPlWeRnEoEn
1WFM Ellen Kakulidis
Skakforeningen ØBRO
20882098
4
½
2
½
3
½
21,320921,232103
2Bjarke Gregor
Skakforeningen ØBRO
20192060
3
½
1
½
4
0
13 - 40,9520201,052059
3Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20782095
2
½
4
0
1
½
13 - 41,2520731,232090
4IM Jacob Carstensen
Brønshøj Skakforening
23412361
1
½
3
1
2
1
12,523412,492361
Indbydelse

Program: 5 runder, 20.-22. November.

Format: En 6-mands alle mod alle gruppe, 5 runder, og en 4-mands alle mod alle, med 3 runder.

Turneringen rates dansk og ELO.

Tidskontrol: 90 minutter til 40 træk, 15 minutter + opsparet tid til resten, og 30 sekunders tillæg pr. træk fra træk 1.

Spillested: Skakforeningen Øbro, Rosenvængets Alle 31 kld, 2100 København Ø

Program for 6-mands gruppen:

1. Runde 20/11 kl. 18:00

2. Runde 21/11 kl. 10:00

3. Runde 21/11 kl. 15:30

4. Runde 22/11 kl. 10:00

5. Runde 22/11 kl. 15:30

Program for 4-mands gruppen:

1. Runde 21/11 kl. 15:30

2. Runde 22/11 kl. 10:00

3. Runde 22/11 kl. 15:30

Indskud: 150 kr. Betales på mobilepay 24246380 eller kontant inden 1. runde af spillerens gruppes start

Præmier:

6-mands: 1. 600 kr, 2. 300 kr

4-mands: 1. 400 kr, 2. 200 kr.

Alle præmier deles ved ligestilling.

Tilskuere frabedes på grund af corona og reglerne om forsamlingsforbud.

 

Det er tilladt at komme op til en time for sent til alle partierne.

 

Martin Haubro er spillende arbiter.

Periode 2020-11-20 .. 2020-11-22
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Martin Haubro
Dommere
6-Mands gruppen:  Martin Haubro
4-Mands gruppen:  Martin Haubro

Tilmeldings muligheder til København mini-weekend

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
6-Mands gruppen 6 2020-11-20 2020-11-19
4-Mands gruppen 4 2020-11-21 2020-11-19
Totalt antal tilmeldte 10
Deltagere i gruppen 6-Mands gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100103015 1414291 1. IM Martin Haubro BMS Skak 2426 2434 2020-11-12
100104662 2271583 2. FM Javier Marchena Hurtado Skakforeningen ØBRO 2342 2342 2020-11-12
100103864 1444492 3. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2336 2329 2020-11-12
100100465 1400940 4. IM Kåre Hove Kristensen Skakklubben Nordkalotten 2369 2365 2020-11-14
100103912 1444514 5. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2294 2261 2020-11-16
100301631 1401610 6. IM Mads F. B. Hansen Frem Skakklub 2390 2390 2020-11-12
Deltagere i gruppen 4-Mands gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100701623 1444972 1. WFM Ellen Kakulidis Skakforeningen ØBRO 2088 2098 2020-11-14
100201725 1423401 2. Bjarke Gregor Skakforeningen ØBRO 2019 2060 2020-11-14
100101578 1402706 3. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2078 2095 2020-11-19
100801081 1404180 4. IM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening 2341 2361 2020-11-19