loading
Arbejder ...

GM TURNERING I CHESS HOUSE

Vis Gruppe : ParringerPGN
GM gruppen Direkte link
#NavnRatingElo123456789PoPlWeRnEoEn
1GM Jesper Søndergård Thybo
Køge Skakklub
25602565
10
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
01 - 106,5525606,612499
2GM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
25312551
9
 
1
 
10
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
01 - 106,225316,452487
3FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22832292
8
 
9
 
1
 
2
 
10
 
4
 
5
 
6
 
7
 
01 - 103,1522833,242227
4WIM Lena Georgescu
Århus Skakklub/Skolerne
22782278
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
10
 
5
 
6
 
01 - 10022783,072217
5IM Martin Haubro
BMS Skak
24262434
6
 
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
10
 
01 - 104,9524265,042384
6IM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
23492354
5
 
10
 
7
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
4
 
01 - 103,9523494,022314
7WFM Ellen Fredericia Nilssen
Køge Skakklub
21692174
4
 
5
 
6
 
10
 
8
 
9
 
1
 
2
 
3
 
01 - 101,8521691,922136
8GM Henrik Danielsen
Køge Skakklub
25232517
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
10
 
9
 
1
 
2
 
01 - 106,125236,062456
9FM Hilmir Freyr Heimisson
Jetsmark Skakklub
23652318
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
10
 
1
 
01 - 104,1523653,562247
10 Spartak Grigorian
24332433
1
 
6
 
2
 
7
 
3
 
8
 
4
 
9
 
5
 
01 - 10024335,032383
Indbydelse

Lukket GM

Periode 2020-11-29 .. 2020-12-05
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Claus Marcussen
Dommere
GM gruppen:  Claus Marcussen

Tilmeldings muligheder til GM TURNERING I CHESS HOUSE

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
GM gruppen 10 2020-11-29 2020-11-29
Totalt antal tilmeldte 10
Deltagere i gruppen GM gruppen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100901592 1438832 1. GM Jesper Søndergård Thybo Køge Skakklub 2560 2565 2020-11-14
103110502 1444948 2. GM Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub 2531 2551 2020-11-14
100602240 1429221 3. FM Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2283 2292 2020-11-14
100602781 1331973 4. WIM Lena Georgescu Århus Skakklub/Skolerne 2278 2278 2020-11-14
100103015 1414291 5. IM Martin Haubro BMS Skak 2426 2434 2020-11-14
100602308 1440640 6. IM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2349 2354 2020-11-14
103111069 1441230 7. WFM Ellen Fredericia Nilssen Køge Skakklub 2169 2174 2020-11-18
100200900 1400185 8. GM Henrik Danielsen Køge Skakklub 2523 2517 2020-11-14
101095209 2309998 9. FM Hilmir Freyr Heimisson Jetsmark Skakklub 2365 2318 2020-11-14
0 24661490 10. Spartak Grigorian 2433 2433 2020-11-18