3.HK Holdturnering 2020-2021
# | Navn | Rating | Po | Pl | We | Rn | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Erik Zimmermann-Nielsen Læseforeningens Skakklub | 1541 | 0 | 38 - 63 | 0,45 | 1521 | |
2 | Niels Henrik Cappelen Læseforeningens Skakklub | 1539 | 1 | 1 - 27 | 0,55 | 1559 | |
3 | Claus Børsen Læseforeningens Skakklub | 1304 | 1 | 1 - 27 | 0,3 | 1336 | |
4 | Niels Lund Læseforeningens Skakklub | 1287 | 0 | 38 - 63 | 0,35 | 1271 | |
5 | Peter Just Sørensen Læseforeningens Skakklub | 1207 | 0 | 38 - 63 | 0,4 | 1189 | |
6 | Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub | 1185 | 1 | 1 - 27 | 0,75 | 1196 | |
7 | Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub | 1162 | 1 | 1 - 27 | 0,65 | 1178 | |
8 | Oliver Kaehne Snedker Læseforeningens Skakklub | 1054 | 1 | 1 - 27 | 0,65 | 1070 | |
9 | Mathias Waldemar Benneth Skow Læseforeningens Skakklub | 1052 | 1 | 1 - 27 | 0,5 | 1075 | |
10 | Peter Holst Læseforeningens Skakklub | 1045 | 1 | 1 - 27 | 0,55 | 1065 | |
11 | Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub | 1038 | 0 | 38 - 63 | 0,35 | 1022 | |
12 | Melachi Christian Smith Norgaard Læseforeningens Skakklub | 1000 | 0 | 38 - 63 | 0,25 | 985 | |
13 | Christian Gyldendal Villumsen Læseforeningens Skakklub | 1000 | 0 | 38 - 63 | 0,45 | 973 | |
14 | Rasmus Lehd Frem Skakklub | 1586 | 1 | 1 - 27 | 0,55 | 1604 | |
15 | Lucas Montagne Frem Skakklub | 1500 | 0 | 38 - 63 | 0,45 | 1480 | |
16 | Clara Heiberg Frem Skakklub | 1456 | 0 | 38 - 63 | 0,7 | 1425 | |
17 | Martin Utoft Andersen Frem Skakklub | 1400 | 1 | 1 - 27 | 0,65 | 1416 | |
18 | Rasmus Nykjær Brejnrod Frem Skakklub | 1298 | 1 | 1 - 27 | 0,6 | 1316 | |
19 | Peter Bille Fynbo Frem Skakklub | 1338 | 0 | 38 - 63 | 0,85 | 1300 | |
20 | Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub | 1230 | 0 | 38 - 63 | 0,8 | 1194 | |
21 | Linus Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub | 1175 | 1 | 1 - 27 | 0,65 | 1191 | |
22 | Leia Andries Frem Skakklub | 1159 | 1 | 1 - 27 | 0,6 | 1177 | |
23 | Robert Crawford Frem Skakklub | 978 | ½ | 28 - 37 | 0,45 | 981 | |
24 | Ronn Rasmussen Ejby Skakklub | 1472 | 0 | 38 - 63 | 0,15 | 1465 | |
25 | Jørgen Jørgensen Ejby Skakklub | 1115 | 0 | 38 - 63 | 0,2 | 1106 | |
26 | Poul E. Pedersen Ejby Skakklub | 1107 | 0 | 38 - 63 | 0,6 | 1080 | |
27 | Henrik Lund Nr.Åby Juniorskakklub | 1323 | 0 | 38 - 63 | 0,3 | 1310 | |
28 | Ardac Grigorian Nr.Åby Juniorskakklub | 1239 | 0 | 38 - 63 | 0,25 | 1228 | |
29 | Rasmus Kondal Nikander Nr.Åby Juniorskakklub | 1042 | 0 | 38 - 63 | 0,2 | 1033 | |
30 | Erik Hansen Tårnet Svendborg | 1690 | ½ | 28 - 37 | 0,6 | 1687 | |
31 | Martin Hansen Tårnet Svendborg | 1663 | 1 | 1 - 27 | 0,85 | 1668 | |
32 | Dan Aagaard Tangager Tårnet Svendborg | 1635 | 1 | 1 - 27 | 0,9 | 1638 | |
33 | Jens Erik Pedersen Tårnet Svendborg | 1593 | ½ | 28 - 37 | 0,7 | 1584 | |
34 | Saleh Turki Ali Tårnet Svendborg | 1503 | 1 | 1 - 27 | 0,75 | 1514 | |
35 | Jens Eriksen Tårnet Svendborg | 1433 | 1 | 1 - 27 | 0,9 | 1438 | |
36 | Jan Nielsen Sydøstfyn | 1477 | 1 | 1 - 27 | 0,7 | 1491 | |
37 | Tage Knudsen Sydøstfyn | 1412 | 1 | 1 - 27 | 0 | 1412 | |
38 | Ulla Hansen Sydøstfyn | 1298 | 1 | 1 - 27 | 0,8 | 1307 | |
39 | Anders Storebjerg Assens Skakklub | 1678 | 0 | 38 - 63 | 0,5 | 1663 | |
40 | Søren Plovgaard Assens Skakklub | 1653 | 1 | 1 - 27 | 0,7 | 1662 | |
41 | Ken Lausen Assens Skakklub | 1472 | ½ | 28 - 37 | 0,5 | 1472 | |
42 | John Allan Algreen-Ussing Assens Skakklub | 1394 | 1 | 1 - 27 | 0,4 | 1421 | |
43 | Patrick Bech Assens Skakklub | 1099 | ½ | 28 - 37 | 0,25 | 1110 | |
44 | Johannes Klemmensen Assens Skakklub | 1097 | 1 | 1 - 27 | 0,5 | 1120 | |
45 | Knud Nielsen Ullerslev Skakklub | 1616 | ½ | 28 - 37 | 0,4 | 1619 | |
46 | Steen G. Andresen Ullerslev Skakklub | 1387 | 0 | 38 - 63 | 0,15 | 1380 | |
47 | Erik G. Andresen Ullerslev Skakklub | 1316 | 0 | 38 - 63 | 0,25 | 1305 | |
48 | Hans Christian Nilsson Ullerslev Skakklub | 1289 | 0 | 38 - 63 | 0,1 | 1285 | |
49 | John Nedergaard Andersen Ullerslev Skakklub | 1097 | 0 | 38 - 63 | 0,1 | 1093 | |
50 | Erik Sørensen Ullerslev Skakklub | 1086 | 0 | 38 - 63 | 0,4 | 1068 | |
51 | Verner Nielsen Ullerslev Skakklub | 1080 | 0 | 38 - 63 | 0,35 | 1064 | |
52 | Niels Pfeil Ullerslev Skakklub | 1014 | ½ | 28 - 37 | 0,55 | 1012 | |
53 | Arne Storm Ploug Pedersen Ullerslev Skakklub | 1441 | ½ | 28 - 37 | 0,3 | 1450 | |
54 | Magnus Ettrup Ullerslev Skakklub | 1000 | 1 | 1 - 27 | 0,2 | 1036 | |
55 | Johnny Larsen Nyborg Skakklub | 1686 | 1 | 1 - 27 | 0,5 | 1701 | |
56 | Jan Saxtorff Nyborg Skakklub | 1497 | 0 | 38 - 63 | 0,3 | 1484 | |
57 | Freddy Rode Nyborg Skakklub | 1458 | ½ | 28 - 37 | 0,5 | 1458 | |
58 | Hans Milter Pedersen Nyborg Skakklub | 1451 | 0 | 38 - 63 | 0,6 | 1424 | |
59 | Michael V. Nielsen Nyborg Skakklub | 1295 | ½ | 28 - 37 | 0,75 | 1284 | |
60 | Ole Lundsgaard Nyborg Skakklub | 1093 | 0 | 38 - 63 | 0,5 | 1071 | |
61 | Kim Theill Midtfyns Skakklub | 1758 | 1 | 1 - 27 | 0,85 | 1763 | |
62 | Nicolaj C. Larsen Midtfyns Skakklub | 1336 | 1 | 1 - 27 | 0,8 | 1345 | |
63 | Hans Kragegaard Midtfyns Skakklub | 1039 | 1 | 1 - 27 | 0,4 | 1066 |
Importeret fra holdturnerings systemet i 1HK
3.HK Holdturnering 2020-2021 | |||
---|---|---|---|
Periode | 2020-10-19 .. 2021-04-01 | Kørestols adgang | Ikke angivet |
Dansk ratet | Ja | Fide ratet | Ja |
Turnerings komite | |||
Hoveddommer | Carsten Sørensen | ||
Dommere |
Tilmeldings muligheder til 3.HK Holdturnering 2020-2021
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
3.HK Holdturnering 2020-2021 | 63 | 2020-10-19 | 2020-10-20 |
Totalt antal tilmeldte | 63 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100301954 | 1461826 | 1. Erik Zimmermann-Nielsen | Læseforeningens Skakklub | 1541 | 1574 | 2021-01-31 | |||
100300088 | 1408518 | 2. Niels Henrik Cappelen | Læseforeningens Skakklub | 1539 | 1733 | 2021-01-31 | |||
100300105 | 1411756 | 3. Claus Børsen | Læseforeningens Skakklub | 1304 | 1515 | 2021-01-31 | |||
100300761 | 1437038 | 4. Niels Lund | Læseforeningens Skakklub | 1287 | 1520 | 2021-01-31 | |||
100302094 | 1472755 | 5. Peter Just Sørensen | Læseforeningens Skakklub | 1207 | 0 | 2021-01-31 | |||
100302043 | 1472275 | 6. Caroline Lindegaard Bruntse | Læseforeningens Skakklub | 1185 | 0 | 2021-01-31 | |||
100302083 | - | 7. Villads Majvang Sandmann | Læseforeningens Skakklub | 1162 | 0 | 2021-01-31 | |||
100302076 | 1470051 | 8. Oliver Kaehne Snedker | Læseforeningens Skakklub | 1054 | 0 | 2021-01-31 | |||
100302008 | 1469088 | 9. Mathias Waldemar Benneth Skow | Læseforeningens Skakklub | 1052 | 1275 | 2021-01-31 | |||
100302037 | 1469398 | 10. Peter Holst | Læseforeningens Skakklub | 1045 | 0 | 2021-01-31 | |||
100302044 | 1472283 | 11. Kathrine Lindegaard Bruntse | Læseforeningens Skakklub | 1038 | 0 | 2021-01-31 | |||
100302098 | - | 12. Melachi Christian Smith Norgaard | Læseforeningens Skakklub | 1000 | 0 | 2021-01-31 | |||
100302099 | 1472623 | 13. Christian Gyldendal Villumsen | Læseforeningens Skakklub | 1000 | 0 | 2021-01-31 | |||
100301948 | 1461206 | 14. Rasmus Lehd | Frem Skakklub | 1586 | 1605 | 2021-01-31 | |||
100302102 | 1472631 | 15. Lucas Montagne | Frem Skakklub | 1500 | 0 | 2021-01-31 | |||
100302032 | 1469193 | 16. Clara Heiberg | Frem Skakklub | 1456 | 1514 | 2021-01-31 | |||
100302104 | 1401467 | 17. Martin Utoft Andersen | Frem Skakklub | 1400 | 0 | 2021-01-31 | |||
100302048 | 1470329 | 18. Rasmus Nykjær Brejnrod | Frem Skakklub | 1298 | 1361 | 2021-01-31 | |||
100301963 | 1462423 | 19. Peter Bille Fynbo | Frem Skakklub | 1338 | 1500 | 2021-01-31 | |||
100301937 | 1461036 | 20. Steen Roed Gundorf Henriksen | Frem Skakklub | 1230 | 1319 | 2021-01-31 | |||
100302011 | 1467220 | 21. Linus Roed Gundorf Jacobsen | Frem Skakklub | 1175 | 1356 | 2021-01-31 | |||
100302033 | 1469207 | 22. Leia Andries | Frem Skakklub | 1159 | 1281 | 2021-01-31 | |||
100301902 | 1450182 | 23. Robert Crawford | Frem Skakklub | 978 | 1126 | 2021-01-31 | |||
100301664 | 1434411 | 24. Ronn Rasmussen | Ejby Skakklub | 1472 | 1642 | 2021-01-31 | |||
100300355 | 1443232 | 25. Jørgen Jørgensen | Ejby Skakklub | 1115 | 1383 | 2021-01-31 | |||
100301254 | 1443771 | 26. Poul E. Pedersen | Ejby Skakklub | 1107 | 1282 | 2021-01-31 | |||
100300975 | 1418971 | 27. Henrik Lund | Nr.Åby Juniorskakklub | 1323 | 1458 | 2021-01-31 | |||
100301940 | 1461222 | 28. Ardac Grigorian | Nr.Åby Juniorskakklub | 1239 | 1324 | 2021-01-31 | |||
100302070 | - | 29. Rasmus Kondal Nikander | Nr.Åby Juniorskakklub | 1042 | 0 | 2021-01-31 | |||
100300826 | 1413503 | 30. Erik Hansen | Tårnet Svendborg | 1690 | 1765 | 2021-01-31 | |||
100300511 | 1440942 | 31. Martin Hansen | Tårnet Svendborg | 1663 | 1720 | 2021-01-31 | |||
100301748 | 1465740 | 32. Dan Aagaard Tangager | Tårnet Svendborg | 1635 | 1743 | 2021-01-31 | |||
100300825 | 1443747 | 33. Jens Erik Pedersen | Tårnet Svendborg | 1593 | 1696 | 2021-01-31 | |||
100301999 | 1466356 | 34. Saleh Turki Ali | Tårnet Svendborg | 1503 | 1641 | 2021-01-31 | |||
100300991 | 1442945 | 35. Jens Eriksen | Tårnet Svendborg | 1433 | 1575 | 2021-01-31 | |||
100300618 | 1428047 | 36. Jan Nielsen | Sydøstfyn | 1477 | 1581 | 2021-01-31 | |||
100300624 | 1450301 | 37. Tage Knudsen | Sydøstfyn | 1412 | 1547 | 2021-01-31 | |||
100300616 | 1443119 | 38. Ulla Hansen | Sydøstfyn | 1298 | 1495 | 2021-01-31 | |||
100300172 | 1471678 | 39. Anders Storebjerg | Assens Skakklub | 1678 | 0 | 2021-01-31 | |||
100300171 | 1443887 | 40. Søren Plovgaard | Assens Skakklub | 1653 | 1762 | 2021-01-31 | |||
100900218 | 1443453 | 41. Ken Lausen | Assens Skakklub | 1472 | 1617 | 2021-01-31 | |||
100300176 | 1442678 | 42. John Allan Algreen-Ussing | Assens Skakklub | 1394 | 1580 | 2021-01-31 | |||
100301998 | 1466720 | 43. Patrick Bech | Assens Skakklub | 1099 | 1269 | 2021-01-31 | |||
100300463 | 1443305 | 44. Johannes Klemmensen | Assens Skakklub | 1097 | 1354 | 2021-01-31 | |||
100300431 | 1435116 | 45. Knud Nielsen | Ullerslev Skakklub | 1616 | 1695 | 2021-01-31 | |||
100300524 | 1442740 | 46. Steen G. Andresen | Ullerslev Skakklub | 1387 | 1547 | 2021-01-31 | |||
100300309 | 1434403 | 47. Erik G. Andresen | Ullerslev Skakklub | 1316 | 1531 | 2021-01-31 | |||
100301151 | 1443690 | 48. Hans Christian Nilsson | Ullerslev Skakklub | 1289 | 1505 | 2021-01-31 | |||
100301994 | 1465759 | 49. John Nedergaard Andersen | Ullerslev Skakklub | 1097 | 1342 | 2021-01-31 | |||
100301496 | 1444034 | 50. Erik Sørensen | Ullerslev Skakklub | 1086 | 1287 | 2021-01-31 | |||
100300408 | 1443682 | 51. Verner Nielsen | Ullerslev Skakklub | 1080 | 1253 | 2021-01-31 | |||
100302049 | 1471180 | 52. Niels Pfeil | Ullerslev Skakklub | 1014 | 0 | 2021-01-31 | |||
100300012 | 1443739 | 53. Arne Storm Ploug Pedersen | Ullerslev Skakklub | 1441 | 1579 | 2021-01-31 | |||
100302112 | - | 54. Magnus Ettrup | Ullerslev Skakklub | 1000 | 0 | 2021-01-31 | |||
100600639 | 1421581 | 55. Johnny Larsen | Nyborg Skakklub | 1686 | 1761 | 2021-01-31 | |||
100300581 | 1443976 | 56. Jan Saxtorff | Nyborg Skakklub | 1497 | 1656 | 2021-01-31 | |||
100100194 | 1446371 | 57. Freddy Rode | Nyborg Skakklub | 1458 | 1613 | 2021-01-31 | |||
100301248 | 1440756 | 58. Hans Milter Pedersen | Nyborg Skakklub | 1451 | 1587 | 2021-01-31 | |||
100301330 | 1443640 | 59. Michael V. Nielsen | Nyborg Skakklub | 1295 | 1601 | 2021-01-31 | |||
100301977 | 1464604 | 60. Ole Lundsgaard | Nyborg Skakklub | 1093 | 1178 | 2021-01-31 | |||
100301005 | 1444107 | 61. Kim Theill | Midtfyns Skakklub | 1758 | 1762 | 2021-01-31 | |||
100301681 | 1443437 | 62. Nicolaj C. Larsen | Midtfyns Skakklub | 1336 | 1546 | 2021-01-31 | |||
100302021 | 1467883 | 63. Hans Kragegaard | Midtfyns Skakklub | 1039 | 1201 | 2021-01-31 |