loading
Arbejder ...

GoAudit Open 2021

Vis Gruppe : Live dækning ParringerPGN
Venteliste Direkte link
#NavnRatingFide rat.1PoPlWeRnEoEn

GoAudit Open 2021 Direkte link LIVE
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1GM Jonny Hector
Skakklubben Nordkalotten
24472447
27
18
12
8
13
5
7
53024472,632441
2FM Irakli Akhvlediani
24212421
28
      0510242102421
3IM Nodar Lortkipanidze
24192419
29
      0520241902419
4IM Martin Haubro
BMS Skak
24102410
30
17
11
13
20
19
6
11324002,982400
5IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
23952383
31
10
1
18
20
12
1
26
92,923872,832380
6IM Rasmus Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
23732378
32
21
13
11
15
7
4
552,423752,412379
7IM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
23662366
33
20
14
9
8
6
1
62223862,042376
8GM Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
23602348
34
23
15
1
7
11
9
612,1523772,092357
9FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
22692263
35
22
16
7
17
14
8
82,0522582,012253
10Nicolai Kistrup
Caïssa Gladsaxe
22672276
36
5
0
40
1
23
1
21
17
19
132,8522702,852279
11FM Mads Boe
Århus Skakklub/Skolerne
22382243
37
1
24
4
6
16
8
18
541,922501,932254
12FM Jens Østergaard
Hillerød Skakklub
22262230
38
1
25
1
21
5
40
1
17
142,5522252,472231
13FM Niels Nørskov Laursen
Brønshøj Skakforening
22062214
39
1
26
6
4
1
18
27
231,821901,792198
14Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21662179
40
1
28
7
25
19
9
21
4162,221622,262174
15Lasse Christensen
Roskilde Skakklub
21612182
41
1
45
1
8
26
6
28
31
1
102,621592,632179
16Dara Sevkan Akdag
BMS Skak
21542155
42
1
29
1
9
32
11
25
24
572,721602,722161
17FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
21482150
43
1
4
31
27
9
10
12
241,821421,732145
18Jacob Abildlund Brorsen
BMS Skak
21422147
44
1
1
5
30
1
31
13
11
562,421662,462168
19Christian Altenburg Eriksson
Caïssa Gladsaxe
21352135
45
0
41
1
33
28
1
14
4
10
121,721511,692151
20WFM Esmat Susanne Guindy
Fredericia Skakforening
21102102
46
1
7
29
5
4
31
0
35
1
26221001,972093
21Søren Mikkel Andersen
Brønshøj Skakforening
21062127
47
1
6
35
1
12
10
26
14
4181,721121,712133
22Bjarke Gregor
Skakforeningen ØBRO
20222065
48
1
9
30
½
31
0
34
½
42
1
29
1
4213,0520113,072054
23Paul Brøndal
Nordsjællands Skakklub
20062042
49
1
8
37
½
10
0
41
½
39
1
28
1
4172,620042,682038
24Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
19891927
50
1
11
32
0
42
1
38
1
29
1
16
4222,719982,291941
25Reto Utiger Sørensen
Sjælsø Skakklub
19831985
51
1
12
39
1
14
35
1
16
41
0
3312,2519462,211961
26Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
19802042
52
1
13
34
1
15
32
1
21
5
271,3519851,532041
27Lukas Iskos
BMS Skak
19752034
1
42
1
38
1
17
40
½
37
1
13
152,219842,362040
28Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
19511924
2
14
45
1
19
0
44
1
15
23
0
301,919391,671917
29Hannibal Valeur Jaques
Nørrebro Skakklub
19271980
3
16
0
20
37
1
39
1
24
0
22
0
3322,419152,601956
30August Jalving
Skak for sjov
18991865
4
43
1
22
½
18
0
37
0
46
1
40
1
292,7518771,601841
31Jeppe Hald Falkesgaard
BMS Skak
18591866
5
36
1
17
22
1
18
20
1
15
0
250,819010,731917
32Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
18541878
6
44
1
24
1
16
26
0
41
0
42
-
2421,318151,351824
33Vedant Kumar Saravana
18311831
7
46
1
19
44
0
48
-
49
1
45
1
335018312,741801
34Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
18281856
8
47
1
26
0
41
½
22
½
45
1
48
1
419318282,921858
35Nienke van den Brink
Caïssa Gladsaxe
17541785
9
48
1
21
0
46
1
25
0
44
1
20
0
3342,1517501,241775
36Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
17361731
10
31
0
41
0
43
0
51
1
47
1
37
0
403,3516962,091687
37William Pihl
BMS Skak
17131729
11
0
50
1
23
½
29
0
30
1
27
0
36
1
281,1517391,151763
38Sven Løntoft
Amager Skakforening
16821749
12
0
49
1
27
0
45
1
24
0
48
0
51
0
2442,916251,951730
39Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
16311697
13
0
52
1
25
0
48
1
29
0
23
0
46
1
337216311,001697
40Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
16151665
14
0
51
1
10
0
47
1
27
½
12
0
30
0
391,216241,211677
41André Anda
Amager Skakforening
15811505
15
0
19
0
36
1
34
½
23
½
32
1
25
1
4200,517070,371558
42Jens Gade
Amager Skakforening
14641495
16
0
27
0
49
1
24
0
47
1
22
0
32
+
3330,8514710,741500
43Erik Elmer Rasmussen
Amager Skakforening
14161548
17
0
30
0
48
0
36
1
46
0
50
½
44
½
2462,1514090,881560
44Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
13931460
18
0
32
0
50
1
33
1
28
0
35
0
43
½
410,6514310,691476
45Abishrey Shrestha
13811381
19
1
15
0
28
0
38
0
52
1
34
0
33
0
243013811,091377
46Thomas Søby
Nørrebro Skakklub
13430
20
0
33
0
51
1
35
0
43
1
30
0
39
0
2450,65135901000
47Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
12371436
21
0
34
0
52
1
40
0
42
0
36
0
49
0
1490,9511941,571373
48Theis Borg
Amager Skakforening
12351526
22
0
35
0
43
1
39
0
33
+
38
1
34
0
3360,1512730,611542
49Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
11631206
23
0
38
0
42
0
52
0
50
1
33
0
47
1
2471,8511700,931209
50Hans van den Brink
Caïssa Gladsaxe
10830
24
0
37
0
44
0
51
0
49
0
43
½
52
0
½501,85102201000
51William Isager Falkner
Amager Skakforening
10000
25
0
40
0
46
0
50
1
36
0
52
1
38
1
3381,05113101000
52Carl Frederik Wood-Pedersen
Maribo Skakklub
8871104
26
0
39
0
47
0
49
1
45
0
51
0
50
1
2480,89710,531123

Præmiegruppe 1 (10 spillere)Præmiegruppe 2 (10 spillere)Præmiegruppe 3 (10 spillere)Præmiegruppe 4 (10 spillere)Præmiegruppe 5 (10 spillere)

Partier i turneringen GoAudit Open 2021

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

 

Indbydelse til GoAudit Open den 12. – 14. november 2021


Spillested:  Idræts- og Kulturhallen Prismen     Holmbladsgade 71, 2300 København S
 
Turneringsform: 7 runder FIDE-schweizer 
 
Elo-registrering: Turneringen elo-registreres
 
Betænkningstid:  Runde 1-3: 20 minutter/spiller + 5 sekunder/træk    Runde 4-7: 90 minutter/spiller + 30 sekunder/træk. Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer 1 time efter uret er startet.
 
Indskud:  300 kr. GM og IM gratis. Indskuddet kan indbetales til konto 5321 416487 eller på MobilePay til 20929949 Annette Gade senest 6. november.
 
Max. deltagerantal: Afhængig af reglerne vedr. Covid 19, dog max 50 deltagere.
 
Præmier:  Ved 50 deltagere:    5.000 kr., 2.500 kr., 2.000 kr. Ratingpræmier: 800 kr./10 deltagere og sidste gruppe 700 kr./6 deltagere. Ved ligestilling afgøres placering ved almindelig korrektion.

Endvidere kan der være præmier fra vores sponsor ØENS SPISESTED i Prismen.


Tilmelding:  DSU’s turneringssystem senest den 5. november 2021 eller til Jens Gade, tlf. 29899949, e-mail: jens.gade@atina.dk. Ved tilmelding oplyses navn, fødselsdato, klub, rating/elo, tlf. og e-mailadresse om muligt
 
Tidsskema: 

Fredag 12/11 17.30-18.15: Anmeldelse.  18.30: 1. runde.  19.45: 2. runde.  21.00: 3. runde       

Lørdag 13/11 10.00: 4. runde.      15.00: 5. runde         

Søndag 15/11 09.30: 6. runde.      14.30: 7. runde      Ca. 18.45:  Præmieoverrækkelse


Turneringen vil blive afholdt efter sundhedsmyndighedernes retningsliste vedr. Covid 19.


Sponsor:  GoAudit Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab, Ny Adelgade 5A, 3. sal

1104 København K

 

Periode 2021-11-12 .. 2021-11-14
Dansk ratet Ja
Fide ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.amsf.dk
Turnerings komite

Jacob Carstensen

Niels Erik Andersen

Carsten Petersen

Hoveddommer Ole Pedersen
Dommere
GoAudit Open 2021:  Ole Pedersen

Tilmeldings muligheder til GoAudit Open 2021

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.amsf.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Venteliste 0 2021-11-12 2021-11-05
GoAudit Open 2021 52 2021-11-12 2021-11-14
Totalt antal tilmeldte 52
Deltagere i gruppen Venteliste
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
Deltagere i gruppen GoAudit Open 2021
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800594 1700090 1. GM Jonny Hector Skakklubben Nordkalotten 2447 2447 2021-08-09
13601938 2. FM Irakli Akhvlediani 2421 2421 2021-09-20
13604058 3. IM Nodar Lortkipanidze 2419 2419 2021-09-20
100103015 1414291 4. IM Martin Haubro BMS Skak 2410 2410 2021-07-26
100700286 1400142 5. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2395 2383 2021-05-30
100601031 1404210 6. IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne 2373 2378 2021-11-12
100602308 1440640 7. IM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2366 2366 2021-08-09
100101540 1400100 8. GM Carsten Høi Brønshøj Skakforening 2360 2348 2021-06-18
100103864 1444492 9. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2269 2263 2021-06-03
100103773 1444816 10. Nicolai Kistrup Caïssa Gladsaxe 2267 2276 2021-06-08
100600675 1401408 11. FM Mads Boe Århus Skakklub/Skolerne 2238 2243 2021-08-07
100800482 1400606 12. FM Jens Østergaard Hillerød Skakklub 2226 2230 2021-08-10
100300056 1404709 13. FM Niels Nørskov Laursen Brønshøj Skakforening 2206 2214 2021-08-04
100800259 1406671 14. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2166 2179 2021-06-09
100800854 1402056 15. Lasse Christensen Roskilde Skakklub 2161 2182 2021-08-15
100103114 1413406 16. Dara Sevkan Akdag BMS Skak 2154 2155 2021-07-05
100800106 1400550 17. FM Mogens Moe Sjælsø Skakklub 2148 2150 2021-07-27
100103257 1411233 18. Jacob Abildlund Brorsen BMS Skak 2142 2147 2021-07-26
100802438 1412159 19. Christian Altenburg Eriksson Caïssa Gladsaxe 2135 2135 2021-06-16
100600613 1401637 20. WFM Esmat Susanne Guindy Fredericia Skakforening 2110 2102 2021-05-30
100701396 1411918 21. Søren Mikkel Andersen Brønshøj Skakforening 2106 2127 2021-10-26
100201725 1423401 22. Bjarke Gregor Skakforeningen ØBRO 2022 2065 2021-06-04
102101032 1447432 23. Paul Brøndal Nordsjællands Skakklub 2006 2042 2021-06-11
103109616 1441540 24. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO 1989 1927 2021-09-20
100802133 1426664 25. Reto Utiger Sørensen Sjælsø Skakklub 1983 1985 2021-07-26
100104290 1463896 26. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 1980 2042 2021-08-23
101095257 1461613 27. Lukas Iskos BMS Skak 1975 2034 2021-06-09
100104399 1457349 28. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1951 1924 2021-08-18
100104090 1454188 29. Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub 1927 1980 2021-06-21
100104605 1471759 30. August Jalving Skak for sjov 1899 1865 2021-06-22
101096089 1464981 31. Jeppe Hald Falkesgaard BMS Skak 1859 1866 2021-10-05
100104139 1452797 32. Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 1854 1878 2021-05-31
45059730 33. Vedant Kumar Saravana 1831 1831 2021-07-30
100802760 1439391 34. Mikael Ramkilde Nordsjællands Skakklub 1828 1856 2021-08-06
100104149 1452568 35. Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe 1754 1785 2021-10-11
100104307 1463225 36. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1736 1731 2021-08-08
100104155 1467310 37. William Pihl BMS Skak 1713 1729 2021-11-08
100700567 1441523 38. Sven Løntoft Amager Skakforening 1682 1749 2021-08-11
100103837 1441400 39. Kim Michael Pedersen Amager Skakforening 1631 1697 2021-06-03
100104306 1463217 40. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1615 1665 2021-08-08
100104706 1552252 41. André Anda Amager Skakforening 1581 1505 2021-05-31
100100104 1416111 42. Jens Gade Amager Skakforening 1464 1495 2021-06-09
100104198 1452819 43. Erik Elmer Rasmussen Amager Skakforening 1416 1548 2021-05-31
101095461 1461958 44. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1393 1460 2021-10-26
12328774 45. Abishrey Shrestha 1381 1381 2021-10-29
100104796 1473921 46. Thomas Søby Nørrebro Skakklub 1343 2021-07-21
101096723 1472089 47. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1237 1436 2021-08-17
100104685 1470990 48. Theis Borg Amager Skakforening 1235 1526 2021-08-03
100602757 1471775 49. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1163 1206 2021-08-10
100104811 1473336 50. Hans van den Brink Caïssa Gladsaxe 1083 2021-10-11
100104906 - 51. William Isager Falkner Amager Skakforening 1000 2021-08-10
100202376 1464175 52. Carl Frederik Wood-Pedersen Maribo Skakklub 887 1104 2021-08-11