loading
Arbejder ...

Vesteregnens Hurtigmesterskab 2021

Vis Gruppe : ParringerPGN
- Direkte link
#NavnRating123456789PoPlWeRn
1 Dieter Kröger
Tønder Skakklub
1880
2
1
4
1
6
1
13
½
8
0
5
1
9
1
7
1
10
1
26,851900
2Dzano Beckovic
Tønder Skakklub
1438
1
0
13
0
3
0
14
+
11
1
9
1
12
1
6
0
8
0
483,41420
3Hubert de Blanck
Tønder Skakklub
1000
4
0
5
0
2
1
12
1
10
1
6
0
   3100,251180
4Baltser Andersen
Tønder Skakklub
1407
3
1
1
0
8
0
9
½
7
0
14
+
11
0
10
0
12
0
122,71353
5Scot Wolfgang Jensen
Tønder Skakklub
1592
6
0
3
1
12
1
8
0
9
1
1
0
13
0
11
1
7
0
474,751558
6Hans Valdemar Hansen
Tønder Skakklub
1764
5
1
8
1
1
0
10
1
13
1
3
1
7
1
2
1
9
1
815,851833
7Niels Falsig
Tønder Skakklub
1825
8
0
9
0
14
+
11
1
4
1
12
1
6
0
1
0
5
1
555,851770
8Helge Andersen
Tønder Skakklub
1959
7
1
6
0
4
1
5
1
1
1
13
½
10
½
9
1
2
1
737,551943
9Simon Fly-Petersen
Tønder Skakklub
1400
10
0
7
1
11
1
4
½
5
0
2
0
1
0
8
0
6
0
112,051420
10Kaj Elkjær Larsen
Tønder Skakklub
1808
9
1
12
1
13
0
6
0
3
0
11
1
8
½
4
1
1
0
66,91736
11Jens Peter Jensen
Tønder Skakklub
1365
12
0
14
+
9
0
7
0
2
0
10
0
4
1
5
0
13
0
2132,51298
12Vagn Lauritzen
Løgumkloster Skakklub
1422
11
1
10
0
5
0
3
0
14
+
7
0
2
0
13
0
4
1
393,51355
13Kim Juul Trane
Tønder Skakklub
1393
14
+
2
1
10
1
1
½
6
0
8
½
5
1
12
1
11
1
741,91648
14Bye
13
-
11
-
7
-
2
-
12
-
4
-
   014
Indbydelse

Skakklubberne i Tønder og Løgumkloster indbyder til Vesteregnens hurtigmesterskab, der spilles på skift i de to klubber. Der spilles ialt 9 runder, 3 hver spilleaften. Betænkningstid er 25 minutter + 10 sekunder pr træk. Turneringssystem alle-mod-alle eller Monrad, afhængig af deltagerantal.

Indskud 75 kr (dog 45 kr for skoleelever og studerende), betales den første aften.

Tilmelding kan ske umiddelbart før første runde den 17. august - senest kl. 19:10, men forhåndstilmelding ses gerne, enten her i turneringssystemet, til Vagn Lauritzen på 74744303 / 21482043 eller pr mail til logumklosterskakklub@gmail.com.

Runde 1-3:  Tirsdag, d.17. august kl 19.15 i Øster Højst (Filialskolen, Skolegade 9A) 

Runde 4-6: Mandag, den 23. august kl. 19.00 i Tønder (Gymnasiet, Astronom Hansensgade 9) 

Runde 7-9: Tirsdag, d. 31. august kl. 19.00 i Øster Højst 

Periode 2021-08-17 .. 2021-08-31
Dansk ratet Ja
Fide ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Vagn Lauritzen
Dommere Alle grupper:  Helge Andersen

Tilmeldings muligheder til Vesteregnens Hurtigmesterskab 2021

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
- 14 2021-08-17 2021-08-31
Totalt antal tilmeldte 14
Deltagere i gruppen -
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
101096018 12986453 1. Dieter Kröger Tønder Skakklub 1880 1825 2021-07-20
100400888 1454242 2. Dzano Beckovic Tønder Skakklub 1438 1587 2021-07-14
101200110 1472976 3. Hubert de Blanck Tønder Skakklub 1000 2021-08-10
100400217 0 4. Baltser Andersen Tønder Skakklub 1407 2021-08-18
100401569 1448870 5. Scot Wolfgang Jensen Tønder Skakklub 1592 1610 2021-08-18
101096506 1439944 6. Hans Valdemar Hansen Tønder Skakklub 1764 1877 2021-07-14
100400382 1416081 7. Niels Falsig Tønder Skakklub 1825 1757 2021-07-20
100400110 1410075 8. Helge Andersen Tønder Skakklub 1959 1949 2021-07-14
101200141 - 9. Simon Fly-Petersen Tønder Skakklub 1400 2021-08-18
100400387 1416693 10. Kaj Elkjær Larsen Tønder Skakklub 1808 1915 2021-07-20
100400222 1439952 11. Jens Peter Jensen Tønder Skakklub 1365 1410 2021-08-18
100400226 1436783 12. Vagn Lauritzen Løgumkloster Skakklub 1422 1632 2021-08-12
101200039 1463861 13. Kim Juul Trane Tønder Skakklub 1393 1642 2021-08-14
- - 14. Bye - 2021-08-18