loading
Arbejder ...

DM 2021

Vis Gruppe : ParringerPGN
LH klasse 2021 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1GM Sune Berg Hansen
Hillerød Skakklub
25362528
10
2
3
4
5
6
7
8
9
2 - 35,525465,462538
2IM Nikolaj Borge
Hillerød Skakklub
23902381
9
1
10
3
4
5
6
7
8
45 - 73,623983,522386
3IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
23862378
8
9
1
2
10
4
5
6
7
45 - 73,5523953,292385
4GM Lars Schandorff
Hillerød Skakklub
24602458
7
8
9
1
2
3
10
5
6
644,524754,532473
5FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
22642264
6
7
8
9
1
2
3
4
10
102,122522,152251
6IM Martin Haubro
BMS Skak
24242426
5
10
7
8
9
1
2
3
4
384,0524144,112415
7GM Jesper Søndergård Thybo
Køge Skakklub
26142602
4
5
6
10
8
9
1
2
3
2 - 36,4526156,352604
8GM Boris Chatalbashev
Køge Skakklub
25362536
3
4
5
6
7
10
9
1
2
45 - 7025365,562520
9GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25672566
2
3
4
5
6
7
8
10
1
715,925785,922577
10IM Mikkel Djernæs Antonsen
Næstved Skakklub
24092409
1
6
2
7
3
8
4
9
5
93,8523923,892395

Partier i turneringen DM 2021

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Indbydelse

Indbydelse til DM i SKAK 2021

Dansk Skak Union, Fyns Skak Union og skakklubberne Sydøstfyn og Tårnet Svendborg indbyder unionens medlemmer til DM og påsketurnering 2021 

Spillested:
Hotel Svendborg, Centrumpladsen 1, 5700 Svendborg
www.hotel-svendborg.dk Tlf. 62 21 17 00

Transport:
Hotellet er beliggende i centrum, ca. 10 minutters gang fra banegården, hvortil man ankommer med enten tog eller bus. De som kommer i bil, kan nyde motorvejen fra Odense til Svendborg, og glæde sig over at hotellet og byen har masser af gratis parkeringspladser. Endelig er Svendborg jo en havneby, så hvem der lyster kan sejle dertil på forskellig vis.

Tidsrum:
Lørdag den 16.oktober til søndag den 24. oktober 2021 

Fide-rating:
Alle grupper, som opfylder FIDE's betingelser, vil blive Fide-ratet.

Indskud og Tilmeldingsfrister:
400 kr. i alle klasser undtagen Landsholdsklassen.
Rabatpris ved forudbetaling senest 30. september = 300 kr.

Landsholdsklassen: Sidste frist for tilmelding fredag den 1. oktober  kl. 23:59:59
Kandidatklassen, samt G7: Sidste frist for tilmelding og betaling lørdag den 16. oktober kl. 20:00.
Kort Påske 1: Sidste frist for tilmelding og betaling torsdag den 14. oktober kl. 20:00.
Veteran & G5 : Sidste frist for tilmelding og betaling tirsdag den 19.oktober kl. 18:00
Kort Påske 2: Sidste frist for tilmelding og betaling onsdag dag den 20.oktober kl. 18:00 

Har man ikke betalt eller bekræftet sin deltagelse senest ved tilmeldingsfristens udløb, tages man ud af rundelægningen.
Indskud betales til Danske Bank kontonummer: 9570 - 13265682
MobilePay på nummer: 370405
Husk at angive:  Navn + fødselsdato + klubnavn

Præmier:
Præmier vil blive offentliggjort på spillestedet og på hjemmesiden, en del af disse kan være naturalier eller gavekort til Dansk Skaksalg.

Turneringsformer:
Landsholdsklassen
I Landsholdsklassen deltager 10 spillere, der spiller alle-mod-alle.
Berettiget til at deltage i klassen er spillere, der er registreret i FIDE som repræsenterende en del af Rigsfællesskabet, og som opfylder et af nedenstående krav i nævnte rækkefølge:
1. Vinderen af Landsholdsklassen 2020.
2. Vinderen af Kandidatklassen 2020.
3. Spillere med et Fide ratingtal på mindst 2500.
4. De højest Fide ratede tilmeldte spillere med et gyldigt kandidatresultat.
5. De højest Fide ratede tilmeldte øvrige mesterspillere.
(Det er tallene fra Fides ratingliste pr. 1. oktober 2021, der lægges til grund)

Der stilles enkeltværelse til rådighed på Hotel Svendborg fra fredag den 15. oktober for alle deltagere i Landsholdsklassen, som udtrykker ønske herom.

GM vil få 5.000 kr. i startpenge, dog 10.000 kr. hvis rating på +2600. 
Præmier i landsholdsklassen: 1. pr. 10.000 kr., 2. pr. 6.000 kr., 3. pr. 4.000 kr., 4. pr. 2.000 kr.
Eventuel omkamp om DM titlen spilles søndag den 24. oktober.
Private sponsorers reklameaktiviteter skal aftales med arrangørerne senest ved tilmeldingsfristens udløb.

Kandidatklassen
Kandidatklassen spiller 7 runder FIDE-schweizer.
Start mandag den 18. oktober kl. 14.00.
I Kandidatklassen deltager mindst 8 spillere.
Berettiget til at deltage i Kandidatklassen er:
1. Spillere, der deltog i Landsholdsklassen 2020, men som ikke er kvalificeret til Landsholdsklassen 2021.
2. De otte højest ratede tilmeldte juniorspillere med et ratingtal på mindst 2000.
    Spillerne må ikke være fyldt 20 år 1. januar 2021.
3. Tilmeldte kvindespillere med et ratingtal på mindst 2000
4. Spillere med et gyldigt kandidatresultat.
5. Tilmeldte spillere med et ratingtal på mindst 2200.
    Bedst placerede juniorspiller i kandidatklassen får titlen
    ”Juniordanmarksmester”. og en præmie på 2.000 kr. Ved ligestilling i point og korrektion deles titlen og præmien.
6. Ved mindst fire kvindelige spillere i Kandidatklassen får den bedst placerede af disse, titlen "Kvindedanmarksmester" og en præmie på 2000 kr. Ved ligestilling i point og korrektion deles titlen og præmien."

Veteranklassen
Spilles som 5 runder FIDE-schweizer.  Start onsdag den 20. oktober. Deltagerne skal være fyldt 60 år senest den 20.oktober 2021.

Øvrige grupper
Der kan vælges mellem følgende turneringsformer:

Kort Påske:
5 runder FIDE-schweizer. Der spilles i to forløb.
1. forløb starter lørdag den 16. oktober og slutter mandag den 18. oktober.
2. forløb starter torsdag den 21. oktober og slutter lørdag den 23. oktober, her kan man også nå at deltage i DM i lyn fredag aften. 

G7:
7 runder FIDE-schweizer. Start mandag den 18.oktober kl. 14:00 

G5:
5 runder Fide-schweizer. Der spilles i 1 forløb
1. forløb starter onsdag den 20.oktober og slutter søndag den 24. oktober.
 

Betænkningstiden
I alle klasser spilles med 90 minutter til 40 træk plus 30 minutter til resten af partiet med tillæg af 30 sekunder pr. træk hele partiet igennem.
Bemærk at ved DM kan man komme en time for sent, før man taber på udeblivelse.

Remistilbud
Det er i Landsholdklassen ikke tilladt at tilbyde remis før begge spillere har udført 30 træk. 

Spilletidspunkter
De anførte sluttidspunkter er omtrentlige, da spilletiden varierer i forhold til trækantallet i partierne. Ved dobbelt runder har man krav på minimum 30 minutters pause mellem partierne.

Dato

LH Klassen

Kandidat
G7

Veteran &
G5

Kort Påske

lørdag 16.okt.

14-20

   

14-20

søndag 17. okt.

14-20

   

10-16 + 16-22

mandag 18.okt.

14-20

14-20

 

10-16 + 16-22

tirsdag 19. okt.

14-20

14-20

   

onsdag 20. okt.

14-20

14-20

14-20  

torsdag 21. okt.

14-20

14-20

14-20

10-16 + 16-22

fredag 22. okt.

14-20

14-20

14-20

14-20

lørdag 23. okt.

14-20

14-20

14-20

10-16 + 16-22

søndag 24. okt.

12-18

12-18

12-18

 

 

Tilmelding:
https://turnering.skak.dk/TournamentActive/Details?tourId=26873

Lynskak-DM
Fredag den 22. oktober kl. 19:30. Tilmelding og betaling senest fredag den 22. oktober kl. 12:00. Indskud: 100 kr.
Betænkningstid 3 min + 2 sek. tillæg pr. træk.

Tilmelding til DM i Lyn findes i turneringssystemet under kategorien Lyn eller via linket her.
 
Forplejning
Al forplejning kan købes på spillestedet, mad- og drikkevarer må ikke medbringes udefra. Hotellet sammensætter til gengæld hver dag nogle favorable skaktilbud til os, så ingen behøver gå sultne rundt.
Bemærk der er gratis kaffe & vand på spillestedet.

Indkvartering
Hotel Svendborg tilbyder overnatning til favorable priser:
Enkeltværelse 660,- kr.
Dobbeltværelse 810,- kr.
Priserne er inkl. morgenmad.
 
Hotel Garni tilbyder overnatning uden morgenmad til favorable priser:
Enkeltværelse 575,- kr.
Dobbeltværelse 660,- kr.
Priserne er pr. person pr. nat og er inkl. moms og betjening.

Booking: Begge hoteller via e-mail til booking@hotel-svendborg.dk

Bookingkoden er SKAK2021
 
Hovedommer:
Poul Jacobsen, Telefon: 40 83 36 16
E-mail: dm2021@skak.dk
Telefon nummer til stævnekontoret 40 83 36 16

 

Periode 2021-10-20 .. 2021-10-24
Dansk ratet Ja
Fide ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turnerings komite
Hoveddommer Poul Jacobsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til DM 2021

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
LH klasse 2021 10 2021-10-16 2021-10-01
Kandidatklasse 16 2021-10-17 2021-10-16
Basisgruppe G7 20 2021-10-18 2021-10-17
1. gr. Veteran 15 2021-10-20 2021-10-18
2 gr. Veteran 13 2021-10-19 2021-10-18
Kort Påske 1 10 2021-10-16 2021-10-14
2A - Kort Påske 16 2021-10-21 2021-10-19
2B - Kort Påske 16 2021-10-21 2021-10-20
2C - Kort Påske 2 18 2021-10-21 2021-10-20
Totalt antal tilmeldte 134
Deltagere i gruppen LH klasse 2021
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800407 1400266 1. GM Sune Berg Hansen Hillerød Skakklub 2536 2528 2021-09-27
100800065 1400312 2. IM Nikolaj Borge Hillerød Skakklub 2390 2381 2021-10-01
100700286 1400142 3. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2386 2378 2021-10-01
100102040 1400070 4. GM Lars Schandorff Hillerød Skakklub 2460 2458 2021-10-01
100600717 1401033 5. FM Poul Rewitz Skakklubben af 1968 2264 2264 2021-08-01
100103015 1414291 6. IM Martin Haubro BMS Skak 2424 2426 2021-08-10
100901592 1438832 7. GM Jesper Søndergård Thybo Køge Skakklub 2614 2602 2021-08-25
100202460 2900440 8. GM Boris Chatalbashev Køge Skakklub 2536 2536 2021-09-26
100700431 1406000 9. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2567 2566 2021-09-27
100801531 1401378 10. IM Mikkel Djernæs Antonsen Næstved Skakklub 2409 2409 2021-09-30
Deltagere i gruppen Kandidatklasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100700067 1403702 1. FM Bjarke Jensen Jetsmark Skakklub 2345 2349 2021-09-29
100101113 1402137 2. IM Jacob Sylvan Skakklubben Nordkalotten 2277 2295 2021-08-07
100800222 1402765 3. FM Mikkel Strange Næstved Skakklub 2265 2309 2021-10-03
101200113 2244969 4. Henrique Rey Malde Skakklubben Evans 2263 2260 2021-09-25
100800081 1401084 5. FM Tim Jaksland Hillerød Skakklub 2228 2212 2021-10-12
102101025 1400878 6. Mogens Henrik Thuesen Brønshøj Skakforening 2187 2196 2021-09-14
100700245 1400339 7. Jens Kølbæk Aalborg Skakforening af 1889 2172 2177 2021-10-01
100800259 1406671 8. Peter Thorsbro Furesø Skakklub 2161 2171 2021-07-10
100104150 1454153 9. Casper Yukun Liu BMS Skak 2134 2150 2021-09-09
100600613 1401637 10. WFM Esmat Susanne Guindy Fredericia Skakforening 2124 2113 2021-09-30
103111069 1441230 11. WFM Ellen Fredericia Nilssen Køge Skakklub 2086 2081 2021-10-04
100501746 1448552 12. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2084 2136 2021-09-14
100601723 1406353 13. Elena Gerassimovich Steffensen Aalborg Skakforening af 1889 2053 2071 2021-09-30
100202092 1447955 14. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 2033 1952 2021-09-27
100202444 12809969 15. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2030 2044 2021-09-28
100302026 1468480 16. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 2013 2084 2021-08-03
Deltagere i gruppen Basisgruppe G7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100201725 1423401 1. Bjarke Gregor Skakforeningen ØBRO 2047 2071 2021-09-18
100800805 1403133 2. Rune Egede Andersen Brønshøj Skakforening 1996 1999 2021-10-03
100801329 1405250 3. Peter Willer Svendsen Hillerød Skakklub 1936 1954 2021-07-11
100803280 1468464 4. Poul Hempler Hillerød Skakklub 1848 1890 2021-09-12
100102004 1406817 5. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1822 1886 2021-07-20
100300257 1455052 6. Peter Kristiansen Faaborg Skakklub 1736 2021-09-11
100300826 1413503 7. Erik Hansen Tårnet Svendborg 1702 1775 2021-09-30
101096917 1470337 8. Bruno Gehrig Hillerød Skakklub 1688 1690 2021-09-02
100501726 1446851 9. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1678 1698 2021-10-17
100901809 1467123 10. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1675 1774 2021-09-29
100300511 1440942 11. Martin Hansen Tårnet Svendborg 1650 1711 2021-09-29
100802190 1434195 12. Sissel Kærgaard Køge Skakklub 1617 1666 2021-08-02
100800414 1409557 13. Hans Haagen Larsen Amager Skakforening 1581 1655 2021-08-02
100700369 1428357 14. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1566 1673 2021-07-11
100202550 1472119 15. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1461 1340 2021-10-03
100302060 1470515 16. Simon Bjørk Haarh Faaborg Skakklub 1397 2021-09-30
101095461 1461958 17. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1334 1437 2021-09-18
100602757 1471775 18. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1099 1247 2021-07-10
100301942 1462016 19. Klaus Bo Jensen Faaborg Skakklub 1069 2021-10-11
100202621 1473751 20. Steffanie Riis Kreiman Køge Skakklub 1023 2021-10-11
Deltagere i gruppen 1. gr. Veteran
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100600463 1406434 1. Lars Garne Rasmussen Åbyhøj Skakklub 2003 1988 2021-09-29
100101984 1415832 2. Jan Bauner Skakklubben K41 1978 1914 2021-07-10
100600571 1409808 3. Claus Nørregaard Syddjurs Skakklub 1891 1922 2021-09-29
100102046 1428799 4. Henning B. Sørensen Skakklubben K41 1858 1913 2021-07-11
100102048 1405535 5. John Zachariassen Faxe Skakklub 1856 1870 2021-07-10
100600351 1408410 6. Per Oehlerich Nordre Skakklub 1839 1887 2021-10-17
100800210 1402242 7. Carsten Juul Nielsen Furesø Skakklub 1820 1870 2021-10-13
1621793 8. Gernot Desoye 1787 1787 2021-09-19
100800341 1426680 9. Flemming Stald Frederiksværk Skakklub 1755 1840 2021-07-22
100300258 1416790 10. Ove Matras Faaborg Skakklub 1745 1832 2021-09-18
100300354 1416766 11. Arne Bech Madsen Fredericia Skakforening 1743 1781 2021-07-11
100803123 1515942 12. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1686 1749 2021-10-17
100600764 1422324 13. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1634 1708 2021-10-04
100300827 1446258 14. Jørgen Frank Hansen Odense Skakklub 1616 1729 2021-09-28
- - 15. Bye - 2021-10-22
Deltagere i gruppen 2 gr. Veteran
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
102100233 1707485 1. Peter Nielsen Enkeltmedlem - Udland 1612 1666 2021-08-01
100800404 1410946 2. Erik Hedegaard Hansen Helsingør Skakklub 1604 1684 2021-09-01
100802206 1426095 3. Leo Kresten Roland Nielsen Helsingør Skakklub 1585 1633 2021-10-11
100200377 1400789 4. Finn Stuhr Køge Skakklub 1539 1705 2021-10-13
100100016 1411098 5. Jan Kargaard Jensen Tåstrup Skakforening 1538 1644 2021-08-30
100300632 1440888 6. Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn 1504 1589 2021-10-19
100300226 1433814 7. Morten Jannik Odense Skakklub 1503 1564 2021-08-03
100300356 1408780 8. Erling Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1483 1727 2021-09-16
100102599 1440993 9. Aase Morling Tåstrup Skakforening 1378 1445 2021-08-06
100100773 1431730 10. Peer Balken Valby Skakklub 1168 1459 2021-08-03
100202132 1442295 11. Jesper Koch-Müller Præstø Skakklub 1102 1196 2021-09-30
100803238 1472763 12. Torben Nilsson Helsingør Skakklub 1070 1342 2021-09-30
- - 13. Bye - 2021-10-22
Deltagere i gruppen Kort Påske 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100100769 1409719 1. Alex Hansen Valby Skakklub 1851 1862 2021-09-21
100301932 1452533 2. Mikkel Strandby Hansen Enkeltmedlem 3 HK 1717 1763 2021-09-30
100100643 1426850 3. Jakob Werner Allerød Skakklub 1656 1686 2021-10-10
100104836 1473530 4. Jakob Dreyer-Stapput Damhus Skakklub 1449 1496 2021-09-25
100302076 1470051 5. Oliver Kaehne Snedker Læseforeningens Skakklub 1355 1463 2021-09-12
100602156 1444956 6. Poul Guldbæk Olesen Vejlby-Risskov Skakklub 1317 1440 2021-09-30
100301330 1443640 7. Michael V. Nielsen Nyborg Skakklub 1284 1601 2021-09-11
100600471 1420216 8. Sten Bo Andersen Hadsten Skakklub 1248 1399 2021-09-20
100104727 1472801 9. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1178 2021-09-21
100602757 1471775 10. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1099 1247 2021-07-10
Deltagere i gruppen 2A - Kort Påske
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100701396 1411918 1. Søren Mikkel Andersen Brønshøj Skakforening 2098 2104 2021-10-18
100100512 1407430 2. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 2046 2030 2021-10-17
100200822 1407325 3. Morten Frank Jensen Præstø Skakklub 2017 2035 2021-09-23
100900381 1406914 4. Claus Støvring Skive Skakklub 1974 1988 2021-08-29
100400597 1408194 5. Svend Kjems Hove Skakforeningen ØBRO 1966 1984 2021-09-03
101095257 1461613 6. Lukas Iskos BMS Skak 1924 1900 2021-09-28
100800462 1406841 7. Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub 1916 1900 2021-09-15
100104462 45059730 8. Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO 1912 1912 2021-10-16
103109616 1441540 9. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO 1893 1902 2021-10-13
101095973 1466062 10. Phillip Nielsen Skive Skakklub 1859 1868 2021-08-21
100100769 1409719 11. Alex Hansen Valby Skakklub 1851 1862 2021-09-27
100104399 1457349 12. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1843 1794 2021-10-11
100700677 1406159 13. Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1832 1828 2021-09-19
103103614 1440667 14. Poul-Erik Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1820 1861 2021-10-03
100301927 1451669 15. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1811 1813 2021-10-18
100100124 1407155 16. Daniel Kokholm Skakforeningen ØBRO 1787 1897 2021-10-17
Deltagere i gruppen 2B - Kort Påske
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100102144 1425340 1. Henrik Holm Hillerød Skakklub 1780 1805 2021-10-13
100302007 1468260 2. Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub 1779 1802 2021-09-19
103101958 1422952 3. Allan Westenborg Syddjurs Skakklub 1771 1820 2021-09-11
100601032 1415735 4. Claus Nis Andersen Randers Skakklub 1759 1757 2021-07-12
100601844 1421727 5. David Bille Maagaard Randers Skakklub 1745 1793 2021-09-29
100602138 1440659 6. Lasse Emil Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1714 1797 2021-10-03
100802810 1442015 7. Morten Kühn Hillerød Skakklub 1709 1768 2021-09-17
100501747 1448560 8. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1699 1721 2021-10-18
100104307 1463225 9. Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1697 1637 2021-10-03
100800478 1417118 10. Ole Rasmussen Hillerød Skakklub 1696 1603 2021-09-16
100900167 1412213 11. Aksel Hansen Holstebro Skakklub 1677 1707 2021-09-28
100802811 1442074 12. Bernhard W. Sørensen Hillerød Skakklub 1667 1691 2021-09-16
100300216 1401602 13. Karsten Fyhn Viby Skakklub 1655 1721 2021-10-14
103105778 1402498 14. Steen Nielsen Frederiksberg Skakforening 1637 1676 2021-10-10
100901011 1415972 15. Michael René Christensen THY Skakklub 1628 1681 2021-09-27
100600977 1407473 16. Bo Munksgaard Præstø Skakklub 1626 1717 2021-09-25
Deltagere i gruppen 2C - Kort Påske 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100900449 1419838 1. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1617 1684 2021-09-27
100301879 1447009 2. Steen Jacobsen Læseforeningens Skakklub 1609 1710 2021-07-13
100302083 1472313 3. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1609 1576 2021-09-27
103102089 1444026 4. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1566 1709 2021-07-15
100104306 1463217 5. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1557 1522 2021-10-03
100100104 1416111 6. Jens Gade Amager Skakforening 1536 1465 2021-09-22
100302000 1466364 7. Andreas Skafte Jespersen Tårnet Svendborg 1500 1425 2021-10-17
100101289 1415484 8. Bjarne Mielow Tårnby Skakklub 1473 1641 2021-09-23
100202262 1447890 9. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1455 1525 2021-07-29
100803278 1464078 10. Johan Lauritsen Hillerød Skakklub 1444 1490 2021-10-08
101096723 1472089 11. Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1358 2021-10-17
100202278 1457942 12. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1343 1470 2021-09-23
100800465 1425781 13. Peter Langer Hillerød Skakklub 1330 1478 2021-09-15
100201979 1446444 14. Mike Bahnsen Præstø Skakklub 1267 1382 2021-09-23
100104727 1472801 15. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1178 2021-09-27
100601552 0 16. Jørn Oehlerich Enkeltmedlem 6 HK 1099 2021-10-17
100202263 1447904 17. Per Rasmussen Maribo Skakklub 1005 1203 2021-07-29
100103708 1447831 18. Lasse Dahl Skjoldborg Køge Skakklub 969 1213 2021-10-14