Aalborg Skakforenings klubturnering efterår 2021
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Johann Stanislaus Aalborg Skakforening af 1889 | 1789 | 1784 | 8 1 | 2 ½ | 3 1 | 4 0 | 5 - | 6 ½ | 7 0 | 3 | 3 | 2,9 | 1792 | 2,99 | 1784 | |
2 | Karl Henrik Laursen Aalborg Skakforening af 1889 | 1843 | 1837 | 7 0 | 1 ½ | 8 0 | 3 0 | 4 0 | 5 - | 6 0 | ½ | 8 | 3,45 | 1755 | 3,48 | 1777 | |
3 | Nikolaj Jensen Ulrik Aalborg Skakforening af 1889 | 1705 | 1583 | 6 ½ | 7 1 | 1 0 | 2 1 | 8 ½ | 4 ½ | 5 - | 3½ | 2 | 2,1 | 1747 | 1,25 | 1628 | |
4 | Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889 | 1870 | 1835 | 5 1 | 6 1 | 7 1 | 1 1 | 2 1 | 3 ½ | 8 1 | 6½ | 1 | 4,15 | 1966 | 3,87 | 1888 | |
5 | Johan Fischer Dansk Skak Akademi | 1875 | 1898 | 4 0 | 8 1 | 6 1 | 7 - | 1 - | 2 - | 3 - | 2 | 7 | 1,6 | 1887 | 1,81 | 1902 | |
6 | Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 | 1832 | 1832 | 3 ½ | 4 0 | 5 0 | 8 ½ | 7 ½ | 1 ½ | 2 1 | 3 | 4 | 3,75 | 1810 | 3,86 | 1815 | |
7 | Niels Jacobsen Nørresundby Skakklub | 1721 | 1806 | 2 1 | 3 0 | 4 0 | 5 - | 6 ½ | 8 0 | 1 1 | 2½ | 6 | 0 | 1721 | 3,19 | 1792 | |
8 | Martin Møller Aalborg Skakforening af 1889 | 1839 | 1804 | 1 0 | 5 0 | 2 1 | 6 ½ | 3 ½ | 7 1 | 4 0 | 3 | 5 | 3,8 | 1815 | 3,55 | 1793 |
Spilledatoer: 14/9, 28/9, 5/10, 19/10, 9/11, 23/11, 7/12 (Bemærk at de sidste 3 runder er forskubbet på grund af holdturneringen)
Johan Fischer må desværre udgå efter 3. runde. Hans score forbliver i tabellen, men de points, der er opnået af eller imod ham tæller ikke med i slutstillingen.
1.præmie 350,- kr: Arne Fjordside
2.præmie 200,- kr: Nikolaj Jensen Ulrik
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Uffe Hellsten Aalborg Skakforening af 1889 | 1600 | 0 | 8 ½ | 2 ½ | 3 ½ | 4 0 | 5 ½ | 6 + | 7 1 | 4 | 3 | 2,75 | 1608 | 0 | 1000 | |
2 | Jarl Mølgaard Aalborg Skakforening af 1889 | 1613 | 1825 | 7 ½ | 1 ½ | 8 1 | 3 ½ | 4 - | 5 - | 6 - | 2½ | 6 | 2 | 1628 | 1,22 | 1836 | |
3 | Bent Kiel Jensen Nørresundby Skakklub | 1586 | 0 | 6 ½ | 7 ½ | 1 ½ | 2 ½ | 8 0 | 4 ½ | 5 0 | 2½ | 5 | 3,1 | 1559 | 0 | 1000 | |
4 | Niels Gorm Andersen Aalborg Skakforening af 1889 | 1600 | 0 | 5 1 | 6 ½ | 7 0 | 1 1 | 2 + | 3 ½ | 8 1 | 5 | 2 | 2,75 | 1638 | 0 | 1000 | |
5 | Ricardo De La Calle Aramburu Aalborg Skakforening af 1889 | 1702 | 1812 | 4 0 | 8 1 | 6 1 | 7 1 | 1 ½ | 2 + | 3 1 | 5½ | 1 | 3,75 | 1725 | 2,09 | 1830 | |
6 | Jonas Bendtsen Aalborg Skakforening af 1889 | 1607 | 1422 | 3 ½ | 4 ½ | 5 0 | 8 0 | 7 - | 1 - | 2 + | 2 | 8 | 1,9 | 1570 | 0,30 | 1416 | |
7 | Torben Winkler Aalborg Skakforening af 1889 | 1646 | 1831 | 2 ½ | 3 ½ | 4 1 | 5 0 | 6 + | 8 1 | 1 0 | 4 | 4 | 3,2 | 1640 | 1,77 | 1826 | |
8 | Michael Ankersen Skive Skakklub | 1632 | 1653 | 1 ½ | 5 0 | 2 0 | 6 1 | 3 1 | 7 0 | 4 0 | 2½ | 7 | 3,6 | 1599 | 1,62 | 1641 |
Spilledatoer: 14/9, 28/9, 5/10, 19/10, 9/11, 23/11, 7/12 (Bemærk at de sidste 3 runder er forskubbet på grund af holdturneringen)
Jarl udgår (af personlige grunde) af turneringen efter 4.runde og Jonas ligeså efter 4.runde. Modstanderne får points, men partierne rates ikke.
1.præmie 350,- kr: Ricardo Aramburu
2.præmie 200,- kr: Niels Gorm Andersen
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mogens Hermansen Aalborg Skakforening af 1889 | 1511 | 1622 | 8 ½ | 2 - | 3 ½ | 4 ½ | 5 1 | 6 0 | 7 0 | 2½ | 4 | 2,85 | 1495 | 2,62 | 1620 | |
2 | Bo Byrial Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 | 1542 | 1663 | 7 1 | 1 - | 8 - | 3 - | 4 - | 5 - | 6 - | 1 | 8 | 0,45 | 1567 | 0,47 | 1684 | |
3 | Uffe Kristensen Aalborg Skakforening af 1889 | 1465 | 1589 | 6 0 | 7 0 | 1 ½ | 2 - | 8 0 | 4 1 | 5 0 | 1½ | 7 | 2,4 | 1425 | 2,35 | 1572 | |
4 | Hartvig Hansen Aalborg Skakforening af 1889 | 1499 | 1495 | 5 1 | 6 0 | 7 ½ | 1 ½ | 2 - | 3 0 | 8 0 | 2 | 6 | 2,75 | 1465 | 1,61 | 1511 | |
5 | Poul Davidsen Aalborg Skakforening af 1889 | 1584 | 1608 | 4 0 | 8 0 | 6 0 | 7 1 | 1 0 | 2 - | 3 1 | 2 | 5 | 3,55 | 1514 | 2,51 | 1598 | |
6 | Sigitas Dagilis Aalborg Skakforening af 1889 | 1525 | 0 | 3 1 | 4 1 | 5 1 | 8 ½ | 7 0 | 1 1 | 2 - | 4½ | 2 | 3 | 1593 | 0 | 1000 | |
7 | Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub | 1566 | 1687 | 2 0 | 3 1 | 4 ½ | 5 0 | 6 1 | 8 1 | 1 1 | 4½ | 1 | 3,9 | 1593 | 3,68 | 1683 | |
8 | Orla Lindholm Olesen Aalborg Skakforening af 1889 | 1530 | 1640 | 1 ½ | 5 1 | 2 - | 6 ½ | 3 1 | 7 0 | 4 1 | 4 | 3 | 0 | 1530 | 2,76 | 1655 |
Spilledatoer: 14/9, 28/9, 5/10, 19/10, 9/11, 23/11, 7/12 (Bemærk at de sidste 3 runder er forskubbet på grund af holdturneringen).
Bo må desværre trække sig fra turneringen.
1.præmie 350,- kr: Christian Gottschalck
2.præmie 200,- kr: Sigitas Dagilis
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Annie Kruse Aalborg Skakforening af 1889 | 1400 | 0 | 8 1 | 2 1 | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 6 0 | 7 0 | 2 | 8 | 3,5 | 1333 | 0 | 1000 | |
2 | Allan Badsbjerg Nørresundby Skakklub | 1304 | 1510 | 7 1 | 1 0 | 8 ½ | 3 1 | 4 0 | 5 0 | 6 ½ | 3 | 5 | 2,45 | 1329 | 1,93 | 1511 | |
3 | Michael Bohnstedt Nørresundby Skakklub | 1396 | 1411 | 6 1 | 7 1 | 1 1 | 2 0 | 8 0 | 4 1 | 5 0 | 4 | 3 | 3,4 | 1423 | 1,38 | 1403 | |
4 | Per Thomsen Aalborg Skakforening af 1889 | 1400 | 0 | 5 0 | 6 1 | 7 1 | 1 1 | 2 1 | 3 0 | 8 1 | 5 | 1 | 3,5 | 1468 | 0 | 1000 | |
5 | Anders Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 | 1458 | 1470 | 4 1 | 8 0 | 6 ½ | 7 0 | 1 1 | 2 1 | 3 1 | 4½ | 2 | 4,15 | 1474 | 1,70 | 1476 | |
6 | Rasmus Hebsgaard Aalborg Skakforening af 1889 | 1400 | 0 | 3 0 | 4 0 | 5 ½ | 8 0 | 7 1 | 1 1 | 2 ½ | 3 | 7 | 3,5 | 1378 | 0 | 1000 | |
7 | Pia Nielsen Nørresundby Skakklub | 1450 | 1339 | 2 0 | 3 0 | 4 0 | 5 1 | 6 0 | 8 1 | 1 1 | 3 | 6 | 4,05 | 1403 | 0,99 | 1339 | |
8 | Sebastian Truong Aalborg Skakforening af 1889 | 1400 | 0 | 1 0 | 5 1 | 2 ½ | 6 1 | 3 1 | 7 0 | 4 0 | 3½ | 4 | 3,5 | 1400 | 0 | 1000 |
Spilledatoer: 14/9, 28/9, 5/10, 19/10, 9/11, 23/11, 7/12 (Bemærk at de sidste 3 runder er forskubbet på grund af holdturneringen)
1.præmie 350,- kr: Per Thomsen
2.præmie 200,- kr: Anders Rasmussen
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Frederik Flemming Kærup Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 | 1320 | 0 | 8 0 | 2 ½ | 3 0 | 4 1 | 5 0 | 6 ½ | 7 0 | 2 | 7 | 3,3 | 1262 | 0 | 1000 | |
2 | Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 | 1362 | 1393 | 7 1 | 1 ½ | 8 0 | 3 1 | 4 0 | 5 0 | 6 + | 3½ | 5 | 3,25 | 1328 | 1,74 | 1398 | |
3 | David Harlund Dansk Skak Akademi | 1225 | 1347 | 6 1 | 7 0 | 1 1 | 2 0 | 8 0 | 4 0 | 5 0 | 2 | 8 | 2,3 | 1212 | 1,44 | 1289 | |
4 | Bo Blok Schjødte Aalborg Skakforening af 1889 | 1318 | 1464 | 5 ½ | 6 1 | 7 0 | 1 0 | 2 1 | 3 1 | 8 0 | 3½ | 4 | 3,3 | 1327 | 2,23 | 1469 | |
5 | Kim Pors Aalborg Skakforening af 1889 | 1393 | 1448 | 4 ½ | 8 ½ | 6 1 | 7 1 | 1 1 | 2 1 | 3 1 | 6 | 1 | 4,1 | 1497 | 2,13 | 1475 | |
6 | Christian Lund Krarup Dansk Skak Akademi | 1350 | 0 | 3 0 | 4 0 | 5 0 | 8 ½ | 7 1 | 1 ½ | 2 - | 2 | 6 | 3,15 | 1298 | 0 | 1000 | |
7 | Anders Faurskov Aalborg Skakforening af 1889 | 1386 | 1497 | 2 0 | 3 1 | 4 1 | 5 0 | 6 0 | 8 1 | 1 1 | 4 | 3 | 4 | 1386 | 2,46 | 1479 | |
8 | Kristian Ørum Aalborg Skakforening af 1889 | 1356 | 0 | 1 1 | 5 ½ | 2 1 | 6 ½ | 3 1 | 7 0 | 4 1 | 5 | 2 | 3,7 | 1415 | 0 | 1000 |
Spilledatoer: 14/9, 28/9, 5/10, 19/10, 9/11, 23/11, 7/12 (Bemærk at de sidste 3 runder er forskubbet på grund af holdturneringen)
1.præmie 350,- kr: Kim Pors
2.præmie 200,- kr: Kristian Ørum
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Emil Dahlin Aalborg Skakforening af 1889 | 1100 | 0 | 8 0 | 2 1 | 3 1 | 4 ½ | 5 1 | 6 0 | 7 1 | 4½ | 3 | 3,3 | 1154 | 0 | 1000 | |
2 | Kim Møller Larsen Aalborg Skakforening af 1889 | 1124 | 1355 | 7 1 | 1 0 | 8 ½ | 3 0 | 4 1 | 5 0 | 6 0 | 2½ | 6 | 3,55 | 1077 | 0,70 | 1341 | |
3 | Axel Kristensen Aalborg Skakforening af 1889 | 1094 | 1460 | 6 0 | 7 1 | 1 0 | 2 1 | 8 0 | 4 0 | 5 0 | 2 | 7 | 3,2 | 1040 | 1,12 | 1458 | |
4 | Samuel Hvidager Aalborg Skakforening af 1889 | 1100 | 0 | 5 1 | 6 0 | 7 0 | 1 ½ | 2 0 | 3 1 | 8 0 | 2½ | 5 | 3,3 | 1064 | 0 | 1000 | |
5 | Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 | 1198 | 1476 | 4 0 | 8 0 | 6 0 | 7 1 | 1 0 | 2 1 | 3 1 | 3 | 4 | 4,35 | 1137 | 1,18 | 1492 | |
6 | Simon Nørgaard Aalborg Skakforening af 1889 | 1100 | 0 | 3 1 | 4 1 | 5 1 | 8 1 | 7 1 | 1 1 | 2 1 | 7 | 1 | 3,3 | 1366 | 0 | 1000 | |
7 | Birgit Sivertsen Aalborg Skakforening af 1889 | 1134 | 0 | 2 0 | 3 0 | 4 1 | 5 0 | 6 0 | 8 0 | 1 0 | 1 | 8 | 3,7 | 1013 | 0 | 1000 | |
8 | Aksel Vassard Jensen Aalborg Skakforening af 1889 | 1100 | 0 | 1 1 | 5 1 | 2 ½ | 6 0 | 3 1 | 7 1 | 4 1 | 5½ | 2 | 3,3 | 1231 | 0 | 1000 |
Spilledatoer: 14/9, 28/9, 5/10, 19/10, 9/11, 23/11, 7/12 (Bemærk at de sidste 3 runder er forskubbet på grund af holdturneringen)
1.præmie 350,- kr: Simon Nørgaard
2.præmie 200,- kr: Aksel Vassard Jensen
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Andreas Ferslev Bock Aalborg Skakforening af 1889 | 1027 | 1277 | 2 1 | 11 ½ | 8 0 | 12 0 | 5 1 | 3 1 | 7 1 | 4½ | 3 | 3,45 | 1074 | 0,26 | 1292 | |
2 | Sebastian Zacharias Simonsen Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 0 | 1 0 | 10 ½ | 3 1 | 10 1 | 11 0 | 12 1 | 6 0 | 3½ | 6 | 3,2 | 1014 | 0 | 1000 | |
3 | Olafur Jens Sigurdsson Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 0 | 4 0 | 5 1 | 2 0 | 6 0 | 9 1 | 1 0 | 11 0 | 2 | 9 | 3,45 | 913 | 0 | 1000 | |
4 | Edris Amani Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 0 | 3 1 | 12 0 | 10 - | 9 - | 10 - | 10 - | 10 - | 1 | 12 | 0,7 | 1014 | 0 | 1000 | |
5 | Aage Langballe Sørensen Aalborg Skakforening af 1889 | 1011 | 1460 | 6 0 | 3 0 | 9 1 | 7 0 | 1 0 | 8 - | 12 - | 1 | 10 | 2,55 | 921 | 0,74 | 1445 | |
6 | Magnus Holm Lundbergh Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 0 | 5 1 | 8 0 | 11 0 | 3 1 | 7 0 | 9 1 | 2 1 | 4 | 5 | 3,5 | 1023 | 0 | 1000 | |
7 | Sebastian Munch-Petersen Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 0 | 8 0 | 9 1 | 12 0 | 5 1 | 6 1 | 11 0 | 1 0 | 3 | 7 | 3,15 | 991 | 0 | 1000 | |
8 | Oskar Knudsen Fagerberg Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 0 | 7 1 | 6 1 | 1 1 | 11 0 | 12 1 | 5 + | 9 1 | 6 | 2 | 2,7 | 1140 | 0 | 1000 | |
9 | Otto Vadskær Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 0 | 10 0 | 7 0 | 5 0 | 4 + | 3 0 | 6 0 | 8 0 | 1 | 11 | 3 | 820 | 0 | 1000 | |
10 | Manik Tuteja Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 0 | 9 1 | 2 ½ | 4 + | 2 0 | 4 - | 4 - | 4 - | 2½ | 8 | 1,5 | 1000 | 0 | 1000 | |
11 | Shawn Christensen Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 0 | 12 1 | 1 ½ | 6 1 | 8 1 | 2 1 | 7 1 | 3 1 | 6½ | 1 | 3,2 | 1230 | 0 | 1000 | |
12 | Jonathan Schwalbe Krogsgaard Aalborg Skakforening af 1889 | 1225 | 0 | 11 0 | 4 1 | 7 1 | 1 1 | 8 0 | 2 0 | 5 + | 4 | 4 | 4,65 | 1151 | 0 | 1000 |
Spilledatoer: 14/9, 28/9, 5/10, 19/10, 9/11, 23/11, 7/12 (Bemærk at de sidste 3 runder er forskubbet på grund af holdturneringen)
Edris udgår af turneringen efter 2.runde. Manik udgår efter 4.runde. Aage udgår efter 5. runde. Modstanderne får points, men partierne bliver ikke ratet.
1.præmie 350,- kr: Shawn Christensen
2.præmie 200,- kr: Oskar Knudsen Fagerberg
3.præmie 150,- kr.: Andreas Ferslev Bock
Aalborg Skakforenings klubturnering efterår 2021 | |||
---|---|---|---|
Aalborg Skakforenings klubturnering er åben for alle medlemmer af Dansk Skak Union. Spillested: Aalborg Tekniske Gymnasium, Nyhavnsgade 14, 2.sal, 9000 Aalborg. Der spilles 7 runder i 8-mands-grupper i efterårsturneringen. Nederste gruppe evt. Monrad. Spilledatoer: 14/9, 28/9, 5/10, 19/10, 2/11, 16/11, 30/11. Betænkningstid: 1 time og 30 minutter til 40 træk, derefter 15 minutter til resten. Der lægges 30 sekunder til efter hvert træk under hele partiet. Indskud:100 kr. Præmier: I 8-mands-grupper er der præmie til nr. 1 og 2. Ved ligestiling deles pengepræmier, men klubmesterskabet (for medlemmer af Aalborg Skakforening) afgøres ved Sonnenborn-Berger korrektion. I Monradgruppen er der præmie til de øverste 3, og ved ligestilling i points er der almindelig korrektion. Tilmeldingsfrist 13/9 kl.21. Gruppeinddeling og lodtrækning offentliggøres kl. 22 samme dag. |
|||
Periode | 2021-09-14 .. 2021-12-14 | Kørestols adgang | Der er kørestols adgang |
Dansk ratet | Ja | Fide ratet | Ja |
Turnerings komite | |||
Hoveddommer | Bjarne Sønderstrup | ||
Dommere |
Gruppe 1: Bjarne Sønderstrup Gruppe 2: Bjarne Sønderstrup Gruppe 3: Bjarne Sønderstrup Gruppe 4: Bjarne Sønderstrup Gruppe 5: Bjarne Sønderstrup Gruppe 6: Bjarne Sønderstrup Gruppe 7: Bjarne Sønderstrup |
Tilmeldings muligheder til Aalborg Skakforenings klubturnering efterår 2021
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
Gruppe 1 | 8 | 2021-09-14 | 2021-09-13 |
Gruppe 2 | 8 | 2021-09-14 | 2021-09-13 |
Gruppe 3 | 8 | 2021-09-14 | 2021-09-13 |
Gruppe 4 | 8 | 2021-09-14 | 2021-09-13 |
Gruppe 5 | 8 | 2021-09-14 | 2021-09-13 |
Gruppe 6 | 8 | 2021-09-14 | 2021-09-13 |
Gruppe 7 | 12 | 2021-09-14 | 2021-09-13 |
Totalt antal tilmeldte | 60 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100201494 | 1401971 | 1. Johann Stanislaus | Aalborg Skakforening af 1889 | 1789 | 1784 | 2021-09-11 | |||
100700699 | 1451456 | 2. Karl Henrik Laursen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1843 | 1837 | 2021-08-28 | |||
101096226 | 1465066 | 3. Nikolaj Jensen Ulrik | Aalborg Skakforening af 1889 | 1705 | 1583 | 2021-09-11 | |||
100700678 | 1418580 | 4. Arne Dan Fjordside | Aalborg Skakforening af 1889 | 1870 | 1835 | 2021-08-24 | |||
100700918 | 1404903 | 5. Johan Fischer | Dansk Skak Akademi | 1875 | 1898 | 2021-08-27 | |||
100700677 | 1406159 | 6. Hugo Falberg | Aalborg Skakforening af 1889 | 1832 | 1832 | 2021-08-31 | |||
100701708 | 1461176 | 7. Niels Jacobsen | Nørresundby Skakklub | 1721 | 1806 | 2021-09-13 | |||
100401642 | 1457020 | 8. Martin Møller | Aalborg Skakforening af 1889 | 1839 | 1804 | 2021-09-11 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100701884 | - | 1. Uffe Hellsten | Aalborg Skakforening af 1889 | 1600 | 2021-08-27 | ||||
103103905 | 1472178 | 2. Jarl Mølgaard | Aalborg Skakforening af 1889 | 1613 | 1825 | 2021-09-01 | |||
100701885 | - | 3. Bent Kiel Jensen | Nørresundby Skakklub | 1586 | 2021-08-25 | ||||
100701888 | - | 4. Niels Gorm Andersen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1600 | 2021-08-31 | ||||
100201713 | 1409280 | 5. Ricardo De La Calle Aramburu | Aalborg Skakforening af 1889 | 1702 | 1812 | 2021-09-01 | |||
100701739 | 1462393 | 6. Jonas Bendtsen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1607 | 1422 | 2021-08-25 | |||
100700039 | 1417363 | 7. Torben Winkler | Aalborg Skakforening af 1889 | 1646 | 1831 | 2021-09-08 | |||
100900560 | 1453203 | 8. Michael Ankersen | Skive Skakklub | 1632 | 1653 | 2021-09-05 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100700555 | 1408925 | 1. Mogens Hermansen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1511 | 1622 | 2021-08-28 | |||
100701318 | 1465546 | 2. Bo Byrial Nielsen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1542 | 1663 | 2021-08-25 | |||
100701167 | 1453459 | 3. Uffe Kristensen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1465 | 1589 | 2021-09-03 | |||
100701858 | 1470159 | 4. Hartvig Hansen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1499 | 1495 | 2021-09-11 | |||
100701655 | 1453440 | 5. Poul Davidsen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1584 | 1608 | 2021-09-11 | |||
100701495 | 1418521 | 6. Sigitas Dagilis | Aalborg Skakforening af 1889 | 1525 | 2021-09-07 | ||||
100700369 | 1428357 | 7. Christian Gottschalck | Nørresundby Skakklub | 1566 | 1687 | 2021-08-24 | |||
100700846 | 1447254 | 8. Orla Lindholm Olesen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1530 | 1640 | 2021-09-12 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100701896 | - | 1. Annie Kruse | Aalborg Skakforening af 1889 | 1400 | 2021-09-10 | ||||
100700228 | 1444905 | 2. Allan Badsbjerg | Nørresundby Skakklub | 1304 | 1510 | 2021-09-17 | |||
100701788 | 1465058 | 3. Michael Bohnstedt | Nørresundby Skakklub | 1396 | 1411 | 2021-08-25 | |||
103110859 | 1440900 | 4. Per Thomsen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1400 | 2021-09-10 | ||||
100700720 | 1456687 | 5. Anders Rasmussen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1458 | 1470 | 2021-09-06 | |||
100701897 | - | 6. Rasmus Hebsgaard | Aalborg Skakforening af 1889 | 1400 | 2021-09-10 | ||||
100201715 | 1409700 | 7. Pia Nielsen | Nørresundby Skakklub | 1450 | 1339 | 2021-09-03 | |||
100701899 | - | 8. Sebastian Truong | Aalborg Skakforening af 1889 | 1400 | 2021-09-10 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100701869 | - | 1. Frederik Flemming Kærup Rasmussen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1320 | 2021-09-10 | ||||
100701631 | 1450549 | 2. Lars Erik Lytzen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1362 | 1393 | 2021-08-27 | |||
100501367 | 1471384 | 3. David Harlund | Dansk Skak Akademi | 1225 | 1347 | 2021-08-28 | |||
103104973 | 1453475 | 4. Bo Blok Schjødte | Aalborg Skakforening af 1889 | 1318 | 1464 | 2021-09-09 | |||
100701776 | 1464485 | 5. Kim Pors | Aalborg Skakforening af 1889 | 1393 | 1448 | 2021-08-26 | |||
100701887 | - | 6. Christian Lund Krarup | Dansk Skak Akademi | 1350 | 2021-09-13 | ||||
100701838 | 1468871 | 7. Anders Faurskov | Aalborg Skakforening af 1889 | 1386 | 1497 | 2021-08-30 | |||
100701850 | - | 8. Kristian Ørum | Aalborg Skakforening af 1889 | 1356 | 2021-08-25 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100701894 | - | 1. Emil Dahlin | Aalborg Skakforening af 1889 | 1100 | 2021-09-10 | ||||
100700356 | 1457187 | 2. Kim Møller Larsen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1124 | 1355 | 2021-09-11 | |||
100701763 | 1463748 | 3. Axel Kristensen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1094 | 1460 | 2021-09-09 | |||
100701892 | - | 4. Samuel Hvidager | Aalborg Skakforening af 1889 | 1100 | 2021-09-10 | ||||
100700690 | 1413856 | 5. Per Jacobsen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1198 | 1476 | 2021-09-03 | |||
100701895 | - | 6. Simon Nørgaard | Aalborg Skakforening af 1889 | 1100 | 2021-09-10 | ||||
100701883 | - | 7. Birgit Sivertsen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1134 | 2021-08-31 | ||||
100701889 | - | 8. Aksel Vassard Jensen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1100 | 2021-08-24 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100401270 | 1453513 | 1. Andreas Ferslev Bock | Aalborg Skakforening af 1889 | 1027 | 1277 | 2021-09-03 | |||
100701879 | - | 2. Sebastian Zacharias Simonsen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 2021-09-08 | ||||
100701898 | 2309238 | 3. Olafur Jens Sigurdsson | Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 2021-09-10 | ||||
100701891 | - | 4. Edris Amani | Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 2021-09-15 | ||||
100700850 | 1444921 | 5. Aage Langballe Sørensen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1011 | 1460 | 2021-09-11 | |||
100701901 | - | 6. Magnus Holm Lundbergh | Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 2021-09-10 | ||||
100701900 | - | 7. Sebastian Munch-Petersen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 2021-09-10 | ||||
100701893 | - | 8. Oskar Knudsen Fagerberg | Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 2021-09-10 | ||||
100701902 | - | 9. Otto Vadskær | Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 2021-09-10 | ||||
100701903 | - | 10. Manik Tuteja | Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 2021-09-15 | ||||
100701905 | - | 11. Shawn Christensen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1000 | 2021-09-15 | ||||
101097231 | - | 12. Jonathan Schwalbe Krogsgaard | Aalborg Skakforening af 1889 | 1225 | 2021-09-15 |