loading
Arbejder ...

Hillerød Brohus XI dagturnering

Vis Gruppe : ParringerPGN
A-gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Niels Bryde Nyvanggård
Espergærde Skakklub
17041747
2
1
3
0
8
1
10
1
6
0
332,0517332,111765
2Arne Øland
Gribskov Skakklub
18051850
1
0
9
½
5
1
7
0
8
0
8317603,151817
3Steen Kopperberg
Allerød Skakklub
18071839
4
1
1
1
6
0
8
½
9
0
42,917952,791833
4Jan Gregor
Gentofte Skakklub
15101662
3
0
10
½
9
0
5
0
7
½
1101,2514992,031641
5Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
16701706
6
0
7
½
2
0
4
1
10
1
62,4516722,411708
6Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
18281856
5
1
8
1
3
1
9
0
1
1
412,918642,871879
7Ole Rasmussen
Hillerød Skakklub
16101576
8
0
5
½
10
½
2
1
4
½
72,0516241,461597
8Frands Winther Lavrsen
Hillerød Skakklub
17671809
7
1
6
0
1
0
3
½
2
1
52,617642,711805
9Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
18821903
10
½
2
½
4
1
6
1
3
1
422,719062,531922
10Jan Petersen
Helsingør Skakklub
16341661
9
½
4
½
7
½
1
0
5
0
92,0516031,941642

B-gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Erik Holm
Hillerød Skakklub
13551456
2
1
4
1
5
0
7
1
12
0
343,213462,111454
2Niels Nedergaard
Hillerød Skakklub
10000
1
0
3
0
11
0
6
0
9
0
0120100001000
3Lene Andersen
Hillerød Skakklub
11881257
4
0
2
1
8
0
10
1
6
0
2103,3511271,491197
4Leif Sørensen
Skakklubben Nordkalotten
11861351
3
1
1
0
12
1
11
1
5
1
422,213032,561380
5Henrik Damm
Hillerød Skakklub
13571479
6
1
7
1
1
1
12
0
4
0
333,113533,051478
6Erik Togeby
Hillerød Skakklub
11141251
5
0
8
½
10
½
2
1
3
1
372,611321,301255
7Bent Nielsen
Hillerød Skakklub
14481590
8
1
5
0
9
1
1
0
11
1
352,8514102,971551
8Benny Nielsen
Hillerød Skakklub
10161180
7
0
6
½
3
1
9
0
10
½
291,4510411,071189
9Jens Kornbæk Pedersen
Espergærde Skakklub
13191424
10
1
12
0
7
0
8
1
2
1
363,612921,721410
10Hans-Carl Nielsen
Hillerød Skakklub
9430
9
0
11
0
6
½
3
0
8
½
1111,392501000
11Steffen Schwalbe
Espergærde Skakklub
10521198
12
0
10
1
2
1
4
0
7
0
281,8510590,631185
12Finn Eldor
Gribskov Skakklub
12091322
11
1
9
1
4
0
5
1
1
1
412,213262,101360

C-gruppe Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
Indbydelse

Hillerød Skakklub indbyder hermed til den 11. dagturning i Brohuset over 5 runder. 

Spillested: Brohuset, Østervang 103, 3400 Hillerød.  

Spilledage og tider: 5 onsdage: 10.11, 17.11, 24.11, 1.12 og 15.12. alle dage fra kl. 12.30. onsdag den 8.12 er afsat til udsatte partier.

Betænkningstid: 90 minutter til hele partiet + 30 sekunders tillæg pr. træk fra træk 1.

Turneringsform: To ratinggrupper (hvis der er deltagere nok) - en under 1500 i rating og en over 1500.

Præmier: En flaske rødvin/hvidvin fra Vinhuset Stoltz til gruppevinderen.

Turneringen bliver ELO-ratet hvis det er muligt.

Indskud: 50,- kr. Til dækning af EMT afgift og gratis kaffe/the under alle runderne.

Tilmelding: Senest 9. november 2021 kl. 20.00

 

Periode 2021-11-10 .. 2021-12-15
Dansk ratet Ja
Fide ratet Ja
Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.hillerodskakklub.dk/
Turnerings komite
Hoveddommer Hans Endrup Jacobsen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Hillerød Brohus XI dagturnering

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.hillerodskakklub.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
A-gruppe 10 2021-11-10 2021-11-09
B-gruppe 12 2021-11-10 2021-11-09
C-gruppe 0 2021-11-10 2021-11-09
Totalt antal tilmeldte 22
Deltagere i gruppen A-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800680 1467530 1. Niels Bryde Nyvanggård Espergærde Skakklub 1704 1747 2021-10-13
100601059 1422081 2. Arne Øland Gribskov Skakklub 1805 1850 2021-10-21
100102012 1433768 3. Steen Kopperberg Allerød Skakklub 1807 1839 2021-11-05
100201798 1435329 4. Jan Gregor Gentofte Skakklub 1510 1662 2021-10-24
100803123 1515942 5. Torben Winther Jensen Hillerød Skakklub 1670 1706 2021-11-06
100802760 1439391 6. Mikael Ramkilde Nordsjællands Skakklub 1828 1856 2021-11-09
100800478 1417118 7. Ole Rasmussen Hillerød Skakklub 1610 1576 2021-11-09
100800467 1411152 8. Frands Winther Lavrsen Hillerød Skakklub 1767 1809 2021-11-08
100800462 1406841 9. Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub 1882 1903 2021-10-16
100801504 1426320 10. Jan Petersen Helsingør Skakklub 1634 1661 2021-11-09
Deltagere i gruppen B-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100802809 1445103 1. Erik Holm Hillerød Skakklub 1355 1456 2021-11-09
- 2. Niels Nedergaard Hillerød Skakklub 1000 2021-11-09
100803158 1469576 3. Lene Andersen Hillerød Skakklub 1188 1257 2021-11-02
100803040 1463578 4. Leif Sørensen Skakklubben Nordkalotten 1186 1351 2021-10-24
100100593 1425013 5. Henrik Damm Hillerød Skakklub 1357 1479 2021-10-24
100100398 1442651 6. Erik Togeby Hillerød Skakklub 1114 1251 2021-10-31
100802166 1468405 7. Bent Nielsen Hillerød Skakklub 1448 1590 2021-10-27
100802816 1445111 8. Benny Nielsen Hillerød Skakklub 1016 1180 2021-10-24
100800118 1426230 9. Jens Kornbæk Pedersen Espergærde Skakklub 1319 1424 2021-10-23
100803234 1473980 10. Hans-Carl Nielsen Hillerød Skakklub 943 2021-10-25
100800683 1439421 11. Steffen Schwalbe Espergærde Skakklub 1052 1198 2021-10-19
100802947 1453700 12. Finn Eldor Gribskov Skakklub 1209 1322 2021-10-21
Deltagere i gruppen C-gruppe
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt