loading
Arbejder ...

Odensemesterskabet i lynskak 2021 - indledende grupper

Vis Gruppe : ParringerPGN
Indledende A Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1913
8
1
2
1
3
0
4
½
5
1
6
1
7
0
3 - 45,151894
2Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
1621
7
0
1
0
8
1
3
0
4
0
5
0
6
1
263,451567
3Nicklas Alexander Winther-Jørgensen
Næstved Skakklub
1949
6
1
7
0
1
1
2
1
8
1
4
1
5
1
625,31970
4Lau Christoffersen
Frem Skakklub
1434
5
1
6
1
7
0
1
½
2
1
3
0
8
1
3 - 42,351560
5Andrew Velarde
Ejby Skakklub
1604
4
0
8
1
6
1
7
0
1
0
2
1
3
0
353,351591
6Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
1249
3
0
4
0
5
0
8
1
7
0
1
0
2
0
171,451229
7IM Mads F. B. Hansen
Frem Skakklub
2406
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
716,92407
8Bye
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
08

Indledende B Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Linus Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1157
8
1
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
½
6 - 71,21171
2Carsten Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
1849
7
1
1
1
8
1
3
1
4
0
5
1
6
0
53 - 44,951851
3Martin Utoft Andersen
Frem Skakklub
1481
6
0
7
1
1
1
2
0
8
1
4
0
5
0
352,751492
4FM Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
2225
5
0
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
8
1
61 - 26,72225
5Martin Jørgensen
Nr.Åby Juniorskakklub
1952
4
1
8
1
6
1
7
1
1
1
2
0
3
1
61 - 25,551966
6Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1660
3
1
4
0
5
0
8
1
7
1
1
1
2
1
53 - 43,81696
7Jacob Hein
Espergærde Skakklub
1511
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
8
1
1
½
6 - 72,91448
8Bye
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
08

Indledende C Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Ahmad Othman
Frem Skakklub
14981446
8
1
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
1
262,71467
2Lucas Montagne
Frem Skakklub
15001558
7
1
1
1
8
1
3
0
4
0
5
0
6
0
352,751511
3Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
18311927
6
0
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
0
534,751839
4Markus Maagaard
Frem Skakklub
17911802
5
0
6
0
7
1
1
1
2
1
3
0
8
1
444,451778
5Jan Kuntz
Frem Skakklub
20272012
4
1
8
1
6
½
7
1
1
1
2
1
3
1
1 - 25,852040
6Alexander Le Besq
Frem Skakklub
21192151
3
1
4
1
5
½
8
1
7
1
1
1
2
1
1 - 26,32123
7Philip Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
10881282
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
8
1
1
0
1711088
8Bye
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
08
Indbydelse

Odensemesterskabet i lynskak

I samarbejde med Fyns Skak Union indbyder Frem Skakklub til Odensemesterskabet i lynskak.

Dato: Fredag den 26. november 2021 kl. 19.00 til forventet kl. 22.00
OBS: Datoen er ændret fra tidligere udmeldt dato grundet en dobbeltbooking af lokaler.

Spillested: Caféen i stueetagen af Ungdomshuset, Nørregade 60, 5000 Odense C

Dommer: Kristoffer Dyrgaard

Format: Format afhænger af antal deltagere. Vi sikrer mindst syv partier til hver deltager. Hvis deltagerantallet tillader, vil vi forsøge os med indledende grupper og semifinaler/finaler inspireret af DM i lynskak. 

Betænkningstid: 3 minutter + 2 sek. pr. træk 

Ratet: Dansk ratet. Ikke Elo ratet 

Præmier: Vinderen erhverver titlen som Odensemester i lynskak.
Præmier oplyses senest efter første runde; alt indskud samt yderligere 500,- går til præmier. 
Garanteret førstepræmie på 500,-.

Indskud: 30 kr. 

Tilmeldingsfrist: fredag den 26. november kl. 18.30 her på turneringssiden eller på spillestedet.

Spørgsmål kan rettes til Kristoffer Dyrgaard på kristoffer@frem-skakklub.dk.

Periode 2021-11-26 .. 2021-11-26
Dansk ratet Ja
Fide ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Kristoffer Dyrgaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Odensemesterskabet i lynskak 2021 - indledende grupper

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Indledende A 8 2021-11-26 2021-11-26
Indledende B 8 2021-11-26 2021-11-26
Indledende C 8 2021-11-26 2021-11-26
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Indledende A
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100602575 1453947 1. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1913 1932 2021-11-26
103102089 1444026 2. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1621 1630 2021-11-04
100202497 1467352 3. Nicklas Alexander Winther-Jørgensen Næstved Skakklub 1949 1964 2021-11-26
100302134 - 4. Lau Christoffersen Frem Skakklub 1434 2021-11-24
100300351 1435132 5. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1604 1751 2021-11-17
100301937 1461036 6. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1249 1318 2021-11-25
100301631 1401610 7. IM Mads F. B. Hansen Frem Skakklub 2406 2403 2021-11-26
- - 8. Bye - 2021-11-27
Deltagere i gruppen Indledende B
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100302011 1467220 1. Linus Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1157 1327 2021-11-25
100300140 1419404 2. Carsten Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1849 1951 2021-11-18
100302104 1401467 3. Martin Utoft Andersen Frem Skakklub 1481 1637 2021-11-18
103104861 1410938 4. FM Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2225 2276 2021-11-05
100300124 1418823 5. Martin Jørgensen Nr.Åby Juniorskakklub 1952 1971 2021-11-18
100301965 1462440 6. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1660 1634 2021-11-25
100801513 1402870 7. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1511 1530 2021-11-26
- - 8. Bye - 2021-11-27
Deltagere i gruppen Indledende C
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
101096214 1464566 1. Ahmad Othman Frem Skakklub 1498 1446 2021-11-17
100302102 1472631 2. Lucas Montagne Frem Skakklub 1500 1558 2021-11-07
103109616 1441540 3. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO 1831 1927 2021-11-26
100301919 1451294 4. Markus Maagaard Frem Skakklub 1791 1802 2021-11-19
100300208 1401688 5. Jan Kuntz Frem Skakklub 2027 2012 2021-11-14
100301751 1437089 6. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2119 2151 2021-11-23
100301722 1465775 7. Philip Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1088 1282 2021-11-18
- - 8. Bye - 2021-11-27