loading
Arbejder ...

Odensemesterskabet i lynskak - finalegrupper

Vis Gruppe : ParringerPGN
Finalegruppe 1 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Nicklas Alexander Winther-Jørgensen
Næstved Skakklub
1949
8
1
2
1
3
1
4
0
5
0
6
1
7
0
42 - 32,91982
2Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
1831
7
1
1
0
8
0
3
0
4
0
5
½
6
1
71,91849
3Alexander Le Besq
Frem Skakklub
2119
6
0
7
1
1
0
2
1
8
1
4
½
5
0
44,42101
4Mads F. B. Hansen
Frem Skakklub
2406
5
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
½
8
1
16,352408
5Kristoffer Dyrgaard
Frem Skakklub
2225
4
0
8
0
6
½
7
1
1
1
2
½
3
1
42 - 35,22201
6Martin Jørgensen
Nr.Åby Juniorskakklub
1952
3
1
4
0
5
½
8
1
7
½
1
0
2
0
35 - 62,91955
7Elias Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1660
2
0
3
0
4
0
5
0
6
½
8
0
1
1
80,751683
8Jan Kuntz
Frem Skakklub
2027
1
0
5
1
2
1
6
0
3
0
7
1
4
0
35 - 63,552016

Finalegruppe 2 Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Martin Utoft Andersen
Frem Skakklub
1481
8
1
2
0
3
0
4
1
5
1
6
0
7
0
35 - 62,651497
2Markus Maagaard
Frem Skakklub
1791
7
1
1
1
8
1
3
0
4
0
5
0
6
0
35 - 65,11728
3Carsten Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
1849
6
0
7
½
1
1
2
1
8
1
4
1
5
0
25,51819
4Lucas Montagne
Frem Skakklub
1500
5
1
6
0
7
1
1
0
2
1
3
0
8
1
43 - 42,81554
5Lau Christoffersen
Frem Skakklub
1434
4
0
8
1
6
0
7
1
1
0
2
1
3
1
43 - 42,351515
6John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
1913
3
1
4
1
5
1
8
1
7
1
1
1
2
1
715,951945
7Andrew Velarde
Ejby Skakklub
1604
2
0
3
½
4
0
5
0
6
0
8
1
1
1
73,651555
8Bye
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
08

Finalegruppe 3 Direkte link
#NavnRating12345PoPlWeRn
1Jacob Hein
Espergærde Skakklub
1511
6
0
2
1
3
0
4
1
5
1
33 - 43,51489
2Ahmad Othman
Frem Skakklub
1498
5
1
1
0
6
1
3
1
4
1
41 - 23,41525
3Linus Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
1157
4
1
5
1
1
1
2
0
6
0
33 - 41,251270
4Philip Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
1088
3
0
6
0
5
1
1
0
2
0
150,851095
5Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
1249
2
0
3
0
4
0
6
0
1
0
061,81168
6Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
1621
1
1
4
1
2
0
5
1
3
1
41 - 24,151621
Indbydelse

Odensemesterskabet i lynskak

I samarbejde med Fyns Skak Union indbyder Frem Skakklub til Odensemesterskabet i lynskak.

Dato: Fredag den 26. november 2021 kl. 19.00 til forventet kl. 22.00
OBS: Datoen er ændret fra tidligere udmeldt dato grundet en dobbeltbooking af lokaler.

Spillested: Caféen i stueetagen af Ungdomshuset, Nørregade 60, 5000 Odense C

Dommer: Kristoffer Dyrgaard

Format: Format afhænger af antal deltagere. Vi sikrer mindst syv partier til hver deltager. Hvis deltagerantallet tillader, vil vi forsøge os med indledende grupper og semifinaler/finaler inspireret af DM i lynskak. 

Betænkningstid: 3 minutter + 2 sek. pr. træk 

Ratet: Dansk ratet. Ikke Elo ratet 

Præmier: Vinderen erhverver titlen som Odensemester i lynskak.
Præmier oplyses senest efter første runde; alt indskud samt yderligere 500,- går til præmier. 
Garanteret førstepræmie på 500,-.

Indskud: 30 kr. 

Tilmeldingsfrist: fredag den 26. november kl. 18.30 her på turneringssiden eller på spillestedet.

Spørgsmål kan rettes til Kristoffer Dyrgaard på kristoffer@frem-skakklub.dk.

Periode 2021-11-26 .. 2021-11-26
Dansk ratet Ja
Fide ratet Nej
Kørestols adgang Der er ikke kørestols adgang
Turneringens egen hjemmeside http://www.frem-skakklub.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Kristoffer Dyrgaard
Dommere

Tilmeldings muligheder til Odensemesterskabet i lynskak - finalegrupper

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.frem-skakklub.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Finalegruppe 1 8 2021-11-26 2021-11-26
Finalegruppe 2 8 2021-11-26 2021-11-26
Finalegruppe 3 6 2021-11-26 2021-11-26
Totalt antal tilmeldte 22
Deltagere i gruppen Finalegruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100202497 1467352 1. Nicklas Alexander Winther-Jørgensen Næstved Skakklub 1949 1964 2021-11-27
103109616 1441540 2. Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakforeningen ØBRO 1831 1927 2021-11-27
100301751 1437089 3. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2119 2151 2021-11-27
100301631 1401610 4. Mads F. B. Hansen Frem Skakklub 2406 2403 2021-11-27
103104861 1410938 5. Kristoffer Dyrgaard Frem Skakklub 2225 2276 2021-11-27
100300124 1418823 6. Martin Jørgensen Nr.Åby Juniorskakklub 1952 1971 2021-11-27
100301965 1462440 7. Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1660 1634 2021-11-27
100300208 1401688 8. Jan Kuntz Frem Skakklub 2027 2012 2021-11-27
Deltagere i gruppen Finalegruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100302104 1401467 1. Martin Utoft Andersen Frem Skakklub 1481 1637 2021-11-27
100301919 1451294 2. Markus Maagaard Frem Skakklub 1791 1802 2021-11-27
100300140 1419404 3. Carsten Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1849 1951 2021-11-27
100302102 1472631 4. Lucas Montagne Frem Skakklub 1500 1558 2021-11-27
100302134 - 5. Lau Christoffersen Frem Skakklub 1434 2021-11-27
100602575 1453947 6. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1913 1932 2021-11-27
100300351 1435132 7. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1604 1751 2021-11-27
- - 8. Bye - 2021-11-27
Deltagere i gruppen Finalegruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100801513 1402870 1. Jacob Hein Espergærde Skakklub 1511 1530 2021-11-27
101096214 1464566 2. Ahmad Othman Frem Skakklub 1498 1446 2021-11-27
100302011 1467220 3. Linus Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub 1157 1327 2021-11-27
100301722 1465775 4. Philip Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1088 1282 2021-11-27
100301937 1461036 5. Steen Roed Gundorf Henriksen Frem Skakklub 1249 1318 2021-11-27
103102089 1444026 6. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1621 1630 2021-11-27