loading
Arbejder ...

SonFlow Cup - Kolding Bymesterskab 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
GM gruppen / Mester 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
23022316
6
2
3
4
5
12,2523722,322360
2FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
23302319
5
1
6
3
4
42,4523312,342322
3Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22622263
4
5
1
2
6
151,922441,902245
4GM Henrik Danielsen
Køge Skakklub
25372531
3
6
5
1
2
23,9525333,932527
5FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22432255
2
3
4
6
1
161,7522281,852238
6GM Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
23602359
1
4
2
5
3
32,723562,662357

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1WFM Ellen Fredericia Nilssen
Køge Skakklub
21322113
6
2
3
4
5
32,221381,972124
2FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
21912186
5
1
6
3
4
262,6521782,562175
3FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22602278
4
5
1
2
6
13,2522653,312282
4Henning Lau Rasmussen
Jetsmark Skakklub
21502161
3
6
5
1
2
252,3521432,362154
5Claus Rossen
Viborg Skakklub
21312159
2
3
4
6
1
242,221272,342152
6WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21612173
1
4
2
5
3
322,421732,462184

Mester 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Allan Hye
Haderslev Skakklub
20632105
6
½
2
0
3
1
4
1
5
1
12,720792,912117
2Per Hansen
Haderslev Skakklub
20502058
5
½
1
1
6
1
3
0
4
½
322,620582,522068
3Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
20322053
4
½
5
½
1
0
2
1
6
1
332,4520432,482063
4Rune Andersen
Bornholms Skakklub
19942014
3
½
6
1
5
0
1
0
2
½
252,1519902,172011
5Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
20182019
2
½
3
½
4
1
6
½
1
0
42,3520212,202031
6Lasse Luther
Jetsmark Skakklub
20622081
1
½
4
0
2
0
5
½
3
0
162,720282,722047

Mester 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Jørgen Stald
Springeren Kolding
19551941
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
062,518802,331894
2Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
19111929
5
½
1
1
6
0
3
0
4
½
252,1519072,231924
3Lars Wilton Pedersen
Esbjerg Skakforening
19912006
4
½
5
½
1
1
2
1
6
½
22,820082,872019
4Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
19411951
3
½
6
½
5
0
1
1
2
½
42,419442,411953
5Emil Zander
Kjellerup Skakklub
19741968
2
½
3
½
4
1
6
0
1
1
332,6519852,551986
6Mikkel Vinther Motzkus
Fredericia Skakforening
19581974
1
1
4
½
2
1
5
1
3
½
412,520122,612002

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Bent Rømer Radoor
Esbjerg Skakforening
18401834
6
1
2
0
3
½
4
½
5
1
332,318612,021854
2Henning Brøgger Jensen
Fredericia Skakforening
18271871
5
0
1
1
6
½
3
1
4
1
22,218752,331894
3Jan Madsen
Haderslev Skakklub
18211845
4
0
5
0
1
½
2
0
6
0
½62,1517722,111781
4Simun Petur Anthoniussen
Springeren Kolding
19101924
3
1
6
1
5
0
1
½
2
0
42,918982,761919
5Kim Burnæs
Springeren Kolding
18991948
2
1
3
1
4
1
6
½
1
0
12,819202,961959
6Lasse Nielsen
Fredericia Skakforening
18731931
1
0
4
0
2
½
5
½
3
1
252,618552,821915

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Brian Michael Hamann
Fredericia Skakforening
17671851
6
1
2
½
3
0
4
0
5
½
252,317582,821835
2Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
18091873
5
1
1
½
6
1
3
½
4
½
22,6518352,991893
3Erik Løveid
Helsingør Skakklub
18111811
4
1
5
½
1
1
2
½
6
1
412,6518622,481841
4Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
17831785
3
0
6
1
5
½
1
1
2
½
332,418012,271800
5Guido Heinemann
Gråsten Skakklub
17911836
2
0
3
½
4
½
6
1
1
½
42,517912,691832
6Carsten Andersen
Gråsten Skakklub
17941720
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
062,517191,751685

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
17311751
6
0
2
1
3
0
4
½
5
1
42,417342,391753
2Ove Matras
Faaborg Skakklub
17311805
5
1
1
0
6
½
3
1
4
½
332,417492,841808
3Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
17641711
4
½
5
0
1
1
2
0
6
½
252,6517452,051710
4Phong van Nguyen
Skakklubben af 1968
17511771
3
½
6
½
5
1
1
½
2
½
322,5517652,561780
5Bjarne Reiner Rye Nielsen
Viborg Skakklub
17481744
2
0
3
1
4
0
6
½
1
0
62,517182,341727
6Jakob Ditlev Jensen
Læseforeningens Skakklub
17451803
1
1
4
½
2
½
5
½
3
½
312,517602,821807

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16831635
6
0
2
1
3
1
4
1
5
0
332,3517032,081672
2Michael René Christensen
THY Skakklub
17261694
5
½
1
0
6
½
3
½
4
0
52,716902,561673
3Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
17051723
4
1
5
0
1
0
2
½
6
0
62,516752,801697
4Lasse Andreas Ramsdal
Skakklubben af 1968
17031734
3
0
6
0
5
1
1
0
2
1
242,516882,911716
5Dzemil Adrovic
Springeren Kolding
17081637
2
½
3
1
4
0
6
½
1
1
322,5517222,091673
6Victor Christopher Brunbjerg Nielsen
Skakklubben Evans
16881691
1
1
4
1
2
½
5
½
3
1
412,417542,561749

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16431753
6
1
2
½
3
0
4
½
5
1
322,4516602,821757
2Jan Ambirk
Næstved Skakklub
16531712
5
0
1
½
6
½
3
1
4
½
42,5516522,461713
3Mikkel Ramsdal
Horsens Skakforening
16441710
4
1
5
0
1
1
2
0
6
1
332,4516612,461721
4Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
16671716
3
0
6
0
5
0
1
½
2
½
162,6516182,521686
5Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
16401688
2
1
3
1
4
1
6
½
1
0
12,416762,281712
6Sebastian Gråbæk
Gråsten Skakklub
16461709
1
0
4
1
2
½
5
½
3
0
252,4516332,461700

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Christoffer Vinther
Frem Skakklub
16011624
6
+
2
1
3
½
4
0
5
1
22,1516122,301628
2Mads Bucka
Kolding Skakklub
15611686
5
1
1
0
6
+
3
0
4
0
251,915212,711618
3Adam Stanczyk Christensen
Faaborg Skakklub
15701366
4
½
5
0
1
½
2
1
6
+
341,9515720,741416
4Poul Wyff
Haderslev Skakklub
15391563
3
½
6
+
5
0
1
1
2
1
11,7515731,901587
5Lars Jensen
Viborg Skakklub
16141632
2
0
3
1
4
1
6
+
1
0
332,2516072,351625
6Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
15431617
1
-
4
-
2
-
5
-
3
-
060154301617

Basis 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
14401387
6
1
2
0
3
1
4
½
5
0
42,214541,231438
2Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14681478
5
0
1
1
6
0
3
0
4
0
162,414051,881460
3Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
15231604
4
0
5
0
1
0
2
1
6
½
52,8514622,881576
4Dan Sörensson
Springeren Kolding
14821652
3
1
6
0
5
1
1
½
2
1
22,5515253,261657
5Tommy Hansen
Springeren Kolding
14841598
2
1
3
1
4
0
6
0
1
1
332,5515042,821602
6Jeppe Højland
Skakforeningen ØBRO
14701612
1
0
4
1
2
1
5
1
3
½
12,4515202,931623

Basis 8 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
14111485
6
0
2
0
3
½
4
0
5
0
½63,1512922,001455
2Yusuf Noori
Roskilde Skakklub
13391526
5
1
1
1
6
1
3
1
4
½
12,5514702,291594
3Lucas Ferslev Jensen
Esbjerg Skakforening
13591563
4
1
5
½
1
½
2
0
6
1
322,7513702,531542
4August Hansen
Fredericia Skakforening
13000
3
0
6
½
5
0
1
1
2
½
252,25128901000
5Frederik Fjellerad
Kolding Skakklub
12261378
2
0
3
½
4
1
6
0
1
1
41,6512641,291386
6Jesper Pallesen
Skanderborg Skakklub
13521468
1
1
4
½
2
0
5
1
3
0
32,6513451,891470

Basis 9 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Mads Dam Kristiansen
Fredericia Skakforening
10461221
2
0
5
0
7
0
3
0
10
0
0101,959441,061179
2Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
11291460
1
1
4
0
5
0
7
0
3
-
19210842,931421
3Kim Roschmann
Kolding Skakklub
12000
4
0
6
½
10
½
1
1
2
+
332,5117801000
4Simon Tonsberg
Springeren Kolding
11711355
3
1
2
1
9
0
8
0
7
0
282,711401,511335
5Frederick Agerbo
Hillerød Skakklub
11381258
6
½
1
1
2
1
9
1
8
1
12,612641,521337
6Christian Anker Møller
Springeren Kolding
11971401
5
½
3
½
8
½
10
1
9
0
5311751,311385
7Marianne Fink
Springeren Kolding
11481287
8
0
10
0
1
1
2
1
4
1
342,8511551,271356
8Rasmus Hattens
Haderslev Skakklub
11220
7
1
9
0
6
½
4
1
5
0
62,3113101000
9Jonas Christensen
Korsør Skakklub
11071314
10
1
8
1
4
1
5
0
6
1
422,3512111,401338
10Noah Kirkegaard Rasmussen
Skakklubben Evans
10270
9
0
7
1
3
½
6
0
1
1
71,75106101000

Partier i turneringen SonFlow Cup - Kolding Bymesterskab 2022

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
SonFlow Cup - Kolding Bymesterskab 2022

SonFlow Cup/Kolding Bymesterskab 2022

Richardt Ebbesen’s Mindeturnering

Efter to års Corona-betinget pause indbyder Skakklubben Springeren atter til fem runders weekendturnering om Kolding Bymesterskab. Det er 14.gang turneringen afvikles med dette format og denne gang er der skruet op for præmier i alle grupper.

Spilledage/tidspunkt: 

  • Fredag den 29. April kl.19.00-24.00
  • Lørdag den 30. April kl.10.00-15.00 og 16.00-21.00
  • Søndag den 1. Maj kl.10.00-15.00 og 16.00-21.00

Spillested:    Kolding Uddannelses Center, Ågade 27, 6000 Kolding

I hyggeligt miljø ved Kolding Å med ekstra god plads til alle spillere. Handicapvenlige lokaler.  10 minutters gang fra Banegården. Gratis parkering ved spillestedet. Rygeforbud.  Nyd den gode forplejning på spillestedet med buffet, sandwiches, kaffe, m.m fra Cafeen Hos Martin

Gruppeinddeling:   Der spilles i 6-mandsgrupper sidste gruppe evt. som Monrad. Turneringen er Elo-ratet.

Betænkningstid: 

90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk startende fra træk 1. Mødetid senest 1 time efter rundens start. NB. I øverste gruppe kan der ikke aftales remis før træk 30 (aht. livetransmission).

 

Tilmelding & Indskud: 

  • Tilmelding senest Tirsdag den 26.April 2022
  • Indskud på 300 kr. indbetales til Spar Nord 9277-4579858139 senest den 26. April 2022.
  • Ved senere betaling tillægges 50 kr.
  • Tilmelding enten online via turnering.skak.dk eller per email til formandspringeren@gmail.com.
  • Der er kapacitet til maksimum 144 deltagere, så skynd dig at tilmelde dig…

Gratis deltagelse/forplejning for alle GM'ere og IM'ere.

Gratis overnatning på centralt beliggende hotel for alle GM’ere

 

Overnatning på Danhostel Kolding

  • Bo tæt på spillestedet på Danhostel Kolding, som tilbyder rigtig lækre værelser op til 4 pers.pr. værelse.
  • Fantastisk beliggenhed og mulighed for at benytte fælleskøkken, TV stue, billard osv.
  • Pris pr. person i 4 pers. værelse er kr. 172,- pr. døgn. Hertil evt. linned og morgenmad. Ved 2 pers. i 4 pers.værelse er prisen pr. overnatning kr. 285,- pr. døgn.
  • Book via:ek@ssbad.dk - Kontakt på tlf. 75-509140 - www.danhostelkolding.dk

 

Præmier:

  • Øverste gruppe:
    • 1: præmie 5.000 kr., vandrepokal og titlen Kolding Bymester. 
    • 2. præmie 2.000 kr.
    • 3. præmie 1.000 kr. 
  • Gruppe 2:
    • 1. præmie 2.000 kr.
    • 2. præmie 1.000 kr.
    • Vinderen af Gruppe 2 har ret til at spille i øverste gruppe næste år.
  • Øvrige grupper:
    • 1. præmie 800 kr.
    • 2. præmie 500 kr.

Eventuelle spørgsmål kan rettes til Michael Jakobsen tlf. 40 14 44 66, e-mail: kassererspringeren@gmail.com

Periode 2022-04-29 .. 2022-05-01 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turneringens egen hjemmeside http://www.skakklubbenspringeren.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Hans Nørgaard Paulsen
Dommere Alle grupper:  Jan Rosenberg , Jens Ingemann Madsen , Søren Krabbenhøft
GM gruppen / Mester 1:  Hans Nørgaard Paulsen , Vagn Lauritzen , Jens Ingemann Madsen , Jan Rosenberg

Tilmeldings muligheder til SonFlow Cup - Kolding Bymesterskab 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.skakklubbenspringeren.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
GM gruppen / Mester 1 6 2022-04-29 2022-04-26
Mester 2 6 2022-04-29 2022-04-26
Mester 3 6 2022-04-29 2022-04-26
Mester 4 6 2022-04-29 2022-04-26
Basis 1 6 2022-04-29 2022-04-26
Basis 2 6 2022-04-29 2022-04-26
Basis 3 6 2022-04-29 2022-04-26
Basis 4 6 2022-04-29 2022-04-26
Basis 5 6 2022-04-29 2022-04-26
Basis 6 6 2022-04-29 2022-04-26
Basis 7 6 2022-04-29 2022-04-26
Basis 8 6 2022-04-29 2022-04-26
Basis 9 10 2022-04-29 2022-04-26
Totalt antal tilmeldte 82
Deltagere i gruppen GM gruppen / Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100600709 1400568 1. IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2302 2316 2022-02-20
100103864 1444492 2. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2330 2319 2022-04-21
100600616 1402528 3. Lars Hansen Skakklubben af 1968 2262 2263 2022-04-22
100200900 1400185 4. GM Henrik Danielsen Køge Skakklub 2537 2531 2022-03-21
100103912 1444514 5. FM Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 2243 2255 2022-02-19
100101540 1400100 6. GM Carsten Høi Brønshøj Skakforening 2360 2359 2022-02-24
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
103111069 1441230 1. WFM Ellen Fredericia Nilssen Køge Skakklub 2132 2113 2022-03-12
100101265 1401440 2. FM Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten 2191 2186 2022-02-26
100602240 1429221 3. FM Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2260 2278 2022-02-18
100700432 1407988 4. Henning Lau Rasmussen Jetsmark Skakklub 2150 2161 2022-03-22
100300084 1403222 5. Claus Rossen Viborg Skakklub 2131 2159 2022-03-20
100600339 1400720 6. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2161 2173 2022-02-18
Deltagere i gruppen Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100400286 1410067 1. Allan Hye Haderslev Skakklub 2063 2105 2022-04-23
100600333 1407520 2. Per Hansen Haderslev Skakklub 2050 2058 2022-03-02
100500063 1407287 3. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 2032 2053 2022-02-26
100801207 1405683 4. Rune Andersen Bornholms Skakklub 1994 2014 2022-03-15
100301969 1463373 5. Alf Andries Læseforeningens Skakklub 2018 2019 2022-03-16
100701521 1404938 6. Lasse Luther Jetsmark Skakklub 2062 2081 2022-03-22
Deltagere i gruppen Mester 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100500698 1434489 1. Jørgen Stald Springeren Kolding 1955 1941 2022-03-01
100100817 1403800 2. Finn Bonnez Nørrebro Skakklub 1911 1929 2022-04-24
100300625 1404962 3. Lars Wilton Pedersen Esbjerg Skakforening 1991 2006 2022-03-11
100500692 1409859 4. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1941 1951 2022-03-30
100901809 1467123 5. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1974 1968 2022-04-17
100401416 1402960 6. Mikkel Vinther Motzkus Fredericia Skakforening 1958 1974 2022-03-11
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100500322 1427954 1. Bent Rømer Radoor Esbjerg Skakforening 1840 1834 2022-02-27
100700821 1416413 2. Henning Brøgger Jensen Fredericia Skakforening 1827 1871 2022-02-20
101200130 1473123 3. Jan Madsen Haderslev Skakklub 1821 1845 2022-04-19
100501382 1441809 4. Simun Petur Anthoniussen Springeren Kolding 1910 1924 2022-03-01
100500765 1418483 5. Kim Burnæs Springeren Kolding 1899 1948 2022-02-23
100500469 1438808 6. Lasse Nielsen Fredericia Skakforening 1873 1931 2022-02-16
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100500979 1428012 1. Brian Michael Hamann Fredericia Skakforening 1767 1851 2022-04-12
101200142 1473760 2. Adrian Stenstrop Thorsen Springeren Kolding 1809 1873 2022-02-22
100803186 1520067 3. Erik Løveid Helsingør Skakklub 1811 1811 2022-02-17
100501747 1448560 4. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1783 1785 2022-04-18
100401598 24658359 5. Guido Heinemann Gråsten Skakklub 1791 1836 2022-02-25
100400508 1408798 6. Carsten Andersen Gråsten Skakklub 1794 1720 2022-04-26
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100600764 1422324 1. Knud Poulsen Syddjurs Skakklub 1731 1751 2022-03-21
100300258 1416790 2. Ove Matras Faaborg Skakklub 1731 1805 2022-04-23
100700369 1428357 3. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1764 1711 2022-03-12
100602426 1445987 4. Phong van Nguyen Skakklubben af 1968 1751 1771 2022-04-25
100900581 1430947 5. Bjarne Reiner Rye Nielsen Viborg Skakklub 1748 1744 2022-02-22
100300925 1408577 6. Jakob Ditlev Jensen Læseforeningens Skakklub 1745 1803 2022-04-26
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602402 1459945 1. Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 1683 1635 2022-04-09
100901011 1415972 2. Michael René Christensen THY Skakklub 1726 1694 2022-04-22
103111506 1447130 3. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1705 1723 2022-02-16
100602369 1440675 4. Lasse Andreas Ramsdal Skakklubben af 1968 1703 1734 2022-04-24
101097051 1472712 5. Dzemil Adrovic Springeren Kolding 1708 1637 2022-03-24
101200104 1471074 6. Victor Christopher Brunbjerg Nielsen Skakklubben Evans 1688 1691 2022-04-23
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100300351 1435132 1. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1643 1753 2022-04-26
100200288 1428403 2. Jan Ambirk Næstved Skakklub 1653 1712 2022-02-16
100602368 1438484 3. Mikkel Ramsdal Horsens Skakforening 1644 1710 2022-04-20
100501726 1446851 4. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1667 1716 2022-03-13
100900449 1419838 5. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1640 1688 2022-04-22
100401436 1436627 6. Sebastian Gråbæk Gråsten Skakklub 1646 1709 2022-04-17
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100501586 1449737 1. Christoffer Vinther Frem Skakklub 1601 1624 2022-02-17
101200087 1468430 2. Mads Bucka Kolding Skakklub 1561 1686 2022-03-17
100301947 1463950 3. Adam Stanczyk Christensen Faaborg Skakklub 1570 1366 2022-04-18
101200107 1470655 4. Poul Wyff Haderslev Skakklub 1539 1563 2022-04-24
100901773 1453378 5. Lars Jensen Viborg Skakklub 1614 1632 2022-02-17
103110503 1444859 6. Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1543 1617 2022-04-26
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100302033 1469207 1. Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1440 1387 2022-03-16
100900771 1413201 2. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1468 1478 2022-02-16
100500481 1506021 3. Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1523 1604 2022-02-16
100500809 1440365 4. Dan Sörensson Springeren Kolding 1482 1652 2022-03-20
100501424 1447190 5. Tommy Hansen Springeren Kolding 1484 1598 2022-04-25
100104326 1462172 6. Jeppe Højland Skakforeningen ØBRO 1470 1612 2022-04-23
Deltagere i gruppen Basis 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101095461 1461958 1. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1411 1485 2022-02-20
100803224 1472232 2. Yusuf Noori Roskilde Skakklub 1339 1526 2022-03-25
101200150 1474049 3. Lucas Ferslev Jensen Esbjerg Skakforening 1359 1563 2022-02-18
101097302 - 4. August Hansen Fredericia Skakforening 1300 2022-04-03
103111706 1446886 5. Frederik Fjellerad Kolding Skakklub 1226 1378 2022-04-24
100600514 1429191 6. Jesper Pallesen Skanderborg Skakklub 1352 1468 2022-04-25
Deltagere i gruppen Basis 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101200093 1470760 1. Mads Dam Kristiansen Fredericia Skakforening 1046 1221 2022-04-23
100700690 1413856 2. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1129 1460 2022-03-23
101200161 - 3. Kim Roschmann Kolding Skakklub 1200 2022-04-26
100501460 1449699 4. Simon Tonsberg Springeren Kolding 1171 1355 2022-03-13
100803219 1471465 5. Frederick Agerbo Hillerød Skakklub 1138 1258 2022-04-10
100500691 1444620 6. Christian Anker Møller Springeren Kolding 1197 1401 2022-03-02
101200108 1471066 7. Marianne Fink Springeren Kolding 1148 1287 2022-03-02
101200095 - 8. Rasmus Hattens Haderslev Skakklub 1122 2022-04-23
101097333 1476564 9. Jonas Christensen Korsør Skakklub 1107 1314 2022-04-17
101097201 1476297 10. Noah Kirkegaard Rasmussen Skakklubben Evans 1027 2022-04-14