loading
Arbejder ...

Fredericia Chess EMT 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
Kandidat klassen Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
21582255
7
0
11
1
8
1
4
0
5
1
343,2521533,742240
2WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21702183
8
0
10
½
9
1
5
1
7
0
53,421523,352166
3Steen Brustrup Petersen
Brønshøj Skakforening
20772103
9
½
7
0
11
0
6
0
8
1
112,7520522,842076
4Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
20252100
10
1
8
1
7
0
1
1
12
0
332,2520402,642114
5Michael Bæhring Madsen
Fredericia Skakforening
20662084
11
½
6
1
12
½
2
0
1
0
282,3520592,382076
6Allan Hye
Haderslev Skakklub
20792072
12
½
5
0
10
0
3
1
11
½
292,8520622,722058
7Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
20792072
1
1
3
1
4
1
12
0
2
1
412,4521212,142146
8Per Hansen
Haderslev Skakklub
20582065
2
1
4
0
1
0
9
0
3
0
1122,320322,012045
9Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
19912049
3
½
12
0
2
0
8
1
10
½
2102,0519902,342035
10Emil Zander
Kjellerup Skakklub
19852018
4
0
2
½
6
1
11
½
9
½
62,0519992,072035
11Lars Wilton Pedersen
Esbjerg Skakforening
20082006
5
½
1
0
3
1
10
½
6
½
72,0520171,842019
12Mikkel Vinther Motzkus
Fredericia Skakforening
20121993
6
½
9
1
5
½
7
1
4
1
422,2520621,932034

Mesterklassen Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Henning Brøgger Jensen
Fredericia Skakforening
18751871
6
0
2
½
3
½
4
1
5
1
32 - 32,2518982,261886
2Guido Heinemann
Gråsten Skakklub
19191851
5
½
1
½
6
½
3
1
4
½
32 - 32,6519302,091869
3Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
18351885
4
½
5
0
1
½
2
0
6
½
5 - 61,9518222,371850
4Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
19441926
3
½
6
0
5
½
1
0
2
½
5 - 62,8519042,721902
5Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
19071929
2
½
3
1
4
½
6
½
1
0
42,5519062,741924
6 Patrick Carton
19391939
1
1
4
1
2
½
5
½
3
½
1019392,821953

Basisklasse 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Joannes Vitalis Hansen
18151815
6
½
2
½
3
½
4
0
5
½
25018152,741800
2Jan Madsen
Haderslev Skakklub
17721845
5
½
1
½
6
1
3
½
4
½
31 - 32,517873,001845
3Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
17801790
4
1
5
0
1
½
2
½
6
½
42,5517792,541788
4Thor Wind Andersen
Fredericia Skakforening
17591783
3
0
6
0
5
0
1
1
2
½
62,3517342,481763
5Victor Christopher Brunbjerg Nielsen
Skakklubben Evans
17541671
2
½
3
1
4
1
6
0
1
½
31 - 32,317751,591727
6Noah Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
17671801
1
½
4
1
2
0
5
1
3
½
31 - 32,4517842,651815

Basisklasse 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
17391775
6
1
2
1
3
0
4
1
5
½
1 - 22,5517682,861788
2Dzemil Adrovic
Springeren Kolding
17221637
5
½
1
0
6
+
3
0
4
½
251,916951,331624
3CM Li Li Peng
17501750
4
0
5
0
1
1
2
1
6
+
33 - 4017502,091748
4Karsten Fyhn
Viby Skakklub
17201741
3
1
6
+
5
1
1
0
2
½
1 - 21,917382,031750
5Flemming Pagh Iversen
Skakklubben af 1968
17481779
2
½
3
1
4
0
6
+
1
½
33 - 42,117452,291773
6Saveliy Saveliy
17001700
1
0
4
-
2
-
5
-
3
-
06017000,41694

Basisklasse 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Lasse Andreas Ramsdal
16881734
6
½
2
½
3
0
4
½
5
1
2 - 52,5516872,641731
2Mikkel Ramsdal
Horsens Skakforening
16611710
5
0
1
½
6
0
3
1
4
½
262,3516512,451701
3Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
16851671
4
½
5
½
1
1
2
0
6
½
2 - 52,516852,131678
4Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
16761675
3
½
6
½
5
½
1
½
2
½
2 - 52,4516782,171682
5Jakob Ditlev Jensen
Læseforeningens Skakklub
16931812
2
1
3
½
4
½
6
1
1
0
312,617053,281806
6Michael René Christensen
THY Skakklub
16901696
1
½
4
½
2
1
5
0
3
½
2 - 52,5516892,331699

Basisklasse 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1 Jann Nettelbeck
16591659
6
1
2
½
3
1
4
1
5
1
1016592,541698
2Adam Stanczyk Christensen
Faaborg Skakklub
15721484
5
0
1
½
6
0
3
½
4
½
4 - 5215501,201496
3John Jessen
Skakklubben Evans
16731724
4
½
5
0
1
0
2
½
6
½
4 - 52,816343,061693
4Jan Ambirk
Næstved Skakklub
16741718
3
½
6
0
5
0
1
0
2
½
162,8516193,001678
5Christoffer Vinther
Frem Skakklub
16121625
2
1
3
1
4
1
6
0
1
0
332,316332,251640
6Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
16181712
1
0
4
1
2
1
5
1
3
½
22,3516572,951723

Basisklasse 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Mads Bucka
Kolding Skakklub
15211686
6
0
2
0
3
0
4
0
5
½
½62,5514293,351572
2Sauran Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
14471639
5
1
1
1
6
0
3
1
4
1
411,9515872,961681
3Noah Paludan
Skakklubben af 1968
15031487
4
1
5
0
1
1
2
0
6
1
332,415301,771536
4Sissel Kærgaard
Køge Skakklub
15521652
3
0
6
½
5
0
1
1
2
0
52,814943,071621
5 Ragnar Christiansen
15711571
2
0
3
1
4
1
6
1
1
½
2015712,441613
6Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
15081438
1
1
4
½
2
1
5
0
3
0
42,415131,411482

Basisklasse 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Kim Roschmann
Kolding Skakklub
11780
2
½
5
½
8
1
4
½
7
½
331,75124601000
2Leif Kristoffersen
Middelfart Skakklub
13781565
1
½
6
0
3
1
5
0
8
1
62,9513582,061564
3Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14051490
4
0
7
0
2
0
8
½
6
0
½83,1512861,711466
4Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
12921485
3
1
8
1
6
1
1
½
5
½
412,4513871,771500
5Lucas Ferslev Jensen
Esbjerg Skakforening
13701498
6
½
1
½
7
½
2
1
4
½
322,913750,931521
6Benjamin Bonde Pedersen
Haderslev Skakklub
14250
5
½
2
1
4
0
7
0
3
1
53,05140001000
7August Hansen
Fredericia Skakforening
12890
8
0
3
1
5
½
6
1
1
½
342,4131601000
8Jan Skov
Fredericia Skakforening
11251248
7
1
4
0
1
0
3
½
2
0
71,3511320,531247
Fredericia Chess EMT 2022

Fredericia Chess EMT 2022
Følg IM og WIM grupperne medens du spiller

Spilledage : Fredag d. 27. maj 2020, Lørdag d. 28. maj 2020 og Søndag d. 29. maj 2020.
 
Spillested : Fredericia Realskole, Købmagergade 72, 7000 Fredericia.

Handicapvenligt.
 
Spilletid : Fredag kl. 18.00 - 23.00
Lørdag kl. 10.00 - 15.00 og 16.00 - 21.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00 og 16.00 - 21.00
Det er tilladt at komme 1 time for sent.
 
Betænkningstid : 90 min. til 40 træk plus 30 min. til de resterende træk, med et tillæg på 30 sek. pr træk startende fra første træk.
 
Turneringsform : Øverste gruppe er kun for spillere med ELO 2000+ - max. 11 højeste ELO ratede, samt et wildcard.
Øvrige grupper så vidt muligt alle mod alle i 6 mands grupper efter dansk rating.

Der ELO-rates hvis betingelserne er opfyldt.
 
Indskud : Kr. 250,- for alle ved betaling inden 13. maj. Derefter kr. 300,-.

Betaling kan foretages til konto 1551-3426682427 (Danske Bank) eller på MobilPay 8482JZ. Angiv navn i tekstfelt.
 
Præmie : Øverste gruppe:
Pengepræmier offentliggøres senere.
Vinderen af gruppen får også plads i næste IM turnering !!

Andre grupper:
1. præmie : 750 kr.
2. præmie : 450 kr.
 
Antal deltagere : Max. 80 deltagere
 
Tilmelding : Senest torsdag d. 26/5 2022 kl. 17.30 til
Claus Marcussen, tlf. 20 72 41 92

Eller torsdag 26/5 kl. 22.00 på
Email: formand@fredericia-skakforening.dk
eller online på turnering.skak.dk
Periode 2022-05-27 .. 2022-05-29 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turneringens egen hjemmeside http://fredericia-skakforening.dk/IM2022/
Turnerings komite

Sydjysk Hovedkreds faste komite

Hoveddommer Jan Rosenberg
Dommere
Mesterklassen:  Jan Rosenberg
Basisklasse 1:  Jan Rosenberg
Basisklasse 2:  Jan Rosenberg
Basisklasse 3:  Jan Rosenberg
Basisklasse 4:  Jan Rosenberg
Basisklasse 5:  Jan Rosenberg
Basisklasse 6:  Jan Rosenberg

Tilmeldings muligheder til Fredericia Chess EMT 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://fredericia-skakforening.dk/IM2022/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Kandidat klassen 12 2022-05-27 2022-05-26
Mesterklassen 6 2022-05-27 2022-05-26
Basisklasse 1 6 2022-05-27 2022-05-26
Basisklasse 2 6 2022-05-27 2022-05-26
Basisklasse 3 6 2022-05-27 2022-05-26
Basisklasse 4 6 2022-05-27 2022-05-26
Basisklasse 5 6 2022-05-27 2022-05-26
Basisklasse 6 8 2022-05-27 2022-05-26
Totalt antal tilmeldte 56
Deltagere i gruppen Kandidat klassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
102101025 1400878 1. Mogens Henrik Thuesen Brønshøj Skakforening 2158 2255 2022-04-19
100600339 1400720 2. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2170 2183 2022-04-11
100101578 1402706 3. Steen Brustrup Petersen Brønshøj Skakforening 2077 2103 2022-05-13
101095855 1462547 4. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 2025 2100 2022-05-03
100501277 1413031 5. Michael Bæhring Madsen Fredericia Skakforening 2066 2084 2022-05-09
100400286 1410067 6. Allan Hye Haderslev Skakklub 2079 2072 2022-05-13
100302026 1468480 7. Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 2079 2072 2022-05-23
100600333 1407520 8. Per Hansen Haderslev Skakklub 2058 2065 2022-04-26
100301969 1463373 9. Alf Andries Læseforeningens Skakklub 1991 2049 2022-05-19
100901809 1467123 10. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1985 2018 2022-05-03
100300625 1404962 11. Lars Wilton Pedersen Esbjerg Skakforening 2008 2006 2022-05-26
100401416 1402960 12. Mikkel Vinther Motzkus Fredericia Skakforening 2012 1993 2022-04-18
Deltagere i gruppen Mesterklassen
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100700821 1416413 1. Henning Brøgger Jensen Fredericia Skakforening 1875 1871 2022-05-24
100401598 24658359 2. Guido Heinemann Gråsten Skakklub 1919 1851 2022-05-10
101200142 1473760 3. Adrian Stenstrop Thorsen Springeren Kolding 1835 1885 2022-05-17
100500692 1409859 4. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1944 1926 2022-05-25
100100817 1403800 5. Finn Bonnez Nørrebro Skakklub 1907 1929 2022-05-26
2500213 6. Patrick Carton 1939 1939 2022-05-26
Deltagere i gruppen Basisklasse 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
7200307 1. Joannes Vitalis Hansen 1815 1815 2022-04-22
101200130 1473123 2. Jan Madsen Haderslev Skakklub 1772 1845 2022-05-22
100302083 1472313 3. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1780 1790 2022-05-09
101096192 1464744 4. Thor Wind Andersen Fredericia Skakforening 1759 1783 2022-05-14
101200104 1471074 5. Victor Christopher Brunbjerg Nielsen Skakklubben Evans 1754 1671 2022-05-05
100302047 1470604 6. Noah Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1767 1801 2022-05-19
Deltagere i gruppen Basisklasse 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100301927 1451669 1. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1739 1775 2022-05-20
101097051 1472712 2. Dzemil Adrovic Springeren Kolding 1722 1637 2022-05-12
14132893 3. CM Li Li Peng 1750 1750 2022-05-14
100300216 1401602 4. Karsten Fyhn Viby Skakklub 1720 1741 2022-04-23
100600624 1428446 5. Flemming Pagh Iversen Skakklubben af 1968 1748 1779 2022-05-20
34139516 6. Saveliy Saveliy 1700 1700 2022-05-26
Deltagere i gruppen Basisklasse 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602369 1440675 1. Lasse Andreas Ramsdal 1688 1734 2022-05-12
100602368 1438484 2. Mikkel Ramsdal Horsens Skakforening 1661 1710 2022-05-12
103102089 1444026 3. Bo F. Sørensen Frem Skakklub 1685 1671 2022-04-27
100900449 1419838 4. Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub 1676 1675 2022-05-24
100300925 1408577 5. Jakob Ditlev Jensen Læseforeningens Skakklub 1693 1812 2022-05-26
100901011 1415972 6. Michael René Christensen THY Skakklub 1690 1696 2022-05-24
Deltagere i gruppen Basisklasse 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
12975672 1. Jann Nettelbeck 1659 1659 2022-05-26
100301947 1463950 2. Adam Stanczyk Christensen Faaborg Skakklub 1572 1484 2022-05-04
103111114 1441620 3. John Jessen Skakklubben Evans 1673 1724 2022-05-26
100200288 1428403 4. Jan Ambirk Næstved Skakklub 1674 1718 2022-04-15
100501586 1449737 5. Christoffer Vinther Frem Skakklub 1612 1625 2022-04-21
100501726 1446851 6. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1618 1712 2022-05-13
Deltagere i gruppen Basisklasse 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101200087 1468430 1. Mads Bucka Kolding Skakklub 1521 1686 2022-05-17
101200117 1472844 2. Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1447 1639 2022-04-30
100602805 1474987 3. Noah Paludan Skakklubben af 1968 1503 1487 2022-05-13
100802190 1434195 4. Sissel Kærgaard Køge Skakklub 1552 1652 2022-05-03
7202946 5. Ragnar Christiansen 1571 1571 2022-04-22
100302033 1469207 6. Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1508 1438 2022-05-25
Deltagere i gruppen Basisklasse 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101200161 - 1. Kim Roschmann Kolding Skakklub 1178 2022-05-25
100301747 1443380 2. Leif Kristoffersen Middelfart Skakklub 1378 1565 2022-05-20
100900771 1413201 3. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1405 1490 2022-04-21
101095461 1461958 4. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1292 1485 2022-05-12
101200150 1474049 5. Lucas Ferslev Jensen Esbjerg Skakforening 1370 1498 2022-04-22
101200096 1469274 6. Benjamin Bonde Pedersen Haderslev Skakklub 1425 2022-05-03
101097302 - 7. August Hansen Fredericia Skakforening 1289 2022-05-05
100500580 1446967 8. Jan Skov Fredericia Skakforening 1125 1248 2022-05-26