loading
Arbejder ...

U-DM 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
U19 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21482153
6
 
2
 
3
 
4
 
5
 
01 - 62,921483,052092
2Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
20051960
5
 
1
 
6
 
3
 
4
 
01 - 61,8520051,661894
3Aryan Mollasoltani
Caïssa Gladsaxe
18541867
4
 
5
 
1
 
2
 
6
 
01 - 60,918541,061825
4Phillip Nielsen
Skive Skakklub
20552035
3
 
6
 
5
 
1
 
2
 
01 - 62,220552,181948
5Casper Yukun Liu
BMS Skak
23282317
2
 
3
 
4
 
6
 
1
 
01 - 64,123284,102235
6Paulius Meskenas
Køge Skakklub
21652139
1
 
4
 
2
 
5
 
3
 
01 - 6321652,952021

U16 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
Noah Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
17841811     01 - 160178401811
Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
21802177     01 - 160218002177
Lukas Iskos
BMS Skak
20292067     01 - 160202902067
Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
22772267     01 - 160227702267
Nikolaj Li
Køge Skakklub
15031527     01 - 160150301527
Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs
Amager Skakforening
20012001     01 - 160200102001
Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
20482114     01 - 160204802114
Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
20042092     01 - 160200402092
Bertil Friis Jensen
Hillerød Skakklub
13980     01 - 160139800
Vincent Videbæk
Holbæk Skakklub
17991769     01 - 160179901769
Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
18991915     01 - 160189901915
Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
16551660     01 - 160165501660
Adam Stanczyk Christensen
Faaborg Skakklub
14711454     01 - 160147101454
Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
18821958     01 - 160188201958
Victor Christopher Brunbjerg Nielsen
Skakklubben Evans
18231870     01 - 160182301870
Dmitry Perets
Skakforeningen ØBRO
17911791     01 - 160179101791

U14 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
Emma Nielsen
Skive Skakklub
12291224     01 - 170122901224
Oliver Kaehne Snedker
Læseforeningens Skakklub
15891657     01 - 170158901657
Alexander Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
10030     01 - 170100300
Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
19282048     01 - 170192802048
Radu Stefan Mihaila
Gentofte Skakklub
14711471     01 - 170147101471
Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
13481402     01 - 170134801402
Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
16071530     01 - 170160701530
Anirudh Nagaraja
Skakforeningen ØBRO
10000     01 - 170100000
Vuk Bang Balslev
Nørrebro Skakklub
11770     01 - 170117700
Alexander Storm Nymark
Køge Skakklub
10000     01 - 170100000
Nelly Amin Svendsen
Skak for sjov
12000     01 - 170120000
Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
20522067     01 - 170205202067
Dzemil Adrovic
Springeren Kolding
17211722     01 - 170172101722
Magnus Sejersbøl Yttri
Næstved Skakklub
10000     01 - 170100001000
John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18141855     01 - 170181401855
Johannes Severin Landbo Børresen
Nørrebro Skakklub
12960     01 - 170129600
Lasse Gregersen
10000     01 - 170100001000

U12 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
Anna Sofie Li
Køge Skakklub
15671590       01 - 170156701590
Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
16931661       01 - 170169301661
Johannes Smedegaard Nielsen
Amager Skakforening
11431426       01 - 170114301426
Christian Kiilerich Andresen
Læseforeningens Skakklub
12771304       01 - 170127701304
Atharva Khandelia
Læseforeningens Skakklub
11200       01 - 170112000
Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
13801597       01 - 170138001597
Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
14861490       01 - 170148601490
Emil Zander
Kjellerup Skakklub
18972025       01 - 170189702025
Diya Shekar
Skakforeningen ØBRO
10721210       01 - 170107201210
Anker Müller
Skak for sjov
15121471       01 - 170151201471
Noah Skotte Frydendahl
Læseforeningens Skakklub
12261208       01 - 170122601208
Johannes Juel Kjeldsen
Læseforeningens Skakklub
10630       01 - 170106300
Lee Yu Christiansen
Læseforeningens Skakklub
8160       01 - 17081600
Artin Shahriarifar
Hillerød Skakklub
12760       01 - 170127600
Ludvig Bjerg
10001000       01 - 170100001000
Ehor Repey
Aalborg Skakforening af 1889
15421542       01 - 170154201542
Bertram Arentoft Jelle
Læseforeningens Skakklub
9930       01 - 17099300

U10 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
12901328       01 - 140129001328
Frans Jensen
Skak for sjov
11260       01 - 140112600
Sauran Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
14881500       01 - 140148801500
Mattis Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
10070       01 - 140100700
Adrian Prohnitchi
Skak for sjov
10000       01 - 140100000
Bastian Rynkjøb
Hvidovre Skakklub
11531263       01 - 140115301263
Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
16121616       01 - 140161201616
Alexandru Pirtac
Skakklubben af 1968
16751703       01 - 140167501703
Emil Dam Lind
Randers Skakklub
8000       01 - 14080000
Radin Shahriarifar
Hillerød Skakklub
11050       01 - 140110501000
Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
10941292       01 - 140109401292
August Jalving
Skak for sjov
17951778       01 - 140179501778
Charlie Vo
Læseforeningens Skakklub
10000       01 - 140100000
Danyang Zhang
Skakforeningen Odysseus
10000       01 - 140100001000

U08 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
Solal Højlund Arnfred
Skak for sjov
10000       01 - 100100000
Jingsong Nielsen
Skak for sjov
10000       01 - 100100000
Saidarshish .Saravanan
Skak for sjov
10000       01 - 100100000
Amanda Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
10000       01 - 100100000
Simon Zander
Kjellerup Skakklub
9190       01 - 10091900
Anders Askjær Mikkelsen
Gentofte Skakklub
10000       01 - 100100000
Pondus Bork Petersen
Køge Skakklub
10000       01 - 100100001000
Mads Frederik Carøe
Gentofte Skakklub
10000       01 - 100100000
Julian Bjerregaard Hagen
8000       01 - 10080001000
Wilson Andersen
Skak for sjov
10000       01 - 100100001000
U-DM 2022

Dansk Skak Union inviterer sammen med Boca Juniors og Læseforeningens Skakklub til:

 

U-DM 2022 DEN 30. SEP. TIL 2. OKT.

 

*************************************************************************************************************************************************************************************

SPIL SKAK I ODENSE - MØD DINE VENNER OG FÅ DIG OGSÅ NOGLE NYE VENNER!

*************************************************************************************************************************************************************************************

Spillested:

Alle grupper spiller i Tietgen KompetenceCenter på Rugårdsvej 286, 5210 Odense NV den 30/9-2/10.

Om kursuscentret (tietgen.dk)

 

Tidsrum og livesendinger: 

Fredag den 30. september til søndag den 2. oktober 2022.

De tre yngste grupper spiller kun lørdag og søndag.

Man vil kunne følge med fra følgende to links:

Danish Youth Championship 2022 | U14, 16, 19 • Round 1 • lichess.org

Danish Youth Championship 2022 | U8, 10, 12 • Round 1 • lichess.org

 

Velkomst:

Fredag den 30. sep. kl. 18.20 for U14, U16 og U19 i U-bygningen.

Lørdag den 1. okt. kl. 08.50 for U08, U10 og U12 i U-bygningen.

 

Tilmeldingsfrist:

Mandag den 19. september 2022


Indskud:

Prisen for at deltage i U-DM 2022 er 250 kr.

Deltagergebyr indbetales på konto: 1551- 8224862 senest den 19. september 2022. (Skriv venligst deltagernavn + klub i bemærkningsfeltet.)

 

Overnatning uden morgenmad:

Enkeltværelser til 550 kr. pr. døgn - håndklæde og sengelinned inkluderet

Dobbeltværelse til 775 kr. pr. døgn - to håndklæder og sengelinned inkluderet

Det er muligt at være 1-2 ekstra pr. værelse, men man må selv medbringe madras/sengelinned/håndklæde

Alle værelser har bad, toilet, køleskab og tv

Værelser bestilles via clol@tietgen.dk og forudbetales på MobilePay: 40 63 96 75

 

Forplejning:

FREDAG AFTEN KL. 17.15-18.15

Stegt kyllingelår med bådkartofler, agurkesalat og skysauce, hertil pastasalat med rød dressing, ærter og majs

Pris pr. kuvert 79,00 kr.

Kander med isvand til maden

 

LØRDAG

Ingen morgenmad! Man kan evt. gå i Meny, som ligger 75 m fra spillestedet

LØRDAG MIDDAG KL. 12.30-13.45

Lasagne med oksekød, serveret med grøn salat med agurk, tomat og peberfrugt, og flute

Rugbrød med leverpostej og spegepølse

Kander med isvand til maden

Pris pr. kuvert 68,00 kr.

LØRDAG AFTEN

Ingen aftensmad! Man kan finde spisesteder ikke langt fra spillestedet

 

SØNDAG

Ingen morgenmad! Man kan evt. gå i Meny, som ligger 75 m fra spillestedet

SØNDAG MIDDAG KL. 12.30-13.45

Mexicanske pandekager med oksekød og ost, grøn salat med feta, tomat og kerner, salsa og creme fraiche

Rugbrød med hamburgerryg og æg

Pris pr. kuvert 68,00 kr.

Kander med isvand til maden

 

Forplejningen bestilles via clol@tietgen.dk og forudbetales på MobilePay: 40 63 96 75

Deadline for bestilling af forplejning er 23. september

Spillerne må PÅ INTET TIDSPUNKT indtage mad ved brætterne!
 

Spørgsmål:

Spørgsmål angående overnatning og forplejning sendes til Claus Olesen: clol@tietgen.dk

Andre spørgsmål sendes til Lars Munk Jensen: lamujen@hotmail.com

Eventuelt til Arild Rimestad: udvikling@skak.dk
 

Grupper og DM-titler
Der spilles i åben række (Uxx).
Der kåres en Danmarksmester i hver gruppe med mindst tre deltagere.
Der vil være pokaler til de tre højest placerede i hver gruppe, samt præmier og diplomer til alle.

alle grupper vil der desuden være en øremærket rejse-/turneringspræmie på 2000,- til vinderen, dog vil vinderen af U8-gruppen modtage en tilsvarende præmie på 1000,-. Bemærk at denne præmie udbetales senere mod indsendelse af dokumentation for udgifter, der svarer til formålet, fx rejse, ophold eller turnering i forbindelse med skak.

Præcisering af regler for tilmelding:
Efter samråd med Dansk Skak Union ønsker arrangørerne at tilføje følgende omkring tilmelding.
En spiller kan tilmelde sig den gruppe spillerens alder berettiger til eller en højere aldersgruppe.
Vinder spilleren den tilmeldte gruppe erhverves titlen Danmarksmester i den pågældende gruppe, hvis følgende er opfyldt:

DM-titlerne og NM-kvalifikationerne kan kun tildeles medlemmer af Dansk Skak Union med bopæl i Rigsfællesskabet eller værende danske statsborgere og er man Fide-registreret, skal det være i gennem Rigsfællesskabet.
De to øverste i U10-, U12-, U14-, U16- og U19-grupperne, kvalificerer sig til Nordisk Mesterskab i februar 2023 i Norge.
 
Grupper:
U19 (født 03 eller senere)
U16 (født 06 eller senere)
U14 (født 08 eller senere)
U12 (født 10 eller senere)
U10 (født 12 eller senere)
U08 (født 14 eller senere)
 

Turneringsform:
Turneringen spilles som en ratet turnering under Dansk Skak Union og der spilles i de nævnte grupper efter schweizersystemet, evt. i alle mod alle-grupper. "DSU's turneringssystem" benyttes til rundelægningerne. Ved evt. ligestilling i point afgøres topplaceringer efter de benyttede korrektionssystemer.

Turneringen dansk- og Fide-rates for de grupper, der opfylder betingelserne.
U08, U10 og U12 spiller syv runder med 45 minutter til hele partiet + 30 sekunder pr. træk.
U14, U16 og U19 spiller fem runder med 90 minutter til hele partiet + 30 sekunder pr. træk.

Arrangørerne kan, efter aftale med den ungdomsansvarlige i Dansk Skak Union, lave ændringer af antal runder og betænkningstid, hvis dette måtte blive nødvendigt.


Der spilles efter Fides regler for skak, således som disse også findes oversat i Skakhåndbogen.

Der er noteringspligt i alle grupper undtagen i U08, hvor spillerne dog gerne må notere alligevel.
 

Det tilstræbes at grupper ikke slås sammen på tværs af alderstrinene. Titler, præmier, placeringer og kvalifikationer i hver gruppe afgøres uafhængigt af om grupper spiller sammen eller hver for sig.
 

Det er tilladt at komme op til 15 minutter for sent frem til partierne.
 

Turneringen er åben for alle ungdomsspillere, der er medlemmer af DSU, minimum som prøvemedlemmer og som ellers opfylder alderskriterierne for at deltage og som kan deltage iht. dette reglement, herunder reglementet for ratede turneringer.
 

Fotografering/mobiltelefoner:

Er kun tilladt inden hver runde starter. Bruges der mobiltelefon, så skal denne være på lydløs. Kun chefdommeren o.a. udpeget af denne, må gøre brug af mobiltelefon til at tage billeder under runderne,

Ved deltagelse accepterer deltagerne at blive fotograferet og at billederne efterfølgende kan blive lagt op på skak.dk o.a passende medier.

 

Tidsplan:

 

Afviklingsplan for aldersgrupperne U08, U10 og U12:

1. runde: lørdag   den 1. oktober 2022   kl. 09.00
2. runde: lørdag   den 
1. oktober 2022   kl. 11.30
3. runde: lørdag   den 
1. oktober 2022   kl. 14.00
4. runde: lørdag   den 
1. oktober 2022   kl. 16.30
5. runde: søndag den 2
. oktober 2022   kl. 09.00
6. runde: søndag den 2
. oktober 2022   kl. 11.30
7. runde: søndag den 2
. oktober 2022   kl. 14.00

Betænkningstid: 45 minutter + 30 sekunder pr. træk.

 

Afviklingsplan for aldersgrupperne U14, U16 og U19:

 1. runde: fredag   den 30. september 2022 kl. 18.30
 2. runde: lørdag   den 1
. oktober 2022 kl. 09.00
 3. runde: lørdag   den 1
. oktober 2022 kl. 14.00
 4. runde: søndag den 2
. oktober 2022 kl. 09.00
 5. runde: søndag den 2
. oktober 2022 kl. 14.00

Betænkningstid: 90 minutter + 30 sekunder pr. træk.

 

Præmieoverrækkelse:

Foregår i forbindelse med den enkelte gruppes afslutning inde i lokalet ved siden af Stævnekontoret. En ansvarlig på spillestedet vil sørge for at fotografere minimum de tre øverste i hver aldersgruppe.

 

VELKOMMEN TIL UNGDOMS-DM I ODENSE!

 

På arrangørernes vegne

IA & IO Arild Rimestad

Dansk Skak Union

Periode 2022-09-30 .. 2022-10-02 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turneringens egen hjemmeside http://https://lichess.org/broadcast/danish-youth-championship-2022--u14-16-19/round-1/N4G8vZAO
Turnerings komite

Lars Johansen (formand)

Verner Christensen

Hans Milter Pedersen

Hoveddommer Arild Rimestad
Dommere Alle grupper:  Lars Munk Jensen , Michael V. Nielsen

Tilmeldings muligheder til U-DM 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://https://lichess.org/broadcast/danish-youth-championship-2022--u14-16-19/round-1/N4G8vZAO

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
U19 6 2022-09-30 2022-09-19
U16 16 2022-09-30 2022-09-19
U14 17 2022-09-30 2022-09-19
U12 17 2022-10-01 2022-09-19
U10 14 2022-10-01 2022-09-19
U08 10 2022-10-01 2022-09-19
Totalt antal tilmeldte 80
Deltagere i gruppen U19
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100501746 1448552 1. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2148 2153 2022-09-19
100202092 1447955 2. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 2005 1960 2022-09-19
100202448 1465716 3. Aryan Mollasoltani Caïssa Gladsaxe 1854 1867 2022-08-13
101095973 1466062 4. Phillip Nielsen Skive Skakklub 2055 2035 2022-06-25
100104150 1454153 5. Casper Yukun Liu BMS Skak 2328 2317 2022-05-03
100202444 12809969 6. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2165 2139 2022-06-18
Deltagere i gruppen U16
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100301947 1463950 Adam Stanczyk Christensen Faaborg Skakklub 1471 1454 2022-09-13
101200142 1473760 Adrian Stenstrop Thorsen Springeren Kolding 1899 1915 2022-09-10
100301969 1463373 Alf Andries Læseforeningens Skakklub 2004 2092 2022-08-29
100104306 1463217 Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1655 1660 2022-09-12
100104110 1459600 Bertil Friis Jensen Hillerød Skakklub 1398 0 2022-08-30
100104290 1463896 Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 2180 2177 2022-04-22
100105011 14174456 Dmitry Perets Skakforeningen ØBRO 1791 1791 2022-09-19
100104139 1452797 Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening 2001 2001 2022-07-17
100104307 1463225 Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1882 1958 2022-09-14
101095257 1461613 Lukas Iskos BMS Skak 2029 2067 2022-05-10
100302026 1468480 Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 2277 2267 2022-05-30
100202374 1464957 Nikolaj Li Køge Skakklub 1503 1527 2022-07-07
100104399 1457349 Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 2048 2114 2022-07-18
100302047 1470604 Noah Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1784 1811 2022-04-20
101200104 1471074 Victor Christopher Brunbjerg Nielsen Skakklubben Evans 1823 1870 2022-09-18
100202396 1462768 Vincent Videbæk Holbæk Skakklub 1799 1769 2022-09-01
Deltagere i gruppen U14
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100302084 - Alexander Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1003 0 2022-07-17
100202658 - Alexander Storm Nymark Køge Skakklub 1000 0 2022-09-09
100104886 - Anirudh Nagaraja Skakforeningen ØBRO 1000 0 2022-08-22
100302043 1472275 Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1348 1402 2022-08-17
101097051 1472712 Dzemil Adrovic Springeren Kolding 1721 1722 2022-09-13
101096689 1471929 Emma Nielsen Skive Skakklub 1229 1224 2022-06-25
101096089 1464981 Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 1928 2048 2022-07-31
100104837 1474545 Johannes Severin Landbo Børresen Nørrebro Skakklub 1296 0 2022-09-24
100602575 1453947 John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1814 1855 2022-09-18
100302044 1472283 Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1607 1530 2022-08-17
101097478 - Lasse Gregersen 1000 2022-09-24
100202685 - Magnus Sejersbøl Yttri Næstved Skakklub 1000 2022-09-18
100104993 - Nelly Amin Svendsen Skak for sjov 1200 0 2022-09-11
100302076 1470051 Oliver Kaehne Snedker Læseforeningens Skakklub 1589 1657 2022-07-10
100104752 2852638 Radu Stefan Mihaila Gentofte Skakklub 1471 1471 2022-08-15
101095855 1462547 Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 2052 2067 2022-09-12
100104761 1476491 Vuk Bang Balslev Nørrebro Skakklub 1177 0 2022-08-30
Deltagere i gruppen U12
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104572 1472070 Anker Müller Skak for sjov 1512 1471 2022-09-04
100202550 1472119 Anna Sofie Li Køge Skakklub 1567 1590 2022-07-07
100803302 1475940 Artin Shahriarifar Hillerød Skakklub 1276 0 2022-09-16
100302100 1473255 Atharva Khandelia Læseforeningens Skakklub 1120 0 2022-09-01
100302118 1473247 Bertram Arentoft Jelle Læseforeningens Skakklub 993 0 2022-09-22
100302041 1473085 Christian Kiilerich Andresen Læseforeningens Skakklub 1277 1304 2022-08-24
100104604 1472330 Diya Shekar Skakforeningen ØBRO 1072 1210 2022-09-03
100701926 34101241 Ehor Repey Aalborg Skakforening af 1889 1542 1542 2022-09-17
100901809 1467123 Emil Zander Kjellerup Skakklub 1897 2025 2022-09-03
100302116 1473263 Johannes Juel Kjeldsen Læseforeningens Skakklub 1063 0 2022-09-15
100104570 1472860 Johannes Smedegaard Nielsen Amager Skakforening 1143 1426 2022-07-21
100302058 1473743 Lee Yu Christiansen Læseforeningens Skakklub 816 0 2022-09-15
100302033 1469207 Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1380 1597 2022-09-01
100302181 - Ludvig Bjerg 1000 1000 2022-09-16
100302120 1473239 Noah Skotte Frydendahl Læseforeningens Skakklub 1226 1208 2022-09-05
100104481 1469290 Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1486 1490 2022-09-01
100302083 1472313 Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1693 1661 2022-07-17
Deltagere i gruppen U10
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100104983 - Adrian Prohnitchi Skak for sjov 1000 0 2022-08-17
100602772 13912143 Alexandru Pirtac Skakklubben af 1968 1675 1703 2022-09-05
100104605 1471759 August Jalving Skak for sjov 1795 1778 2022-09-18
100104573 1473557 Bastian Rynkjøb Hvidovre Skakklub 1153 1263 2022-08-23
100302177 - Charlie Vo Læseforeningens Skakklub 1000 0 2022-09-19
100105003 - Danyang Zhang Skakforeningen Odysseus 1000 2022-09-20
100602849 - Emil Dam Lind Randers Skakklub 800 0 2022-09-14
100104731 1473719 Frans Jensen Skak for sjov 1126 0 2022-05-08
101096723 1472089 Frida Bjerregaard Hagen Næstved Skakklub 1094 1292 2022-09-17
100302087 - Mattis Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1007 0 2022-07-17
100104727 1472801 Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1290 1328 2022-04-28
100803303 1475959 Radin Shahriarifar Hillerød Skakklub 1105 2022-09-16
100602757 1471775 Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1612 1616 2022-08-27
101200117 1472844 Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1488 1500 2022-07-03
Deltagere i gruppen U08
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602835 1476882 Amanda Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1000 0 2022-08-27
101097418 - Anders Askjær Mikkelsen Gentofte Skakklub 1000 0 2022-09-05
100104926 - Jingsong Nielsen Skak for sjov 1000 0 2022-07-10
101097319 - Julian Bjerregaard Hagen 800 2022-09-16
100105001 - Mads Frederik Carøe Gentofte Skakklub 1000 0 2022-09-09
100202693 - Pondus Bork Petersen Køge Skakklub 1000 2022-09-09
101097422 - Saidarshish .Saravanan Skak for sjov 1000 0 2022-07-27
100901842 - Simon Zander Kjellerup Skakklub 919 0 2022-09-03
101097372 - Solal Højlund Arnfred Skak for sjov 1000 0 2022-07-07
100105010 - Wilson Andersen Skak for sjov 1000 2022-09-19