loading
Arbejder ...

ASK Efterårs EMT 2022

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1John Sø
Allerød Skakklub
11851407
6
1
2
1
3
1
4
0
5
0
32 - 42,4512102,671414
2Rudy Neergaard Hansen
Allerød Skakklub
12841405
5
0
1
0
6
0
3
-
4
0
062,411761,871368
3Jan Arrhenius
Allerød Skakklub
10251173
4
0
5
0
1
0
2
+
6
0
151,059710,761158
4Finn Hoffmann
Allerød Skakklub
11621380
3
1
6
0
5
0
1
1
2
1
32 - 42,2511962,481390
5Lucas Marcher Jensen
Allerød Skakklub
12971486
2
1
3
1
4
1
6
1
1
1
513,314053,281555
6Svend Aage Rand
Allerød Skakklub
12021440
1
0
4
1
2
1
5
0
3
1
32 - 42,5512222,941441
ASK Efterårs EMT 2022

Allerød Efterårs EMT 2022
                              

Allerød Skakklub indbyder til 5 runders koordineret, ELO-ratet EMT.

 

Der spilles alle-mod-alle i 6-mandsgrupper, inddelt efter dansk rating. Nederste gruppe eventuelt schweizer.

 

Betænkningstid: Hver spiller har 90 minutter til hele partiet med et tillæg af 30 sekunder pr. træk. Der er noteringspligt under hele partiet.

 

Spilletidspunkter: Torsdag kl. 19.30 på følgende datoer: 1/9  8/9  15/9  22/9  6/10
Udsatte partier 29/9

 

Spillested: Allerød Skakklub, Skovensvej 4, 3450 Allerød (få minutters gang fra S-toget). Klubbens lokaler byder på gode spilleforhold og en velassorteret kantine med kaffe, te, øl, vand, ostemadder og søde sager.
 

Indskud og tilmelding: 200 kr. (juniorer under 20 år og SU-medlemmer 100 kr.), som betales samtidig med tilmeldingen på https://skak.nemtilmeld.dk
Tilmeldingsfrist: 25/8

Præmier: 100 % af indskuddet minus ratingafgift går til præmier. Ved ligestilling i point deles præmierne.

 

Turneringen indgår i Allerød Grand Prix-serien.

 

Rating: Grupperne rates og ELO-rates, hvis betingelserne herfor er opfyldt.

 

Mobiltelefoner m.m.
Spillernes mobiltelefoner og andre elektroniske kommunikationsmidler skal være slukket under hele partiet og opbevares i en taske eller hos turneringslederne. Tændt mobiltelefon = tabt parti.

 

Yderligere oplysninger: Jesper Fris, T: 28 89 09 97 E: jesperfris@hotmail.com

 

 

Periode 2022-09-01 .. 2022-10-06 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Jesper Scherling Fris
Dommere Alle grupper:  Anders Rossen-Jørgensen
Gruppe 1:  Anders Rossen-Jørgensen

Tilmeldings muligheder til ASK Efterårs EMT 2022

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1 6 2022-09-01 2022-08-24
Gruppe 2 6 2022-09-01 2022-08-24
Gruppe 3 6 2022-09-01 2022-08-24
Gruppe 4 6 2022-09-01 2022-08-24
Totalt antal tilmeldte 24
Deltagere i gruppen Gruppe 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103833 1438999 1. Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub 1862 1905 2022-08-22
100802258 1413872 2. Per Settergren Sørensen Allerød Skakklub 1915 1974 2022-08-12
100802760 1439391 3. Mikael Ramkilde Hillerød Skakklub 1892 1901 2022-08-25
100803124 1467778 4. Morten Togsverd-Bo Allerød Skakklub 2028 2042 2022-08-12
100802873 1448242 5. Lars Pedersen Allerød Skakklub 1991 2015 2022-08-12
100300735 1410741 6. Jesper Bruun Allerød Skakklub 1969 2021 2022-08-15
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100100634 1426494 1. Anders Rossen-Jørgensen Allerød Skakklub 1794 1805 2022-08-27
100802833 1445731 2. Richard Thulstrup Allerød Skakklub 1820 1791 2022-08-25
100100599 1416154 3. Birger Hagstrøm Allerød Skakklub 1746 1774 2022-08-18
100802399 1413619 4. David Christophersen Allerød Skakklub 1754 1788 2022-08-11
100102064 1412639 5. Ejgild Nielsen Allerød Skakklub 1734 1785 2022-08-25
100101852 1426532 6. Hans Samuelsen Allerød Skakklub 1800 1856 2022-08-27
Deltagere i gruppen Gruppe 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100100455 1471317 1. Kim Schougaard Jensen Allerød Skakklub 1693 1714 2022-08-25
100803118 1467522 2. Flemming Andersen Allerød Skakklub 1376 1429 2022-08-12
100803241 1472704 3. Andrias Pieterson Allerød Skakklub 1498 1527 2022-08-27
100100608 1425595 4. Lars K. Johansen Allerød Skakklub 1567 1657 2022-08-25
100100633 1426486 5. Steen Rosenkilde Allerød Skakklub 1641 1723 2022-08-12
100801930 1425234 6. Steen Hagstrøm Allerød Skakklub 1572 1633 2022-08-27
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100100640 1426613 1. John Sø Allerød Skakklub 1185 1407 2022-08-22
100100600 1434713 2. Rudy Neergaard Hansen Allerød Skakklub 1284 1405 2022-08-15
100803096 1465414 3. Jan Arrhenius Allerød Skakklub 1025 1173 2022-08-23
100803107 1467328 4. Finn Hoffmann Allerød Skakklub 1162 1380 2022-08-11
100803285 1473956 5. Lucas Marcher Jensen Allerød Skakklub 1297 1486 2022-08-25
100100632 1426400 6. Svend Aage Rand Allerød Skakklub 1202 1440 2022-08-23