loading
Arbejder ...

SonFlow Cup - Kolding Bymesterskab 2023

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
23812388
6
0
2
+
3
0
4
½
5
0
51,5523601,592366
2IM Jakob Leon Pajeken
Skanderborg Skakklub
24412441
5
-
1
-
6
-
3
-
4
-
060244102441
3IM Dhulipalla Bala Chandra Prasad
24412441
4
½
5
1
1
1
2
+
6
½
41024411,952452
4IM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
24302435
3
½
6
½
5
½
1
½
2
+
331,924311,922436
5GM Boris Chatalbashev
Køge Skakklub
24752475
2
+
3
0
4
½
6
1
1
1
2024752,202478
6GM Vladimir Hamitevici
24962496
1
1
4
½
2
+
5
0
3
½
34024962,342493

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1FM Martin Matthiesen
Skakklubben af 1968
22812272
6
0
2
½
3
1
4
0
5
0
51,9522721,902264
2IM Mohapatra Sidhant
23762376
5
½
1
½
6
1
3
1
4
½
2 - 3023762,742384
3IM Mads F. B. Hansen
Frem Skakklub
24132408
4
0
5
0
1
0
2
0
6
1
16323863,002388
4FM Daniel Kopylov
23102310
3
1
6
1
5
½
1
1
2
½
41023102,202346
5IM Michael Kopylov
23542354
2
½
3
1
4
½
6
½
1
1
2 - 3023542,552364
6IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
23642360
1
1
4
0
2
0
5
½
3
0
42,623422,612349

Mester 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Erik Søbjerg
Århus Skakklub/Skolerne
22772288
6
1
2
1
3
½
4
+
5
½
412,4522882,472299
2FM Daniel Vesterbæk Pedersen
Fredericia Skakforening
22032212
5
0
1
0
6
0
3
0
4
+
151,9521641,962173
3CM Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
22222244
4
+
5
½
1
½
2
1
6
½
2 - 32,122302,172257
4FM Wolfgang Pajeken
22502250
3
-
6
-
5
-
1
-
2
-
060225002250
5FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
21862180
2
1
3
½
4
+
6
0
1
½
341,8521891,742185
6Peter Graves
Viborg Skakklub
21652168
1
0
4
+
2
1
5
1
3
½
2 - 31,721811,662185

Mester 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21252132
6
1
2
0
3
½
4
+
5
0
3 - 52,0521142,172119
2Iver Poulsen
Esbjerg Skakforening
21162127
5
1
1
1
6
0
3
1
4
+
411,9521382,122145
3Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
21272147
4
+
5
0
1
½
2
0
6
1
3 - 52,0521162,272132
4Tommy B. Schmidt
Caïssa Gladsaxe
21422155
3
-
6
-
5
-
1
-
2
-
060214202155
5Emil Zander
Kjellerup Skakklub
21052006
2
0
3
1
4
+
6
½
1
1
21,921171,322053
6WFM Ellen Fredericia Nilssen
Gentofte Skakklub
21282126
1
0
4
+
2
1
5
½
3
0
3 - 52,0521172,122114

Mester 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
20432060
6
0
2
1
3
½
4
1
5
0
42,420452,482061
2Thomas Højbjerg Suarez
Viborg Skakklub
20362037
5
½
1
0
6
0
3
½
4
0
162,3520092,292011
3Nils Werthmann
20482048
4
½
5
½
1
½
2
½
6
0
25020482,372041
4WFM Esmat Susanne Guindy
Fredericia Skakforening
20492039
3
½
6
1
5
½
1
0
2
1
32 - 32,4520602,302053
5Claus Rossen
Viborg Skakklub
20562097
2
½
3
½
4
½
6
1
1
1
12,520762,782111
6Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
20952097
1
1
4
0
2
1
5
0
3
1
32 - 32,8520982,782106

Mester 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
20232038
6
½
2
½
3
0
4
1
5
½
42,520232,472039
2Morten Topholm
Læseforeningens Skakklub
20132056
5
1
1
½
6
1
3
½
4
½
12,4520352,642073
3Michael Glibstrup
Skive Skakklub
20221963
4
0
5
1
1
1
2
½
6
½
32 - 32,520321,871986
4Rune Andersen
Bornholms Skakklub
20352057
3
1
6
0
5
0
1
0
2
½
5 - 62,6520122,652034
5Allan Hye
Haderslev Skakklub
20092056
2
0
3
0
4
1
6
0
1
½
5 - 62,419872,642033
6Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
20152067
1
½
4
1
2
0
5
1
3
½
32 - 32,4520262,732078

Mester 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20002029
6
0
2
½
3
0
4
1
5
+
3 - 4219852,052018
2Erik Løveid
Helsingør Skakklub
20052023
5
+
1
½
6
0
3
0
4
1
3 - 42,0519912,012013
3 Anil Surender
20052005
4
1
5
+
1
1
2
1
6
1
51020051,892047
4Mikkel Vinther Motzkus
Fredericia Skakforening
19872030
3
0
6
1
5
+
1
0
2
0
251,919602,052009
5Aryan Mollasoltani
Caïssa Gladsaxe
19922008
2
-
3
-
4
-
6
-
1
-
060199202008
6Lars René Andersen
Skakklubben af 1968
20082020
1
1
4
0
2
1
5
+
3
0
322,0520072,002020

Mester 8 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Reto Utiger Sørensen
Sjælsø Skakklub
19651980
6
1
2
1
3
1
4
0
5
1
422,520172,682006
2Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
19781975
5
½
1
0
6
1
3
1
4
0
32,619752,631970
3Asger Justesen
Skakklubben af 1968
19521812
4
½
5
1
1
0
2
0
6
½
242,419401,351825
4Jakob Kjær Glibstrup
Enkeltmedlem KSU
19621986
3
½
6
1
5
1
1
1
2
1
12,520352,742021
5Torben Bødskov Andersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
19672001
2
½
3
0
4
0
6
1
1
0
52,519372,861974
6WFM Louise Winther Fredericia
Gentofte Skakklub
19641989
1
0
4
0
2
0
5
0
3
½
½62,519042,741944

Mester 9 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Dave Moewisch
19261926
6
½
2
1
3
0
4
0
5
1
4019262,541925
2Noah Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
18591879
5
1
1
0
6
0
3
0
4
1
252,218532,151873
3Kim Burnæs
Springeren Kolding
18891939
4
1
5
½
1
1
2
1
6
½
412,4519522,641966
4Hans Valdemar Hansen
Tønder Skakklub
19131929
3
0
6
1
5
1
1
1
2
0
32 - 32,6519242,571938
5Christian Karstensen
Springeren Kolding
19221953
2
0
3
½
4
0
6
0
1
0
½62,718562,761908
6Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
18701902
1
½
4
0
2
1
5
1
3
½
32 - 32,318912,341915

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Simon Degnbol Ladefoged
Ribe Skakklub
18341838
6
½
2
1
3
1
4
1
5
0
1 - 22,5518632,541857
2Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
18491845
5
1
1
0
6
½
3
1
4
1
1 - 22,718732,601881
3Ove Matras
Faaborg Skakklub
18221800
4
0
5
0
1
0
2
0
6
½
½62,4517642,231765
4Phong van Nguyen
Skakklubben af 1968
18281833
3
1
6
0
5
½
1
0
2
0
52,517982,501813
5 Markus Korte
18221822
2
0
3
1
4
½
6
½
1
1
33 - 4018222,411834
6Bent Rømer Radoor
Esbjerg Skakforening
18141860
1
½
4
1
2
½
5
½
3
½
33 - 42,418322,721866

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Noah Paludan
Skakklubben af 1968
17661716
6
½
2
1
3
1
4
1
5
0
12,517961,791750
2Guido Heinemann
Gråsten Skakklub
17511830
5
0
1
0
6
1
3
1
4
0
25 - 62,3517412,741815
3Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
17481835
4
1
5
½
1
0
2
0
6
1
2 - 42,3517532,791829
4Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
17911809
3
0
6
0
5
1
1
0
2
1
25 - 62,717702,561798
5Alexandru Pirtac
Skakklubben af 1968
17931831
2
1
3
½
4
0
6
0
1
1
2 - 42,717872,741821
6Holger Rønnow Lodahl
Skakforeningen ØBRO
17611787
1
½
4
1
2
0
5
1
3
0
2 - 42,4517632,381789

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Mikkel Ramsdal
Horsens Skakforening
17191767
6
1
2
1
3
½
4
½
5
½
1 - 22,4517522,661784
2Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
17211691
5
1
1
0
6
0
3
½
4
0
5 - 62,4516932,041669
3Joen Lesner
Skakklubben af 1968
17291803
4
1
5
½
1
½
2
½
6
1
1 - 22,517592,961814
4Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
17471742
3
0
6
0
5
1
1
½
2
1
3 - 42,717412,461743
5Flemming Pagh Iversen
Skakklubben af 1968
17211748
2
0
3
½
4
0
6
½
1
½
5 - 62,4516932,501728
6Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
17251733
1
0
4
1
2
1
5
½
3
0
3 - 42,517252,381735

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
16471627
6
½
2
1
3
0
4
½
5
0
252,316382,201619
2Vadim Kobal
Vejlby-Risskov Skakklub
16911708
5
1
1
0
6
1
3
1
4
½
12,6517172,861734
3Sauran Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
16921603
4
0
5
1
1
1
2
0
6
1
322,717012,011643
4Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16811776
3
1
6
0
5
½
1
½
2
½
3 - 42,616783,401758
5Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
16451643
2
0
3
0
4
½
6
0
1
1
62,316212,331626
6Poul Wyff
Haderslev Skakklub
16701627
1
½
4
1
2
0
5
1
3
0
3 - 42,516702,201633

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1William Gunnare
15791579
6
0
2
+
3
0
4
-
5
-
15015790,761549
2Sissel Kærgaard
Ishøj Skakklub
16121670
5
-
1
-
6
-
3
-
4
-
060161201670
3Jakob Dreyer-Stapput
Damhus Skakklub
16181673
4
½
5
½
1
1
2
+
6
0
33 - 42,2516112,481663
4Rene Kellner
15581558
3
½
6
1
5
0
1
+
2
+
2015581,211564
5Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
15661550
2
+
3
½
4
1
6
1
1
+
11,416131,171603
6Jesper Kallesen
Vojens Skakklub
15941662
1
1
4
0
2
+
5
0
3
1
33 - 42,115902,381654

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
15301597
6
1
2
½
3
1
4
0
5
1
12,615712,181603
2Lars Jensen
Viborg Skakklub
15361592
5
0
1
½
6
1
3
1
4
0
42,6515292,131599
3Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
15041483
4
1
5
½
1
0
2
0
6
0
5 - 62,414641,391475
4Kelvin Jensen
Syddjurs Skakklub
15171549
3
0
6
1
5
0
1
1
2
1
32 - 32,4515421,841572
5Anton Nicolaisen
15000
2
1
3
½
4
1
6
½
1
0
32 - 32,35152901000
6Erik Pontoppidan
Skakklubben Evans
15291639
1
0
4
0
2
0
5
½
3
1
5 - 62,614802,461610

Basis 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Marcus Holm
Skakklubben af 1968
14251523
6
-
2
-
3
-
4
-
5
-
060142501523
2Jan Ambirk
Enkeltmedlem 2HK
14861656
5
0
1
+
6
½
3
½
4
½
52,1514572,651633
3Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
14381425
4
½
5
½
1
+
2
½
6
½
32 - 41,814471,141459
4Christoffer Vinther
Esbjerg Skakforening
14831613
3
½
6
0
5
1
1
+
2
½
32 - 42,114792,361606
5Orla Eilegaard Jørgensen
Espergærde Skakklub
14391585
2
1
3
½
4
0
6
½
1
+
32 - 41,814482,171582
6Jesper Nissen Brogaard Radoor
Vojens Skakklub
14831510
1
+
4
1
2
½
5
½
3
½
12,115011,681526

Basis 8 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Henrik Allan Møller
Randers Skakklub
13000
6
½
2
0
3
½
4
0
5
½
52,1127300
2Uffe Vestergård Thomassen
Nordre Skakklub
13781423
5
½
1
1
6
1
3
1
4
0
22,7514121,791451
3Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
13681445
4
0
5
0
1
½
2
0
6
0
½62,6512711,941406
4Noah Kirkegaard Rasmussen
Skakklubben Evans
13571500
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
512,5515332,331567
5Claus Rasmussen
Esbjerg Skakforening
13251451
2
½
3
1
4
0
6
½
1
½
32,313341,981451
6Gunnar Hansen
Springeren Kolding
13741448
1
½
4
0
2
0
5
½
3
1
242,713431,961430

Basis 9 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Peter Levin Olsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
9441166
2
0
4
0
5
+
7
1
3
0
261,29320,871169
2Filip Jaramaz Rydland
Gentofte Skakklub
9730
1
1
3
0
8
1
6
0
7
1
341,8104300
3Diana Kopylov
12531253
4
1
2
1
6
0
8
1
1
1
41 - 2012530,911257
4Anders Juhl Hauschildt
12000
3
0
1
1
7
1
5
+
6
1
41 - 22,6121801000
5Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
8301288
6
-
7
-
1
-
4
-
8
-
08083001288
6Niels Sandmann
Læseforeningens Skakklub
11281407
5
+
8
½
3
1
2
1
4
0
3211510,711413
7Mads Dam Kristiansen
Fredericia Skakforening
10061172
8
0
5
+
4
0
1
0
2
0
171,89000,511162
8Carl Hofman
Gentofte Skakklub
10840
7
1
6
½
2
0
3
0
5
+
52106200
SonFlow Cup - Kolding Bymesterskab 2023

SonFlow Cup/Kolding Bymesterskab 2023

Skakklubben Springeren indbyder for 15.gang til fem runders weekendturnering om Kolding Bymesterskab. 

Spilledage/tidspunkt: 

  • Fredag den 21. April kl.19.00-24.00
  • Lørdag den 22. April kl.10.00-15.00 og 16.00-21.00
  • Søndag den 23. April kl.10.00-15.00 og 16.00-21.00

Spillested:    Kolding Uddannelses Center, Ågade 27, 6000 Kolding

I hyggeligt miljø ved Kolding Å med ekstra god plads til alle spillere. Handicapvenlige lokaler.  10 minutters gang fra Banegården. Gratis parkering ved spillestedet. Rygeforbud.  Nyd den gode forplejning på spillestedet med buffet, sandwiches, kaffe, m.m fra Cafeen Hos Martin

Gruppeinddeling:   Der spilles i 6-mandsgrupper sidste gruppe evt. som Monrad. Turneringen er Elo-ratet.

Betænkningstid: 

90 min. til 40 træk, derefter 30 min. plus opsparet tid til resten af partiet med 30 sek. tillæg pr. træk startende fra træk 1. Mødetid senest 1 time efter rundens start. NB. I øverste gruppe kan der ikke aftales remis før træk 30 (aht. livetransmission).

Tilmelding & Indskud: 

  • Tilmelding senest Mandag den 17.April 2023
  • Indskud på 300 kr. indbetales til Spar Nord 9277-4579858139 senest den 17. April 2023.
  • Ved senere betaling tillægges 50 kr.
  • Tilmelding enten online via turnering.skak.dk eller per email til formandspringeren@gmail.com.
  • Der er kapacitet til maksimum 144 deltagere, så skynd dig at tilmelde dig…
  • Gratis deltagelse/forplejning for alle GM'ere og IM'ere.
  • Gratis overnatning på centralt beliggende hotel for alle GM’ere

Overnatning på Danhostel Kolding

  • Bo tæt på spillestedet på Danhostel Kolding, som tilbyder rigtig lækre værelser op til 4 pers.pr. værelse.
  • Fantastisk beliggenhed og mulighed for at benytte fælleskøkken, TV stue, billard osv.
  • Pris pr. person i 4 pers. værelse er kr. 172,- pr. døgn. Hertil evt. linned og morgenmad. Ved 2 pers. i 4 pers.værelse er prisen pr. overnatning kr. 285,- pr. døgn.
  • Book via:ek@ssbad.dk - Kontakt på tlf. 75-509140 - www.danhostelkolding.dk

Præmier:

  • Øverste gruppe:
    • 1: præmie 5.000 kr., vandrepokal og titlen Kolding Bymester. 
    • 2. præmie 2.000 kr.
    • 3. præmie 1.000 kr. 
  • Gruppe 2:
    • 1. præmie 3.000 kr.
    • 2. præmie 1.500 kr.
    • 3. præmie:  500 kr
    • Vinderen af Gruppe 2 har ret til at spille i øverste gruppe næste år.
  • Øvrige grupper:
    • 1. præmie 800 kr.
    • 2. præmie 500 kr.
  • Eventuelle spørgsmål kan rettes til Michael Jakobsen tlf. 40 14 44 66, e-mail: kassererspringeren@gmail.com

Periode 2023-04-21 .. 2023-04-23 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Jens Ingemann Madsen
Dommere Alle grupper:  Hans Nørgaard Paulsen , Jan Rosenberg , Søren Krabbenhøft , Vagn Lauritzen , Lars Wisler Frandsen
Mester 1:  Vagn Lauritzen , Jens Ingemann Madsen , Lars Wisler Frandsen
Mester 2:  Vagn Lauritzen , Lars Wisler Frandsen , Jens Ingemann Madsen
Mester 3:  Jan Rosenberg , Hans Nørgaard Paulsen
Mester 4:  Jan Rosenberg , Hans Nørgaard Paulsen
Mester 5:  Jan Rosenberg , Hans Nørgaard Paulsen
Mester 6:  Jan Rosenberg , Hans Nørgaard Paulsen
Mester 7:  Hans Nørgaard Paulsen , Jens Ingemann Madsen
Mester 8:  Hans Nørgaard Paulsen , Jens Ingemann Madsen
Mester 9:  Hans Nørgaard Paulsen , Jens Ingemann Madsen
Basis 1:  Hans Nørgaard Paulsen , Jens Ingemann Madsen
Basis 2:  Hans Nørgaard Paulsen , Jens Ingemann Madsen
Basis 3:  Hans Nørgaard Paulsen , Jens Ingemann Madsen
Basis 4:  Hans Nørgaard Paulsen , Jens Ingemann Madsen
Basis 5:  Hans Nørgaard Paulsen , Jens Ingemann Madsen
Basis 6:  Søren Krabbenhøft , Lars Wisler Frandsen
Basis 7:  Søren Krabbenhøft , Lars Wisler Frandsen
Basis 8:  Søren Krabbenhøft , Lars Wisler Frandsen
Basis 9:  Søren Krabbenhøft , Lars Wisler Frandsen

Tilmeldings muligheder til SonFlow Cup - Kolding Bymesterskab 2023

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 6 2023-04-21 2023-04-17
Mester 2 6 2023-04-21 2023-04-17
Mester 3 6 2023-04-21 2023-04-17
Mester 4 6 2023-04-21 2023-04-17
Mester 5 6 2023-04-21 2023-04-17
Mester 6 6 2023-04-21 2023-04-17
Mester 7 6 2023-04-21 2023-04-17
Mester 8 6 2023-04-21 2023-04-17
Mester 9 6 2023-04-21 2023-04-17
Basis 1 6 2023-04-21 2023-04-17
Basis 2 6 2023-04-21 2023-04-17
Basis 3 6 2023-04-21 2023-04-17
Basis 4 6 2023-04-21 2023-04-17
Basis 5 6 2023-04-21 2023-04-17
Basis 6 6 2023-04-21 2023-04-17
Basis 7 6 2023-04-21 2023-04-17
Basis 8 6 2023-04-21 2023-04-17
Basis 9 8 2023-04-21 2023-04-17
Totalt antal tilmeldte 110
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602240 1429221 1. FM Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2381 2388 2023-01-11
100602869 12942839 2. IM Jakob Leon Pajeken Skanderborg Skakklub 2441 2441 2022-12-11
25005812 3. IM Dhulipalla Bala Chandra Prasad 2441 2441 2023-03-25
100602308 1440640 4. IM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2430 2435 2023-04-16
100202460 2900440 5. GM Boris Chatalbashev Køge Skakklub 2475 2475 2023-01-04
13902393 6. GM Vladimir Hamitevici 2496 2496 2023-03-15
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100400392 1404067 1. FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 2281 2272 2023-04-06
5028698 2. IM Mohapatra Sidhant 2376 2376 2023-03-25
100301631 1401610 3. IM Mads F. B. Hansen Frem Skakklub 2413 2408 2023-04-14
12921971 4. FM Daniel Kopylov 2310 2310 2023-03-07
0 14105080 5. IM Michael Kopylov 2354 2354 2023-03-07
100600709 1400568 6. IM Uffe Vinther-Schou Århus Skakklub/Skolerne 2364 2360 2023-04-17
Deltagere i gruppen Mester 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100600662 1401866 1. Erik Søbjerg Århus Skakklub/Skolerne 2277 2288 2023-04-02
100601028 1402161 2. FM Daniel Vesterbæk Pedersen Fredericia Skakforening 2203 2212 2023-04-16
100302026 1468480 3. CM Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 2222 2244 2023-03-11
4622170 4. FM Wolfgang Pajeken 2250 2250 2022-12-11
100101265 1401440 5. FM Peter Jakobsen Skakklubben Nordkalotten 2186 2180 2022-12-04
100900841 1410490 6. Peter Graves Viborg Skakklub 2165 2168 2023-04-08
Deltagere i gruppen Mester 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100600339 1400720 1. WIM Nina Høiberg Nordre Skakklub 2125 2132 2023-01-01
100500117 1405110 2. Iver Poulsen Esbjerg Skakforening 2116 2127 2023-03-22
100301708 1436988 3. Simon Pil Wilbrandt Frem Skakklub 2127 2147 2023-04-17
100801406 1405730 4. Tommy B. Schmidt Caïssa Gladsaxe 2142 2155 2023-02-12
100901809 1467123 5. Emil Zander Kjellerup Skakklub 2105 2006 2022-12-20
103111069 1441230 6. WFM Ellen Fredericia Nilssen Gentofte Skakklub 2128 2126 2023-04-11
Deltagere i gruppen Mester 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
101200142 1473760 1. Adrian Stenstrop Thorsen Springeren Kolding 2043 2060 2023-01-08
100900714 1419242 2. Thomas Højbjerg Suarez Viborg Skakklub 2036 2037 2023-01-22
1270257 3. Nils Werthmann 2048 2048 2023-02-02
100600613 1401637 4. WFM Esmat Susanne Guindy Fredericia Skakforening 2049 2039 2023-02-15
100300084 1403222 5. Claus Rossen Viborg Skakklub 2056 2097 2023-02-18
101095855 1462547 6. Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans 2095 2097 2023-01-18
Deltagere i gruppen Mester 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100500063 1407287 1. Ole Bønnelykke Esbjerg Skakforening 2023 2038 2023-02-23
100300066 1404687 2. Morten Topholm Læseforeningens Skakklub 2013 2056 2022-11-06
100901421 1410822 3. Michael Glibstrup Skive Skakklub 2022 1963 2023-02-23
100801207 1405683 4. Rune Andersen Bornholms Skakklub 2035 2057 2023-03-14
100400286 1410067 5. Allan Hye Haderslev Skakklub 2009 2056 2023-04-16
100301969 1463373 6. Alf Andries Læseforeningens Skakklub 2015 2067 2023-04-08
Deltagere i gruppen Mester 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100103890 1440969 1. Michael R. W. Olsen Nørrebro Skakklub 2000 2029 2023-04-11
100803186 1520067 2. Erik Løveid Helsingør Skakklub 2005 2023 2022-10-09
1711938 3. Anil Surender 2005 2005 2023-03-02
100401416 1402960 4. Mikkel Vinther Motzkus Fredericia Skakforening 1987 2030 2023-04-20
100202448 1465716 5. Aryan Mollasoltani Caïssa Gladsaxe 1992 2008 2023-01-01
100602129 1404792 6. Lars René Andersen Skakklubben af 1968 2008 2020 2023-04-17
Deltagere i gruppen Mester 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100802133 1426664 1. Reto Utiger Sørensen Sjælsø Skakklub 1965 1980 2022-11-12
100104399 1457349 2. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1978 1975 2023-04-13
101097354 1476173 3. Asger Justesen Skakklubben af 1968 1952 1812 2023-04-12
100901403 1416146 4. Jakob Kjær Glibstrup Enkeltmedlem KSU 1962 1986 2023-02-23
100900241 1406086 5. Torben Bødskov Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1967 2001 2023-03-12
100100428 1404113 6. WFM Louise Winther Fredericia Gentofte Skakklub 1964 1989 2023-01-12
Deltagere i gruppen Mester 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
24672246 1. Dave Moewisch 1926 1926 2023-02-02
100302047 1470604 2. Noah Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1859 1879 2023-04-17
100500765 1418483 3. Kim Burnæs Springeren Kolding 1889 1939 2023-04-16
101096506 1439944 4. Hans Valdemar Hansen Tønder Skakklub 1913 1929 2023-03-24
100701482 1416553 5. Christian Karstensen Springeren Kolding 1922 1953 2023-03-23
100100817 1403800 6. Finn Bonnez Nørrebro Skakklub 1870 1902 2023-04-03
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100401558 1441256 1. Simon Degnbol Ladefoged Ribe Skakklub 1834 1838 2023-02-03
100302083 1472313 2. Villads Majvang Sandmann Læseforeningens Skakklub 1849 1845 2023-03-26
100300258 1416790 3. Ove Matras Faaborg Skakklub 1822 1800 2023-04-17
100602426 1445987 4. Phong van Nguyen Skakklubben af 1968 1828 1833 2023-03-12
4615620 5. Markus Korte 1822 1822 2023-02-24
100500322 1427954 6. Bent Rømer Radoor Esbjerg Skakforening 1814 1860 2023-01-18
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602805 1474987 1. Noah Paludan Skakklubben af 1968 1766 1716 2023-02-28
100401598 24658359 2. Guido Heinemann Gråsten Skakklub 1751 1830 2023-01-09
100500692 1409859 3. Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding 1748 1835 2023-01-07
100900167 1412213 4. Aksel Hansen Holstebro Skakklub 1791 1809 2023-02-22
100602772 13912143 5. Alexandru Pirtac Skakklubben af 1968 1793 1831 2023-02-27
100101176 1427342 6. Holger Rønnow Lodahl Skakforeningen ØBRO 1761 1787 2022-12-24
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602368 1438484 1. Mikkel Ramsdal Horsens Skakforening 1719 1767 2023-01-11
100602757 1471775 2. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1721 1691 2022-11-28
100901136 1444379 3. Joen Lesner Skakklubben af 1968 1729 1803 2023-04-19
100700369 1428357 4. Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub 1747 1742 2022-10-16
100600624 1428446 5. Flemming Pagh Iversen Skakklubben af 1968 1721 1748 2023-02-23
103111506 1447130 6. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1725 1733 2023-01-07
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100302033 1469207 1. Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1647 1627 2023-04-10
101097519 1478648 2. Vadim Kobal Vejlby-Risskov Skakklub 1691 1708 2023-04-06
101200117 1472844 3. Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1692 1603 2023-01-25
100300351 1435132 4. Andrew Velarde Ejby Skakklub 1681 1776 2023-04-17
100500481 1506021 5. Claus Marcussen Fredericia Skakforening 1645 1643 2023-04-14
101200107 1470655 6. Poul Wyff Haderslev Skakklub 1670 1627 2023-03-03
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
1774433 1. William Gunnare 1579 1579 2023-04-16
100802190 1434195 2. Sissel Kærgaard Ishøj Skakklub 1612 1670 2023-01-12
100104836 1473530 3. Jakob Dreyer-Stapput Damhus Skakklub 1618 1673 2023-03-17
4656008 4. Rene Kellner 1558 1558 2023-02-02
100302044 1472283 5. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1566 1550 2023-04-08
100401459 1449044 6. Jesper Kallesen Vojens Skakklub 1594 1662 2023-01-31
Deltagere i gruppen Basis 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100600977 1407473 1. Bo Munksgaard Præstø Skakklub 1530 1597 2023-04-17
100901773 1453378 2. Lars Jensen Viborg Skakklub 1536 1592 2023-01-21
101095461 1461958 3. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1504 1483 2022-12-06
101095060 1451260 4. Kelvin Jensen Syddjurs Skakklub 1517 1549 2023-04-13
101097614 - 5. Anton Nicolaisen 1500 2023-02-10
100500538 1403478 6. Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1529 1639 2023-03-08
Deltagere i gruppen Basis 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602496 1449826 1. Marcus Holm Skakklubben af 1968 1425 1523 2023-01-08
100200288 1428403 2. Jan Ambirk Enkeltmedlem 2HK 1486 1656 2023-01-01
100302043 1472275 3. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1438 1425 2023-04-08
100501586 1449737 4. Christoffer Vinther Esbjerg Skakforening 1483 1613 2023-01-07
100101086 1413368 5. Orla Eilegaard Jørgensen Espergærde Skakklub 1439 1585 2023-04-20
101097259 1444433 6. Jesper Nissen Brogaard Radoor Vojens Skakklub 1483 1510 2023-01-31
Deltagere i gruppen Basis 8
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100601390 0 1. Henrik Allan Møller Randers Skakklub 1300 0 2023-03-07
100501466 1439138 2. Uffe Vestergård Thomassen Nordre Skakklub 1378 1423 2023-02-21
100900771 1413201 3. Birgit Dithlevsen Herning Skakklub 1368 1445 2022-10-20
101097201 1476297 4. Noah Kirkegaard Rasmussen Skakklubben Evans 1357 1500 2022-12-05
101095844 1463616 5. Claus Rasmussen Esbjerg Skakforening 1325 1451 2023-01-25
101200160 1476807 6. Gunnar Hansen Springeren Kolding 1374 1448 2023-04-11
Deltagere i gruppen Basis 9
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100602519 1454102 1. Lars Peter Levin Olsen Silkeborg Skakklub Af 1930 944 1166 2023-03-07
100105142 - 2. Filip Jaramaz Rydland Gentofte Skakklub 973 0 2023-04-14
16268865 3. Diana Kopylov 1253 1253 2023-03-08
101097615 - 4. Anders Juhl Hauschildt 1200 2023-01-20
100700690 1413856 5. Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 830 1288 2023-03-29
101097222 1473220 6. Niels Sandmann Læseforeningens Skakklub 1128 1407 2023-04-17
101200093 1470760 7. Mads Dam Kristiansen Fredericia Skakforening 1006 1172 2023-04-16
100105017 1478168 8. Carl Hofman Gentofte Skakklub 1084 0 2023-04-15