loading
Arbejder ...

Påske Lyn

Vis Gruppe : ParringerPGN
Gruppe 1. Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345678910111213PoPlWeRnEoEn
1FM Niels Nørskov Laursen
Brønshøj Skakforening
22882191
14
0
2
0
3
½
4
½
5
1
6
0
7
0
8
0
9
1
10
0
11
0
12
1
13
0
4125,4522593,482181
2IM Nikolaj Borge
Hillerød Skakklub
24432387
13
1
1
1
14
1
3
0
4
1
5
1
6
0
7
1
8
0
9
1
10
1
11
1
12
0
938,3524506,762399
3FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
23652335
12
0
13
0
1
½
2
1
14
1
4
1
5
1
6
0
7
1
8
0
9
1
10
1
11
½
856,923875,852352
4IM Steffen Pedersen
Læseforeningens Skakklub
24032349
11
0
12
½
13
1
1
½
2
0
3
0
14
0
5
1
6
0
7
1
8
1
9
0
10
0
510024036,112317
5Ezra Terryn
22130
10
0
11
0
12
0
13
0
1
0
2
0
3
0
4
0
14
0
6
0
7
0
8
½
9
1
140221301000
6IM Martin Haubro
BMS Skak
23362397
9
1
10
1
11
1
12
0
13
1
1
1
2
1
3
1
4
1
5
1
14
0
7
1
8
0
1026,3524116,942428
7FM Jesper Mørch Lauridsen
Skakklubben af 1968
23012309
8
0
9
0
10
1
11
0
12
0
13
0
1
1
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
14
1
4135,722675,402261
8IM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
24332435
7
1
14
0
9
0
10
0
11
½
12
1
13
1
1
1
2
1
3
1
4
0
5
½
6
1
848,1524327,582434
9FM Rasmus Thøgersen
Skakklubben af 1968
22992365
6
0
7
1
8
1
14
1
10
1
11
0
12
0
13
0
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
595,722856,392344
10CM Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
22362244
5
1
6
0
7
0
8
1
9
0
14
0
11
1
12
0
13
0
1
1
2
0
3
0
4
1
5114,522464,322239
11FM Mads Boe
Århus Skakklub/Skolerne
23682283
4
1
5
1
6
0
7
1
8
½
9
1
10
0
14
1
12
0
13
1
1
1
2
0
3
½
866,9523894,972324
12GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25442525
3
1
4
½
5
1
6
1
7
1
8
0
9
1
10
1
11
1
14
1
13
1
1
0
2
1
10½19,9525508,992530
13IM Jan Pedersen
Skakklubben af 1968
23362382
2
0
3
1
4
0
5
1
6
0
7
1
8
0
9
1
10
1
11
0
12
0
14
½
1
1
86,3523396,702364
14 Maarten De Vleeschauwer
22562256
1
1
8
1
2
0
9
0
3
0
10
1
4
1
11
0
5
1
12
0
6
1
13
½
7
0
7022564,512276

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345678910111213PoPlWeRnEoEn
1Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21592164
14
0
2
1
3
1
4
1
5
0
6
0
7
1
8
1
9
½
10
0
11
1
12
1
13
0
57,3521626,632177
2Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
20712073
13
½
1
0
14
1
3
1
4
1
5
0
6
1
7
1
8
0
9
0
10
1
11
0
12
0
85,6520885,002133
3Simon Bjørk Haarh
Faaborg Skakklub
20511945
12
0
13
0
1
0
2
0
14
1
4
0
5
0
6
0
7
1
8
0
9
½
10
1
11
1
125,2520362,921977
4Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
21102147
11
0
12
0
13
0
1
0
2
0
3
1
14
1
5
0
6
1
7
1
8
1
9
½
10
0
116,3520936,322135
5FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
21892388
10
½
11
1
12
0
13
1
1
1
2
1
3
1
4
1
14
1
6
1
7
1
8
0
9
1
10½17,9224110,352390
6Alexander Le Besq
Frem Skakklub
21312217
9
1
10
1
11
0
12
0
13
½
1
1
2
0
3
1
4
0
5
0
14
1
7
1
8
1
66,821457,602216
7CM Martin Strandby Hansen
Sydøstfyn
20492088
8
½
9
0
10
1
11
1
12
0
13
0
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
14
0
135,2519915,262047
8Christopher Hofman Laursen
Hillerød Skakklub
20802212
7
½
14
1
9
0
10
1
11
0
12
0
13
0
1
0
2
1
3
1
4
0
5
1
6
0
105,820747,512172
9Ole Helmer Mikkelsen
Herning Skakklub
21172200
6
0
7
1
8
1
14
1
10
1
11
0
12
1
13
½
1
½
2
1
3
½
4
½
5
0
846,521477,302211
10Paulius Meskenas
Køge Skakklub
21742216
5
½
6
0
7
0
8
0
9
0
14
1
11
1
12
1
13
1
1
1
2
0
3
0
4
1
77,6521517,592172
11Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
20952130
4
1
5
0
6
1
7
0
8
1
9
1
10
0
14
1
12
0
13
0
1
0
2
1
3
0
696,120936,002130
12Jeppe Hald Falkesgaard
BMS Skak
21092062
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
9
0
10
0
11
1
14
1
13
1
1
0
2
1
1026,3521954,762141
13Kim Henrik Skaanning-Pedersen
Skakklubben Evans
21842252
2
½
3
1
4
1
5
0
6
½
7
1
8
1
9
½
10
0
11
1
12
0
14
1
1
1
37,821988,242256
14Sebastian Sterup
21002103
1
1
8
0
2
0
9
0
3
0
10
0
4
0
11
0
5
0
12
0
6
0
13
0
7
1
2146,220165,522050

Gruppe .3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345678910111213PoPlWeRnEoEn
1Morten Togsverd-Bo
Allerød Skakklub
19722051
14
0
2
1
3
0
4
1
5
+
6
1
7
0
8
0
9
½
10
0
11
0
12
0
13
1
115,4519446,532010
2Hans-Henrik Madsen
Holbæk Skakklub
20312103
13
0
1
0
14
1
3
1
4
1
5
+
6
0
7
0
8
0
9
1
10
0
11
0
12
1
686,5520007,442066
3Jacob Woge Nielsen
19822123
12
1
13
0
1
1
2
0
14
0
4
1
5
+
6
½
7
0
8
0
9
0
10
0
11
0
125,6519187,772038
4Erik Løveid
Helsingør Skakklub
19932023
11
0
12
½
13
0
1
0
2
0
3
0
14
1
5
+
6
0
7
0
8
0
9
1
10
0
135,8518936,041952
5Klaus Mosegaard
Nordre Skakklub
19441797
10
-
11
-
12
-
13
-
1
-
2
-
3
-
4
-
14
-
6
-
7
-
8
-
9
-
0140194401797
6Jens Ingemann Madsen
Springeren Kolding
19381953
9
0
10
½
11
0
12
0
13
1
1
0
2
1
3
½
4
1
5
+
14
0
7
½
8
0
94,8519284,801947
7Martin Jørgensen
Nr.Åby Juniorskakklub
20102002
8
0
9
1
10
0
11
1
12
½
13
1
1
1
2
1
3
1
4
1
5
+
6
½
14
1
1026,1520675,672069
8Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
20342060
7
1
14
0
9
1
10
1
11
½
12
0
13
0
1
1
2
1
3
1
4
1
5
+
6
1
36,620726,682087
9Klaus Yssing
Brønshøj Skakforening
20321985
6
1
7
0
8
0
14
0
10
0
11
0
12
1
13
1
1
½
2
0
3
1
4
0
5
+
106,5519875,341968
10Jesper Knudsen
Læseforeningens Skakklub
20002055
5
+
6
½
7
1
8
0
9
1
14
1
11
0
12
1
13
0
1
1
2
1
3
1
4
1
4620506,602084
11Per Hansen
Haderslev Skakklub
20252047
4
1
5
+
6
1
7
0
8
½
9
1
10
1
14
0
12
1
13
1
1
1
2
1
3
1
10½16,420896,462093
12WFM Louise Winther Fredericia
Gentofte Skakklub
20211989
3
0
4
½
5
+
6
1
7
½
8
1
9
0
10
0
11
0
14
0
13
1
1
1
2
0
666,3519915,421981
13John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
19911924
2
1
3
1
4
1
5
+
6
0
7
0
8
1
9
0
10
1
11
0
12
0
14
0
1
0
675,819674,301935
14August Jalving
Frederiksberg Skakforening
19901962
1
1
8
1
2
0
9
1
3
1
10
0
4
0
11
1
5
+
12
1
6
1
13
1
7
0
955,820374,952008

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345678910111213PoPlWeRnEoEn
1Vebjørn Maanum Leonhardsen
18521852
14
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
9
1
10
1
11
1
12
1
13
+
131018524,721961
2Birger Olsen
Sydøstfyn
18131895
13
1
1
0
14
1
3
0
4
½
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
10
0
11
0
12
0
135,517236,131841
3Asger Justesen
Skakklubben af 1968
18001812
12
0
13
1
1
0
2
1
14
0
4
0
5
0
6
½
7
0
8
0
9
1
10
0
11
0
125,2517484,601796
4William Pihl
Skakforeningen Odysseus
19001901
11
0
12
0
13
1
1
0
2
½
3
1
14
½
5
1
6
0
7
0
8
1
9
½
10
0
97,218496,231872
5Steen Vitus Bering
Herning Skakklub
19122072
10
0
11
0
12
0
13
0
1
0
2
1
3
1
4
0
14
1
6
1
7
0
8
0
9
1
5117,418409,292008
6Palle Skov
Hillerød Skakklub
18421937
9
½
10
0
11
0
12
1
13
1
1
0
2
1
3
½
4
1
5
0
14
0
7
0
8
1
686,0518416,901919
7Mikkel Strandby Hansen
Sydøstfyn
18531795
8
0
9
1
10
1
11
0
12
0
13
0
1
0
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
14
0
756,2518764,321835
8Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18891968
7
1
14
1
9
0
10
0
11
1
12
½
13
1
1
0
2
1
3
0
4
0
5
1
6
0
66,9518767,481953
9Erik Olsgård Hansen
Præstø Skakklub
18291956
6
½
7
0
8
1
14
1
10
0
11
1
12
0
13
1
1
0
2
1
3
0
4
½
5
0
675,818357,241931
10Emil Zander
Kjellerup Skakklub
18642006
5
1
6
1
7
0
8
1
9
1
14
1
11
1
12
1
13
+
1
0
2
1
3
1
4
1
1126,0520077,372111
11Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
19111975
4
1
5
1
6
1
7
1
8
0
9
0
10
0
14
1
12
1
13
+
1
0
2
1
3
1
936,919446,861992
12Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
18972039
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
8
½
9
1
10
0
11
0
14
½
13
+
1
0
2
1
846,6519087,922021
13Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
19071778
2
0
3
0
4
0
5
1
6
0
7
1
8
0
9
0
10
-
11
-
12
-
14
-
1
-
2144,618292,561770
14Jacob Foged Christensen
18371832
1
0
8
0
2
0
9
0
3
1
10
0
4
½
11
0
5
0
12
½
6
1
13
+
7
1
5105,5517914,381826

Gruppe 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345678910111213PoPlWeRnEoEn
1Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
17521584
14
0
2
1
3
½
4
½
5
1
6
½
7
1
8
0
9
1
10
0
11
1
12
1
13
½
826,8517873,461766
2Benjamin Bonde Pedersen
Haderslev Skakklub
16921595
13
1
1
0
14
0
3
0
4
½
5
½
6
½
7
1
8
0
9
½
10
1
11
1
12
0
675,6517033,651630
3Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
16521710
12
0
13
½
1
½
2
1
14
0
4
0
5
0
6
0
7
½
8
1
9
1
10
1
11
0
84,916705,551709
4Palle Halkier Jørgensen
Hvidovre Skakklub
17901877
11
½
12
0
13
1
1
½
2
½
3
1
14
0
5
0
6
1
7
0
8
0
9
1
10
0
97,5517298,471818
5Noah Paludan
Skakklubben af 1968
17061716
10
½
11
0
12
0
13
½
1
0
2
½
3
1
4
1
14
0
6
½
7
0
8
1
9
0
5125,9516785,651706
6Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17501800
9
0
10
1
11
1
12
½
13
1
1
½
2
½
3
1
4
0
5
½
14
0
7
1
8
1
836,7517887,141817
7Peter Sørensen
Frem Skakklub
17451601
8
1
9
0
10
0
11
½
12
½
13
1
1
0
2
0
3
½
4
1
5
1
6
0
14
0
106,717093,721628
8Carsten Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
17431990
7
0
14
0
9
1
10
1
11
0
12
0
13
0
1
1
2
1
3
0
4
1
5
0
6
0
5116,65169410,191886
9Alex Hansen
Valby Skakklub
17771870
6
1
7
1
8
0
14
0
10
0
11
1
12
1
13
½
1
0
2
½
3
0
4
0
5
1
667,317388,361823
10Daniel Kokholm
Skakforeningen ØBRO
17551806
5
½
6
0
7
1
8
0
9
1
14
0
11
1
12
1
13
1
1
1
2
0
3
0
4
1
46,8517757,231810
11Michael Alexandersen Poulsen
Enkeltmedlem 2HK
16961627
4
½
5
1
6
0
7
½
8
1
9
0
10
0
14
0
12
1
13
0
1
0
2
0
3
1
5135,7516744,151661
12Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
17481786
3
1
4
1
5
1
6
½
7
½
8
1
9
0
10
0
11
0
14
0
13
1
1
0
2
1
756,7517566,891788
13Steen Kopperberg
Allerød Skakklub
16941774
2
0
3
½
4
0
5
½
6
0
7
0
8
1
9
½
10
0
11
1
12
0
14
0
1
½
4145,716436,681720
14Dmitry Perets
Sjælsø Skakklub
17971968
1
1
8
1
2
1
9
1
3
1
10
1
4
1
11
1
5
1
12
1
6
1
13
1
7
1
1317,720179,862015

Gruppe 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345678910111213PoPlWeRnEoEn
1Karsten Brogaard
Skørping Skakklub
15000
14
0
2
0
3
0
4
0
5
½
6
1
7
0
8
0
9
0
10
0
11
½
12
0
13
0
2144,8137400
2Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
15721681
13
0
1
1
14
0
3
1
4
½
5
1
6
0
7
0
8
1
9
0
10
0
11
0
12
0
126,214966,551635
3Noah Kirkegaard Rasmussen
Skakklubben Evans
15771500
12
1
13
1
1
1
2
0
14
1
4
1
5
1
6
0
7
1
8
1
9
0
10
0
11
0
866,316363,531552
4Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
16011550
11
0
12
½
13
0
1
1
2
½
3
0
14
0
5
½
6
1
7
½
8
0
9
0
10
1
5106,7515244,321537
5Anna Sofie Li
Køge Skakklub
16181658
10
1
11
0
12
0
13
1
1
½
2
0
3
0
4
½
14
1
6
0
7
½
8
1
9
½
687,0515816,151648
6Sauran Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
15721603
9
0
10
1
11
1
12
0
13
1
1
0
2
1
3
1
4
0
5
1
14
0
7
1
8
1
846,216355,181716
7Erik René Nielsen
Sydøstfyn
16091660
8
0
9
0
10
0
11
0
12
1
13
0
1
1
2
1
3
0
4
½
5
½
6
0
14
½
116,915066,171607
8Kim Pedersen
Faxe Skakklub
16291674
7
1
14
0
9
1
10
0
11
0
12
0
13
0
1
1
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
4137,314956,431623
9Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
15681691
6
1
7
1
8
0
14
1
10
1
11
0
12
1
13
0
1
1
2
1
3
1
4
1
5
½
16,116936,701718
10Erol Taskiran
Ishøj Skakklub
16081779
5
0
6
0
7
1
8
1
9
0
14
1
11
1
12
0
13
1
1
1
2
1
3
1
4
0
856,916418,141756
11Lau Christoffersen
Frem Skakklub
15641712
4
1
5
1
6
0
7
1
8
1
9
1
10
0
14
1
12
0
13
1
1
½
2
1
3
1
26,0516937,051741
12Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
16461733
3
0
4
½
5
1
6
1
7
0
8
1
9
0
10
1
11
1
14
0
13
1
1
1
2
1
37,616737,411734
13Mads Hansen
Nr.Åby Juniorskakklub
15231426
2
1
3
0
4
1
5
0
6
0
7
1
8
1
9
1
10
0
11
0
12
0
14
0
1
1
695,2515572,511476
14Oliver Lehmann
Hillerød Skakklub
16421759
1
1
8
1
2
1
9
0
3
0
10
0
4
1
11
0
5
0
12
1
6
1
13
1
7
½
77,5516417,861739

Gruppe 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345678910111213PoPlWeRnEoEn
1Elias Tipsmark Juulsen
Skakklubben Evans
13471450
14
1
2
1
3
1
4
0
5
0
6
0
7
1
8
0
9
0
10
1
11
0
12
1
13
½
7812803,871429
2 Maya Vissing Ulmer
Fredericia Skakforening
8000
13
0
1
0
14
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
1
8
0
9
1
10
1
11
1
12
0
4120,999201000
3Philip Sørensen
Nr.Åby Juniorskakklub
11431230
12
0
13
0
1
0
2
1
14
0
4
0
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
10
1
11
0
2134,7510191,771195
4Janik Brunebjerg
Nr.Åby Juniorskakklub
14471604
11
1
12
0
13
0
1
1
2
1
3
1
14
1
5
½
6
1
7
1
8
1
9
1
10
1
10½39,5514905,311572
5Anirudh Nagaraja
Skakforeningen ØBRO
12211531
10
1
11
0
12
0
13
0
1
1
2
1
3
1
4
½
14
½
6
1
7
0
8
0
9
½
85,9512464,661485
6Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
14491233
9
1
10
1
11
0
12
1
13
0
1
1
2
1
3
1
4
0
5
0
14
1
7
0
8
0
769,5513341,781282
7Peter Hedegaard
Tårnet Svendborg
13230
8
0
9
0
10
1
11
0
12
0
13
0
1
0
2
0
3
1
4
0
5
1
6
1
14
1
5107,65120401000
8Esben Hansen
Silkeborg Skakklub Af 1930
15000
7
1
14
1
9
1
10
1
11
1
12
1
13
0
1
1
2
1
3
1
4
0
5
1
6
1
11210,2153601000
9Carl Hofman
Gentofte Skakklub
10860
6
0
7
1
8
0
14
1
10
1
11
0
12
0
13
0
1
1
2
0
3
1
4
0
5
½
93,9115801000
10Frederik Bundgaard
Skørping Skakklub
10000
5
0
6
0
7
0
8
0
9
0
14
0
11
0
12
1
13
0
1
0
2
0
3
0
4
0
1142,889200
11Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
13821507
4
0
5
1
6
1
7
1
8
0
9
1
10
1
14
0
12
0
13
0
1
1
2
0
3
1
758,5513124,441500
12Christian Derlich
Nørrebro Skakklub
11341315
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
8
0
9
1
10
0
11
1
14
1
13
1
1
0
2
1
944,6513912,531352
13Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
14121425
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
9
1
10
1
11
1
12
0
14
1
1
½
11½1915253,641499
14Amirbek Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
12000
1
0
8
0
2
1
9
0
3
1
10
1
4
0
11
1
5
½
12
0
6
0
13
0
7
0
115,65114800
Påske Lyn

Påskelyn 2023.

Kom og spil Påskelyn Fredag den 7 april 2023 på Hotel Svendborg kl 19 30.

  • Indskud 150 kr. 
  • Senest tilmelding 7 april kl. 16.
  • Betaling via Dansk Skak Union kontonummer: 9570-13265682 - MobilePay på nummer: 370405 eller stævnekontor senest 7 april kl 16, dem der ikke har betalt på det tidspunkt, bliver trukket ud af turneringen 
  • Velkomst 7. april kl 19 25 i Atriumgården.
  • Gruppeindeling bliver efter rating i store Grupper, der tilstræbes 14 eller 16 mands grupper.
  • Øverste Gruppe bliver med efter følgende semifinale og finale.
  • Præmier vil blive slået op kort efter start, dog er vinderen gararenteret 2.000 Kr.
  • Spørgsmål Jørgen Kiel 22485676 eller j.kiel@isoplus.dk
Periode 2023-04-07 .. 2023-04-07 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turnerings komite
Hoveddommer Brian Lorenzen
Dommere Alle grupper:  Michael Hansen

Tilmeldings muligheder til Påske Lyn

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Gruppe 1. 14 2023-04-07 2023-04-07
Gruppe 2 14 2023-04-07 2023-04-07
Gruppe .3 14 2023-04-07 2023-04-07
Gruppe 4 14 2023-04-07 2023-04-07
Gruppe 5 14 2023-04-07 2023-04-07
Gruppe 6 14 2023-04-07 2023-04-07
Gruppe 7 14 2023-04-07 2023-04-07
Totalt antal tilmeldte 98
Deltagere i gruppen Gruppe 1.
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100300056 1404709 1. FM Niels Nørskov Laursen Brønshøj Skakforening 2288 2191 2023-03-11
100800065 1400312 2. IM Nikolaj Borge Hillerød Skakklub 2443 2387 2023-03-15
100103864 1444492 3. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2365 2335 2023-04-07
100300606 1401491 4. IM Steffen Pedersen Læseforeningens Skakklub 2403 2349 2023-04-06
0 233196 5. Ezra Terryn 2213 2023-04-07
100103015 1414291 6. IM Martin Haubro BMS Skak 2336 2397 2023-04-06
100601273 1401890 7. FM Jesper Mørch Lauridsen Skakklubben af 1968 2301 2309 2023-04-04
100602308 1440640 8. IM Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub 2433 2435 2023-04-04
100901527 1431412 9. FM Rasmus Thøgersen Skakklubben af 1968 2299 2365 2023-04-07
100302026 1468480 10. CM Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub 2236 2244 2023-04-06
100600675 1401408 11. FM Mads Boe Århus Skakklub/Skolerne 2368 2283 2023-02-24
100700431 1406000 12. GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub 2544 2525 2023-04-06
100600985 1401963 13. IM Jan Pedersen Skakklubben af 1968 2336 2382 2023-04-06
0 214809 14. Maarten De Vleeschauwer 2256 2256 2023-04-07
Deltagere i gruppen Gruppe 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100501746 1448552 1. Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening 2159 2164 2023-04-06
100104290 1463896 2. Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak 2071 2073 2023-03-15
100302060 1470515 3. Simon Bjørk Haarh Faaborg Skakklub 2051 1945 2023-03-17
100301708 1436988 4. Simon Pil Wilbrandt Frem Skakklub 2110 2147 2023-04-06
100602240 1429221 5. FM Jens Albert Ramsdal Skakklubben af 1968 2189 2388 2023-04-07
100301751 1437089 6. Alexander Le Besq Frem Skakklub 2131 2217 2023-04-07
100300604 1407961 7. CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn 2049 2088 2023-04-06
100800098 1405233 8. Christopher Hofman Laursen Hillerød Skakklub 2080 2212 2023-03-26
100900102 1409573 9. Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub 2117 2200 2023-04-07
100202444 12809969 10. Paulius Meskenas Køge Skakklub 2174 2216 2023-03-23
100901673 1441299 11. Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub 2095 2130 2023-04-07
101096089 1464981 12. Jeppe Hald Falkesgaard BMS Skak 2109 2062 2023-04-06
100300210 1403699 13. Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans 2184 2252 2023-04-06
100301972 1463969 14. Sebastian Sterup 2100 2103 2023-04-06
Deltagere i gruppen Gruppe .3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100803124 1467778 1. Morten Togsverd-Bo Allerød Skakklub 1972 2051 2023-03-31
100800819 1403117 2. Hans-Henrik Madsen Holbæk Skakklub 2031 2103 2023-04-06
100100739 1402900 3. Jacob Woge Nielsen 1982 2123 2023-04-07
100803186 1520067 4. Erik Løveid Helsingør Skakklub 1993 2023 2023-04-05
100100736 1441710 5. Klaus Mosegaard Nordre Skakklub 1944 1797 2023-04-07
100700569 1434993 6. Jens Ingemann Madsen Springeren Kolding 1938 1953 2023-03-27
100300124 1418823 7. Martin Jørgensen Nr.Åby Juniorskakklub 2010 2002 2023-04-01
101200142 1473760 8. Adrian Stenstrop Thorsen Springeren Kolding 2034 2060 2023-04-06
100101548 1407279 9. Klaus Yssing Brønshøj Skakforening 2032 1985 2023-03-21
100102955 1410750 10. Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub 2000 2055 2023-04-07
100600333 1407520 11. Per Hansen Haderslev Skakklub 2025 2047 2023-04-07
100100428 1404113 12. WFM Louise Winther Fredericia Gentofte Skakklub 2021 1989 2023-04-03
100602575 1453947 13. John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1991 1924 2023-04-07
100104605 1471759 14. August Jalving Frederiksberg Skakforening 1990 1962 2023-04-07
Deltagere i gruppen Gruppe 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
0 1539515 1. Vebjørn Maanum Leonhardsen 1852 1852 2023-04-06
100301904 1450344 2. Birger Olsen Sydøstfyn 1813 1895 2023-04-05
101097354 1476173 3. Asger Justesen Skakklubben af 1968 1800 1812 2023-04-07
100104155 1467310 4. William Pihl Skakforeningen Odysseus 1900 1901 2023-02-11
100900070 1410253 5. Steen Vitus Bering Herning Skakklub 1912 2072 2023-04-07
100100743 1403419 6. Palle Skov Hillerød Skakklub 1842 1937 2023-04-02
100301932 1452533 7. Mikkel Strandby Hansen Sydøstfyn 1853 1795 2023-04-06
100102004 1406817 8. Kurt Hollesen Tårnet Svendborg 1889 1968 2023-04-07
100200841 1416170 9. Erik Olsgård Hansen Præstø Skakklub 1829 1956 2023-04-05
100901809 1467123 10. Emil Zander Kjellerup Skakklub 1864 2006 2023-03-17
100104399 1457349 11. Noah Krug Wahlgreen BMS Skak 1911 1975 2023-04-06
100100512 1407430 12. Niels Chr. Schjødt Skakforeningen ØBRO 1897 2039 2023-04-05
100301927 1451669 13. Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub 1907 1778 2023-04-06
100301806 1439073 14. Jacob Foged Christensen 1837 1832 2023-04-07
Deltagere i gruppen Gruppe 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100104481 1469290 1. Sarah Sima Derlich Nørrebro Skakklub 1752 1584 2023-04-04
101200096 1469274 2. Benjamin Bonde Pedersen Haderslev Skakklub 1692 1595 2023-04-06
100202262 1447890 3. Matthias Rasmussen Maribo Skakklub 1652 1710 2023-02-12
100301074 1440276 4. Palle Halkier Jørgensen Hvidovre Skakklub 1790 1877 2023-03-31
100602805 1474987 5. Noah Paludan Skakklubben af 1968 1706 1716 2023-04-07
100301100 1438026 6. Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub 1750 1800 2023-03-24
100301891 1447467 7. Peter Sørensen Frem Skakklub 1745 1601 2023-04-07
100300140 1419404 8. Carsten Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1743 1990 2023-04-01
100100769 1409719 9. Alex Hansen Valby Skakklub 1777 1870 2023-03-29
100100124 1407155 10. Daniel Kokholm Skakforeningen ØBRO 1755 1806 2023-04-06
100201921 1435582 11. Michael Alexandersen Poulsen Enkeltmedlem 2HK 1696 1627 2023-03-03
100501747 1448560 12. Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening 1748 1786 2023-04-06
100102012 1433768 13. Steen Kopperberg Allerød Skakklub 1694 1774 2023-03-16
100105011 14174456 14. Dmitry Perets Sjælsø Skakklub 1797 1968 2023-04-06
Deltagere i gruppen Gruppe 6
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
100700859 0 1. Karsten Brogaard Skørping Skakklub 1500 0 2023-04-01
100501726 1446851 2. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1572 1681 2023-04-07
101097201 1476297 3. Noah Kirkegaard Rasmussen Skakklubben Evans 1577 1500 2023-04-07
100302044 1472283 4. Kathrine Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1601 1550 2023-04-02
100202550 1472119 5. Anna Sofie Li Køge Skakklub 1618 1658 2023-04-06
101200117 1472844 6. Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1572 1603 2023-03-10
100301159 1413341 7. Erik René Nielsen Sydøstfyn 1609 1660 2023-04-06
103107762 1452525 8. Kim Pedersen Faxe Skakklub 1629 1674 2023-04-06
100602757 1471775 9. Robert Skytte Århus Skakklub/Skolerne 1568 1691 2023-04-06
100800793 1433512 10. Erol Taskiran Ishøj Skakklub 1608 1779 2023-04-05
100302134 1442902 11. Lau Christoffersen Frem Skakklub 1564 1712 2023-04-07
103111506 1447130 12. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1646 1733 2023-04-07
100301842 1443089 13. Mads Hansen Nr.Åby Juniorskakklub 1523 1426 2023-04-01
100803171 1470345 14. Oliver Lehmann Hillerød Skakklub 1642 1759 2023-04-06
Deltagere i gruppen Gruppe 7
DSU Fide Navn Klubber Rating (Lyn) Fide rating Tilmeldt
101097385 1476831 1. Elias Tipsmark Juulsen Skakklubben Evans 1347 1450 2023-04-06
101200211 - 2. Maya Vissing Ulmer Fredericia Skakforening 800 2023-04-06
100301722 1465775 3. Philip Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1143 1230 2023-04-03
103110791 1442830 4. Janik Brunebjerg Nr.Åby Juniorskakklub 1447 1604 2023-04-02
100104886 1767151 5. Anirudh Nagaraja Skakforeningen ØBRO 1221 1531 2023-04-07
100104727 1472801 6. Patrick Noumedem Hansen Valby Skakklub 1449 1233 2023-03-29
101097365 1476610 7. Peter Hedegaard Tårnet Svendborg 1323 2023-04-06
101097543 - 8. Esben Hansen Silkeborg Skakklub Af 1930 1500 2023-04-06
100105017 1478168 9. Carl Hofman Gentofte Skakklub 1086 2023-04-07
100701954 - 10. Frederik Bundgaard Skørping Skakklub 1000 0 2023-04-01
100202278 1457942 11. Johannes Frank Jensen Præstø Skakklub 1382 1507 2023-04-06
101096373 1469819 12. Christian Derlich Nørrebro Skakklub 1134 1315 2023-04-06
100302043 1472275 13. Caroline Lindegaard Bruntse Læseforeningens Skakklub 1412 1425 2023-04-02
101200116 1473387 14. Amirbek Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1200 0 2023-03-10