loading
Arbejder ...

Fredericia Hurtigskak 2023 - SGP 6

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester og 1. + 2. klasse Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeRn
1Jan Rosenberg
Springeren Kolding
1755
2
0
4
1
10
0
15
½
16
+
12
0
14
0
143,21704
2Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
1668
1
1
3
0
12
1
9
0
11
1
7
0
16
+
481,11737
3Per Hansen
Haderslev Skakklub
2093
4
1
2
1
9
1
13
0
5
½
10
0
11
1
24,72089
4Karl Posselt
Vojens Skakklub
1525
3
0
1
0
8
0
16
+
14
0
6
0
15
0
1151,451460
5Henrik Tranberg Jensen
Esbjerg Skakforening
1970
6
1
9
0
15
1
10
1
3
½
13
0
7
½
453,61982
6Jesper Kallesen
Vojens Skakklub
1557
5
0
10
0
16
+
14
1
12
0
4
1
8
0
3131,651573
7Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
1957
8
½
11
0
14
1
12
1
10
0
2
1
5
½
474,81933
8Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
1615
7
½
12
0
4
1
11
0
15
1
16
+
6
1
31,951663
9Jesper Kjærgaard-Jensen
Haderslev Skakklub
2103
10
1
5
1
3
0
2
1
13
0
11
0
12
1
444,652090
10Jan Madsen
Haderslev Skakklub
1850
9
0
6
1
1
1
5
0
7
1
3
1
13
0
4601850
11Mikkel Vinther Motzkus
Fredericia Skakforening
1994
12
½
7
1
13
0
8
1
2
0
9
1
3
0
93,91982
12Henning Brøgger Jensen
Fredericia Skakforening
1800
11
½
8
1
2
0
7
0
6
1
1
1
9
0
113,451802
13IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
2341
14
1
15
1
11
1
3
1
9
1
5
1
10
1
716,32355
14Andreas Kinch
Esbjerg Skakforening
1742
13
0
16
+
7
0
6
0
4
1
15
0
1
1
3122,71721
15Sauran Bekmukhanov
Esbjerg Skakforening
1792
16
+
13
0
5
0
1
½
8
0
14
1
4
1
102,951779
16Bye
15
-
14
-
6
-
4
-
1
-
8
-
2
-
016

1. klasse (6 spillere)2. klasse (5 spillere)

3. og 4. klasse Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRn
1Noah Skælbæk
Læseforeningens Skakklub
18521895
2
0
12
 
12
 
12
 
12
 
12
 
 01211822
2Per Rømhild
Skakklubben Evans
9471159
1
1
3
½
10
1
8
0
11
0
4
1
6
0
70,751140
3Erik Aaskov
Lyn & Hurtig prøvemedlemmer
12451361
4
1
2
½
5
1
11
0
8
0
9
1
10
0
53,31254
4Nicholas Olesen
10431043
3
0
10
0
7
½
9
1
6
1
2
0
8
0
81,81075
5Frederik Sørensen
Fredericia Skakforening
14431743
6
1
8
0
3
0
7
1
10
1
11
1
9
1
524,351472
6Xavi Normann Topp
Skakklubben Evans
12981390
5
0
7
½
9
1
10
1
4
0
8
0
2
1
63,71289
7Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
14241458
8
0
6
½
4
½
5
0
9
1
10
1
11
1
444,351408
8Benny Christensen
Vojens Skakklub
15161728
7
1
5
1
11
½
2
1
3
1
6
1
4
1
15,41566
9Markus Olesen
10561056
10
½
11
0
6
0
4
0
7
0
3
0
5
0
½101,351018
10Flemming Wollenberg
Fredericia Skakforening
14041554
9
½
4
1
2
0
6
0
5
0
7
0
3
1
901404
11Elias Tipsmark Juulsen
Skakklubben Evans
14341493
12
+
9
1
8
½
3
1
2
1
5
0
7
0
341412
12Bye
11
-
1
 
1
 
1
 
1
 
1
 
 011

4. klasse (8 spillere)

Skoleskak Direkte link
#NavnRating1234567PoPlWeEoEn
1Ludvig Tandrup
999
2
1
3
0
11
1
6
½
9
1
4
1
10
1
2001000
2Frej Molander
800
1
0
4
0
9
½
7
1
8
0
12
1
5
1
8001000
3Anders Grove
Skakklubben Evans
1032
4
1
1
1
6
1
11
0
10
1
5
1
9
1
614,800
4Andreas Krause
800
3
0
2
1
5
0
12
½
7
1
1
0
6
0
10001000
5Gabriel Starup
800
6
0
7
1
4
1
10
0
12
1
3
0
2
0
39001000
6August Knudsen
1000
5
1
8
1
3
0
1
½
11
1
10
0
4
1
3001000
7Ludvig Skælbæk
800
8
0
5
0
12
0
2
0
4
0
9
0
11
0
012001000
8Filip Palalic
Fredericia Skakforening
1100
7
1
6
0
10
0
9
0
2
1
11
1
12
1
465,500
9Christian Godt Jørgensen
800
10
0
12
1
2
½
8
1
1
0
7
1
3
0
7001000
10Marcus Philip Deluta Nissen
Skakklubben Evans
1002
9
1
11
0
8
1
5
1
3
0
6
1
1
0
444,100
11Johan Tharben Hansen
800
12
1
10
1
1
0
3
1
6
0
8
0
7
1
452,101000
12Johan Olsen
800
11
0
9
0
7
1
4
½
5
0
2
0
8
0
11001000
Fredericia Hurtigskak 2023 - SGP 6

Fredericia Hurtigskak 2023

En del af Syd Grand Prix - SGP 6

 

Spilledage : Lørdag den 4. marts 2023.
 
Spillested : Erritsø Fællesskole, Erritsø Bygade 15, 7000 Fredericia.
 
Spilletid : Kl. 09.30-18.00.
 
Betænkningstid : 20 minutter til hele partiet + 5 sekunder pr. træk fra træk 1.

Skoleskak : 20 minutter til hele partiet + 5 sekunder pr. træk fra træk 1. Kan dog ændres, hvis deltager antal får det til at give mening. Tillægstid vil under alle omstændigheder fastholdes.
 
Turneringsform : Der spilles 7 runder efter Monradsystem. Grupperne inddeles efter reglementet for Syd Grand Prix i forhånds fastlagte grupper. Hurtigskak ratingtal pr. 1/9 anvendes jvnf. SGP reglement til gruppeinddeling
 
Indskud : kr. 200,- for alle, dog skoleskak spillere kr. 50,-
 
Præmie : Indskuddet excl. SGP afgift går til præmier.
Skoleskakspillere: Der er pokaler til de bedste.
 
SGP Reglement https://sydjysk-hk.dk/sgp-reglement/
 
Tilmelding : Senest fredag d. 3/3 2023 kl. 22.00 til
Claus Marcussen, tlf. 20 72 41 92
Email: formand@fredericia-skakforening.dk
eller online på : DSU turneringssystem (skak.dk)
 
Periode 2023-03-04 .. 2023-03-04 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Nej
Turnerings komite
Hoveddommer Claus Marcussen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Fredericia Hurtigskak 2023 - SGP 6

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester og 1. + 2. klasse 16 2023-03-04 2023-03-03
3. og 4. klasse 12 2023-03-04 2023-03-03
Skoleskak 12 2023-03-04 2023-03-03
Totalt antal tilmeldte 40
Deltagere i gruppen Mester og 1. + 2. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100400358 1412531 1. Jan Rosenberg Springeren Kolding 1755 1880 2023-02-17
103111506 1447130 2. Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1668 1724 2023-02-24
100600333 1407520 3. Per Hansen Haderslev Skakklub 2093 2056 2023-03-02
100400495 1449486 4. Karl Posselt Vojens Skakklub 1525 1614 2023-03-01
100500145 1407015 5. Henrik Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1970 1997 2023-02-17
100401459 1449044 6. Jesper Kallesen Vojens Skakklub 1557 1656 2023-03-01
101200142 1473760 7. Adrian Stenstrop Thorsen Springeren Kolding 1957 2038 2023-02-24
100501726 1446851 8. Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening 1615 1695 2023-02-24
100400959 1406990 9. Jesper Kjærgaard-Jensen Haderslev Skakklub 2103 2072 2023-03-03
101200130 1473123 10. Jan Madsen Haderslev Skakklub 1850 1737 2023-03-03
100401416 1402960 11. Mikkel Vinther Motzkus Fredericia Skakforening 1994 2040 2023-02-18
100700821 1416413 12. Henning Brøgger Jensen Fredericia Skakforening 1800 1861 2023-03-03
100700286 1400142 13. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2341 2370 2023-03-02
100500090 1427830 14. Andreas Kinch Esbjerg Skakforening 1742 1781 2023-02-17
101200117 1472844 15. Sauran Bekmukhanov Esbjerg Skakforening 1792 1638 2023-03-01
- - 16. Bye - 2023-03-04
Deltagere i gruppen 3. og 4. klasse
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
100302047 1470604 1. Noah Skælbæk Læseforeningens Skakklub 1852 1895 2023-03-03
100500542 1427717 2. Per Rømhild Skakklubben Evans 947 1159 2023-02-19
101096720 1477528 3. Erik Aaskov Lyn & Hurtig prøvemedlemmer 1245 1361 2023-03-01
101097455 - 4. Nicholas Olesen 1043 1043 2023-03-03
101200170 1477200 5. Frederik Sørensen Fredericia Skakforening 1443 1743 2023-02-28
101097327 1476106 6. Xavi Normann Topp Skakklubben Evans 1298 1390 2023-02-24
101095461 1461958 7. Mattias Skærved Fredericia Skakforening 1424 1458 2023-02-28
100900912 1429949 8. Benny Christensen Vojens Skakklub 1516 1728 2023-03-01
101097449 - 9. Markus Olesen 1056 1056 2023-03-03
100500428 1475355 10. Flemming Wollenberg Fredericia Skakforening 1404 1554 2023-03-03
101097385 1476831 11. Elias Tipsmark Juulsen Skakklubben Evans 1434 1493 2023-03-03
- - 12. Bye - 2023-03-04
Deltagere i gruppen Skoleskak
DSU Fide Navn Klubber Rating (Hurtig) Fide rating Tilmeldt
- 1. Ludvig Tandrup 999 2023-03-03
- 2. Frej Molander 800 2023-03-04
101097539 1479040 3. Anders Grove Skakklubben Evans 1032 0 2023-03-01
- 4. Andreas Krause 800 2023-03-04
- 5. Gabriel Starup 800 2023-03-03
- 6. August Knudsen 1000 2023-02-28
- 7. Ludvig Skælbæk 800 2023-03-03
101200206 - 8. Filip Palalic Fredericia Skakforening 1100 0 2023-02-28
- 9. Christian Godt Jørgensen 800 2023-02-25
101097540 1479059 10. Marcus Philip Deluta Nissen Skakklubben Evans 1002 0 2023-03-01
101097458 - 11. Johan Tharben Hansen 800 2023-03-03
- 12. Johan Olsen 800 2023-03-03