loading
Arbejder ...

GoAudit Open 2023 og KM

Vis Gruppe : ParringerPGN
GoAudit 2023 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1GM Jonny Hector
Skakklubben Nordkalotten
24372437
21
1
10
1
6
1
5
1
20
1
4
0
2
1
61024372,632441
2IM Martin Haubro
BMS Skak
24112407
22
1
11
1
5
0
7
1
8
1
3
½
1
0
72,224142,232410
3FM Aref Vasli
Brønshøj Skakforening
24042392
23
1
12
1
20
½
4
½
10
1
2
½
6
1
32,2524122,192400
4IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
23852372
24
1
13
1
7
½
3
½
11
1
1
1
5
½
22,124022,152381
5FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
23762372
25
1
14
1
2
1
1
0
12
½
20
1
4
½
542,5523652,512362
6IM Michael Kopylov
23672372
26
1
15
1
1
0
13
½
9
1
7
½
3
0
410023672,432368
7FM Daniel Kopylov
23422311
27
1
16
1
4
½
2
0
39
1
6
½
11
1
56023422,412313
8GM Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
23072323
28
1
17
½
9
½
15
1
2
0
21
½
14
½
4152,622952,662316
9FM Jens Østergaard
Hillerød Skakklub
22852278
29
1
18
1
8
½
20
0
6
0
27
½
24
0
3262,9522362,812232
10Kristen Schmidt
Skakklubben Nordkalotten
22722282
30
1
1
0
17
1
26
1
3
0
12
1
19
1
552,622802,672289
11Uno Skonnord
Skakforeningen ØBRO
22332164
31
1
2
0
23
1
21
1
4
0
29
1
7
0
4132,3522262,142161
12FM Daniel Vesterbæk Pedersen
Fredericia Skakforening
21912188
32
1
3
0
22
1
28
1
5
½
10
0
20
½
4122,2521862,142185
13Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
21812176
33
1
4
0
25
1
6
½
14
0
39
1
21
1
82,521812,382181
14FM Niels Nørskov Laursen
Skakforeningen ØBRO
21662174
34
1
5
0
24
½
19
½
13
1
15
½
8
½
4141,9521772,002184
15Bjarke Gregor
Skakforeningen ØBRO
21632155
35
1
6
0
27
1
8
0
24
1
14
½
16
1
92,0521721,952166
16Peter Birk Petersen
Caïssa Gladsaxe
21462167
36
1
7
0
26
0
24
½
30
1
22
½
15
0
3252,821302,842150
17CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21402131
37
1
8
½
10
0
39
0
18
½
25
1
27
1
4193,121282,892123
18FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
20922093
38
1
9
0
28
0
29
0
17
½
36
1
30
1
233,1520793,092081
19Reto Utiger Sørensen
Sjælsø Skakklub
20602047
39
½
20
0
37
1
14
½
25
1
23
1
10
0
4161,8520731,762062
20Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
20312057
40
1
19
1
3
½
9
1
1
0
5
0
12
½
4110,6520480,772086
21WFM Sandra de Blecourt Dalsberg
Skakklubben Seksløberen
20282019
1
0
32
1
29
1
11
0
26
1
8
½
13
0
211,3520311,372022
22WFM Esmat Susanne Guindy
Fredericia Skakforening
20142021
2
0
39
1
12
0
31
1
27
½
16
½
29
1
4202,6520212,562030
23Aryan Mollasoltani
Caïssa Gladsaxe
19932008
3
0
34
1
11
0
32
1
28
1
19
0
26
1
4182,620032,532017
24WFM Louise Winther Fredericia
Gentofte Skakklub
19901992
4
0
31
1
14
½
16
½
15
0
28
1
9
1
4171,420171,322016
25Svend Steenstrup
Brønshøj Skakforening
19371925
5
0
36
1
13
0
38
1
19
0
17
0
39
0
2332,518922,391897
26Vedant Kumar Saravana
19241921
6
0
33
1
16
1
10
0
21
0
37
1
23
0
327019241,751891
27Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
19232011
7
0
38
1
15
0
34
1
22
½
9
½
17
0
3241,619351,932014
28Nils Petersen
Skakforeningen ØBRO
18491912
8
0
35
1
18
1
12
0
23
0
24
0
38
1
3281,6518301,831895
29Silas Ingemann Møller
Amager Skakforening
17881747
9
0
40
1
21
0
18
1
36
1
11
0
22
0
3291,318091,121782
30Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
17631816
10
0
37
½
39
0
33
1
16
0
38
1
18
0
321,817691,791820
31Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
16391590
11
0
24
0
36
½
22
0
35
0
33
0
40
1
372,216031,891554
32Sven Løntoft
Amager Skakforening
16211733
12
0
21
0
35
1
23
0
37
0
40
1
34
0
2342,3515722,611701
33Henri Tolba
Amager Skakforening
16211675
13
0
26
0
38
0
30
0
40
0
31
1
35
½
392,3515942,541654
34Anker Müller
Skak for sjov
15391517
14
0
23
0
40
1
27
0
38
0
35
1
32
1
3311,715531,271546
35Anirudh Nagaraja
Skakforeningen ØBRO
15041504
15
0
28
0
32
0
37
½
31
1
34
0
33
½
235015041,571521
36John Michael Svensson
Amager Skakforening
14421547
16
0
25
0
31
½
40
1
29
0
18
0
37
0
381,3514261,591535
37Jens Gade
Amager Skakforening
14331549
17
0
30
½
19
0
35
½
32
1
26
0
36
1
3301,215051,421571
38Bjarne Mielow
Amager Skakforening
14171551
18
0
27
0
33
1
25
0
34
1
30
0
28
0
2360,5514370,931552
39 Diana Kopylov
13971497
19
½
22
0
30
1
17
1
7
0
13
0
25
1
22013970,321564
40Farhad Hosseini Nasrabadi
Enkeltmedlem KSU
12591337
20
0
29
0
34
0
36
0
33
1
32
0
31
0
1400,5512790,621345

Præmiegruppe 1 (10 spillere)Præmiegruppe 2 (10 spillere)Præmiegruppe 3 (10 spillere)Præmiegruppe 4 (10 spillere)

GoAudit Open 2023 og KM

Indbydelse til GoAudit Open og Københavnsmesterskabet 2023

Tidspunkt: 10. – 12. november 2023

Spillested: Idræts- og Kulturhallen Prismen Holmbladsgade 71, 2300 København S

Turneringsform: 7 runder FIDE-schweizer Elo-registrering: Turneringen elo-registreres

Betænkningstid: Runde 1-3: 20 minutter/spiller + 5 sekunder/træk Runde 4-7: 90 minutter/spiller + 30 sekunder/træk. Partiet tabes uden kamp, hvis man kommer 1 time efter uret er startet.

Indskud: 300 kr. GM og IM gratis. Indskuddet skal indbetales i forbindelse med tilmeldingen til konto 5321 416487 eller på MobilePay 29899949 Jens Gade senest 3. november 2023.

Max. deltagerantal: Der er plads til 50 deltagere, herefter oprettes en venteliste. Da turneringen samtidig er blevet KSU’s Københavnsmesterskab er der reserveret plads til de 10 højest ratede spillere i KSU (dansk rating pr. 1/7 2023) frem til 1. oktober 2023. Spillerne skal have været medlem i en klub under KSU i 3. og 4. kvartal 2023 for at opnå titlen Københavnsmester.

Præmier: Ved 50 deltagere: 5.000 kr., 2.500 kr., 2.000 kr. Ratingpræmier: 800 kr./10 deltagere og sidste gruppe 700 kr./7 deltagere. Ved ligestilling afgøres placering ved almindelig korrektion. Dertil kommer præmier fra KSU til københavnsmesteren på 3000 kr. og 1500 kr. til nr. 2. 

Tilmelding: DSU’s turneringssystem senest den 3. november 2023. Tilmeldte skal have mindst 1300 i dansk rating ved turneringens start. Kontaktperson: Jens Gade, tlf. 29899949, e-mail: jens.gade@atina.dk, eller Sven Løntoft, tlf. 50413908, mail: sven@skoleskak.dk. Ved tilmelding oplyses navn, fødselsdato, klub, rating/elo, tlf. og emailadresse om muligt. Man er først tilmeldt, når indskuddet er betalt. Ved framelding efter den 3. november, tilbagebetales indskuddet med fradrag af et administrationsgebyr på 100 kr.

Ved forsinkelse til 1. runde: Bliver du forsinket på tilmeldingsdagen så ring til dommer Ole Pedersen på 31331984

Tidsskema: Fredag 10/11: 17.30-18.00: Anmeldelse og registrering. Tilmeldte, som ikke er registreret kl. 18.00 tages ud af turneringen og den første fra ventelisten, som er mødt frem, sættes ind.   18.30: 1. runde. 19.45: 2. runde. 21.00: 3. runde.

Lørdag 11/11: 10.00: 4. runde. 15.00: 5. runde.

Søndag 12/11: 09.30: 6. runde. 14.30: 7. runde Ca. 18.45: Præmieoverrækkelse

Turneringens sponsor: GoAudit Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab, Ny Adelgade 5A, 3. sal, 1104 København K.

Periode 2023-11-10 .. 2023-11-12 Kørestols adgang Der er kørestols adgang
Dansk ratet Ja Fide ratet Ja
Turneringens egen hjemmeside http://www.amsf.dk
Turnerings komite
Hoveddommer Ole Pedersen
Dommere Alle grupper:  Erik Elmer Rasmussen
GoAudit 2023:  Ole Pedersen

Tilmeldings muligheder til GoAudit Open 2023 og KM

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://www.amsf.dk

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
GoAudit 2023 40 2023-11-10 2023-11-09
Totalt antal tilmeldte 40
Deltagere i gruppen GoAudit 2023
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Fide rating Tilmeldt
100800594 1700090 1. GM Jonny Hector Skakklubben Nordkalotten 2437 2437 2023-08-01
100103015 1414291 2. IM Martin Haubro BMS Skak 2411 2407 2023-07-04
101095662 417521 3. FM Aref Vasli Brønshøj Skakforening 2404 2392 2023-11-05
100700286 1400142 4. IM Jens Ove Fries Nielsen Fredericia Skakforening 2385 2372 2023-06-25
100103864 1444492 5. FM Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO 2376 2372 2023-07-28
14105080 6. IM Michael Kopylov 2367 2372 2023-08-17
12921971 7. FM Daniel Kopylov 2342 2311 2023-08-17
100101540 1400100 8. GM Carsten Høi Brønshøj Skakforening 2307 2323 2023-07-03
100800482 1400606 9. FM Jens Østergaard Hillerød Skakklub 2285 2278 2023-08-07
100102042 1400436 10. Kristen Schmidt Skakklubben Nordkalotten 2272 2282 2023-11-01
100104067 1446800 11. Uno Skonnord Skakforeningen ØBRO 2233 2164 2023-11-01
100601028 1402161 12. FM Daniel Vesterbæk Pedersen Fredericia Skakforening 2191 2188 2023-08-01
101096089 1464981 13. Jeppe Hald Falkesgaard Brønshøj Skakforening 2181 2176 2023-06-29
100300056 1404709 14. FM Niels Nørskov Laursen Skakforeningen ØBRO 2166 2174 2023-07-30
100201725 1423401 15. Bjarke Gregor Skakforeningen ØBRO 2163 2155 2023-06-28
100100852 1401696 16. Peter Birk Petersen Caïssa Gladsaxe 2146 2167 2023-07-26
100300692 1408402 17. CM Janus Christensen Skakforeningen ØBRO 2140 2131 2023-08-15
100800106 1400550 18. FM Mogens Moe Sjælsø Skakklub 2092 2093 2023-07-01
100802133 1426664 19. Reto Utiger Sørensen Sjælsø Skakklub 2060 2047 2023-07-29
100301969 1463373 20. Alf Andries Læseforeningens Skakklub 2031 2057 2023-08-12
100802278 1004948 21. WFM Sandra de Blecourt Dalsberg Skakklubben Seksløberen 2028 2019 2023-07-19
100600613 1401637 22. WFM Esmat Susanne Guindy Fredericia Skakforening 2014 2021 2023-06-25
100202448 1465716 23. Aryan Mollasoltani Caïssa Gladsaxe 1993 2008 2023-10-05
100100428 1404113 24. WFM Louise Winther Fredericia Gentofte Skakklub 1990 1992 2023-09-12
100800374 1409182 25. Svend Steenstrup Brønshøj Skakforening 1937 1925 2023-08-02
45059730 26. Vedant Kumar Saravana 1924 1921 2023-09-30
100104306 1463217 27. Anton Bønsvig Wehding Amager Skakforening 1923 2011 2023-08-01
100100497 1403346 28. Nils Petersen Skakforeningen ØBRO 1849 1912 2023-10-25
100105062 1478931 29. Silas Ingemann Møller Amager Skakforening 1788 1747 2023-06-26
100100138 1406175 30. Arne Vagn Møller Amager Skakforening 1763 1816 2023-07-31
100302033 1469207 31. Leia Andries Læseforeningens Skakklub 1639 1590 2023-08-18
100700567 1441523 32. Sven Løntoft Amager Skakforening 1621 1733 2023-07-26
100101719 1418246 33. Henri Tolba Amager Skakforening 1621 1675 2023-07-22
100104572 1472070 34. Anker Müller Skak for sjov 1539 1517 2023-09-26
100104886 1767151 35. Anirudh Nagaraja Skakforeningen ØBRO 1504 1504 2023-07-03
100102228 1417231 36. John Michael Svensson Amager Skakforening 1442 1547 2023-07-18
100100104 1416111 37. Jens Gade Amager Skakforening 1433 1549 2023-07-05
100101289 1415484 38. Bjarne Mielow Amager Skakforening 1417 1551 2023-07-18
16268865 39. Diana Kopylov 1397 1497 2023-08-17
101096426 1458582 40. Farhad Hosseini Nasrabadi Enkeltmedlem KSU 1259 1337 2023-09-04