DM 2015
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Po | Pl | We |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GM Sune Berg Hansen Helsingør Skakklub | 2563 | 2576 | 10 1 | 2 ½ | 3 ½ | 4 1 | 5 1 | 6 ½ | 7 ½ | 8 1 | 9 ½ | 6½ | 1 | 5,85 |
2 | IM Jens Ove Fries Nielsen Viborg Skakklub | 2449 | 2457 | 9 0 | 1 ½ | 10 1 | 3 ½ | 4 ½ | 5 0 | 6 ½ | 7 1 | 8 ½ | 4½ | 6 - 7 | 4,35 |
3 | GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub | 2515 | 2532 | 8 ½ | 9 0 | 1 ½ | 2 ½ | 10 1 | 4 1 | 5 0 | 6 1 | 7 ½ | 5 | 3 - 5 | 5,2 |
4 | IM Igor Teplyi Nordre Skakklub | 2379 | 2384 | 7 ½ | 8 ½ | 9 ½ | 1 0 | 2 ½ | 3 0 | 10 ½ | 5 1 | 6 0 | 3½ | 8 | 3,4 |
5 | IM Kassa Korley Skakforeningen ØBRO | 2403 | 2424 | 6 1 | 7 ½ | 8 ½ | 9 0 | 1 0 | 2 1 | 3 1 | 4 0 | 10 1 | 5 | 3 - 5 | 0 |
6 | IM Simon Bekker-Jensen Philidor | 2452 | 2462 | 5 0 | 10 ½ | 7 0 | 8 0 | 9 ½ | 1 ½ | 2 ½ | 3 0 | 4 1 | 3 | 9 | 4,4 |
7 | GM Jens Kristiansen Bornholms Skakklub | 2408 | 2412 | 4 ½ | 5 ½ | 6 1 | 10 ½ | 8 ½ | 9 1 | 1 ½ | 2 0 | 3 ½ | 5 | 3 - 5 | 3,8 |
8 | IM Mikkel Djernæs Antonsen Næstved Skakklub | 2455 | 2470 | 3 ½ | 4 ½ | 5 ½ | 6 1 | 7 ½ | 10 1 | 9 0 | 1 0 | 2 ½ | 4½ | 6 - 7 | 4,4 |
9 | GM Curt Hansen Philidor | 2626 | 2625 | 2 1 | 3 1 | 4 ½ | 5 1 | 6 ½ | 7 0 | 8 1 | 10 ½ | 1 ½ | 6 | 2 | 6,6 |
10 | FM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening | 2366 | 2370 | 1 0 | 6 ½ | 2 0 | 7 ½ | 3 0 | 8 0 | 4 ½ | 9 ½ | 5 0 | 2 | 10 | 3,25 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FM Bjørn Møller Ochsner Jetsmark Skakklub | 2363 | 2359 | 14 ½ | 12 1 | 7 1 | 3 0 | 10 + | 2 1 | 5 1 | 5½ | 1 | 3,85 | 2376 | 3,72 | 2375 |
2 | FM Jakob Aabling-Thomsen Brønshøj Skakforening | 2333 | 2329 | 15 1 | 8 ½ | 11 1 | 5 1 | 3 1 | 1 0 | 7 ½ | 5 | 2 | 4,2 | 2349 | 4,06 | 2348 |
3 | FM Martin Haubro BMS Skak | 2308 | 2326 | 16 1 | 10 1 | 5 ½ | 1 1 | 2 0 | 22 1 | 12 ½ | 5 | 3 | 4,1 | 2326 | 4,14 | 2343 |
4 | FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 | 2282 | 2297 | 17 1 | 11 ½ | 19 ½ | 7 ½ | 25 1 | 5 ½ | 9 1 | 5 | 4 | 4,35 | 2295 | 4,33 | 2310 |
5 | FM Tim Jaksland Hillerød Skakklub | 2277 | 2287 | 18 1 | 22 1 | 3 ½ | 2 0 | 19 1 | 4 ½ | 1 0 | 4 | 8 | 3,8 | 2281 | 3,84 | 2290 |
6 | FM Mads Hansen Skanderborg Skakklub | 2273 | 2350 | 19 ½ | 25 0 | 14 ½ | 13 1 | 11 1 | 7 0 | 15 ½ | 3½ | 14 | 4,45 | 2254 | 4,98 | 2320 |
7 | Kristoffer Dyrgård Frem Skakklub | 2256 | 2275 | 20 1 | 26 1 | 1 0 | 4 ½ | 12 ½ | 6 1 | 2 ½ | 4½ | 5 | 3,65 | 2273 | 3,68 | 2291 |
8 | David Bekker-Jensen Philidor | 2228 | 2259 | 21 1 | 2 ½ | 25 ½ | 19 ½ | 22 0 | 16 0 | 24 1 | 3½ | 15 | 4,2 | 2214 | 4,39 | 2241 |
9 | FM Jesper Søndergård Thybo Jetsmark Skakklub | 2226 | 2250 | 22 0 | 18 1 | 26 ½ | 25 0 | 21 1 | 19 1 | 4 0 | 3½ | 12 | 4,35 | 2209 | 4,47 | 2231 |
10 | Per Stentebjerg-Hansen Frem Skakklub | 2211 | 2260 | 23 1 | 3 0 | 17 ½ | 11 1 | 1 - | 12 - | 18 - | 2½ | 20 | 2,1 | 2219 | 2,15 | 2267 |
11 | Slettet medlem Skakklubben K41 | 2210 | 2235 | 24 1 | 4 ½ | 2 0 | 10 0 | 6 0 | 23 ½ | 13 ½ | 2½ | 21 | 3,45 | 2191 | 3,37 | 2218 |
12 | Jens Kølbæk Nørresundby Skakklub | 2208 | 2222 | 25 ½ | 1 0 | 15 1 | 23 1 | 7 ½ | 10 + | 3 ½ | 4½ | 6 | 3 | 2218 | 2,91 | 2234 |
13 | FM John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne | 2195 | 2217 | 26 0 | 20 ½ | 21 ½ | 6 0 | 18 0 | 17 ½ | 11 ½ | 2 | 25 - 26 | 3,8 | 2159 | 3,84 | 2180 |
14 | Kristian Seegert Skanderborg Skakklub | 2180 | 2187 | 1 ½ | 19 0 | 6 ½ | 26 1 | 17 1 | 25 ½ | 22 1 | 4½ | 7 | 3,6 | 2198 | 3,53 | 2206 |
15 | Claus Rossen Viborg Skakklub | 2172 | 2158 | 2 0 | 21 ½ | 12 0 | 24 ½ | 23 1 | 20 1 | 6 ½ | 3½ | 13 | 3,4 | 2174 | 3,00 | 2168 |
16 | Henrik Dahl Pedersen Køge Skakklub | 2169 | 2219 | 3 0 | 23 0 | 20 ½ | 18 1 | 26 ½ | 8 1 | 21 0 | 3 | 18 | 3,6 | 2157 | 3,82 | 2203 |
17 | Jonas Bjerre Skanderborg Skakklub | 2165 | 2169 | 4 0 | 24 1 | 10 ½ | 22 0 | 14 0 | 13 ½ | 23 0 | 2 | 23 | 3,45 | 2136 | 3,24 | 2119 |
18 | Rune Egede Andersen Brønshøj Skakforening | 2160 | 2169 | 5 0 | 9 0 | 24 0 | 16 0 | 13 1 | 21 0 | 10 + | 2 | 24 | 2,8 | 2124 | 2,73 | 2134 |
19 | Christian Furrer Sydøstfyn | 2146 | 2147 | 6 ½ | 14 1 | 4 ½ | 8 ½ | 5 0 | 9 0 | 20 ½ | 3 | 17 | 2,7 | 2152 | 2,49 | 2157 |
20 | Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub | 2143 | 2157 | 7 0 | 13 ½ | 16 ½ | 21 ½ | 24 ½ | 15 0 | 19 ½ | 2½ | 22 | 3,25 | 2128 | 3,30 | 2145 |
21 | Thomas Christensen Næstved Skakklub | 2134 | 2138 | 8 0 | 15 ½ | 13 ½ | 20 ½ | 9 0 | 18 1 | 16 1 | 3½ | 16 | 3 | 2144 | 2,87 | 2151 |
22 | Rasmus Thøgersen Skive Skakklub | 2133 | 2127 | 9 1 | 5 0 | 23 ½ | 17 1 | 8 1 | 3 0 | 14 0 | 3½ | 11 | 2,75 | 2148 | 2,45 | 2169 |
23 | Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak | 2099 | 2192 | 10 0 | 16 1 | 22 ½ | 12 0 | 15 0 | 11 ½ | 17 1 | 3 | 19 | 2,7 | 2105 | 3,44 | 2174 |
24 | Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO | 2097 | 2093 | 11 0 | 17 0 | 18 1 | 15 ½ | 20 ½ | 26 0 | 8 0 | 2 | 25 - 26 | 2,9 | 2079 | 2,77 | 2062 |
25 | Filip Boe Olsen Viby Skakklub | 2062 | 2095 | 12 ½ | 6 1 | 8 ½ | 9 1 | 4 0 | 14 ½ | 26 0 | 3½ | 10 | 2,15 | 2089 | 2,26 | 2145 |
26 | Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub | 2051 | 2051 | 13 1 | 7 0 | 9 ½ | 14 0 | 16 ½ | 24 1 | 25 1 | 4 | 9 | 2,4 | 2085 | 2,22 | 2122 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | WFM Sandra de Blecourt Dalsberg Skakklubben Seksløberen | 2105 | 2125 | 7 ½ | 6 1 | 4 1 | 2 1 | 5 1 | 9 1 | 3 1 | 6½ | 1 | 5,8 | 2119 | 5,70 | 2141 |
2 | Miriam Frida Olsen BMS Skak | 2012 | 2014 | 8 1 | 5 ½ | 3 1 | 1 0 | 6 ½ | 4 ½ | 10 1 | 4½ | 4 | 5,2 | 1997 | 3,12 | 2002 |
3 | Margarita Baliuniene Skakklubben Evans | 1949 | 1925 | 9 1 | 4 0 | 2 0 | 11 1 | 8 1 | 7 1 | 1 0 | 4 | 5 | 0 | 1949 | 3,64 | 1912 |
4 | WFM Marie Frank-Nielsen Philidor | 1887 | 1947 | 10 1 | 3 1 | 1 0 | 6 ½ | 7 1 | 2 ½ | 5 1 | 5 | 2 | 4 | 1917 | 3,35 | 1960 |
5 | Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub | 1792 | 1786 | 11 1 | 2 ½ | 7 ½ | 9 1 | 1 0 | 12 1 | 4 0 | 4 | 6 | 4,35 | 1782 | 2,95 | 1788 |
6 | Ellen Kakulidis Aalborg Skakforening af 1889 | 1763 | 1800 | 12 1 | 1 0 | 10 1 | 4 ½ | 2 ½ | 11 1 | 9 1 | 5 | 3 | 4,6 | 1775 | 2,48 | 1821 |
7 | Ellen Fredericia Nilssen Skakforeningen ØBRO | 1700 | 1769 | 1 ½ | 8 1 | 5 ½ | 10 1 | 4 0 | 3 0 | 12 1 | 4 | 7 | 3,75 | 1708 | 1,15 | 1763 |
8 | Kirsten Lund Fåborg Skakklub | 1338 | 0 | 2 0 | 7 0 | 9 0 | 12 1 | 3 0 | 10 0 | 11 1 | 2 | 10 | 3,35 | 1277 | 0 | 0 |
9 | Elisabeth Mechlenburg Møller Frem Skakklub | 1201 | 1437 | 3 0 | 12 1 | 8 1 | 5 0 | 11 1 | 1 0 | 6 0 | 3 | 8 | 1,85 | 1253 | 1,29 | 1425 |
10 | Caterina Wul Micalizio Springeren Kolding | 1100 | 0 | 4 0 | 11 1 | 6 0 | 7 0 | 12 1 | 8 1 | 2 0 | 3 | 9 | 1,45 | 1172 | 0 | 1000 |
11 | Henriette Lund Fåborg Skakklub | 1030 | 1000 | 5 0 | 10 0 | 12 1 | 3 0 | 9 0 | 6 0 | 8 0 | 1 | 11 | 1,35 | 1014 | 0,32 | 995 |
12 | Lene Wul Springeren Kolding | 1000 | 0 | 6 0 | 9 0 | 11 0 | 8 0 | 10 0 | 5 0 | 7 0 | 0 | 12 | 1,2 | 928 | 0 | 1000 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne | 2139 | 2151 | 10 ½ | 8 ½ | 18 1 | 6 1 | 2 0 | 4 0 | 17 1 | 4 | 6 | 4,6 | 2127 | 4,34 | 2144 |
2 | Bo Garner Christensen Skakklubben K41 | 2132 | 2187 | 11 1 | 7 ½ | 3 1 | 8 1 | 1 1 | 10 1 | 4 ½ | 6 | 1 | 4,3 | 2170 | 4,52 | 2217 |
3 | Jacob Abildlund Brorsen BMS Skak | 2094 | 2142 | 12 1 | 4 ½ | 2 0 | 10 0 | 14 0 | 16 1 | 11 1 | 3½ | 9 | 4,35 | 2077 | 4,59 | 2120 |
4 | CM Henrik Mølvig Roskilde Skakklub | 2091 | 2141 | 13 1 | 3 ½ | 5 ½ | 7 1 | 10 ½ | 1 1 | 2 ½ | 5 | 2 | 3,8 | 2115 | 4,05 | 2160 |
5 | Sune Kovshøj Aalborg Skakforening af 1889 | 2067 | 2091 | 14 ½ | 18 ½ | 4 ½ | 12 ½ | 6 ½ | 17 ½ | 8 0 | 3 | 11 | 4,25 | 2042 | 4,22 | 2067 |
6 | Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub | 2045 | 2056 | 15 ½ | 9 ½ | 11 1 | 1 0 | 5 ½ | 12 0 | 18 ½ | 3 | 12 | 3,95 | 2026 | 3,72 | 2027 |
7 | Esben Christensen Brønshøj Skakforening | 2029 | 2045 | 16 1 | 2 ½ | 8 ½ | 4 0 | 12 ½ | 14 1 | 9 ½ | 4 | 4 | 3,65 | 2036 | 3,57 | 2054 |
8 | Rune Andersen Bornholms Skakklub | 2025 | 2057 | 17 1 | 1 ½ | 7 ½ | 2 0 | 18 1 | 9 0 | 5 1 | 4 | 7 | 3,4 | 2037 | 3,38 | 2069 |
9 | Tavs Bjerre Skanderborg Skakklub | 2025 | 2048 | 18 ½ | 6 ½ | 12 ½ | 14 1 | 17 ½ | 8 1 | 7 ½ | 4½ | 3 | 3,95 | 2036 | 3,94 | 2059 |
10 | Michael Nord Tårnet Svendborg | 1994 | 2020 | 1 ½ | 15 ½ | 13 1 | 3 1 | 4 ½ | 2 0 | 12 ½ | 4 | 5 | 3,05 | 2015 | 3,02 | 2040 |
11 | Lars Kjøller Nilsson Hillerød Skakklub | 1959 | 1985 | 2 0 | 14 1 | 6 0 | 16 0 | 13 1 | 15 1 | 3 0 | 3 | 14 | 3,05 | 1958 | 3,10 | 1983 |
12 | Peter Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1958 | 1950 | 3 0 | 17 1 | 9 ½ | 5 ½ | 7 ½ | 6 1 | 10 ½ | 4 | 8 | 2,85 | 1993 | 2,57 | 1979 |
13 | Peter Risgaard Poulsen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1957 | 1941 | 4 0 | 16 1 | 10 0 | 17 0 | 11 0 | 18 0 | 15 0 | 1 | 18 | 3,4 | 1885 | 2,90 | 1903 |
14 | Lars Schøning Skive Skakklub | 1937 | 1947 | 5 ½ | 11 0 | 15 1 | 9 0 | 3 1 | 7 0 | 16 0 | 2½ | 16 | 2,85 | 1927 | 2,70 | 1943 |
15 | Kurt Hollesen Tårnet Svendborg | 1936 | 1989 | 6 ½ | 10 ½ | 14 0 | 18 ½ | 16 ½ | 11 0 | 13 1 | 3 | 15 | 3,25 | 1929 | 3,56 | 1978 |
16 | Julius Mølvig Roskilde Skakklub | 1935 | 1934 | 7 0 | 13 0 | 17 0 | 11 1 | 15 ½ | 3 0 | 14 1 | 2½ | 17 | 3,1 | 1917 | 2,88 | 1928 |
17 | Henrik Mortensen Horsens Skakforening | 1931 | 1945 | 8 0 | 12 0 | 16 1 | 13 1 | 9 ½ | 5 ½ | 1 0 | 3 | 10 | 2,7 | 1940 | 2,77 | 1950 |
18 | Ulrik Larsen Tårnet Svendborg | 1922 | 2014 | 9 ½ | 5 ½ | 1 0 | 15 ½ | 8 0 | 13 1 | 6 ½ | 3 | 13 | 2,5 | 1937 | 3,17 | 2011 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Morten Frank Jensen Præstø Skakklub | 1889 | 1965 | 13 1 | 11 ½ | 10 1 | 3 1 | 9 ½ | 14 ½ | 2 0 | 4½ | 3 - 4 | 4,3 | 1895 | 4,42 | 1967 | |
2 | Christian Karstensen Tønder Skakklub | 1880 | 1971 | 14 ½ | 18 ½ | 20 1 | 19 ½ | 8 1 | 9 1 | 1 1 | 5½ | 1 | 4,55 | 1909 | 5,03 | 1980 | |
3 | Bjarke Hautop Kristensen Sorø Skakklub | 1879 | 1918 | 15 ½ | 17 1 | 11 1 | 1 0 | 19 1 | 10 1 | 14 1 | 5½ | 2 | 4,5 | 1909 | 4,07 | 1975 | |
4 | David Glasscock Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1852 | 1903 | 16 0 | 21 1 | 22 0 | 24 1 | 23 1 | 7 1 | 9 ½ | 4½ | 5 | 4,65 | 1848 | 4,52 | 1902 | |
5 | Johnny Holler Johansen Frem Skakklub | 1811 | 1884 | 17 ½ | 19 ½ | 8 0 | 12 ½ | 13 ½ | 23 0 | 7 ½ | 2½ | 22 | 4,05 | 1765 | 4,10 | 1852 | |
6 | Erik Olsgård Hansen Præstø Skakklub | 1794 | 1891 | 18 ½ | 14 0 | 23 0 | 21 1 | 12 0 | 20 ½ | 15 1 | 3 | 19 | 4,05 | 1763 | 4,60 | 1859 | |
7 | Alexander Torp Jørgensen Næstved Skakklub | 1789 | 1911 | 19 ½ | 15 1 | 16 0 | 11 1 | 10 0 | 4 0 | 5 ½ | 3 | 17 | 3,6 | 1771 | 3,91 | 1893 | |
8 | Karsten Fyhn Skakklubben Alssund | 1784 | 1776 | 20 ½ | 22 ½ | 5 1 | 16 ½ | 2 0 | 18 ½ | 19 0 | 3 | 15 - 16 | 3,75 | 1762 | 2,99 | 1776 | |
9 | Kimiya Sajjadi | 1783 | 1783 | 21 1 | 16 ½ | 14 ½ | 23 1 | 1 ½ | 2 0 | 4 ½ | 4 | 6 | 0 | 1783 | 2,90 | 1827 | |
10 | Jørn Hviid Christensen Skive Skakklub | 1779 | 1915 | 22 ½ | 24 1 | 1 0 | 20 1 | 7 1 | 3 0 | 16 ½ | 4 | 8 - 9 | 3,55 | 1793 | 4,16 | 1912 | |
11 | Henning Rasmussen Nykøbing Sjælland Skakklub | 1778 | 1834 | 23 1 | 1 ½ | 3 0 | 7 0 | 24 ½ | 17 ½ | 20 ½ | 3 | 15 - 16 | 3,55 | 1762 | 3,52 | 1824 | |
12 | Johnny Koust Rasmussen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1775 | 1809 | 24 ½ | 20 0 | 17 ½ | 5 ½ | 6 1 | 16 ½ | 18 1 | 4 | 11 | 3,75 | 1783 | 3,33 | 1822 | |
13 | Verner Hansen Espergærde Skakklub | 1768 | 1885 | 1 0 | 23 0 | 21 ½ | 15 1 | 5 ½ | 24 1 | 22 ½ | 3½ | 13 | 3,65 | 1764 | 4,15 | 1872 | |
14 | Bent H. Bojsen Gråsten Skakklub | 1764 | 1762 | 2 ½ | 6 1 | 9 ½ | 22 1 | 16 1 | 1 ½ | 3 0 | 4½ | 3 - 4 | 3,05 | 1808 | 2,40 | 1804 | |
15 | Dennis Lauge Rose Frederiksberg Skakforening | 1757 | 1861 | 3 ½ | 7 0 | 24 0 | 13 0 | 20 1 | 21 0 | 6 0 | 1½ | 23 - 24 | 3,45 | 1699 | 3,76 | 1816 | |
16 | Thomas Nielsen Herlev Skakklub | 1742 | 1877 | 4 1 | 9 ½ | 7 1 | 8 ½ | 14 0 | 12 ½ | 10 ½ | 4 | 7 | 3,05 | 1771 | 3,88 | 1879 | |
17 | Christian Gottschalck Nørresundby Skakklub | 1737 | 1858 | 5 ½ | 3 0 | 12 ½ | 18 0 | 21 1 | 11 ½ | 23 0 | 2½ | 21 | 3,2 | 1716 | 3,90 | 1830 | |
18 | Mathias Nielsen Sydøstfyn | 1729 | 1810 | 6 ½ | 2 ½ | 19 0 | 17 1 | 22 ½ | 8 ½ | 12 0 | 3 | 14 | 3,1 | 1726 | 3,23 | 1807 | |
19 | Henrik Damgaard Hansen Skakklubben Rokaden | 1720 | 1805 | 7 ½ | 5 ½ | 18 1 | 2 ½ | 3 0 | 22 ½ | 8 1 | 4 | 8 - 9 | 2,8 | 1756 | 2,97 | 1826 | |
20 | Hans-Henry Jacobsen | 1716 | 1703 | 8 ½ | 12 1 | 2 0 | 10 0 | 15 0 | 6 ½ | 11 ½ | 2½ | 20 | 0 | 1716 | 2,03 | 1712 | |
21 | Søren Graugaard Christensen Viby Skakklub | 1710 | 1758 | 9 0 | 4 0 | 13 ½ | 6 0 | 17 0 | 15 1 | 24 0 | 1½ | 23 - 24 | 2,9 | 1668 | 2,64 | 1735 | |
22 | Thomas Søndergaard Thybo Morsø Skakklub | 1706 | 1764 | 10 ½ | 8 ½ | 4 1 | 14 0 | 18 ½ | 19 ½ | 13 ½ | 3½ | 12 | 2,85 | 1726 | 2,81 | 1792 | |
23 | Benjamin Halvorsen | 1702 | 1702 | 11 0 | 13 1 | 6 1 | 9 0 | 4 0 | 5 1 | 17 1 | 4 | 10 | 0 | 1702 | 2,01 | 1782 | |
24 | Bo Munksgaard Præstø Skakklub | 1695 | 1765 | 12 ½ | 10 0 | 15 1 | 4 0 | 11 ½ | 13 0 | 21 1 | 3 | 18 | 2,75 | 1703 | 2,67 | 1772 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anders Gad Lauridsen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1694 | 1765 | 10 1 | 8 1 | 3 1 | 11 1 | 2 1 | 4 ½ | 7 1 | 6½ | 1 | 4,25 | 1784 | 3,84 | 1871 | |
2 | Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub | 1694 | 1839 | 11 ½ | 9 1 | 5 ½ | 7 1 | 1 0 | 12 1 | 3 0 | 4 | 6 | 4,35 | 1684 | 4,47 | 1830 | |
3 | Jesper Nielsen Morsø Skakklub | 1669 | 1916 | 12 1 | 19 1 | 1 0 | 8 1 | 4 ½ | 10 ½ | 2 1 | 5 | 3 | 4,4 | 1687 | 4,67 | 1889 | |
4 | Mads Vestby-Ellingsen | 1658 | 1658 | 13 1 | 7 0 | 12 1 | 9 1 | 3 ½ | 1 ½ | 8 1 | 5 | 4 | 0 | 1658 | 3,27 | 1727 | |
5 | Birger Olsen Sydøstfyn | 1654 | 1739 | 14 ½ | 6 1 | 2 ½ | 10 0 | 11 0 | 19 ½ | 13 1 | 3½ | 10 | 4,8 | 1615 | 3,63 | 1714 | |
6 | Bjarne Petersen Præstø Skakklub | 1601 | 1744 | 15 ½ | 5 0 | 17 1 | 14 0 | 12 0 | 20 + | 16 ½ | 3 | 14 - 15 | 0 | 1601 | 3,47 | 1695 | |
7 | Hansjørgen Clausen Gråsten Skakklub | 1600 | 1705 | 16 1 | 4 1 | 11 0 | 2 0 | 8 ½ | 13 1 | 1 0 | 3½ | 8 | 3,7 | 1591 | 3,89 | 1697 | |
8 | Elise Sjottem Jacobsen | 1595 | 1595 | 17 1 | 1 0 | 13 1 | 3 0 | 7 ½ | 14 1 | 4 0 | 3½ | 9 | 0 | 1595 | 2,52 | 1594 | |
9 | Ernst J. Jessen Gråsten Skakklub | 1564 | 1737 | 18 1 | 2 0 | 19 1 | 4 0 | 16 1 | 11 0 | 12 1 | 4 | 7 | 0 | 1564 | 3,85 | 1720 | |
10 | Leif Egholm Holbæk Skakklub | 1548 | 1694 | 1 0 | 15 1 | 18 1 | 5 1 | 14 1 | 3 ½ | 11 0 | 4½ | 5 | 3,8 | 1580 | 3,85 | 1707 | |
11 | Hans Haagen Larsen Nørrebro Skakklub | 1536 | 1697 | 2 ½ | 14 1 | 7 1 | 1 0 | 5 1 | 9 1 | 10 1 | 5½ | 2 | 2,9 | 1669 | 3,42 | 1739 | |
12 | Markus Strange Vordingborg Skakklub | 1527 | 1571 | 3 0 | 17 1 | 4 0 | 18 1 | 6 1 | 2 0 | 9 0 | 3 | 12 | 3,5 | 1505 | 1,97 | 1571 | |
13 | Birgit Dithlevsen Herning Skakklub | 1493 | 1502 | 4 0 | 16 1 | 8 0 | 15 ½ | 18 1 | 7 0 | 5 0 | 2½ | 16 | 3,45 | 1450 | 2,49 | 1502 | |
14 | Harald Christian Vestjord | 1425 | 1425 | 5 ½ | 11 0 | 15 1 | 6 1 | 10 0 | 8 0 | 20 + | 3½ | 11 | 0 | 1425 | 1,12 | 1480 | |
15 | Erik Asmund Gråsten Skakklub | 1388 | 1632 | 6 ½ | 10 0 | 14 0 | 13 ½ | 20 + | 16 ½ | 17 ½ | 3 | 13 | 2,55 | 1363 | 2,78 | 1606 | |
16 | Per Andersen Midtfyns Skakklub | 1376 | 1585 | 7 0 | 13 0 | 20 + | 19 1 | 9 0 | 15 ½ | 6 ½ | 3 | 14 - 15 | 2,35 | 1360 | 1,97 | 1566 | |
17 | Jens Porsborg Skive Skakklub | 1256 | 0 | 8 0 | 12 0 | 6 0 | 20 + | 19 0 | 18 1 | 15 ½ | 2½ | 18 | 2,05 | 1231 | 0 | 1000 | |
18 | Jan N. Thybo Morsø Skakklub | 1178 | 1368 | 9 0 | 20 + | 10 0 | 12 0 | 13 0 | 17 0 | 19 1 | 2 | 19 | 0 | 1178 | 0,79 | 1352 | |
19 | Mathias Bogø Vordingborg Skakklub | 1079 | 0 | 20 + | 3 0 | 9 0 | 16 0 | 17 1 | 5 ½ | 18 0 | 2½ | 17 | 0,85 | 1108 | 0 | 1000 | |
20 | oversidder nn | 1000 | 0 | 19 - | 18 - | 16 - | 17 - | 15 - | 6 - | 14 - | 0 | 20 | 0 | 1000 | 0 | 1000 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Martin Knudsen Skakklubben af 1968 | 1996 | 2011 | 12 1 | 10 1 | 5 1 | 4 ½ | 3 ½ | 4 | 1 | 4,05 | 1996 | 3,67 | 2018 |
2 | Andre Nielsen | 1932 | 1932 | 13 - | 20 - | 21 - | 15 - | 22 - | 0 | 22 | 0 | 1932 | 0 | 1932 |
3 | Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub | 1893 | 1957 | 14 ½ | 8 1 | 7 1 | 9 1 | 1 ½ | 4 | 3 | 3,8 | 1899 | 3,76 | 1962 |
4 | Uno Skonnord Skakforeningen ØBRO | 1839 | 1944 | 15 1 | 9 ½ | 17 1 | 1 ½ | 7 1 | 4 | 2 | 3,75 | 1847 | 3,77 | 1949 |
5 | Klaus Peter Brandt Enkeltmedlem - Indland | 1757 | 1809 | 16 1 | 13 1 | 1 0 | 18 1 | 12 1 | 4 | 4 | 0 | 1757 | 2,32 | 1836 |
6 | Jørgen Frank Hansen Odense Skakklub | 1644 | 0 | 17 ½ | 19 ½ | 9 0 | 20 1 | 18 1 | 3 | 10 | 3,95 | 1616 | 0 | 1000 |
7 | Jørgen Overgaard Enkeltmedlem - Indland | 1635 | 1761 | 18 1 | 22 1 | 3 0 | 16 1 | 4 0 | 3 | 7 | 0 | 1635 | 2,69 | 1767 |
8 | Peter Langer Hillerød Skakklub | 1630 | 1653 | 19 ½ | 3 0 | 14 1 | 17 ½ | 9 0 | 2 | 12 | 3,1 | 1596 | 1,78 | 1647 |
9 | Søren Rud Ottesen Tranum Skakklub | 1579 | 1689 | 20 1 | 4 ½ | 6 1 | 3 0 | 8 1 | 3½ | 5 | 2 | 1646 | 0,91 | 1701 |
10 | Per Bjerre Læseforeningens Skakklub | 1554 | 1692 | 21 1 | 1 0 | 18 0 | 22 1 | 17 0 | 2 | 14 | 0 | 1554 | 2,76 | 1677 |
11 | Niels Aage Kristensen Varde Skakklub | 1533 | 1604 | 22 0 | 16 0 | 15 1 | 21 0 | 20 ½ | 1½ | 21 | 0 | 1533 | 2,25 | 1579 |
12 | Christian Winther Hust Læseforeningens Skakklub | 1516 | 1691 | 1 0 | 21 1 | 19 1 | 13 1 | 5 0 | 3 | 6 | 2,3 | 1548 | 1,08 | 1689 |
13 | Ole Henriksen Varde Skakklub | 1477 | 0 | 2 + | 5 0 | 20 1 | 12 0 | 21 1 | 3 | 9 | 2,05 | 1475 | 0 | 0 |
14 | Bjarne Andersen Ejby Skakklub | 1469 | 1589 | 3 ½ | 17 0 | 8 0 | 19 ½ | 15 ½ | 1½ | 19 | 2,15 | 1440 | 1,55 | 1567 |
15 | Susan Clausen Tårnet Svendborg | 1445 | 1568 | 4 0 | 18 0 | 11 0 | 2 + | 14 ½ | 1½ | 20 | 1,55 | 1398 | 1,37 | 1533 |
16 | Sofie Bech Dürrfeld Skakforeningen ØBRO | 1404 | 1636 | 5 0 | 11 1 | 22 1 | 7 0 | 19 ½ | 2½ | 11 | 1,9 | 1431 | 1,92 | 1639 |
17 | Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub | 1395 | 1580 | 6 ½ | 14 1 | 4 0 | 8 ½ | 10 1 | 3 | 8 | 1,15 | 1517 | 1,34 | 1603 |
18 | Erling Bech Andersen Tårnet Svendborg | 1372 | 1671 | 7 0 | 15 1 | 10 1 | 5 0 | 6 0 | 2 | 13 | 1,1 | 1413 | 1,80 | 1679 |
19 | Hans Milter Pedersen Nyborg Skakklub | 1360 | 0 | 8 ½ | 6 ½ | 12 0 | 14 ½ | 16 ½ | 2 | 15 | 1,4 | 1387 | 0 | 1000 |
20 | Jørn Knudsen Tårnet Svendborg | 1315 | 0 | 9 0 | 2 + | 13 0 | 6 0 | 11 ½ | 1½ | 18 | 0,8 | 1302 | 0 | 1000 |
21 | Kurt Olsen Ejby Skakklub | 1288 | 1612 | 10 0 | 12 0 | 2 + | 11 1 | 13 0 | 2 | 16 | 0,85 | 1295 | 1,29 | 1600 |
22 | Hans Henrik Hviid Hillerød Skakklub | 1265 | 1412 | 11 1 | 7 0 | 16 0 | 10 0 | 2 + | 2 | 17 | 0,75 | 1276 | 0,74 | 1417 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pouelsten Holm Grabow Skakklubben Evans | 2143 | 2111 | 13 1 | 8 1 | 5 1 | 4 1 | 9 1 | 5 | 1 | 0 | 2143 | 3,73 | 2136 |
2 | Kaare Vissing Andersen GSF-Caïssa | 2080 | 2197 | 14 1 | 9 ½ | 18 1 | 7 ½ | 10 1 | 4 | 3 | 4,35 | 2073 | 4,53 | 2186 |
3 | Oystein Johnsen | 2006 | 2006 | 15 0 | 6 1 | 13 1 | 11 0 | 12 1 | 3 | 10 | 0 | 2006 | 3,58 | 1994 |
4 | Jan Bauner Skakklubben K41 | 1984 | 2025 | 16 1 | 22 1 | 7 1 | 1 0 | 11 1 | 4 | 2 | 3,55 | 1998 | 3,51 | 2035 |
5 | John Zachariassen Faxe Skakklub | 1954 | 1996 | 17 1 | 12 1 | 1 0 | 9 0 | 16 0 | 2 | 16 | 3,4 | 1912 | 3,29 | 1970 |
6 | Erik Jarlnæs Frederiksberg Skakforening | 1853 | 1905 | 18 ½ | 3 0 | 17 ½ | 21 1 | 19 1 | 3 | 12 | 3,45 | 1840 | 2,56 | 1894 |
7 | Max Erik Hansen Skakklubben Evans | 1833 | 1834 | 19 1 | 25 1 | 4 0 | 2 ½ | 23 1 | 3½ | 5 | 3,05 | 1847 | 1,10 | 1842 |
8 | Ib Lynæs Hansen Tårnet Svendborg | 1828 | 1901 | 20 1 | 1 0 | 16 0 | 24 ½ | 18 1 | 2½ | 13 | 3,25 | 1806 | 3,11 | 1889 |
9 | Frode Meldgaard Skive Skakklub | 1821 | 1800 | 21 1 | 2 ½ | 15 1 | 5 1 | 1 0 | 3½ | 4 | 2,1 | 1875 | 1,55 | 1839 |
10 | Ove Matras Fåborg Skakklub | 1767 | 1853 | 22 0 | 20 1 | 21 1 | 16 1 | 2 0 | 3 | 11 | 2,95 | 1769 | 2,58 | 1861 |
11 | Bjørn Laursen Skakklubben Evans | 1755 | 1818 | 23 ½ | 15 ½ | 25 1 | 3 1 | 4 0 | 3 | 6 | 0 | 1755 | 1,77 | 1823 |
12 | Erling Molbæk Christiansen Valby Skakklub | 1747 | 1850 | 24 1 | 5 0 | 22 ½ | 18 1 | 3 0 | 2½ | 15 | 0 | 1747 | 2,86 | 1843 |
13 | Martin Hansen Tårnet Svendborg | 1730 | 1845 | 1 0 | 24 1 | 3 0 | 25 1 | 22 1 | 3 | 7 | 2,75 | 1738 | 2,02 | 1844 |
14 | Erling Rasmussen Læseforeningens Skakklub | 1689 | 1839 | 2 0 | 17 ½ | 23 0 | 19 0 | 26 + | 1½ | 23 | 1,9 | 1647 | 1,51 | 1819 |
15 | Niels Møller Rendlev Frederiksberg Skakforening | 1688 | 1782 | 3 1 | 11 ½ | 9 0 | 22 ½ | 24 1 | 3 | 9 | 0 | 1688 | 2,55 | 1791 |
16 | Henning Nielsen Sydøstfyn | 1678 | 1862 | 4 0 | 19 1 | 8 1 | 10 0 | 5 1 | 3 | 8 | 1,55 | 1735 | 1,56 | 1871 |
17 | Torben Hansen Vejlby-Risskov Skakklub | 1653 | 1732 | 5 0 | 14 ½ | 6 ½ | 23 0 | 21 1 | 2 | 19 | 2,1 | 1650 | 1,87 | 1735 |
18 | Søren Rud Ottesen Tranum Skakklub | 1646 | 1689 | 6 ½ | 23 1 | 2 0 | 12 0 | 8 0 | 1½ | 21 | 1,55 | 1645 | 1,39 | 1691 |
19 | John G. Madsen Odense Skakklub | 1637 | 0 | 7 0 | 16 0 | 20 1 | 14 1 | 6 0 | 2 | 18 | 0 | 1637 | 0 | 1000 |
20 | Jørgen Overgaard Enkeltmedlem - Indland | 1637 | 1761 | 8 0 | 10 0 | 19 0 | 26 + | 25 1 | 2 | 20 | 0 | 1637 | 0,68 | 1747 |
21 | Sven Michelsen Esbjerg Skakforening | 1576 | 1767 | 9 0 | 26 + | 10 0 | 6 0 | 17 0 | 1 | 24 - 25 | 0 | 1576 | 1,69 | 1733 |
22 | Benny Christensen Esbjerg Skakforening | 1575 | 1674 | 10 1 | 4 0 | 12 ½ | 15 ½ | 13 0 | 2 | 17 | 1,25 | 1606 | 1,27 | 1703 |
23 | Uffe Kallenbach THY Skakklub | 1537 | 1641 | 11 ½ | 18 0 | 14 1 | 17 1 | 7 0 | 2½ | 14 | 1,35 | 1596 | 1,57 | 1660 |
24 | Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub | 1395 | 1580 | 12 0 | 13 0 | 26 + | 8 ½ | 15 0 | 1½ | 22 | 0,45 | 1397 | 0,72 | 1576 |
25 | Jørn Knudsen Tårnet Svendborg | 1302 | 0 | 26 + | 7 0 | 11 0 | 13 0 | 20 0 | 1 | 24 - 25 | 0,3 | 1289 | 0 | 1000 |
26 | Bye | 25 - | 21 - | 24 - | 20 - | 14 - | 0 | 26 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Eo | En |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brian Jørgensen Skakklubben K41 | 2189 | 2226 | 11 1 | 8 1 | 4 1 | 3 1 | 6 ½ | 4½ | 1 | 3,25 | 3,31 | 2250 |
2 | Lars René Andersen Skakklubben af 1968 | 2160 | 2204 | 12 ½ | 5 1 | 3 0 | 20 1 | 8 ½ | 3 | 5 | 3,3 | 3,45 | 2197 |
3 | Mogens Henrik Thuesen Enkeltmedlem - Indland | 2147 | 2176 | 13 ½ | 19 1 | 2 1 | 1 0 | 4 ½ | 3 | 4 | 2,95 | 2,86 | 2179 |
4 | Jens Jørgen Christiansen Nørresundby Skakklub | 2123 | 2138 | 14 1 | 17 1 | 1 0 | 8 0 | 3 ½ | 2½ | 6 | 2,95 | 2,65 | 2136 |
5 | WFM Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub | 2103 | 2115 | 15 1 | 2 0 | 6 ½ | 13 ½ | 11 ½ | 2½ | 10 - 11 | 2,95 | 2,74 | 2110 |
6 | Thomas Tange Jepsen Skakforeningen ØBRO | 2084 | 2108 | 16 ½ | 12 1 | 5 ½ | 18 1 | 1 ½ | 3½ | 3 | 2,85 | 2,85 | 2118 |
7 | Niels-Peter Nielsen Sydøstfyn | 2068 | 2122 | 17 - | 18 - | 14 - | 19 - | 9 - | 0 | 20 | 0 | 0 | 2122 |
8 | Christopher R. N. H. Pedersen Hillerød Skakklub | 2031 | 2074 | 18 1 | 1 0 | 16 1 | 4 1 | 2 ½ | 3½ | 2 | 2,25 | 2,34 | 2091 |
9 | Thorkild Borup Nielsen Holstebro Skakklub | 2025 | 2065 | 19 ½ | 13 ½ | 18 0 | 15 0 | 7 + | 2 | 18 | 2,45 | 2,34 | 2038 |
10 | CM Martin Strandby Hansen Sydøstfyn | 2009 | 2081 | 20 ½ | 16 ½ | 17 ½ | 12 ½ | 18 ½ | 2½ | 13 | 3 | 3,17 | 2068 |
11 | Sven Judas Læseforeningens Skakklub | 1999 | 2024 | 1 0 | 20 ½ | 19 1 | 17 ½ | 5 ½ | 2½ | 7 - 8 | 2,45 | 2,30 | 2032 |
12 | Klaus Yssing Brønshøj Skakforening | 1997 | 2020 | 2 ½ | 6 0 | 15 1 | 10 ½ | 13 ½ | 2½ | 10 - 11 | 2,25 | 2,03 | 2029 |
13 | Per Smidt Sørensen Sydøstfyn | 1983 | 2052 | 3 ½ | 9 ½ | 20 ½ | 5 ½ | 12 ½ | 2½ | 12 | 2,2 | 2,48 | 2052 |
14 | Andreas Lund Ertbjerg Lemvig Skakklub | 1961 | 2042 | 4 0 | 15 0 | 7 + | 16 ½ | 20 ½ | 2 | 17 | 1,95 | 2,24 | 2023 |
15 | Brian Nielsen Skakforeningen Odysseus | 1945 | 2010 | 5 0 | 14 1 | 12 0 | 9 1 | 17 ½ | 2½ | 15 | 2,1 | 2,15 | 2017 |
16 | Colin Watson Skanderborg Skakklub | 1941 | 1952 | 6 ½ | 10 ½ | 8 0 | 14 ½ | 19 1 | 2½ | 7 - 8 | 2,1 | 1,79 | 1966 |
17 | Arne Andersen Sydøstfyn | 1939 | 2066 | 7 + | 4 0 | 10 ½ | 11 ½ | 15 ½ | 2½ | 14 | 1,55 | 2,02 | 2056 |
18 | Finn Bonnez Nørrebro Skakklub | 1933 | 1968 | 8 0 | 7 + | 9 1 | 6 0 | 10 ½ | 2½ | 9 | 1,45 | 1,39 | 1970 |
19 | Svend Kjems Hove Vestegnen Skakklub | 1924 | 1982 | 9 ½ | 3 0 | 11 0 | 7 + | 16 0 | 1½ | 19 | 1,45 | 1,62 | 1960 |
20 | Thomas Christensen Kjellerup Skakklub | 1884 | 1888 | 10 ½ | 11 ½ | 13 ½ | 2 0 | 14 ½ | 2 | 16 | 1,6 | 1,27 | 1917 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hasan Yildiz Tåstrup Skakforening | 1879 | 1947 | 11 1 | 6 1 | 4 ½ | 2 1 | 3 1 | 4½ | 1 | 2,95 | 1942 | 2,70 | 1974 | |
2 | Sune Normann Hansen Aalborg Skakforening af 1889 | 1870 | 2111 | 12 1 | 7 ½ | 5 1 | 1 0 | 18 1 | 3½ | 2 | 3,15 | 1881 | 4,10 | 2099 | |
3 | Morten Renneberg Skakforeningen ØBRO | 1868 | 1949 | 13 1 | 10 ½ | 15 1 | 4 ½ | 1 0 | 3 | 6 | 3,1 | 1865 | 3,08 | 1947 | |
4 | Flemming Borg Allerød Skakklub | 1831 | 1828 | 14 1 | 18 1 | 1 ½ | 3 ½ | 7 0 | 3 | 5 | 2,8 | 1837 | 2,28 | 1842 | |
5 | Lars Møller Olsen Sorø Skakklub | 1813 | 1919 | 15 ½ | 19 1 | 2 0 | 7 ½ | 10 ½ | 2½ | 9 | 2,9 | 1801 | 2,74 | 1915 | |
6 | Arne Bech Madsen Nr.Åby Juniorskakklub | 1791 | 1887 | 16 1 | 1 0 | 18 0 | 14 ½ | 11 ½ | 2 | 12 | 2,9 | 1764 | 2,90 | 1869 | |
7 | Michael O. Marshall Skakforeningen Odysseus | 1790 | 1844 | 17 1 | 2 ½ | 10 ½ | 5 ½ | 4 1 | 3½ | 3 | 2,45 | 1823 | 2,23 | 1863 | |
8 | Kim Nygaard Hede Fredericia Skakforening | 1776 | 1836 | 18 0 | 14 ½ | 16 1 | 9 0 | 17 1 | 2½ | 11 | 3 | 1761 | 2,81 | 1831 | |
9 | Claus Marcussen Fredericia Skakforening | 1769 | 1832 | 19 ½ | 15 0 | 13 1 | 8 1 | 12 1 | 3½ | 4 | 2,9 | 1787 | 2,76 | 1843 | |
10 | Søren Jensen Enkeltmedlem - Indland | 1766 | 1849 | 20 1 | 3 ½ | 7 ½ | 18 0 | 5 ½ | 2½ | 8 | 2,5 | 1766 | 2,52 | 1849 | |
11 | Svend Veise Nyborg Skakklub | 1719 | 1816 | 1 0 | 16 ½ | 14 ½ | 20 ½ | 6 ½ | 2 | 14 | 2,35 | 1709 | 2,30 | 1810 | |
12 | Aage Kristian Andersen Aars Nibe Skakklub | 1715 | 1693 | 2 0 | 17 ½ | 19 1 | 15 1 | 9 0 | 2½ | 10 | 2,35 | 1720 | 1,52 | 1708 | |
13 | Normann Asger Hansen Nørresundby Skakklub | 1714 | 1816 | 3 0 | 20 1 | 9 0 | 17 ½ | 16 ½ | 2 | 15 | 0 | 1714 | 2,49 | 1806 | |
14 | Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub | 1693 | 1816 | 4 0 | 8 ½ | 11 ½ | 6 ½ | 15 ½ | 2 | 16 | 2,05 | 1692 | 2,26 | 1806 | |
15 | Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub | 1690 | 1878 | 5 ½ | 9 1 | 3 0 | 12 0 | 14 ½ | 2 | 13 | 1,95 | 1692 | 2,73 | 1849 | |
16 | Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub | 1690 | 1813 | 6 0 | 11 ½ | 8 0 | 19 1 | 13 ½ | 2 | 17 | 2,2 | 1684 | 2,46 | 1806 | |
17 | Anton Mehmet Yildiz Marthedal BMS Skak | 1689 | 1738 | 7 0 | 12 ½ | 20 ½ | 13 ½ | 8 0 | 1½ | 19 | 2,2 | 1668 | 2,15 | 1728 | |
18 | Uffe Balslev Sjælsø Skakklub | 1688 | 1757 | 8 1 | 4 0 | 6 1 | 10 1 | 2 0 | 3 | 7 | 1,7 | 1736 | 1,59 | 1813 | |
19 | Ulrik Jejlskov Larsen Amager Skakforening | 1666 | 1746 | 9 ½ | 5 0 | 12 0 | 16 0 | 20 0 | ½ | 20 | 0 | 1666 | 2,11 | 1714 | |
20 | Hans Chr. Nielsen Læseforeningens Skakklub | 1657 | 1758 | 10 0 | 13 0 | 17 ½ | 11 ½ | 19 1 | 2 | 18 | 0 | 1657 | 2,27 | 1754 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Allan Toftegaard Christensen Hobro Skakklub | 1622 | 1721 | 10 1 | 6 0 | 11 1 | 4 1 | 9 1 | 4 | 2 | 3 | 1652 | 2,47 | 1744 | |
2 | Martin Olsen Skørping Skakklub | 1605 | 0 | 11 1 | 9 0 | 13 1 | 5 ½ | 16 1 | 3½ | 4 | 3,4 | 1608 | 0 | 0 | |
3 | Jesper Thorsen Sjælsø Skakklub | 1603 | 1647 | 12 1 | 8 ½ | 16 1 | 9 0 | 10 0 | 2½ | 9 | 3,3 | 1569 | 1,72 | 1643 | |
4 | Ebbe Strøm Tåstrup Skakforening | 1597 | 1686 | 13 0 | 15 1 | 10 1 | 1 0 | 7 0 | 2 | 13 | 3,2 | 1543 | 2,17 | 1668 | |
5 | Bernhard W. Sørensen Hillerød Skakklub | 1589 | 1653 | 14 1 | 16 ½ | 8 1 | 2 ½ | 6 1 | 4 | 3 | 3,15 | 1618 | 0,98 | 1673 | |
6 | Jens Rasmussen Frem Skakklub | 1587 | 1701 | 15 1 | 1 1 | 9 0 | 8 1 | 5 0 | 3 | 5 | 2,9 | 1592 | 1,99 | 1701 | |
7 | Thomas Haugaard Frederiksberg Skakforening | 1553 | 1693 | 16 0 | 14 ½ | 12 ½ | 17 1 | 4 1 | 3 | 7 | 3,6 | 1526 | 2,08 | 1701 | |
8 | Jan Nielsen Sydøstfyn | 1546 | 1617 | 17 1 | 3 ½ | 5 0 | 6 0 | 15 0 | 1½ | 15 | 3,05 | 1476 | 2,21 | 1589 | |
9 | Per Barndorff Simonsen Ishøj Skakklub | 1546 | 1826 | 18 + | 2 1 | 6 1 | 3 1 | 1 0 | 4 | 1 | 0 | 1546 | 2,04 | 1825 | |
10 | Kim Olsen Skakforeningen ØBRO | 1539 | 1771 | 1 0 | 13 1 | 4 0 | 14 1 | 3 1 | 3 | 6 | 2,65 | 1555 | 2,77 | 1756 | |
11 | Leif Nørholm Jensen Nordre Skakklub | 1482 | 1646 | 2 0 | 18 + | 1 0 | 13 ½ | 17 1 | 2½ | 10 | 2,25 | 1448 | 2,13 | 1633 | |
12 | Jens Gade Amager Skakforening | 1456 | 1586 | 3 0 | 17 1 | 7 ½ | 16 0 | 13 1 | 2½ | 11 | 2,9 | 1438 | 2,44 | 1587 | |
13 | Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening | 1382 | 1391 | 4 1 | 10 0 | 2 0 | 11 ½ | 12 0 | 1½ | 16 | 1,5 | 1382 | 0,68 | 1403 | |
14 | Tage Knudsen Sydøstfyn | 1356 | 0 | 5 0 | 7 ½ | 15 ½ | 10 0 | 18 + | 2 | 14 | 0 | 1356 | 0 | 1000 | |
15 | Jens Frederiksen Nyborg Skakklub | 1327 | 0 | 6 0 | 4 0 | 14 ½ | 18 + | 8 1 | 2½ | 12 | 1,05 | 1347 | 0 | 1000 | |
16 | Poul Erik Simonsen Skørping Skakklub | 1319 | 0 | 7 1 | 5 ½ | 3 0 | 12 1 | 2 0 | 2½ | 8 | 0 | 1319 | 0 | 1000 | |
17 | Ada Yildiz Tåstrup Skakforening | 1000 | 1000 | 8 0 | 12 0 | 18 + | 7 0 | 11 0 | 1 | 17 | 0,15 | 991 | 0,32 | 995 | |
18 | Bye | 9 - | 11 - | 17 - | 15 - | 14 - | 0 | 18 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Morten Fredsgaard Rasmussen Skanderborg Skakklub | 1971 | 1962 | 8 1 | 6 1 | 3 ½ | 7 0 | 14 1 | 3½ | 2 | 3,85 |
2 | Peter Willer Svendsen Hillerød Skakklub | 1934 | 1957 | 9 ½ | 11 1 | 12 1 | 3 0 | 7 1 | 3½ | 4 | 3,7 |
3 | Rasmus Kvist Skive Skakklub | 1898 | 1866 | 10 1 | 7 1 | 1 ½ | 2 1 | 4 0 | 3½ | 1 | 2,9 |
4 | Jørgen Clausen Gråsten Skakklub | 1838 | 1795 | 11 ½ | 5 ½ | 6 ½ | 12 1 | 3 1 | 3½ | 3 | 2,95 |
5 | Lars Breinholt Agger Skive Skakklub | 1816 | 1883 | 12 ½ | 4 ½ | 7 0 | 8 ½ | 10 1 | 2½ | 7 - 8 | 3,05 |
6 | Aksel Hansen Holstebro Skakklub | 1764 | 1788 | 13 1 | 1 0 | 4 ½ | 10 ½ | 8 1 | 3 | 6 | 2,4 |
7 | Keld Johnny Olsen Holstebro Skakklub | 1751 | 1860 | 14 1 | 3 0 | 5 1 | 1 1 | 2 0 | 3 | 5 | 1,85 |
8 | Erik Hansen Tårnet Svendborg | 1705 | 1767 | 1 0 | 13 1 | 9 0 | 5 ½ | 6 0 | 1½ | 12 | 2 |
9 | Kim Schmidt Holstebro Skakklub | 1703 | 1805 | 2 ½ | 12 0 | 8 1 | 14 0 | 11 0 | 1½ | 13 | 2,35 |
10 | Erik Pontoppidan Skakklubben Evans | 1697 | 1788 | 3 0 | 14 ½ | 11 1 | 6 ½ | 5 0 | 2 | 9 | 2,05 |
11 | Karsten Kierkegaard Olsen Skakklubben Evans | 1694 | 1699 | 4 ½ | 2 0 | 10 0 | 13 ½ | 9 1 | 2 | 10 | 2 |
12 | Erik Hedegaard Hansen Helsingør Skakklub | 1683 | 1774 | 5 ½ | 9 1 | 2 0 | 4 0 | 13 0 | 1½ | 11 | 1,8 |
13 | Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub | 1677 | 1750 | 6 0 | 8 0 | 14 0 | 11 ½ | 12 1 | 1½ | 14 | 2,35 |
14 | Jan Kargaard Jensen Svogerslev Skakklub | 1641 | 1759 | 7 0 | 10 ½ | 13 1 | 9 1 | 1 0 | 2½ | 7 - 8 | 0 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bjarke Rosenborg Winther Frederiksberg Skakforening | 1635 | 1752 | 7 ½ | 9 ½ | 8 ½ | 2 ½ | 10 ½ | 2½ | 7 | |
2 | Orla Lind Mortensen Korsør Skakklub | 1578 | 1701 | 8 0 | 11 1 | 9 0 | 1 ½ | 4 0 | 1½ | 11 | |
3 | Michael Ankersen Skive Skakklub | 1554 | 0 | 9 ½ | 7 ½ | 4 0 | 11 ½ | 12 + | 2½ | 9 | |
4 | Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding | 1539 | 1636 | 10 0 | 12 1 | 3 1 | 9 0 | 2 1 | 3 | 5 | |
5 | Benno Ørvad Markussen Viby Skakklub | 1534 | 1690 | 11 1 | 8 ½ | 6 ½ | 10 ½ | 7 ½ | 3 | 3 | |
6 | Anders Haarup Skanderborg Skakklub | 1500 | 1629 | 12 1 | 10 1 | 5 ½ | 8 1 | 9 1 | 4½ | 1 | |
7 | Jens Hardy Pedersen Frederikshavn Skakklub | 1480 | 0 | 1 ½ | 3 ½ | 10 0 | 12 + | 5 ½ | 2½ | 8 | |
8 | Steen Konradsen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1459 | 1697 | 2 1 | 5 ½ | 1 ½ | 6 0 | 11 ½ | 2½ | 6 | |
9 | Svend Vestergaard Bornholms Skakklub | 1441 | 1697 | 3 ½ | 1 ½ | 2 1 | 4 1 | 6 0 | 3 | 4 | |
10 | Frits Ørbæk Hansen Sydøstfyn | 1400 | 0 | 4 1 | 6 0 | 7 1 | 5 ½ | 1 ½ | 3 | 2 | |
11 | Laurits Gorm Dahl Skive Skakklub | 1332 | 0 | 5 0 | 2 0 | 12 + | 3 ½ | 8 ½ | 2 | 10 | |
12 | Jørgen Johansen Skanderborg Skakklub | 1230 | 1443 | 6 0 | 4 0 | 11 - | 7 - | 3 - | 0 | 12 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Po | Pl | We | Rn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lars René Andersen Skakklubben af 1968 | 2160 | 2204 | 11 1 | 6 ½ | 8 1 | 7 1 | 3 ½ | 4 | 1 | 4,25 | 2160 |
2 | Sune Kovshøj Aalborg Skakforening af 1889 | 2076 | 2091 | 12 1 | 7 0 | 5 1 | 3 ½ | 14 1 | 3½ | 4 | 3,95 | 2067 |
3 | Tom Frantsen Frem Skakklub | 2043 | 2094 | 13 1 | 8 ½ | 4 1 | 2 ½ | 1 ½ | 3½ | 3 | 3,2 | 2049 |
4 | Aage Søndergaard Nielsen Springeren Kolding | 1919 | 1873 | 14 1 | 9 ½ | 3 0 | 18 1 | 10 0 | 2½ | 9 | 3,7 | 1883 |
5 | Jess Nykjær Frem Skakklub | 1892 | 1948 | 15 1 | 10 0 | 2 0 | 8 ½ | 13 ½ | 2 | 14 | 3,4 | 1850 |
6 | Anders Christensen Varde Skakklub | 1859 | 1951 | 16 1 | 1 ½ | 9 ½ | 10 ½ | 12 1 | 3½ | 5 - 6 | 3,2 | 1868 |
7 | Per Oehlerich Nordre Skakklub | 1854 | 1957 | 17 1 | 2 1 | 10 1 | 1 0 | 11 ½ | 3½ | 2 | 2,7 | 1878 |
8 | Kimiya Sajjadi | 1783 | 1783 | 18 1 | 3 ½ | 1 0 | 5 ½ | 9 1 | 3 | 8 | 0 | 1783 |
9 | Henrik Lilleholt Smidt Musikvidenskabeligt Institut | 1723 | 0 | 19 1 | 4 ½ | 6 ½ | 11 0 | 8 0 | 2 | 13 | 2,5 | 1708 |
10 | Ove Matras Fåborg Skakklub | 1713 | 1853 | 20 1 | 5 1 | 7 0 | 6 ½ | 4 1 | 3½ | 7 | 2,1 | 1767 |
11 | Hans-Henry Jacobsen | 1703 | 1703 | 1 0 | 16 1 | 12 1 | 9 1 | 7 ½ | 3½ | 5 - 6 | 0 | 1703 |
12 | Uffe Balslev Sjælsø Skakklub | 1701 | 1757 | 2 0 | 17 1 | 11 0 | 15 1 | 6 0 | 2 | 12 | 2,45 | 1688 |
13 | Niels Peter Nissen Varde Skakklub | 1605 | 0 | 3 0 | 18 ½ | 16 1 | 14 0 | 5 ½ | 2 | 15 | 2,3 | 1594 |
14 | Elise Sjottem Jacobsen | 1595 | 1595 | 4 0 | 19 ½ | 15 1 | 13 1 | 2 0 | 2½ | 10 | 0 | 1595 |
15 | Michael Vedsø Frederiksberg Skakforening | 1527 | 1581 | 5 0 | 20 1 | 14 0 | 12 0 | 19 1 | 2 | 16 | 2,65 | 1498 |
16 | Harald Christian Vestjord | 1425 | 1425 | 6 0 | 11 0 | 13 0 | 17 0 | 20 1 | 1 | 19 | 0 | 1425 |
17 | Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub | 1395 | 1532 | 7 0 | 12 0 | 20 ½ | 16 1 | 18 1 | 2½ | 11 | 2,1 | 1413 |
18 | Tage Knudsen Sydøstfyn | 1354 | 0 | 8 0 | 13 ½ | 19 1 | 4 0 | 17 0 | 1½ | 17 | 0 | 1354 |
19 | Sten Bo Andersen Hadsten Skakklub | 1181 | 0 | 9 0 | 14 ½ | 18 0 | 20 1 | 15 0 | 1½ | 18 | 1,2 | 1195 |
20 | John Gunn Fåborg Skakklub | 1026 | 0 | 10 0 | 15 0 | 17 ½ | 19 0 | 16 0 | ½ | 20 | 0,5 | 1026 |
# | Navn | Rating | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Po | Pl | We | Rn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Palle Skov Hillerød Skakklub | 1936 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1936 | ||||||||
Sven Judas Læseforeningens Skakklub | 1999 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1999 | ||||||||
Gert Aagaard Springeren Kolding | 2014 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2014 | ||||||||
Leif Møller Nordre Skakklub | 2044 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2044 | ||||||||
Uffe Balslev Sjælsø Skakklub | 1701 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1701 | ||||||||
CM Henrik Mølvig Roskilde Skakklub | 2070 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2070 | ||||||||
Julius Mølvig Roskilde Skakklub | 1932 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1932 | ||||||||
FM Halvard Hagesather | 2295 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2295 | ||||||||
IM Rasmus Skytte Århus Skakklub/Skolerne | 2424 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2424 | ||||||||
Alexander Torp Jørgensen Næstved Skakklub | 1789 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1789 | ||||||||
Poul Jacobsen Ejby Skakklub | 1668 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1668 | ||||||||
IM Tobias Bent Christensen Århus Skakklub/Skolerne | 2339 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2339 | ||||||||
Per Arnt Rasmussen Læseforeningens Skakklub | 2010 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2010 | ||||||||
Steen Vitus Bering Herning Skakklub | 2043 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2043 | ||||||||
Thomas Christensen Kjellerup Skakklub | 1884 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1884 | ||||||||
Lars René Andersen Skakklubben af 1968 | 2160 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2160 | ||||||||
Janus Christensen Skakforeningen ØBRO | 2040 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2040 | ||||||||
Bo Jacobsen Århus Skakklub/Skolerne | 2205 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2205 | ||||||||
Karsten Jacobsen Ribe Skakklub | 1819 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1819 | ||||||||
Niels Henrik Sørensen Frem Skakklub | 1995 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1995 | ||||||||
Anton Kjeldsen Frem Skakklub | 1717 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1717 | ||||||||
Mathias Aalbæk Meunier Frem Skakklub | 1929 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1929 | ||||||||
Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub | 2075 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2075 | ||||||||
FM Andreas Wiwe Jetsmark Skakklub | 2266 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2266 | ||||||||
Peter Sørensen Frem Skakklub | 1432 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1432 | ||||||||
Kurt Hollesen Tårnet Svendborg | 1936 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1936 | ||||||||
GM Allan Stig Rasmussen Jetsmark Skakklub | 2510 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2510 | ||||||||
Lars Wilton Pedersen Ribe Skakklub | 2041 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2041 | ||||||||
Jan Rosenberg Ribe Skakklub | 1861 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1861 | ||||||||
Poul-Erik Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1966 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1966 | ||||||||
Lasse Emil Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1666 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1666 | ||||||||
Jess Nykjær Frem Skakklub | 1892 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1892 | ||||||||
Michael Nord Tårnet Svendborg | 1994 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1994 | ||||||||
Thomas Sandbeck Christensen Nr.Åby Juniorskakklub | 1690 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1690 | ||||||||
Kasper Larsen Nr.Åby Juniorskakklub | 1693 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1693 | ||||||||
Jan Nordenbæk Pedersen Hillerød Skakklub | 2143 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2143 | ||||||||
Ole Helmer Mikkelsen Herning Skakklub | 2184 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2184 | ||||||||
Lars Kjøller Nilsson Hillerød Skakklub | 1956 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1956 | ||||||||
Viktor Haarmark Nielsen Skakforeningen ØBRO | 2097 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2097 | ||||||||
Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak | 2099 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2099 | ||||||||
Christian Karstensen Tønder Skakklub | 1880 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1880 | ||||||||
Hansjørgen Clausen Gråsten Skakklub | 1612 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1612 | ||||||||
Benjamin Halvorsen | 1702 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1702 | ||||||||
Mads Vestby-Ellingsen | 1658 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1658 | ||||||||
Michael Leon Christensen Fredericia Skakforening | 1382 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1382 | ||||||||
FM Arne Matthiesen Skakklubben af 1968 | 2341 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2341 | ||||||||
WFM Louise Winther Fredericia Enkeltmedlem - Indland | 2003 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2003 | ||||||||
Thomas Bøker Lund Valby Skakklub | 2010 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2010 | ||||||||
Svend Kjems Hove Vestegnen Skakklub | 1924 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1924 | ||||||||
Harald Christian Vestjord | 1450 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1450 | ||||||||
Andreas Lund Ertbjerg Lemvig Skakklub | 1961 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1961 | ||||||||
Brian Jørgensen Skakklubben K41 | 2189 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2189 | ||||||||
Morten Andersen Skakforeningen Odysseus | 2131 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2131 | ||||||||
FM Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening | 2389 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2389 | ||||||||
Anniken Vestby | 1000 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1000 | ||||||||
Thomas Christensen Næstved Skakklub | 2134 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2134 | ||||||||
Henrik Dahl Pedersen Køge Skakklub | 2169 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2169 | ||||||||
Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans | 2191 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2191 | ||||||||
Jakob Bjerre Jensen Århus Skakklub/Skolerne | 2139 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2139 | ||||||||
FM Mads Boe Skanderborg Skakklub | 2351 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2351 | ||||||||
Filip Boe Olsen Viby Skakklub | 2062 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2062 | ||||||||
FM Martin Matthiesen Skakklubben af 1968 | 2282 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2282 | ||||||||
Kristian Seegert Skanderborg Skakklub | 2180 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2180 | ||||||||
Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub | 1690 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1690 | ||||||||
Thomas K. Christensen Skakklubben af 1968 | 2215 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2215 | ||||||||
Kim Poulsen Enkeltmedlem - Indland | 1950 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1950 | ||||||||
Rune Andersen Bornholms Skakklub | 2039 | 0 | 1 - 68 | 0 | 2039 | ||||||||
Klaus Mosegaard Skakforeningen ØBRO | 1959 | 0 | 1 - 68 | 0 | 1959 |
# | Navn | Rating | Fide rat. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Po | Pl | We | Rn | Eo | En | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bo Garner Christensen Skakklubben K41 | 2132 | 2187 | 0 | 1 - 5 | 0 | 2132 | 0 | 2187 | |||||||||||
Ove Matras Fåborg Skakklub | 1713 | 1853 | 0 | 1 - 5 | 0 | 1713 | 0 | 1853 | |||||||||||
Sven Judas Læseforeningens Skakklub | 1999 | 2024 | 0 | 1 - 5 | 0 | 1999 | 0 | 2024 | |||||||||||
CM Henrik Mølvig Roskilde Skakklub | 2070 | 2141 | 0 | 1 - 5 | 0 | 2070 | 0 | 2141 | |||||||||||
Jesper Knudsen Læseforeningens Skakklub | 2075 | 2117 | 0 | 1 - 5 | 0 | 2075 | 0 | 2117 |
DM 2015 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Indbydelse til DM i SKAK 2015 Spillested Transport Tidsrum Elo-rating Indskud Præmier Turneringsoplysninger 1. Vinderen af Landsholdsklassen 2014. Der stilles et enkeltværelse til rådighed på Hotel Svendborg fra lørdag den 28. marts for alle deltagere i Landsholdsklassen. Præmier i landsholdsklassen: 1. pr. 10.000 kr., 2. pr. 6.000 kr., 3. pr. 4.000 kr., 4. pr. 2.000 kr. Private sponsorers reklameaktiviteter skal aftales med arrangørerne senest ved tilmeldingsfristens udløb. Kandidatklassen Berettiget til at deltage i Kandidatklassen er: Kvinde-DM klassen Start tirsdag den 31. marts kl. 17:30 Garanteret 1. præmie 2.000 kr. Øvrige præmier afhænger af deltager antal, og bekendtgøres senere. Øvrige grupper Kort Påske G7 G5 Betænkningstider I øvrige klasser spilles med 90 minutter til 40 træk plus 30 minutter til resten af partiet med tillæg af 30 sekunder pr. træk hele partiet igennem. Bemærk at ved DM kan man komme en time for sent, før man taber på udeblivelse. Spilletidspunkter
Par-lyn Stævnefest Forplejning Indkvartering Der er gratis internet-opkobling via trådløst netværk på Hotel Svendborg. Booking Booking kode: DMSKAK 2015 Alternativt kan tilmelding ske til: Indskud Tilmeldingsfrister
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Periode | 2015-03-28 .. 2015-04-06 | Kørestols adgang | Ikke angivet | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dansk ratet | Ja | Fide ratet | Ja | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Turneringens egen hjemmeside | http://www.skak-dm.dk | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Turnerings komite | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hoveddommer | Poul Jacobsen | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dommere | Alle grupper: Jørgen Kiel , Steen Juul Mortensen , Brian Lorenzen , Jan Kaas Pedersen |
Tilmeldings muligheder til DM 2015
Gruppe | Deltagere | Startdato | Tilmeldingsfrist |
---|---|---|---|
LH Klasse | 10 | 2015-03-28 | 2015-03-16 |
Kandidat Klasse | 26 | 2015-03-31 | 2015-03-31 |
Kvinde Klasse | 12 | 2015-03-31 | 2015-03-31 |
G7 Gruppe 1 | 18 | 2015-03-31 | 2015-03-31 |
G7 gruppe 2 | 24 | 2015-03-31 | 2015-04-06 |
G7- gruppe 3 | 20 | 2015-03-31 | 2015-04-06 |
G5 - 1. forløb | 22 | 2015-03-28 | 2015-03-28 |
Veteran Klasse | 26 | 2015-04-02 | 2015-04-02 |
Kort Påske 2. forløb gruppe 1 | 20 | 2015-04-02 | 2015-04-02 |
Kort Påske 2. forløb gruppe 2 | 20 | 2015-03-31 | 2015-04-06 |
Kort Påske 2. forløb Gruppe 3 | 18 | 2015-04-02 | 2015-04-04 |
G5 - 2. forløb gruppe 1 | 14 | 2015-04-02 | 2015-04-02 |
G5- 2. forløb gruppe 2 | 12 | 2015-03-31 | 2015-04-06 |
Kort Påske 1. forløb | 20 | 2015-03-28 | 2015-03-28 |
Lyn DM | 68 | 2015-04-03 | 2015-04-02 |
Par Lyn | 5 | 2015-04-01 | 2015-04-01 |
Totalt antal tilmeldte | 335 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100800407 | 1400266 | 1. GM Sune Berg Hansen | Helsingør Skakklub | 2563 | 2576 | 2015-03-15 | |||
100700286 | 1400142 | 2. IM Jens Ove Fries Nielsen | Viborg Skakklub | 2449 | 2457 | 2015-03-16 | |||
100700431 | 1406000 | 3. GM Allan Stig Rasmussen | Jetsmark Skakklub | 2515 | 2532 | 2015-03-10 | |||
100901506 | 1413767 | 4. IM Igor Teplyi | Nordre Skakklub | 2379 | 2384 | 2015-03-16 | |||
100104116 | 2033801 | 5. IM Kassa Korley | Skakforeningen ØBRO | 2403 | 2424 | 2015-03-01 | |||
100101516 | 1403613 | 6. IM Simon Bekker-Jensen | Philidor | 2452 | 2462 | 2015-02-16 | |||
100200545 | 1400061 | 7. GM Jens Kristiansen | Bornholms Skakklub | 2408 | 2412 | 2015-03-15 | |||
100801531 | 1401378 | 8. IM Mikkel Djernæs Antonsen | Næstved Skakklub | 2455 | 2470 | 2015-03-16 | |||
100400385 | 1400010 | 9. GM Curt Hansen | Philidor | 2626 | 2625 | 2015-03-12 | |||
100801081 | 1404180 | 10. FM Jacob Carstensen | Brønshøj Skakforening | 2366 | 2370 | 2015-03-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
103107144 | 1416928 | 1. FM Bjørn Møller Ochsner | Jetsmark Skakklub | 2363 | 2359 | 2015-01-30 | |||
100102653 | 1407589 | 2. FM Jakob Aabling-Thomsen | Brønshøj Skakforening | 2333 | 2329 | 2015-03-13 | |||
100103015 | 1414291 | 3. FM Martin Haubro | BMS Skak | 2308 | 2326 | 2015-03-19 | |||
100400392 | 1404067 | 4. FM Martin Matthiesen | Skakklubben af 1968 | 2282 | 2297 | 2015-02-10 | |||
100800081 | 1401084 | 5. FM Tim Jaksland | Hillerød Skakklub | 2277 | 2287 | 2015-03-09 | |||
100301631 | 1401610 | 6. FM Mads Hansen | Skanderborg Skakklub | 2273 | 2350 | 2015-02-04 | |||
103104861 | 1410938 | 7. Kristoffer Dyrgård | Frem Skakklub | 2256 | 2275 | 2015-03-05 | |||
100101512 | 1403095 | 8. David Bekker-Jensen | Philidor | 2228 | 2259 | 2015-03-13 | |||
100901592 | 1438832 | 9. FM Jesper Søndergård Thybo | Jetsmark Skakklub | 2226 | 2250 | 2015-01-31 | |||
100300086 | 1400770 | 10. Per Stentebjerg-Hansen | Frem Skakklub | 2211 | 2260 | 2015-02-17 | |||
100102137 | 1403249 | 11. Slettet medlem | Skakklubben K41 | 2210 | 2235 | 2015-03-27 | |||
100700245 | 1400339 | 12. Jens Kølbæk | Nørresundby Skakklub | 2208 | 2222 | 2015-03-11 | |||
100300218 | 1403664 | 13. FM John Filip Rendboe | Århus Skakklub/Skolerne | 2195 | 2217 | 2015-03-30 | |||
100602099 | 1405098 | 14. Kristian Seegert | Skanderborg Skakklub | 2180 | 2187 | 2015-03-02 | |||
100300084 | 1403222 | 15. Claus Rossen | Viborg Skakklub | 2172 | 2158 | 2015-02-28 | |||
100200634 | 1404199 | 16. Henrik Dahl Pedersen | Køge Skakklub | 2169 | 2219 | 2015-01-30 | |||
103110502 | 1444948 | 17. Jonas Bjerre | Skanderborg Skakklub | 2165 | 2169 | 2015-02-02 | |||
100800805 | 1403133 | 18. Rune Egede Andersen | Brønshøj Skakforening | 2160 | 2169 | 2015-03-13 | |||
103108558 | 1428004 | 19. Christian Furrer | Sydøstfyn | 2146 | 2147 | 2015-03-15 | |||
100300620 | 1401475 | 20. Jan Nordenbæk Pedersen | Hillerød Skakklub | 2143 | 2157 | 2015-03-27 | |||
100200271 | 1407635 | 21. Thomas Christensen | Næstved Skakklub | 2134 | 2138 | 2015-03-16 | |||
100901527 | 1431412 | 22. Rasmus Thøgersen | Skive Skakklub | 2133 | 2127 | 2015-01-18 | |||
100103912 | 1444514 | 23. Mikkel Manosri Jacobsen | BMS Skak | 2099 | 2192 | 2015-02-17 | |||
100103864 | 1444492 | 24. Viktor Haarmark Nielsen | Skakforeningen ØBRO | 2097 | 2093 | 2015-03-25 | |||
100602308 | 1440640 | 25. Filip Boe Olsen | Viby Skakklub | 2062 | 2095 | 2014-12-14 | |||
100301821 | 1439090 | 26. Sophus Mechlenburg Møller | Frem Skakklub | 2051 | 2051 | 2015-01-31 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100802278 | 1004948 | 1. WFM Sandra de Blecourt Dalsberg | Skakklubben Seksløberen | 2105 | 2125 | 2015-01-24 | |||
103104942 | 1408259 | 2. Miriam Frida Olsen | BMS Skak | 2012 | 2014 | 2015-02-06 | |||
100501735 | 12802760 | 3. Margarita Baliuniene | Skakklubben Evans | 1949 | 1925 | 2015-02-19 | |||
100301109 | 1409344 | 4. WFM Marie Frank-Nielsen | Philidor | 1887 | 1947 | 2015-01-29 | |||
100602257 | 1436589 | 5. Freja Vangsgård | Vejlby-Risskov Skakklub | 1792 | 1786 | 2015-01-30 | |||
100701623 | 1444972 | 6. Ellen Kakulidis | Aalborg Skakforening af 1889 | 1763 | 1800 | 2015-01-26 | |||
103111069 | 1441230 | 7. Ellen Fredericia Nilssen | Skakforeningen ØBRO | 1700 | 1769 | 2015-01-27 | |||
100301921 | 1447203 | 8. Kirsten Lund | Fåborg Skakklub | 1338 | 0 | 2015-01-21 | |||
102101014 | 1447815 | 9. Elisabeth Mechlenburg Møller | Frem Skakklub | 1201 | 1437 | 2015-01-31 | |||
103111059 | 1444930 | 10. Caterina Wul Micalizio | Springeren Kolding | 1100 | 2015-03-15 | ||||
100301922 | 1452983 | 11. Henriette Lund | Fåborg Skakklub | 1030 | 1000 | 2015-01-31 | |||
102101024 | 1452673 | 12. Lene Wul | Springeren Kolding | 1000 | 2015-03-26 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100600963 | 1401513 | 1. Jakob Bjerre Jensen | Århus Skakklub/Skolerne | 2139 | 2151 | 2015-02-13 | |||
100100693 | 1402412 | 2. Bo Garner Christensen | Skakklubben K41 | 2132 | 2187 | 2015-03-14 | |||
100103257 | 1411233 | 3. Jacob Abildlund Brorsen | BMS Skak | 2094 | 2142 | 2015-03-19 | |||
100800890 | 1402625 | 4. CM Henrik Mølvig | Roskilde Skakklub | 2091 | 2141 | 2015-03-22 | |||
103106490 | 1409514 | 5. Sune Kovshøj | Aalborg Skakforening af 1889 | 2067 | 2091 | 2015-03-07 | |||
100301800 | 1437127 | 6. Tobias Ilsøe Jensen | Frem Skakklub | 2045 | 2056 | 2015-03-13 | |||
100801054 | 1402307 | 7. Esben Christensen | Brønshøj Skakforening | 2029 | 2045 | 2015-03-03 | |||
100801207 | 1405683 | 8. Rune Andersen | Bornholms Skakklub | 2025 | 2057 | 2014-12-08 | |||
100600598 | 1412329 | 9. Tavs Bjerre | Skanderborg Skakklub | 2025 | 2048 | 2015-02-27 | |||
100300817 | 1433784 | 10. Michael Nord | Tårnet Svendborg | 1994 | 2020 | 2015-02-24 | |||
100800470 | 1402544 | 11. Lars Kjøller Nilsson | Hillerød Skakklub | 1959 | 1985 | 2014-11-08 | |||
100601911 | 1436341 | 12. Peter Kristensen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1958 | 1950 | 2015-02-18 | |||
100600236 | 1407333 | 13. Peter Risgaard Poulsen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1957 | 1941 | 2015-02-21 | |||
100900588 | 816124 | 14. Lars Schøning | Skive Skakklub | 1937 | 1947 | 2015-03-20 | |||
100102004 | 1406817 | 15. Kurt Hollesen | Tårnet Svendborg | 1936 | 1989 | 2015-03-08 | |||
100201845 | 1405748 | 16. Julius Mølvig | Roskilde Skakklub | 1935 | 1934 | 2015-03-26 | |||
100800419 | 1401424 | 17. Henrik Mortensen | Horsens Skakforening | 1931 | 1945 | 2015-03-19 | |||
100300071 | 1441167 | 18. Ulrik Larsen | Tårnet Svendborg | 1922 | 2014 | 2015-03-27 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100200822 | 1407325 | 1. Morten Frank Jensen | Præstø Skakklub | 1889 | 1965 | 2015-01-10 | |||
100701482 | 1416553 | 2. Christian Karstensen | Tønder Skakklub | 1880 | 1971 | 2015-02-18 | |||
103110001 | 1437747 | 3. Bjarke Hautop Kristensen | Sorø Skakklub | 1879 | 1918 | 2015-02-18 | |||
100602274 | 1428977 | 4. David Glasscock | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1852 | 1903 | 2015-02-15 | |||
100300078 | 1405551 | 5. Johnny Holler Johansen | Frem Skakklub | 1811 | 1884 | 2015-02-14 | |||
100200841 | 1416170 | 6. Erik Olsgård Hansen | Præstø Skakklub | 1794 | 1891 | 2015-03-21 | |||
100201817 | 1434187 | 7. Alexander Torp Jørgensen | Næstved Skakklub | 1789 | 1911 | 2015-01-26 | |||
100300216 | 1401602 | 8. Karsten Fyhn | Skakklubben Alssund | 1784 | 1776 | 2015-02-11 | |||
0 | 1516434 | 9. Kimiya Sajjadi | 1783 | 1783 | 2015-01-22 | ||||
100900404 | 1415964 | 10. Jørn Hviid Christensen | Skive Skakklub | 1779 | 1915 | 2015-03-11 | |||
100801113 | 1410962 | 11. Henning Rasmussen | Nykøbing Sjælland Skakklub | 1778 | 1834 | 2015-02-14 | |||
100900509 | 1422383 | 12. Johnny Koust Rasmussen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1775 | 1809 | 2015-01-17 | |||
100800075 | 1425285 | 13. Verner Hansen | Espergærde Skakklub | 1768 | 1885 | 2015-03-02 | |||
100400162 | 1408054 | 14. Bent H. Bojsen | Gråsten Skakklub | 1764 | 1762 | 2015-01-27 | |||
100101705 | 1417916 | 15. Dennis Lauge Rose | Frederiksberg Skakforening | 1757 | 1861 | 2015-01-30 | |||
100200107 | 1407147 | 16. Thomas Nielsen | Herlev Skakklub | 1742 | 1877 | 2015-01-31 | |||
100700369 | 1428357 | 17. Christian Gottschalck | Nørresundby Skakklub | 1737 | 1858 | 2014-12-19 | |||
100301707 | 1441868 | 18. Mathias Nielsen | Sydøstfyn | 1729 | 1810 | 2015-03-30 | |||
100800635 | 1409735 | 19. Henrik Damgaard Hansen | Skakklubben Rokaden | 1720 | 1805 | 2015-03-20 | |||
1511556 | 20. Hans-Henry Jacobsen | 1716 | 1703 | 2015-01-16 | |||||
100601235 | 1413449 | 21. Søren Graugaard Christensen | Viby Skakklub | 1710 | 1758 | 2015-01-20 | |||
100901673 | 1441299 | 22. Thomas Søndergaard Thybo | Morsø Skakklub | 1706 | 1764 | 2015-01-31 | |||
1516604 | 23. Benjamin Halvorsen | 1702 | 1702 | 2015-03-01 | |||||
100600977 | 1407473 | 24. Bo Munksgaard | Præstø Skakklub | 1695 | 1765 | 2015-02-11 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602268 | 1440853 | 1. Anders Gad Lauridsen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1694 | 1765 | 2015-01-11 | |||
100100857 | 1417215 | 2. Christian C. Strachan | Nørrebro Skakklub | 1694 | 1839 | 2015-03-12 | |||
100901294 | 1419935 | 3. Jesper Nielsen | Morsø Skakklub | 1669 | 1916 | 2015-03-08 | |||
1520857 | 4. Mads Vestby-Ellingsen | 1658 | 1658 | 2015-01-07 | |||||
100301904 | 1450344 | 5. Birger Olsen | Sydøstfyn | 1654 | 1739 | 2014-11-05 | |||
100600576 | 1410350 | 6. Bjarne Petersen | Præstø Skakklub | 1601 | 1744 | 2015-03-14 | |||
100400163 | 1409425 | 7. Hansjørgen Clausen | Gråsten Skakklub | 1600 | 1705 | 2015-01-27 | |||
1516493 | 8. Elise Sjottem Jacobsen | 1595 | 1595 | 2015-01-16 | |||||
100400048 | 1416472 | 9. Ernst J. Jessen | Gråsten Skakklub | 1564 | 1737 | 2015-01-02 | |||
100600495 | 1423320 | 10. Leif Egholm | Holbæk Skakklub | 1548 | 1694 | 2015-03-10 | |||
100800414 | 1409557 | 11. Hans Haagen Larsen | Nørrebro Skakklub | 1536 | 1697 | 2015-02-19 | |||
100202124 | 1440217 | 12. Markus Strange | Vordingborg Skakklub | 1527 | 1571 | 2015-03-29 | |||
100900771 | 1413201 | 13. Birgit Dithlevsen | Herning Skakklub | 1493 | 1502 | 2015-01-29 | |||
1521187 | 14. Harald Christian Vestjord | 1425 | 1425 | 2015-02-08 | |||||
100201430 | 1415794 | 15. Erik Asmund | Gråsten Skakklub | 1388 | 1632 | 2015-01-02 | |||
100300920 | 1445081 | 16. Per Andersen | Midtfyns Skakklub | 1376 | 1585 | 2014-11-07 | |||
100901594 | 1431196 | 17. Jens Porsborg | Skive Skakklub | 1256 | 2015-03-11 | ||||
100901647 | 1438824 | 18. Jan N. Thybo | Morsø Skakklub | 1178 | 1368 | 2015-01-31 | |||
100202123 | 1440039 | 19. Mathias Bogø | Vordingborg Skakklub | 1079 | 2015-03-29 | ||||
- | 20. oversidder nn | 1000 | 2015-03-31 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602212 | 1406523 | 1. Martin Knudsen | Skakklubben af 1968 | 1996 | 2011 | 2015-02-06 | |||
1518240 | 2. Andre Nielsen | 1932 | 1932 | 2015-03-06 | |||||
100800462 | 1406841 | 3. Hans Endrup Jacobsen | Hillerød Skakklub | 1893 | 1957 | 2015-02-21 | |||
100104067 | 1446800 | 4. Uno Skonnord | Skakforeningen ØBRO | 1839 | 1944 | 2015-03-18 | |||
100102373 | 1409239 | 5. Klaus Peter Brandt | Enkeltmedlem - Indland | 1757 | 1809 | 2015-03-25 | |||
100300827 | 1446258 | 6. Jørgen Frank Hansen | Odense Skakklub | 1644 | 2015-01-24 | ||||
100602448 | 1444875 | 7. Jørgen Overgaard | Enkeltmedlem - Indland | 1635 | 1761 | 2015-01-21 | |||
100800465 | 1425781 | 8. Peter Langer | Hillerød Skakklub | 1630 | 1653 | 2015-02-27 | |||
100600405 | 1429183 | 9. Søren Rud Ottesen | Tranum Skakklub | 1579 | 1689 | 2015-01-13 | |||
100300418 | 1440322 | 10. Per Bjerre | Læseforeningens Skakklub | 1554 | 1692 | 2015-03-19 | |||
100501384 | 1444786 | 11. Niels Aage Kristensen | Varde Skakklub | 1533 | 1604 | 2015-01-12 | |||
100300303 | 1410130 | 12. Christian Winther Hust | Læseforeningens Skakklub | 1516 | 1691 | 2015-03-19 | |||
100500343 | 1448781 | 13. Ole Henriksen | Varde Skakklub | 1477 | 0 | 2014-12-16 | |||
100300494 | 1442694 | 14. Bjarne Andersen | Ejby Skakklub | 1469 | 1589 | 2015-02-25 | |||
100301918 | 1448528 | 15. Susan Clausen | Tårnet Svendborg | 1445 | 1568 | 2015-03-16 | |||
100103341 | 1451324 | 16. Sofie Bech Dürrfeld | Skakforeningen ØBRO | 1404 | 1636 | 2015-03-18 | |||
100101086 | 1413368 | 17. Orla Eilegaard Jørgensen | Allerød Skakklub | 1395 | 1580 | 2015-03-27 | |||
100300831 | 1413198 | 18. Erling Bech Andersen | Tårnet Svendborg | 1372 | 1671 | 2015-03-12 | |||
100301248 | 1440756 | 19. Hans Milter Pedersen | Nyborg Skakklub | 1360 | 2014-11-05 | ||||
100301825 | 1443330 | 20. Jørn Knudsen | Tårnet Svendborg | 1315 | 2015-03-12 | ||||
100300361 | 1443712 | 21. Kurt Olsen | Ejby Skakklub | 1288 | 1612 | 2015-02-25 | |||
100800460 | 1425374 | 22. Hans Henrik Hviid | Hillerød Skakklub | 1265 | 1412 | 2015-02-27 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100700767 | 1400630 | 1. Pouelsten Holm Grabow | Skakklubben Evans | 2143 | 2111 | 2015-02-19 | |||
100101504 | 1401572 | 2. Kaare Vissing Andersen | GSF-Caïssa | 2080 | 2197 | 2015-03-22 | |||
1515861 | 3. Oystein Johnsen | 2006 | 2006 | 2015-03-22 | |||||
100101984 | 1415832 | 4. Jan Bauner | Skakklubben K41 | 1984 | 2025 | 2015-01-22 | |||
100102048 | 1405535 | 5. John Zachariassen | Faxe Skakklub | 1954 | 1996 | 2015-01-22 | |||
100101663 | 1414623 | 6. Erik Jarlnæs | Frederiksberg Skakforening | 1853 | 1905 | 2015-03-11 | |||
100500500 | 1413830 | 7. Max Erik Hansen | Skakklubben Evans | 1833 | 1834 | 2015-03-21 | |||
100300749 | 1407511 | 8. Ib Lynæs Hansen | Tårnet Svendborg | 1828 | 1901 | 2015-02-23 | |||
100900750 | 1430840 | 9. Frode Meldgaard | Skive Skakklub | 1821 | 1800 | 2015-03-11 | |||
100300258 | 1416790 | 10. Ove Matras | Fåborg Skakklub | 1767 | 1853 | 2015-02-14 | |||
100500518 | 1409697 | 11. Bjørn Laursen | Skakklubben Evans | 1755 | 1818 | 2015-02-19 | |||
100100780 | 1409298 | 12. Erling Molbæk Christiansen | Valby Skakklub | 1747 | 1850 | 2015-02-23 | |||
100300511 | 1440942 | 13. Martin Hansen | Tårnet Svendborg | 1730 | 1845 | 2015-03-11 | |||
100300356 | 1408780 | 14. Erling Rasmussen | Læseforeningens Skakklub | 1689 | 1839 | 2015-03-10 | |||
100101051 | 1409042 | 15. Niels Møller Rendlev | Frederiksberg Skakforening | 1688 | 1782 | 2015-02-18 | |||
100300639 | 1435019 | 16. Henning Nielsen | Sydøstfyn | 1678 | 1862 | 2015-02-26 | |||
100900650 | 1402374 | 17. Torben Hansen | Vejlby-Risskov Skakklub | 1653 | 1732 | 2015-03-25 | |||
100600405 | 1429183 | 18. Søren Rud Ottesen | Tranum Skakklub | 1646 | 1689 | 2014-11-08 | |||
100300540 | 1443496 | 19. John G. Madsen | Odense Skakklub | 1637 | 2015-03-13 | ||||
100602448 | 1444875 | 20. Jørgen Overgaard | Enkeltmedlem - Indland | 1637 | 1761 | 2015-01-21 | |||
100500158 | 1431668 | 21. Sven Michelsen | Esbjerg Skakforening | 1576 | 1767 | 2015-03-20 | |||
100500847 | 1441558 | 22. Benny Christensen | Esbjerg Skakforening | 1575 | 1674 | 2015-03-23 | |||
100900653 | 1411292 | 23. Uffe Kallenbach | THY Skakklub | 1537 | 1641 | 2015-03-02 | |||
100101086 | 1413368 | 24. Orla Eilegaard Jørgensen | Allerød Skakklub | 1395 | 1580 | 2015-03-14 | |||
100301825 | 1443330 | 25. Jørn Knudsen | Tårnet Svendborg | 1302 | 2015-04-01 | ||||
- | - | 26. Bye | - | 2015-04-01 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100200355 | 1401599 | 1. Brian Jørgensen | Skakklubben K41 | 2189 | 2226 | 2015-02-13 | |||
100602129 | 1404792 | 2. Lars René Andersen | Skakklubben af 1968 | 2160 | 2204 | 2015-04-01 | |||
102101025 | 1400878 | 3. Mogens Henrik Thuesen | Enkeltmedlem - Indland | 2147 | 2176 | 2015-03-14 | |||
100700367 | 1401670 | 4. Jens Jørgen Christiansen | Nørresundby Skakklub | 2123 | 2138 | 2015-03-27 | |||
100600613 | 1401637 | 5. WFM Esmat Susanne Guindy | Viborg Skakklub | 2103 | 2115 | 2015-03-17 | |||
100104187 | 1405357 | 6. Thomas Tange Jepsen | Skakforeningen ØBRO | 2084 | 2108 | 2015-03-29 | |||
100102215 | 1402331 | 7. Niels-Peter Nielsen | Sydøstfyn | 2068 | 2122 | 2015-03-06 | |||
100802364 | 1412663 | 8. Christopher R. N. H. Pedersen | Hillerød Skakklub | 2031 | 2074 | 2015-03-31 | |||
100100145 | 1417444 | 9. Thorkild Borup Nielsen | Holstebro Skakklub | 2025 | 2065 | 2015-03-20 | |||
100300604 | 1407961 | 10. CM Martin Strandby Hansen | Sydøstfyn | 2009 | 2081 | 2015-02-17 | |||
100301331 | 1418874 | 11. Sven Judas | Læseforeningens Skakklub | 1999 | 2024 | 2015-03-01 | |||
100101548 | 1407279 | 12. Klaus Yssing | Brønshøj Skakforening | 1997 | 2020 | 2015-01-15 | |||
100500168 | 1408232 | 13. Per Smidt Sørensen | Sydøstfyn | 1983 | 2052 | 2015-02-24 | |||
100701012 | 1412914 | 14. Andreas Lund Ertbjerg | Lemvig Skakklub | 1961 | 2042 | 2015-04-01 | |||
100301231 | 1409484 | 15. Brian Nielsen | Skakforeningen Odysseus | 1945 | 2010 | 2015-02-25 | |||
100700049 | 1422910 | 16. Colin Watson | Skanderborg Skakklub | 1941 | 1952 | 2015-03-20 | |||
100300619 | 1434870 | 17. Arne Andersen | Sydøstfyn | 1939 | 2066 | 2015-03-07 | |||
100100817 | 1403800 | 18. Finn Bonnez | Nørrebro Skakklub | 1933 | 1968 | 2015-03-29 | |||
100400597 | 1408194 | 19. Svend Kjems Hove | Vestegnen Skakklub | 1924 | 1982 | 2015-03-22 | |||
100900246 | 1447963 | 20. Thomas Christensen | Kjellerup Skakklub | 1884 | 1888 | 2015-03-07 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
103103623 | 1435086 | 1. Hasan Yildiz | Tåstrup Skakforening | 1879 | 1947 | 2015-03-29 | |||
100700160 | 1402587 | 2. Sune Normann Hansen | Aalborg Skakforening af 1889 | 1870 | 2111 | 2015-03-16 | |||
103110074 | 1438700 | 3. Morten Renneberg | Skakforeningen ØBRO | 1868 | 1949 | 2015-01-07 | |||
100100732 | 1505823 | 4. Flemming Borg | Allerød Skakklub | 1831 | 1828 | 2015-03-22 | |||
100201884 | 1416952 | 5. Lars Møller Olsen | Sorø Skakklub | 1813 | 1919 | 2015-03-25 | |||
100300354 | 1416766 | 6. Arne Bech Madsen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1791 | 1887 | 2015-02-01 | |||
100100842 | 1409956 | 7. Michael O. Marshall | Skakforeningen Odysseus | 1790 | 1844 | 2015-03-24 | |||
100200197 | 1423541 | 8. Kim Nygaard Hede | Fredericia Skakforening | 1776 | 1836 | 2015-03-31 | |||
100500481 | 1506021 | 9. Claus Marcussen | Fredericia Skakforening | 1769 | 1832 | 2015-03-28 | |||
100200875 | 1409999 | 10. Søren Jensen | Enkeltmedlem - Indland | 1766 | 1849 | 2015-03-08 | |||
100300297 | 1413490 | 11. Svend Veise | Nyborg Skakklub | 1719 | 1816 | 2015-02-22 | |||
100700340 | 1440799 | 12. Aage Kristian Andersen | Aars Nibe Skakklub | 1715 | 1693 | 2015-03-28 | |||
100700684 | 1413295 | 13. Normann Asger Hansen | Nørresundby Skakklub | 1714 | 1816 | 2015-03-16 | |||
100301100 | 1438026 | 14. Kasper Larsen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1693 | 1816 | 2015-03-21 | |||
100300126 | 1418505 | 15. Thomas Sandbeck Christensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1690 | 1878 | 2015-03-21 | |||
100300925 | 1408577 | 16. Jakob Jensen | Læseforeningens Skakklub | 1690 | 1813 | 2015-03-30 | |||
103109616 | 1441540 | 17. Anton Mehmet Yildiz Marthedal | BMS Skak | 1689 | 1738 | 2015-03-29 | |||
100100408 | 1445421 | 18. Uffe Balslev | Sjælsø Skakklub | 1688 | 1757 | 2015-01-01 | |||
100100129 | 1409620 | 19. Ulrik Jejlskov Larsen | Amager Skakforening | 1666 | 1746 | 2015-02-11 | |||
100300668 | 1408038 | 20. Hans Chr. Nielsen | Læseforeningens Skakklub | 1657 | 1758 | 2015-03-28 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100700196 | 1440373 | 1. Allan Toftegaard Christensen | Hobro Skakklub | 1622 | 1721 | 2015-03-28 | |||
100701600 | 1450522 | 2. Martin Olsen | Skørping Skakklub | 1605 | 0 | 2014-11-30 | |||
102100985 | 1438727 | 3. Jesper Thorsen | Sjælsø Skakklub | 1603 | 1647 | 2015-01-06 | |||
103108457 | 1417223 | 4. Ebbe Strøm | Tåstrup Skakforening | 1597 | 1686 | 2015-03-30 | |||
100802811 | 1442074 | 5. Bernhard W. Sørensen | Hillerød Skakklub | 1589 | 1653 | 2014-11-11 | |||
100300096 | 1408100 | 6. Jens Rasmussen | Frem Skakklub | 1587 | 1701 | 2015-03-03 | |||
100102246 | 1414330 | 7. Thomas Haugaard | Frederiksberg Skakforening | 1553 | 1693 | 2015-03-01 | |||
100300618 | 1428047 | 8. Jan Nielsen | Sydøstfyn | 1546 | 1617 | 2015-02-17 | |||
103103459 | 1406639 | 9. Per Barndorff Simonsen | Ishøj Skakklub | 1546 | 1826 | 2015-04-01 | |||
100100490 | 1406922 | 10. Kim Olsen | Skakforeningen ØBRO | 1539 | 1771 | 2015-02-12 | |||
100600273 | 1419609 | 11. Leif Nørholm Jensen | Nordre Skakklub | 1482 | 1646 | 2015-02-13 | |||
100100104 | 1416111 | 12. Jens Gade | Amager Skakforening | 1456 | 1586 | 2015-01-15 | |||
100501726 | 1446851 | 13. Michael Leon Christensen | Fredericia Skakforening | 1382 | 1391 | 2015-04-01 | |||
100300624 | 1450301 | 14. Tage Knudsen | Sydøstfyn | 1356 | 2015-03-30 | ||||
100300306 | 1427989 | 15. Jens Frederiksen | Nyborg Skakklub | 1327 | 2015-03-15 | ||||
100700460 | 1450530 | 16. Poul Erik Simonsen | Skørping Skakklub | 1319 | 2015-03-25 | ||||
100104133 | 1450778 | 17. Ada Yildiz | Tåstrup Skakforening | 1000 | 1000 | 2015-03-29 | |||
- | - | 18. Bye | - | 2015-04-01 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100600528 | 1410636 | 1. Morten Fredsgaard Rasmussen | Skanderborg Skakklub | 1971 | 1962 | 2015-03-06 | |||
100801329 | 1405250 | 2. Peter Willer Svendsen | Hillerød Skakklub | 1934 | 1957 | 2014-11-09 | |||
100901526 | 1430645 | 3. Rasmus Kvist | Skive Skakklub | 1898 | 1866 | 2015-03-26 | |||
100401260 | 1409468 | 4. Jørgen Clausen | Gråsten Skakklub | 1838 | 1795 | 2015-01-27 | |||
100900559 | 1413058 | 5. Lars Breinholt Agger | Skive Skakklub | 1816 | 1883 | 2015-03-11 | |||
100900167 | 1412213 | 6. Aksel Hansen | Holstebro Skakklub | 1764 | 1788 | 2015-03-08 | |||
100901160 | 1439677 | 7. Keld Johnny Olsen | Holstebro Skakklub | 1751 | 1860 | 2015-03-13 | |||
100300826 | 1413503 | 8. Erik Hansen | Tårnet Svendborg | 1705 | 1767 | 2015-03-12 | |||
100900066 | 1403036 | 9. Kim Schmidt | Holstebro Skakklub | 1703 | 1805 | 2015-03-08 | |||
100500538 | 1403478 | 10. Erik Pontoppidan | Skakklubben Evans | 1697 | 1788 | 2015-02-23 | |||
100500872 | 1416944 | 11. Karsten Kierkegaard Olsen | Skakklubben Evans | 1694 | 1699 | 2015-03-07 | |||
100800404 | 1410946 | 12. Erik Hedegaard Hansen | Helsingør Skakklub | 1683 | 1774 | 2015-02-23 | |||
100602544 | 1451502 | 13. Christian Emil Frambøl | Skanderborg Skakklub | 1677 | 1750 | 2015-02-16 | |||
100100016 | 1411098 | 14. Jan Kargaard Jensen | Svogerslev Skakklub | 1641 | 1759 | 2015-02-19 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100104081 | 1447173 | 1. Bjarke Rosenborg Winther | Frederiksberg Skakforening | 1635 | 1752 | 2015-03-09 | |||
100200019 | 1409670 | 2. Orla Lind Mortensen | Korsør Skakklub | 1578 | 1701 | 2015-02-22 | |||
100900560 | 0 | 3. Michael Ankersen | Skive Skakklub | 1554 | 2015-03-30 | ||||
103111060 | 1447823 | 4. Tiziano Wul Micalizio | Springeren Kolding | 1539 | 1636 | 2015-03-15 | |||
100501365 | 1429132 | 5. Benno Ørvad Markussen | Viby Skakklub | 1534 | 1690 | 2015-03-26 | |||
100601888 | 1420780 | 6. Anders Haarup | Skanderborg Skakklub | 1500 | 1629 | 2015-01-05 | |||
100100491 | 1440810 | 7. Jens Hardy Pedersen | Frederikshavn Skakklub | 1480 | 2015-02-23 | ||||
100602137 | 1421417 | 8. Steen Konradsen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1459 | 1697 | 2015-02-27 | |||
100802252 | 1437461 | 9. Svend Vestergaard | Bornholms Skakklub | 1441 | 1697 | 2014-11-23 | |||
100300641 | 1443046 | 10. Frits Ørbæk Hansen | Sydøstfyn | 1400 | 2015-02-26 | ||||
100901728 | 1452991 | 11. Laurits Gorm Dahl | Skive Skakklub | 1332 | 2015-03-14 | ||||
100600503 | 1421263 | 12. Jørgen Johansen | Skanderborg Skakklub | 1230 | 1443 | 2015-02-16 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100602129 | 1404792 | 1. Lars René Andersen | Skakklubben af 1968 | 2160 | 2204 | 2015-03-26 | |||
103106490 | 1409514 | 2. Sune Kovshøj | Aalborg Skakforening af 1889 | 2076 | 2091 | 2015-03-07 | |||
100300217 | 1406825 | 3. Tom Frantsen | Frem Skakklub | 2043 | 2094 | 2015-02-09 | |||
100500692 | 1409859 | 4. Aage Søndergaard Nielsen | Springeren Kolding | 1919 | 1873 | 2015-03-22 | |||
100300686 | 1427288 | 5. Jess Nykjær | Frem Skakklub | 1892 | 1948 | 2015-02-20 | |||
100500329 | 1415921 | 6. Anders Christensen | Varde Skakklub | 1859 | 1951 | 2015-03-06 | |||
100600351 | 1408410 | 7. Per Oehlerich | Nordre Skakklub | 1854 | 1957 | 2015-03-18 | |||
0 | 1516434 | 8. Kimiya Sajjadi | 1783 | 1783 | 2015-01-22 | ||||
100102638 | 1418033 | 9. Henrik Lilleholt Smidt | Musikvidenskabeligt Institut | 1723 | 2015-03-13 | ||||
100300258 | 1416790 | 10. Ove Matras | Fåborg Skakklub | 1713 | 1853 | 2015-02-14 | |||
1511556 | 11. Hans-Henry Jacobsen | 1703 | 1703 | 2015-01-16 | |||||
100100408 | 1445421 | 12. Uffe Balslev | Sjælsø Skakklub | 1701 | 1757 | 2015-01-01 | |||
100500942 | 1439855 | 13. Niels Peter Nissen | Varde Skakklub | 1605 | 2015-03-24 | ||||
1516493 | 14. Elise Sjottem Jacobsen | 1595 | 1595 | 2015-01-16 | |||||
100101720 | 1427148 | 15. Michael Vedsø | Frederiksberg Skakforening | 1527 | 1581 | 2015-02-09 | |||
1521187 | 16. Harald Christian Vestjord | 1425 | 1425 | 2015-02-11 | |||||
100103833 | 1438999 | 17. Albert Emil Lyng Petersen | Allerød Skakklub | 1395 | 1532 | 2015-03-20 | |||
100300624 | 1450301 | 18. Tage Knudsen | Sydøstfyn | 1354 | 0 | 2015-03-10 | |||
100600471 | 1420216 | 19. Sten Bo Andersen | Hadsten Skakklub | 1181 | 2015-03-21 | ||||
100301771 | 1442988 | 20. John Gunn | Fåborg Skakklub | 1026 | 2015-03-27 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1516604 | Benjamin Halvorsen | 1702 | 1702 | 2015-04-02 | |||||
1520857 | Mads Vestby-Ellingsen | 1658 | 1658 | 2015-04-02 | |||||
100201817 | 1434187 | Alexander Torp Jørgensen | Næstved Skakklub | 1789 | 1911 | 2015-03-31 | |||
100701012 | 1412914 | Andreas Lund Ertbjerg | Lemvig Skakklub | 1961 | 2042 | 2015-04-02 | |||
1525093 | Anniken Vestby | 1000 | 2015-04-02 | ||||||
100300031 | 1427253 | Anton Kjeldsen | Frem Skakklub | 1717 | 1825 | 2015-04-01 | |||
100600695 | 1400738 | Bo Jacobsen | Århus Skakklub/Skolerne | 2205 | 2241 | 2015-03-31 | |||
100200355 | 1401599 | Brian Jørgensen | Skakklubben K41 | 2189 | 2226 | 2015-04-02 | |||
100701482 | 1416553 | Christian Karstensen | Tønder Skakklub | 1880 | 1971 | 2015-04-02 | |||
100800890 | 1402625 | CM Henrik Mølvig | Roskilde Skakklub | 2070 | 2141 | 2015-03-30 | |||
100602308 | 1440640 | Filip Boe Olsen | Viby Skakklub | 2062 | 2095 | 2015-04-03 | |||
100901015 | 1407937 | FM Andreas Wiwe | Jetsmark Skakklub | 2266 | 2302 | 2015-04-01 | |||
100400432 | 1403524 | FM Arne Matthiesen | Skakklubben af 1968 | 2341 | 2343 | 2015-04-02 | |||
1501755 | FM Halvard Hagesather | 2295 | 2295 | 2015-03-30 | |||||
100801081 | 1404180 | FM Jacob Carstensen | Brønshøj Skakforening | 2389 | 2370 | 2015-04-02 | |||
100600675 | 1401408 | FM Mads Boe | Skanderborg Skakklub | 2351 | 2352 | 2015-04-03 | |||
100400392 | 1404067 | FM Martin Matthiesen | Skakklubben af 1968 | 2282 | 2297 | 2015-04-03 | |||
100300075 | 1427024 | Gert Aagaard | Springeren Kolding | 2014 | 2075 | 2015-03-27 | |||
100700431 | 1406000 | GM Allan Stig Rasmussen | Jetsmark Skakklub | 2510 | 2532 | 2015-04-01 | |||
100400163 | 1409425 | Hansjørgen Clausen | Gråsten Skakklub | 1612 | 1705 | 2015-04-02 | |||
- | Harald Christian Vestjord | 1450 | 1450 | 2015-04-02 | |||||
100200634 | 1404199 | Henrik Dahl Pedersen | Køge Skakklub | 2169 | 2219 | 2015-04-02 | |||
100601031 | 1404210 | IM Rasmus Skytte | Århus Skakklub/Skolerne | 2424 | 2424 | 2015-03-30 | |||
100800086 | 1400673 | IM Tobias Bent Christensen | Århus Skakklub/Skolerne | 2339 | 2359 | 2015-03-31 | |||
100600963 | 1401513 | Jakob Bjerre Jensen | Århus Skakklub/Skolerne | 2139 | 2151 | 2015-04-02 | |||
100300925 | 1408577 | Jakob Jensen | Læseforeningens Skakklub | 1690 | 1813 | 2015-04-03 | |||
100300620 | 1401475 | Jan Nordenbæk Pedersen | Hillerød Skakklub | 2143 | 2157 | 2015-04-02 | |||
100400358 | 1412531 | Jan Rosenberg | Ribe Skakklub | 1861 | 1895 | 2015-04-01 | |||
100300692 | 1408402 | Janus Christensen | Skakforeningen ØBRO | 2040 | 2070 | 2015-03-31 | |||
100102955 | 1410750 | Jesper Knudsen | Læseforeningens Skakklub | 2075 | 2117 | 2015-04-01 | |||
100300686 | 1427288 | Jess Nykjær | Frem Skakklub | 1892 | 1948 | 2015-04-02 | |||
100201845 | 1405748 | Julius Mølvig | Roskilde Skakklub | 1932 | 1934 | 2015-03-30 | |||
100500144 | 1416359 | Karsten Jacobsen | Ribe Skakklub | 1819 | 1927 | 2015-03-31 | |||
100301100 | 1438026 | Kasper Larsen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1693 | 1816 | 2015-04-02 | |||
100300210 | 1403699 | Kim Henrik Skaanning-Pedersen | Skakklubben Evans | 2191 | 2217 | 2015-04-02 | |||
- | Kim Poulsen | Enkeltmedlem - Indland | 1950 | 2015-04-03 | |||||
100100736 | 1441710 | Klaus Mosegaard | Skakforeningen ØBRO | 1959 | 2015-04-03 | ||||
100602099 | 1405098 | Kristian Seegert | Skanderborg Skakklub | 2180 | 2187 | 2015-04-03 | |||
100102004 | 1406817 | Kurt Hollesen | Tårnet Svendborg | 1936 | 1989 | 2015-04-01 | |||
100800470 | 1402544 | Lars Kjøller Nilsson | Hillerød Skakklub | 1956 | 1985 | 2015-04-02 | |||
100602129 | 1404792 | Lars René Andersen | Skakklubben af 1968 | 2160 | 2204 | 2015-03-31 | |||
100300625 | 1404962 | Lars Wilton Pedersen | Ribe Skakklub | 2041 | 2090 | 2015-04-01 | |||
100602138 | 1440659 | Lasse Emil Petersen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1666 | 2015-04-01 | ||||
100601378 | 1409905 | Leif Møller | Nordre Skakklub | 2044 | 2086 | 2015-03-29 | |||
100400473 | 1413546 | Mathias Aalbæk Meunier | Frem Skakklub | 1929 | 1981 | 2015-04-01 | |||
100501726 | 1446851 | Michael Leon Christensen | Fredericia Skakforening | 1382 | 1391 | 2015-04-02 | |||
100300817 | 1433784 | Michael Nord | Tårnet Svendborg | 1994 | 2020 | 2015-04-02 | |||
100103912 | 1444514 | Mikkel Manosri Jacobsen | BMS Skak | 2099 | 2192 | 2015-04-02 | |||
100501545 | 1504908 | Morten Andersen | Skakforeningen Odysseus | 2131 | 2151 | 2015-04-02 | |||
100901471 | 1437135 | Niels Henrik Sørensen | Frem Skakklub | 1995 | 2046 | 2015-03-31 | |||
100900102 | 1409573 | Ole Helmer Mikkelsen | Herning Skakklub | 2184 | 2205 | 2015-04-02 | |||
100100743 | 1403419 | Palle Skov | Hillerød Skakklub | 1936 | 1957 | 2015-03-25 | |||
100200558 | 1404202 | Per Arnt Rasmussen | Læseforeningens Skakklub | 2010 | 2096 | 2015-03-31 | |||
100301891 | 1447467 | Peter Sørensen | Frem Skakklub | 1432 | 1465 | 2015-04-01 | |||
100300292 | 1439014 | Poul Jacobsen | Ejby Skakklub | 1668 | 1765 | 2015-03-31 | |||
103103614 | 1440667 | Poul-Erik Petersen | Silkeborg Skakklub Af 1930 | 1966 | 2005 | 2015-04-01 | |||
100801207 | 1405683 | Rune Andersen | Bornholms Skakklub | 2039 | 2057 | 2015-04-03 | |||
100900070 | 1410253 | Steen Vitus Bering | Herning Skakklub | 2043 | 2066 | 2015-03-31 | |||
100301331 | 1418874 | Sven Judas | Læseforeningens Skakklub | 1999 | 2024 | 2015-03-27 | |||
100400597 | 1408194 | Svend Kjems Hove | Vestegnen Skakklub | 1924 | 1982 | 2015-04-02 | |||
100102120 | 1415280 | Thomas Bøker Lund | Valby Skakklub | 2010 | 2046 | 2015-04-02 | |||
100900246 | 1447963 | Thomas Christensen | Kjellerup Skakklub | 1884 | 1888 | 2015-03-31 | |||
100200271 | 1407635 | Thomas Christensen | Næstved Skakklub | 2134 | 2138 | 2015-04-02 | |||
100600786 | 1403532 | Thomas K. Christensen | Skakklubben af 1968 | 2215 | 2225 | 2015-04-03 | |||
100300126 | 1418505 | Thomas Sandbeck Christensen | Nr.Åby Juniorskakklub | 1690 | 1878 | 2015-04-02 | |||
100100408 | 1445421 | Uffe Balslev | Sjælsø Skakklub | 1701 | 1757 | 2015-03-30 | |||
100103864 | 1444492 | Viktor Haarmark Nielsen | Skakforeningen ØBRO | 2097 | 2093 | 2015-04-02 | |||
100100428 | 1404113 | WFM Louise Winther Fredericia | Enkeltmedlem - Indland | 2003 | 2054 | 2015-04-02 |
DSU | Fide | Navn | Klubber | Rating (Std.) | Fide rating | Tilmeldt | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100100693 | 1402412 | Bo Garner Christensen | Skakklubben K41 | 2132 | 2187 | 2015-03-24 | |||
100800890 | 1402625 | CM Henrik Mølvig | Roskilde Skakklub | 2070 | 2141 | 2015-03-30 | |||
100102955 | 1410750 | Jesper Knudsen | Læseforeningens Skakklub | 2075 | 2117 | 2015-03-31 | |||
100300258 | 1416790 | Ove Matras | Fåborg Skakklub | 1713 | 1853 | 2015-03-24 | |||
100301331 | 1418874 | Sven Judas | Læseforeningens Skakklub | 1999 | 2024 | 2015-03-27 |