loading
Arbejder ...

Top 100 Juniorer

Alle Mænd Kvinder Seniorer (+50) Seniorer (+65) Juniorer
Medlemmer
# Nummer Navn Klubber Rating Hurtig Lyn Elo
1 103110502 Jonas Buhl Bjerre Skanderborg Skakklub  2553 2434 2416 2557
2 100602738 Frederik Svane Skanderborg Skakklub  2438 2260 2333 2438
3 100602308 Filip Boe Olsen Skanderborg Skakklub  2419 2357 2433 2398
4 101095209 Hilmir Freyr Heimisson Jetsmark Skakklub  2352 2286 1878 2317
5 100103773 Nicolai Kistrup Caïssa Gladsaxe  2171 2039 2014 2220
6 100301751 Alexander Le Besq Frem Skakklub  2142 2088 2107 2163
7 100602311 Johan Hardlei Skakklubben af 1968  2126 2076 2071 2098
8 103111069 Ellen Fredericia Nilssen Nordsjællands Skakklub Køge Skakklub  2119 2051 2035 2121
9 100901673 Thomas Søndergaard Thybo Skive Skakklub  2110 2102 2095 2132
10 100104150 Casper Yukun Liu BMS Skak  2105 2050 1997 2127
11 100501746 Adesh Easwaralingam Fredericia Skakforening  2095 2109 2036 2150
12 100202092 Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub  2056 1953 2056 1929
13 100202444 Paulius Meskenas Køge Skakklub  2017 2033 2040 2062
14 100802927 Mads Pasztor Nordsjællands Skakklub  2015 1898 1902 2026
15 101095138 Simon Ehrenreich Skakklubben af 1968  1964 1865 1847 1981
16 100602410 Filip Martin Kierulf Hou Holm Nordre Skakklub  1957 1857 1821 1956
17 100104061 Arthur Berg Skakforeningen Odysseus  1945 1774 1789 1986
18 103111054 Andreas Skovgaard Skak for sjov  1942 1949 1753 1932
19 101096089 Jeppe Hald Falkesgaard BMS Skak Brønshøj Skakforening  1932 1933 1891 1986
20 100602575 John Christopher Højstrup Christensen Silkeborg Skakklub Af 1930  1889 1792 1752 1925
21 100202592 Ákos Balázs Rónai Sorø Skakklub  1889 2010 1883 1889
22 100302026 Mikkel Vinh Løftgaard Læseforeningens Skakklub  1888 1654 1738 1938
23 100104399 Noah Krug Wahlgreen BMS Skak Brønshøj Skakforening  1871 1754 1893 1844
24 101095973 Phillip Nielsen Skive Skakklub  1843 1786 1883 1852
25 100103833 Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub  1837 1765 1738 1887
26 100104090 Hannibal Valeur Jaques Nørrebro Skakklub Nordsjællands Skakklub  1835 1843 1758 1856
27 100301806 Jacob Foged Christensen Frem Skakklub  1813 1797 1837 1832
28 101095855 Vitus Bondo Medhus Skakklubben Evans  1805 1967 1909 1856
29 100802763 Markus Andreas Baadsgaard Gribskov Skakklub  1795 1619 1698 1855
30 100301927 Christian Ringsmose Læseforeningens Skakklub  1792 1622 1731 1838
31 100602544 Christian Emil Frambøl Skanderborg Skakklub  1786 1611 1701 1802
32 100301938 Jonathan Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub  1778 1682 1798 1829
33 100802531 Samuel Peter Heine May Skakforeningen ØBRO  1774 1689 1672 1808
34 100104149 Nienke van den Brink Caïssa Gladsaxe  1772 1801 1801 1811
35 100202472 Daniel Petersen Sorø Skakklub  1770 1615 1765 1747
36 100802894 Olav Erstad Jørgensen BMS Skak  1768 1768 1768 1813
37 100302007 Kristian Gade Burgaard Læseforeningens Skakklub  1738 1716 1780 1732
38 101096308 Felix Anton Andersson Ringkøbing Skakklub  1727 1697 1604 1768
39 101095257 Lukas Iskos BMS Skak  1724 1889 1697 1768
40 100301919 Markus Maagaard Frem Skakklub  1722 1645 1855 1790
41 100301932 Mikkel Strandby Hansen Læseforeningens Skakklub  1717 1758 1936 1763
42 100104075 Oliver Trier Caïssa Gladsaxe Nordsjællands Skakklub  1713 1635 1635 1731
43 100104462 Vedant Kumar Saravana Skakforeningen ØBRO  1713 1693 1731 1815
44 100104290 Daniel Tuk Hartsø Jarlskov BMS Skak  1710 1635 1721 1746
45 100501747 Jenith Easwaralingam Fredericia Skakforening  1703 1777 1673 1721
46 101095402 Mads Vestby-Ellingsen Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1701 1658 1681 -
47 103111055 Emil Skovgaard Skak for sjov  1700 1590 1686 1797
48 100301886 Albert Mechlenburg Møller Frem Skakklub  1687 1660 1752 1750
49 101095048 Ture Jungberg Nielsen Aalborg Skakforening af 1889  1676 1746 1709 1677
50 101095943 Philip Uhre Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930  1676 1794 1718 1695
51 100602552 Valdemar Devantier Mandrup Skakklubben af 1968  1675 1685 1610 1716
52 101096913 Thorbjørn Vaggeryd Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1675 1675 1675 -
53 100901686 Jacob Kindt Nielsen Kjellerup Skakklub  1673 1628 1603 1720
54 100301966 Bastian Kehrer Frem Skakklub  1665 1603 1518 1606
55 100602456 Anna Hedelykke Jensen Skakklubben af 1968  1662 1613 1568 1714
56 100104574 Oscar Veiergang Skak for sjov  1653 1611 1589 1753
57 100602402 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930  1650 1700 1528 1566
58 100301969 Alf Andries Frem Skakklub  1648 1605 1588 1677
59 100602724 Thomas Skjernaa Mygind Århus Skakklub/Skolerne  1648 1505 1502 1766
60 100602633 Casper Folkmann Bunch Skakklubben af 1968  1641 1544 1620 1732
61 102101041 Silas Høyerup Caïssa Gladsaxe  1637 1671 1653 1727
62 101095045 Rasmus Broch Jensen Herning Skakklub  1635 1554 1563 1528
63 100602551 Svante Juul Ellemand Skakklubben af 1968  1633 1584 1534 1660
64 100301965 Elias Roed Gundorf Jacobsen Frem Skakklub  1633 1651 1651 1616
65 100302047 Noah Skælbæk Læseforeningens Skakklub  1629 1391 1629 1557
66 101095646 Thomas Lynderup Tristram Aalborg Skakforening af 1889  1627 1627 1100 1653
67 100104742 Aksel Wetke Hallundbæk Skakforeningen ØBRO  1626 1626 1700 -
68 100104155 William Pihl BMS Skak  1623 1623 1000 1683
69 103110503 Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968  1608 1503 1506 1647
70 103111573 Alfred Wegger Skakklubben af 1968  1607 1611 1600 1665
71 100901754 Jakob Schultz Svenningsen Skive Skakklub  1601 1454 1479 1624
72 100602664 Andrea Kongskov Syddjurs Skakklub  1595 1431 1595 1608
73 101095984 Zeeshan Kustagi BMS Skak  1593 1619 1000 1658
74 100202091 Victor Koch-Müller Præstø Skakklub  1588 1538 1558 1602
75 100301832 Rasmus Wraae Nr.Åby Juniorskakklub  1581 1581 1603 1684
76 101096214 Ahmad Othman Frem Skakklub  1577 1577 1498 -
77 100104165 Jakob Brendstrup Hansen Tåstrup Skakforening  1576 1514 1385 1639
78 100301833 Kaare Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub  1562 1562 1418 1622
79 100901792 Frede Vognstoft Andreassen Lemvig Skakklub  1555 1380 1555 1534
80 100202236 Gustav Trærup Sorø Skakklub  1552 1627 1627 1700
81 100202386 Knud Jacobsen Faxe Skakklub  1551 1616 1606 1635
82 100901687 Sebastian Ladegaard Kjellerup Skakklub  1547 1479 1520 1625
83 100104307 Laurits Bønsvig Wehding Amager Skakforening  1547 1463 1540 1570
84 100104343 Andreas Philip Cort Maleeva Hansen BMS Skak  1547 1309 1655 1559
85 100104139 Karl-Emil Elmer Nielsen-Refs Amager Skakforening  1536 1645 1459 1572
86 100202329 Rasmus Emil Ryder Tønnesen Køge Skakklub  1533 1549 1569 1615
87 100901736 Jakob Krukow Mogensen Herning Skakklub  1528 1553 1553 1572
88 101096549 Asbjørn Vesterkær Slavensky Skak for sjov  1526 1631 1000 -
89 100202102 Marcus Juul Nielsen Kalundborg Skakklub  1524 1454 1439 1601
90 101096641 Hedayatullah Akbari Skanderborg Skakklub  1515 1608 1377 1546
91 100202448 Aryan Mollasoltani Caïssa Gladsaxe  1514 1465 1428 1510
92 100901731 Birgitte Brunsgaard Jacobsen Skive Skakklub  1509 1545 1374 1533
93 100803171 Oliver Lehmann Hillerød Skakklub  1509 1741 1741 1509
94 100104511 Jens-Corneliu Nikolaj Cazacu Hansen Nørrebro Skakklub  1508 1508 1508 1643
95 101200026 Ricardt Riis Horsens Skakforening  1501 1380 1521 1586
96 101096762 Rasmus Keibel Lyn & Hurtig prøvemedlemmer  1500 1500 1385 -
97 100104074 Nikolaj Lind Straube Brødsgaard Caïssa Gladsaxe BMS Skak  1489 1631 1407 1572
98 100901809 Emil Zander Kjellerup Skakklub  1473 1619 1434 1585
99 100202063 Erik Buur Christensen Møn Skakklub  1473 1394 1486 1395
100 100901694 Jacob Graves Viborg Skakklub  1469 1512 1505 1543

Klubber og medlemmer

  • Hovedkredse Liste over alle hovedkredse i Dansk Skak Union
  • Alle klubber Liste over alle klubber i Dansk Skak Union
  • Alle Medlemmer Liste over alle aktive medlemmer i Dansk Skak Union
  • Søg medlem Søg medlem på fornavn, efternavn, rating, fødselsdato og lignende
  • Top 100 Top lister over mænd, kvinder og juniorer
  • Kvinder Liste over alle kvindelige medlemmer i Dansk Skak Union
  • Ungdom Liste over ungdoms medlemmer i dansk skak union, grupperet efter alder
  • Dommere Liste over alle dommere
  • Fide medlemmer Aktive danske Fide medlemmer