loading
Arbejder ...

Partisamling

Partier i turneringen Konventum & Højstrupgård Weekend

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Gruppe 1 Direkte link LIVE
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1GM Jonny Hector
Skakklubben Nordkalotten
24792479
17
14
6
19
2
42 - 4024793,832481
2IM Martin Haubro
BMS Skak
24052407
18
13
11
5
1
53,2524083,252410
3Aref Vasli
Brønshøj Skakforening
24002400
19
23
16
25
7
14 - 203,923723,872386
4IM Andreas Skytte Hagen
Næstved Skakklub
23492370
20
24
26
6
5
14 - 203,3523323,452361
5IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
23512359
21
16
19
2
4
42 - 43,223673,202367
6IM Nikolaj Borge
Hillerød Skakklub
23502357
22
15
1
4
10
1323902,962372
7Pelle Rødkjær Bank
Skakklubben af 1968
23212320
23
19
25
20
3
36 - 133,423133,362313
8FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22852282
24
28
15
30
21
221 - 253,522553,472253
9FM Matthias Bach
22772277
25
27
21
13
18
36 - 13022773,352270
10Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
22172233
26
20
13
15
6
36 - 132,622252,672240
11Nicolai Kistrup
Caïssa Gladsaxe
22062232
27
25
2
18
13
36 - 132,622142,722238
12Peter Erik Olsen
Skakklubben Seksløberen
21972221
28
26
18
23
32
26 - 293,121653,222187
13William Olsson
22212221
29
2
10
9
11
42 - 4022212,302289
14FM Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
22382215
30
1
24
28
22
14 - 202,922302,722211
15CM Jakob Rathlev
Jetsmark Skakklub
21982210
31
6
8
10
25
221 - 252,4521892,472201
16Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
21792178
32
5
3
24
28
221 - 252,321732,292172
17WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21612165
1
30
28
29
31
26 - 292,521412,512145
18Lars Hansen
Skakklubben af 1968
21772159
2
29
12
11
9
221 - 252,121751,922161
19Jacob Abildlund Brorsen
BMS Skak
21252147
3
7
5
1
24
36 - 131,2521751,342180
20Johan Sigeman
21462146
4
10
31
7
26
26 - 29021462,012136
21Peter Birk Petersen
Caïssa Gladsaxe
21272141
5
32
9
26
8
36 - 131,921511,982161
22Dennis Jørgensen
Helsingør Skakklub
21022132
6
31
30
27
14
14 - 202,121102,252137
23Christian Grubert
Jetsmark Skakklub
21142130
7
3
29
12
30
130 - 311,7520991,882112
24Jens Olaf Svanholm Fogh
Viby Skakklub
21162124
8
4
14
16
19
36 - 131,721481,752149
25FM Mogens Moe
Sjælsø Skakklub
21022118
9
11
7
3
15
36 - 131,3521481,402150
26Casper Yukun Liu
BMS Skak
20882107
10
12
4
21
20
14 - 201,7521031,752137
27Michael R. W. Olsen
Nørrebro Skakklub
20742107
11
9
32
22
29
130 - 311,9520552,122085
28WIM Oksana Kryger
Brønshøj Skakforening
20982105
12
8
17
14
16
14 - 201,7521131,782119
29Per Skjoldager
Skakklubben Evans
21172103
13
18
23
17
27
14 - 202,321212,122111
30WFM Esmat Susanne Guindy
Fredericia Skakforening
21192100
14
17
22
8
23
221 - 252,121171,932101
31Claus B. Olsen
Skakforeningen Odysseus
20542084
15
22
20
32
17
½321,920262,062053
32Philipp Bergner
20832083
16
21
27
31
12
26 - 29020832,072072

Ratinggruppe 1 (11 spillere)Ratinggruppe 2 (11 spillere)

Hovedpræmier:
1. præmie: 4.000 kr.
2. præmie: 2.000 kr.
Ratinggruppe 1 (11-21) 1.000 kr.
Ratinggruppe 2 (22-32) 1.000 kr.

Ved ligestilling deles præmierne.

Det er kun muligt at vinde en præmie

Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Palle Bratholm
Nordsjællands Skakklub
20562080
17
0
27
1
18
1
10
½
2
0
13 - 19320463,082068
2Mark Simkin
20772077
18
1
13
1
12
0
17
1
1
1
41 - 3020772,982097
3Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
20742072
19
½
8
1
16
½
23
½
10
1
4 - 83,220803,062081
4Thore Nyboe Jensen
Nørrebro Skakklub
20602060
20
1
14
1
17
1
12
½
9
0
4 - 83,1520672,992070
5Arne Christiansen
Randers Skakklub
20402054
21
½
23
½
20
1
16
½
8
½
39 - 123,220363,122052
6Bjarke Gregor
Skakforeningen ØBRO
20202051
22
1
15
½
24
1
9
½
12
½
4 - 82,6520373,012061
7Paul Brøndal
Nordsjællands Skakklub
20132049
23
½
21
½
   128 - 301,3520061,322043
8WFM Sandra de Blecourt Dalsberg
Skakklubben Seksløberen
20092038
24
½
3
0
26
1
21
1
5
½
39 - 122,720152,912040
9Luitjen Akselsson Apol
20352035
25
1
16
½
15
1
6
½
4
1
41 - 3020352,742085
10Rune Egede Andersen
Brønshøj Skakforening
20202028
26
0
28
1
22
1
1
½
3
0
13 - 192,720162,852021
11Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
19722013
27
1
17
0
21
½
25
1
23
1
4 - 82,8519923,072022
12Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
19502004
28
1
26
1
2
1
4
½
6
½
41 - 32,2520172,532033
13Poul Erik Nørgaard Olesen
Nørresundby Skakklub
19851998
29
1
2
0
23
0
22
0
20
1
220 - 242,7519632,831981
14Thomas Nielsen
Nordsjællands Skakklub
19741991
30
1
4
0
25
0
26
0
32
0
128 - 302,919172,911953
15Reto Utiger Sørensen
Sjælsø Skakklub
19931990
31
1
6
½
9
0
24
0
28
1
13 - 192,8519832,731985
16Martin Knudsen
Skakklubben af 1968
19791982
32
1
9
½
3
½
5
½
24
1
4 - 82,420102,442003
17Claus Støvring
Skive Skakklub
19601980
1
1
11
1
4
0
2
0
25
1
39 - 122,0519892,151997
18Erik Jarlnæs
Frederiksberg Skakforening
19611976
2
0
29
1
1
0
27
1
26
½
13 - 192,619582,531975
19Peter Willer Svendsen
Hillerød Skakklub
19571969
3
½
24
0
27
0
32
½
30
1
220 - 242,719362,751954
20Lars Åman Jensen
Holbæk Skakklub
18921934
4
0
30
1
5
0
28
½
13
0
25 - 27218772,191920
21Kristian Bjørneboe
Helsingør Skakklub
19121929
5
½
7
½
11
½
8
0
22
0
25 - 271,819031,901921
22Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
20261929
6
0
31
+
10
0
13
1
21
1
39 - 122,2520211,591945
23Michael Tandrup
Herlev Skakklub
18741928
7
½
5
½
13
1
3
½
11
0
13 - 191,5519031,761943
24Nicklas Alexander Winther-Jørgensen
Næstved Skakklub
19821927
8
½
19
1
6
0
15
1
16
0
13 - 192,419851,951938
25Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
19521921
9
0
32
1
14
1
11
0
17
0
220 - 242,519372,101919
26Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
18761908
10
1
12
0
8
0
14
1
18
½
13 - 191,818971,831935
27Jes Jacob West Knudsen
Frederikssund Skakklub
18891904
11
0
1
0
19
1
18
0
29
1
220 - 242,0518881,951905
28Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
18911897
12
0
10
0
30
1
20
½
15
0
25 - 272,1518722,001887
29Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
18541890
13
0
18
0
32
½
30
0
27
0
½312,1518052,231855
30Ib Skovgaard
BMS Skak
18581889
14
0
20
0
28
0
29
1
19
0
128 - 302,118252,181865
31Rasmus Agertoft Hansen
Skakklubben Seksløberen
17581881
15
0
22
-
   0320,217520,351874
32Jan Mouritsen
Brønshøj Skakforening
18261874
16
0
25
0
29
½
19
½
14
1
220 - 241,718351,971875

Ratinggruppe 1 (11 spillere)Ratinggruppe 2 (11 spillere)

Hovedpræmier:
1. præmie: 4.000 kr.
2. præmie: 2.000 kr.
Ratinggruppe 1 (11-20+22) 1.000 kr.
Ratinggruppe 2 (21+23-32) 1.000 kr.

Ved ligestilling deles præmierne.

Det er kun muligt at vinde en præmie.

Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
18891865
17
1
12
0
23
0
22
1
21
0
218 - 283,6518403,201817
2Arne Vagn Møller
Amager Skakforening
18001856
18
1
15
0
16
1
10
+
11
1
42 - 32,218242,391868
3Poul-Erik Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18061852
19
½
21
1
6
0
27
1
8
1
4 - 53,0518203,071861
4Niels Jacobsen
Nørresundby Skakklub
17361847
20
1
16
½
5
0
24
1
12
½
36 - 122,5517502,991847
5Lukas Iskos
BMS Skak
18141842
21
½
19
1
4
1
6
1
15
1
1318742,831909
6Steen Kopperberg
Allerød Skakklub
17881833
22
½
30
1
3
1
5
0
14
½
36 - 123,0517872,841836
7Nienke van den Brink
Caïssa Gladsaxe
17901831
23
½
25
½
27
½
17
½
19
½
13 - 173,317663,161805
8Marcus Axelsson
18191819
24
0
26
+
22
1
23
1
3
0
36 - 12018192,311807
9Tina Vehl
Skakklubben Seksløberen
17271819
25
½
23
½
29
1
12
½
16
1
4 - 52,7517503,031828
10Erik Løveid
Helsingør Skakklub
18181818
26
1
24
1
15
0
2
-
 218 - 28018181,841821
11Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
18151815
27
1
29
1
12
1
15
0
2
0
36 - 12018152,821822
12Bjørn Olsen
Frederiksberg Skakforening
17251805
28
1
1
1
11
0
9
½
4
½
36 - 122,417432,491815
13FM Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18201797
29
-
27
-
   032 - 330182001797
14Lasse Emil Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17121797
30
½
22
½
24
½
32
1
6
½
36 - 122,9517142,981797
15Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
17581793
31
1
2
1
10
1
11
1
5
0
42 - 32,4518212,451855
16Arne Walther Larsen
Hvidovre Skakklub
17651775
32
1
4
½
2
0
25
1
9
0
13 - 172,917532,491775
17Alf Andries
Frem Skakklub
17231772
1
0
28
1
25
½
7
½
23
½
13 - 172,517232,541770
18Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
17181762
2
0
31
½
32
½
29
½
27
½
218 - 283,1516842,841745
19Albert Mechlenburg Møller
Frem Skakklub
16871750
3
½
5
0
30
½
28
½
7
½
218 - 282,416752,311738
20Angelo Nielsen
Amager Skakforening
16801749
4
0
32
0
26
½
33
+
25
½
218 - 282,0516492,121727
21Olav Erikstad
17471747
5
½
3
0
31
½
30
1
1
1
36 - 12017472,281761
22Verner Hansen
Espergærde Skakklub
16361745
6
½
14
½
8
0
1
0
28
1
218 - 281,816422,131742
23Flovin M. Tummasarson
17421742
7
½
9
½
1
1
8
0
17
½
13 - 17017421,951764
24Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
16541709
8
1
10
0
14
½
4
0
29
½
218 - 28216541,931710
25Kim Michael Pedersen
Amager Skakforening
16371706
9
½
7
½
17
½
16
0
20
½
218 - 281,8516421,931707
26Sigurd Madison
17001700
10
0
8
-
20
½
31
1
32
1
13 - 17017001,881712
27Ole Sørensen
Læseforeningens Skakklub
15441696
11
0
13
+
7
½
3
0
18
½
218 - 280,815531,361689
28Allan Ankjær
Skovbo Skakklub
15411685
12
0
17
0
33
+
19
½
22
0
29 - 301,215101,551664
29Henri Tolba
Amager Skakforening
15571680
13
+
11
0
9
0
18
½
24
½
218 - 281,115531,481670
30Henning Rasmussen
Nykøbing Sjælland Skakklub
15521678
14
½
6
0
19
½
21
0
31
1
218 - 281,515751,951679
31Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
15791664
15
0
18
½
21
½
26
0
30
0
1311,7515452,021644
32Lars Peter M. Johannessen
Helsingør Skakklub
16101660
16
0
20
1
18
½
14
0
26
0
29 - 301,816011,841653
33Bye
  
28
-
20
-
 032 - 33

Ratinggruppe 1 (11 spillere)Ratinggruppe 2 (11 spillere)

Hovedpræmier:
1. præmie: 4.000 kr.
2. præmie: 2.000 kr.
Ratinggruppe 1 (11-21) 1.000 kr.
Ratinggruppe 2 (22-32) 1.000 kr.

Ved ligestilling deles præmierne.

Det er kun muligt at vinde en præmie.

Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
15841647
17
1
12
1
10
½
25
1
13
0
4 - 83,415892,691643
2Evgenii Dymov
16461646
18
1
13
0
11
1
12
1
4
1
43016463,191678
3Henrik Johansson
16461646
19
0
26
½
9
½
22
1
20
1
39 - 12016463,111634
4Bjarne Mielow
Tårnby Skakklub
15131645
20
1
14
1
7
0
10
1
2
0
39 - 122,715273,221641
5Sissel Kærgaard
Køge Skakklub
16321635
21
1
16
½
25
0
23
1
27
1
4 - 8416172,511635
6Mette Dalsgaard Larsen
Viborg Skakklub
15271623
22
½
24
½
19
½
18
½
12
½
13 - 194,314463,851596
7Leo Kresten Roland Nielsen
Helsingør Skakklub
15491615
23
1
19
1
4
1
13
½
21
1
1 - 23,715853,591633
8Orla Eilegaard Jørgensen
Amager Skakforening
14591599
24
½
22
½
20
1
17
½
25
1
4 - 83,214733,311583
9Dennis Madsen
Helsingør Skakklub
16401585
25
0
27
0
3
½
32
0
28
1
26 - 293,815570,421587
10Mikkel Bræstrup
Holbæk Skakklub
14181561
26
1
15
1
1
½
4
0
19
0
13 - 192,2514291,981551
11Torben William Petersen
Skakklubben af 1927, Ringsted
14331556
27
1
25
½
2
0
21
0
16
½
220 - 252,414151,801530
12Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
11821516
28
1
1
0
22
1
2
0
6
½
13 - 191,312451,811510
13Aryan Mollasoltani
Caïssa Gladsaxe
15141510
29
1
2
1
16
1
7
½
1
1
1 - 22,7516181,531589
14Oliver Lehmann
Hillerød Skakklub
15091509
30
1
4
0
21
0
19
0
24
1
220 - 25015092,531448
15Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
13831491
31
1
10
0
23
½
27
0
29
1
13 - 193,413431,231462
16André Friis Møller
Frem Skakklub
14121489
32
1
5
½
13
0
26
0
11
½
220 - 252,413941,181485
17August Jalving
Skak for sjov
14681488
1
0
28
1
24
1
8
½
26
1
4 - 83,114861,501488
18Jens Gade
Amager Skakforening
12651486
2
0
29
1
27
½
6
½
23
1
39 - 121,913191,441487
19Anker Müller
Skak for sjov
12861473
3
1
7
0
6
½
14
1
10
1
4 - 8114661,711545
20Pia Nielsen
Nørresundby Skakklub
12921304
4
0
31
1
8
0
24
1
3
0
220 - 252,212831,061303
21Anna Sofie Li
Køge Skakklub
11791282
5
0
30
1
14
1
11
1
7
0
39 - 121,212960,611338
22Nikolaj Li
Køge Skakklub
12171249
6
½
8
½
12
0
3
0
30
1
220 - 251,7512280,471270
23Anders Erikstad
12151215
7
0
32
1
15
½
5
0
18
0
26 - 29012150,501215
24Leia Andries
Frem Skakklub
11121182
8
½
6
½
17
0
20
0
14
0
130 - 310,6511280,761192
25Oliver Fluck
Prøvemedlemmer
16000
9
1
11
½
5
1
1
0
8
0
13 - 192,85158501000
26Dhiraj Shekar
Prøvemedlemmer
15000
10
0
3
½
28
1
16
1
17
0
13 - 193147801000
27Kevin Wilkinson
14000
11
0
9
1
18
½
15
1
5
0
13 - 190140001000
28Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
11130
12
0
17
0
26
0
31
0
9
0
0321,3105501000
29Torben Nilsson
Helsingør Skakklub
10860
13
0
18
0
32
½
30
1
15
0
26 - 291,85107001000
30Zack Ottesen
BMS Skak
10000
14
0
21
0
31
1
29
0
22
0
130 - 311,497601000
31Hans van den Brink
Caïssa Gladsaxe
10000
15
0
20
0
30
0
28
1
32
1
220 - 251,75101101000
32Diya Shekar
Skak for sjov
9010
16
0
23
0
29
½
9
1
31
0
26 - 290,894301000

Ratinggruppe 2 (10 spillere)Ratinggruppe 1 (12 spillere)

Hovedpræmier:
1. præmie: 4.000 kr.
2. præmie: 2.000 kr.
Ratinggruppe 1 (11-19+25-27) 1.000 kr.
Ratinggruppe 2 (20-24+28-32) 1.000 kr.

Ved ligestilling deles præmierne.

Det er kun muligt at vinde en præmie.