loading
Arbejder ...

Partisamling

Partier i turneringen DM 2021

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
LH klasse 2021 Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1GM Sune Berg Hansen
Hillerød Skakklub
25362528
10
2
3
4
5
6
7
8
9
2 - 35,525465,462538
2IM Nikolaj Borge
Hillerød Skakklub
23902381
9
1
10
3
4
5
6
7
8
45 - 73,623983,522386
3IM Jens Ove Fries Nielsen
Fredericia Skakforening
23862378
8
9
1
2
10
4
5
6
7
45 - 73,5523953,292385
4GM Lars Schandorff
Hillerød Skakklub
24602458
7
8
9
1
2
3
10
5
6
644,524754,532473
5FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
22642264
6
7
8
9
1
2
3
4
10
102,122522,152251
6IM Martin Haubro
BMS Skak
24242426
5
10
7
8
9
1
2
3
4
384,0524144,112415
7GM Jesper Søndergård Thybo
Køge Skakklub
26142602
4
5
6
10
8
9
1
2
3
2 - 36,4526156,352604
8GM Boris Chatalbashev
Køge Skakklub
25362536
3
4
5
6
7
10
9
1
2
45 - 7025365,562520
9GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25672566
2
3
4
5
6
7
8
10
1
715,925785,922577
10IM Mikkel Djernæs Antonsen
Næstved Skakklub
24092409
1
6
2
7
3
8
4
9
5
93,8523923,892395

Kandidatklasse Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1FM Bjarke Jensen
Jetsmark Skakklub
23452349
9
4
15
2
5
7
3
34,8523384,792343
2IM Jacob Sylvan
Skakklubben Nordkalotten
22772295
10
16
6
1
3
4
13
14,3523004,382306
3FM Mikkel Strange
Næstved Skakklub
22652309
11
6
4
8
2
15
1
524,1522824,482314
4Henrique Rey Malde
Skakklubben Evans
22632260
12
1
3
7
6
2
8
443,9522643,752265
5FM Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
22282212
13
15
10
12
1
14
6
114,4522094,312196
6Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
21872196
14
3
2
9
4
8
5
453,4521983,492206
7Jens Kølbæk
Aalborg Skakforening af 1889
21722177
15
13
11
4
12
1
14
103,9521633,952168
8Peter Thorsbro
Furesø Skakklub
21612171
16
12
13
3
11
6
4
463,7521663,592179
9Casper Yukun Liu
BMS Skak
21342150
1
14
16
6
13
12
11
3133,721203,762120
10WFM Esmat Susanne Guindy
Fredericia Skakforening
21242113
2
11
5
13
14
16
15
3123,721103,572102
11WFM Ellen Fredericia Nilssen
Køge Skakklub
20862081
3
10
7
15
8
13
9
483,0521052,882103
12Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
20842136
4
8
14
5
7
9
16
2152,9520653,412080
13Elena Gerassimovich Steffensen
Aalborg Skakforening af 1889
20532071
5
7
8
10
9
11
2
472,420872,572100
14Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
20331952
6
9
12
16
10
5
7
0162,5519731,711884
15Paulius Meskenas
Køge Skakklub
20302044
7
5
1
11
16
3
10
92,220562,212096
16Mikkel Vinh Løftgaard
Læseforeningens Skakklub
20132084
8
2
9
14
15
10
12
142,520133,152058

Bedste Kvinde (3 spillere)Bedste Junior (5 spillere)

Basisgruppe G7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Bjarke Gregor
Skakforeningen ØBRO
20472071
11
8
10
2
5
16
3
25,720434,662088
2Rune Egede Andersen
Brønshøj Skakforening
19961999
12
9
5
1
10
8
6
4 - 55,519664,421981
3Peter Willer Svendsen
Hillerød Skakklub
19361954
13
10
16
8
14
9
1
465,5518904,401926
4Poul Hempler
Hillerød Skakklub
18481890
14
15
11
16
7
 
5
114,718123,601878
5Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18221886
15
14
2
10
1
11
4
534,118494,171903
6Peter Kristiansen
Faaborg Skakklub
17360
16
17
15
19
13
7
2
3135,05167501000
7Erik Hansen
Tårnet Svendborg
17021775
17
16
13
14
4
6
15
484,6516833,441776
8Bruno Gehrig
Hillerød Skakklub
16881690
18
1
12
3
16
2
17
173,7516512,671687
9Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
16781698
19
2
14
17
15
3
11
104,1516593,071689
10Emil Zander
Kjellerup Skakklub
16751774
20
3
1
5
2
14
16
612,3517891,621869
11Martin Hansen
Tårnet Svendborg
16501711
1
18
4
13
17
5
9
93,516503,491711
12Sissel Kærgaard
Køge Skakklub
16171666
2
19
8
15
20
13
18
3164,6515522,901628
13Hans Haagen Larsen
Amager Skakforening
15811655
3
20
7
11
6
12
19
3153,515591,391647
14Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
15661673
4
5
9
7
3
10
20
472,4516251,801697
15Anna Sofie Li
Køge Skakklub
14611340
5
4
6
12
9
18
7
3141,9515081,101376
16Simon Bjørk Haarh
Faaborg Skakklub
13970
6
7
3
4
8
1
10
4 - 50,5166001000
17Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
13341437
7
6
18
9
11
20
8
122,213931,411449
18Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
10991247
8
11
17
20
19
15
12
2181,5511190,861213
19Klaus Bo Jensen
Faaborg Skakklub
10690
9
12
20
6
18
 
13
1191,1106501000
20Steffanie Riis Kreiman
Køge Skakklub
10230
10
13
19
18
12
17
14
0201,0596801000

Bedst under 1700 (7 spillere)Bedst under 1500 (6 spillere)

1. gr. Veteran Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Lars Garne Rasmussen
Åbyhøj Skakklub
20031988
8
½
14
0
11
1
4
½
6
½
7 - 83,919633,591966
2Jan Bauner
Skakklubben K41
19781914
9
+
5
½
3
1
14
1
13
1
13,119902,551933
3Claus Nørregaard
Syddjurs Skakklub
18911922
10
1
11
1
2
0
8
1
9
1
423,119183,111940
4Henning B. Sørensen
Skakklubben K41
18581913
11
0
10
1
13
½
1
½
14
½
7 - 83,218373,191899
5John Zachariassen
Faxe Skakklub
18561870
12
1
2
½
14
0
9
½
8
1
343,118532,941871
6Per Oehlerich
Nordre Skakklub
18391887
13
½
7
½
9
0
11
1
1
½
92,818302,821882
7Carsten Juul Nielsen
Furesø Skakklub
18201870
14
½
6
½
8
-
  1141,2518131,171867
8 Gernot Desoye
17871787
1
½
13
½
7
+
3
0
5
0
210017871,561776
9Flemming Stald
Frederiksværk Skakklub
17551840
2
-
12
1
6
1
5
½
3
0
51,6517811,901852
10Ove Matras
Faaborg Skakklub
17451832
3
0
4
0
12
1
13
0
15
+
2111,917182,051811
11Arne Bech Madsen
Fredericia Skakforening
17431781
4
1
3
0
1
0
6
0
12
0
1131,7517211,761766
12Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
16861749
5
0
9
0
10
0
15
+
11
1
2121,516711,571738
13Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
16341708
6
½
8
½
4
½
10
1
2
0
61,216821,471729
14Jørgen Frank Hansen
Odense Skakklub
16161729
7
½
1
1
5
1
2
0
4
½
330,8517151,321763
15Bye
   
12
-
10
-
015

Bedst under 1800 (7 spillere)

2 gr. Veteran Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Peter Nielsen
Enkeltmedlem - Udland
16121666
7
1
4
1
5
½
3
1
2
1
12,916782,641703
2Erik Hedegaard Hansen
Helsingør Skakklub
16041684
8
1
5
0
3
0
12
1
1
0
273,2515512,981664
3Leo Kresten Roland Nielsen
Helsingør Skakklub
15851633
9
½
6
1
2
1
1
0
8
1
32,9516072,551652
4Finn Stuhr
Køge Skakklub
15391705
10
1
1
0
9
1
5
0
11
0
283,4514743,681671
5Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
15381644
11
1
2
1
1
½
4
1
7
½
422,816012,861667
6Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
15041589
12
1
3
0
7
0
13
+
9
½
62,514592,471570
7Morten Jannik
Odense Skakklub
15031564
1
0
12
1
6
1
9
½
5
½
342,915082,661571
8Erling Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
14831727
2
0
9
0
10
1
11
1
3
0
29 - 103,114343,781691
9Aase Morling
Tåstrup Skakforening
13781445
3
½
8
1
4
0
7
½
6
½
51,5514211,251470
10Peer Balken
Valby Skakklub
11681459
4
0
11
0
8
0
  0120,8511301,181412
11Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
11021196
5
0
10
1
12
0
8
0
4
1
29 - 101,1511400,721222
12Torben Nilsson
Helsingør Skakklub
10701342
6
0
7
0
11
1
2
0
13
+
2110,610881,231333
13Bye
   
6
-
12
-
013

Bedst under 1400 (4 spillere)

Kort Påske 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Alex Hansen
Valby Skakklub
18511862
6
3
2
5
10
34,3518264,131849
2Mikkel Strandby Hansen
Enkeltmedlem 3 HK
17171763
8
5
1
3
4
23,617143,541761
3Jakob Werner
Allerød Skakklub
16561686
7
+
1
4
2
5
412,316772,191702
4Jakob Dreyer-Stapput
Damhus Skakklub
14491496
9
8
3
6
2
42,6514871,641530
5Oliver Kaehne Snedker
Læseforeningens Skakklub
13551463
10
2
9
1
3
61,8513841,231474
6Poul Guldbæk Olesen
Vejlby-Risskov Skakklub
13171440
1
9
7
4
8
352,213531,351453
7Michael V. Nielsen
Nyborg Skakklub
12841601
3
-
10
6
8
9
82,412442,361574
8Sten Bo Andersen
Hadsten Skakklub
12481399
2
4
10
7
6
191,8512101,851382
9Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
11780
4
6
5
10
7
½101,7112401000
10Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
10991247
5
7
8
9
1
271,1511370,711259

Under 1400 (6 spillere)

2A - Kort Påske Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Søren Mikkel Andersen
Brønshøj Skakforening
20982104
9
½
8
1
2
1
6
1
12
½
413,621063,732108
2Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
20462030
10
½
12
1
1
0
7
1
5
0
73,220323,152017
3Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
20172035
11
0
15
0
13
1
4
1
8
½
93,419993,522015
4Claus Støvring
Skive Skakklub
19741988
12
0
16
½
14
1
3
0
13
1
113,2519523,181974
5Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
19661984
13
1
11
1
6
½
9
0
2
1
32,919843,051993
6Lukas Iskos
BMS Skak
19241900
14
1
7
1
5
½
1
0
9
½
352,419422,171933
7Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
19161900
15
1
6
0
11
1
2
0
10
0
2132,618982,531889
8Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
19121912
16
½
1
0
10
0
14
1
3
½
212019122,231903
9Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
18931902
1
½
10
½
16
1
5
1
6
½
22,319352,191928
10Phillip Nielsen
Skive Skakklub
18591868
2
½
9
½
8
1
12
½
7
1
42,119132,241918
11Alex Hansen
Valby Skakklub
18511862
3
1
5
0
7
0
16
½
14
1
82,1518622,001872
12Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
18431794
4
1
2
0
15
1
10
½
1
½
361,7518881,461856
13Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
18321828
5
0
14
½
3
0
15
½
4
0
1151,9518041,781812
14Poul-Erik Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18201861
6
0
13
½
4
0
8
0
11
0
½161,9517772,261826
15Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
18111813
7
0
3
1
12
0
13
½
16
1
102,0518251,991821
16Daniel Kokholm
Skakforeningen ØBRO
17871897
8
½
4
½
9
0
11
½
15
0
141,8517772,521882

Bedst under 1900 (8 spillere)

2B - Kort Påske Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Henrik Holm
Hillerød Skakklub
17801805
9
½
4
1
15
0
6
½
13
1
363,117773,091803
2Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
17791802
10
1
6
1
8
½
5
1
15
1
13,0518363,051860
3Allan Westenborg
Syddjurs Skakklub
17711820
11
1
8
0
5
½
7
½
12
1
37317713,071819
4Claus Nis Andersen
Randers Skakklub
17591757
12
½
1
0
16
½
10
1
7
½
102,9517462,771752
5David Bille Maagaard
Randers Skakklub
17451793
13
1
15
½
3
½
2
0
9
1
352,7517532,911795
6Lasse Emil Petersen
Silkeborg Skakklub Af 1930
17141797
14
1
2
0
9
1
1
½
8
1
22,4517472,951808
7Morten Kühn
Hillerød Skakklub
17091768
15
0
13
½
14
1
3
½
4
½
82,6517052,771763
8Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
16991721
16
1
3
1
2
½
15
½
6
0
332,4517162,221733
9Laurits Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
16971637
1
½
12
½
6
0
16
1
5
0
2112,4516841,671650
10Ole Rasmussen
Hillerød Skakklub
16961603
2
0
14
½
13
0
4
0
11
0
½162,4516381,631580
11Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
16771707
3
0
16
½
12
½
14
0
10
1
2142,516622,541696
12Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
16671691
4
½
9
½
11
½
13
½
3
0
2132,216612,261686
13Karsten Fyhn
Viby Skakklub
16551721
5
0
7
½
10
1
12
½
1
0
2122,0516542,411713
14Steen Nielsen
Frederiksberg Skakforening
16371676
6
0
10
½
7
0
11
1
16
1
92,1516482,211682
15Michael René Christensen
THY Skakklub
16281681
7
1
5
½
1
1
8
½
2
0
341,7516731,841704
16Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
16261717
8
0
11
½
4
½
9
0
14
0
1152,0515932,611685

2C - Kort Påske 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
16171684
10
½
12
1
2
0
11
1
3
0
93,415852,631661
2Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
16091710
11
1
7
0
1
1
14
1
5
½
3 - 43,416122,991700
3Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
16091576
12
1
6
1
7
0
9
½
1
1
3 - 43,2516172,911600
4Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
15661709
13
½
9
0
18
1
8
0
16
0
15414543,041678
5Anton Bønsvig Wehding
Amager Skakforening
15571522
14
1
8
1
9
1
7
0
2
½
23,115752,421565
6Jens Gade
Amager Skakforening
15361465
15
1
3
0
11
0
13
1
14
0
2143,614641,441456
7Andreas Skafte Jespersen
Tårnet Svendborg
15001425
16
1
2
1
3
1
5
1
8
1
512,616471,051543
8Bjarne Mielow
Tårnby Skakklub
14731641
17
1
5
0
13
½
4
1
7
0
82,8514573,491621
9Matthias Rasmussen
Maribo Skakklub
14551525
18
1
4
1
5
0
3
½
10
1
52,515002,601543
10Johan Lauritsen
Hillerød Skakklub
14441490
1
½
13
½
14
0
18
1
9
0
2133,113952,701462
11Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
13580
2
0
16
1
6
1
1
0
12
0
2122135801000
12Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
13431470
3
0
1
0
17
1
15
1
11
1
372,4513681,411454
13Peter Langer
Hillerød Skakklub
13301478
4
½
10
½
8
½
6
0
18
1
11213532,311482
14Mike Bahnsen
Præstø Skakklub
12671382
5
0
17
1
10
1
2
0
6
1
361,5513531,911404
15Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
11780
6
0
18
0
16
½
12
0
17
1
162,5113301000
16Jørn Oehlerich
Enkeltmedlem 6 HK
10990
7
0
11
0
15
½
17
1
4
1
101,35115801000
17Per Rasmussen
Maribo Skakklub
10051203
8
0
14
0
12
0
16
0
15
0
01819470,531192
18Lasse Dahl Skjoldborg
Køge Skakklub
9691213
9
0
15
1
4
0
10
0
13
0
1170,4510020,571202

Bedst under 1400 (4 spillere)Bedst under 1200 (4 spillere)