loading
Arbejder ...

Partisamling

Partier i turneringen Senior DM 2022

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
50+ Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1GM Henrik Danielsen
Køge Skakklub
25252523
6
4
2
3
7
8
9
716,825276,342530
2FM Sandi Stojanovski
7. Hovedkreds
21952232
7
3
1
5
8
4
6
625,622035,302246
3Richard Lilja
Skørping Skakklub
21122166
8
2
6
1
10
9
7
535,421045,122164
4Søren Thomsen
Aars Skakklub
18331894
9
1
7
10
6
2
5
444,6518144,651881
5Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
15931657
10
6
8
2
9
7
4
84,115214,101625
6Per Thomsen
Aalborg Skakforening af 1889
15091549
1
5
3
9
4
10
2
362,215452,391573
7Kim Pors
Aalborg Skakforening af 1889
14591492
2
10
4
8
1
5
3
351,8515111,861515
8Erik Pilgaard
Aulum Skakklub
13831552
3
9
5
7
2
1
10
72,0514032,871545
9David Harlund
Dansk Skak Akademi
12531310
4
8
10
6
5
3
1
191,212441,391302
10Vibeke Grue
Skanderborg Skakklub
12131204
5
7
9
4
3
6
8
1101,1512060,981204

Præmiegruppe 1 (4 spillere)Præmiegruppe 2 (6 spillere)

Præmier:

1. pr. 1500 kr. + ærespræmie Aalborg Kommune

2. pr. 1000 kr. + ærespræmie Aalborg Kommune

Ratingpræmie under 1800: 500 kr.

Desuden rejsepræmier 4000 kr. og 2000 kr.

65+ Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1FM Per Næsby Andreasen
Nørresundby Skakklub
22192246
20
10
14
5
11
3
4
615,1522365,272261
2FM Jørgen Jørgensen
Nørresundby Skakklub
21672165
21
19
13
3
14
20
17
75,3521505,162152
3Jens Kølbæk
Aalborg Skakforening af 1889
21632149
22
11
16
2
5
1
6
534,4521744,112167
4Peter Jørgen Dam Mikkelsen
Skørping Skakklub
21482084
23
13
5
16
15
8
1
54,721443,932095
5Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
21412160
24
12
4
1
3
10
14
24,4521624,512180
6Jens Jørgen Christiansen
Nørresundby Skakklub
20802088
25
15
17
11
19
21
3
84,820744,602086
7Karsten Nymann Pedersen
Skakklubben af 1968
20732094
26
14
22
28
34
12
33
235,7520285,512054
8Arne Christiansen
Randers Skakklub
20362029
27
37
15
19
13
4
23
214,8520094,512009
9Søren Grønhøj
Aars Skakklub
20061953
28
16
11
18
20
15
+
19
103,919973,411955
10Poul Erik Nørgaard Olesen
Nørresundby Skakklub
19631981
29
1
23
21
17
5
13
543,620033,542010
11Svend Aage Madsen
Randers Skakklub
19611987
30
3
9
6
1
22
18
4113,2519843,391999
12Christian Volmer Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
19581991
31
5
24
29
23
7
22
94,2519664,241996
13 Oystein Johnsen
19481948
32
4
2
36
8
26
10
413019483,781952
14Jørn Moestrup
Læseforeningens Skakklub
19482020
33
7
1
24
2
17
5
4123,1519743,482030
15Ole Knudsen
Aalborg Skakforening af 1889
19392001
34
6
8
20
4
9
-
 292,419422,751996
16Niels Chr. Davidsen
Skørping Skakklub
19371964
35
9
3
4
26
25
27
326419074,121942
17Tom Nicolaj Skovgaard
BMS Skak
19361957
36
18
6
22
10
14
2
63,519663,421979
18Arne Dan Fjordside
Aalborg Skakforening af 1889
19141896
37
17
35
9
24
19
11
4154,3519044,091894
19Claus Pakmor
Skakforeningen ØBRO
19001937
38
2
26
8
6
18
9
193,319063,481937
20Steen Juul Mortensen
Randers Skakklub
18881908
1
27
29
15
9
2
24
163,119003,131915
21Børge Pedersen
Nørresundby Skakklub
18811935
2
36
34
10
28
6
26
414418814,121933
22Benny Grønhøj
Aars Skakklub
18771954
3
30
7
17
27
11
12
173,0518913,441955
23Mogens Nielsen
Aars Skakklub
18461929
4
32
10
30
12
28
8
203,3518513,901921
24Hugo Falberg
Aalborg Skakforening af 1889
17821833
5
31
12
14
18
30
20
182,718062,881845
25Finn Andersson
Randers Skakklub
17671801
6
34
32
38
36
16
35
334,717014,421763
26Michael O. Marshall
Sjælsø Skakklub
17461832
7
33
19
31
16
13
21
3272,717553,131829
27Flemming Stald
Frederiksværk Skakklub
17451832
8
20
36
32
22
33
16
253,417483,711828
28Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
17331694
9
35
37
7
21
23
29
243,1517442,831707
29Johannes Pilgaard
Aulum Skakklub
17221651
10
38
20
12
32
36
28
283,716862,851644
30Peter Nielsen
Enkeltmedlem - Udland
16781703
11
22
33
23
35
24
31
303,116602,961694
31Hans Haagen Larsen
Amager Skakforening
16181672
12
24
38
26
33
32
30
323,3515903,301656
32Poul Erik Harders
Caïssa Gladsaxe
15301658
13
23
25
27
29
31
34
2351,7515412,401650
33Bent Kiel Jensen
Nørresundby Skakklub
15301519
14
26
30
37
31
27
7
2341,915351,601535
34Lars Østergård Kristensen
Lyngby-Virum Skakklub
15301658
15
25
21
35
7
37
32
372,1515012,701634
35Anders Rasmussen
Aalborg Skakforening af 1889
14741458
16
28
18
34
30
38
25
1381,9514311,631445
36Bjarne Rostgaard
Viborg Skakklub
14541574
17
21
27
13
25
29
37
221,1515981,741644
37Michael Bohnstedt
Nørresundby Skakklub
14151450
18
8
28
33
38
34
36
312,114332,031459
38Bent K. Nielsen
Skørping Skakklub
11631295
19
29
31
25
37
35
39
+
2360,4511880,931296
39Bye
      
38
-
039

Præmiegruppe 1 (19 spillere)Præmiegruppe 2 (4 spillere)Præmiegruppe 3 (6 spillere)Præmiegruppe 4 (5 spillere)Præmiegruppe 5 (4 spillere)

Præmier:

1.pr. 1500 kr. + ærespræmie Aalborg Kommune + rejsepræmie 4000 kr.

2.pr. 1300 kr. + ærespræmie Aalborg Kommune + + rejsepræmie 2000 kr.

3.pr. 1100 kr.

4.pr. 900 kr.

5.pr. 700 kr.

Ratingpræmie 1800 - 1900: 500 kr.

Ratingpræmie 1700 - 1800: 500 kr.

Ratingpræmie 1500 - 1700: 500 kr.

Ratingpræmie  < 1500:        500 kr.

NB: 

Ole Knudsen udgår i runde 6 og 7