loading
Arbejder ...

Partisamling

Partier i turneringen DM 2022

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
Landsholdsklassen Direkte link
#NavnRatingFide rat.123456789PoPlWeRnEoEn
1IM Martin Percivaldi
Hillerød Skakklub
24082399
10
2
3
4
5
6
7
8
9
473,9524093,942400
2GM Jesper Søndergård Thybo
Køge Skakklub
25692559
9
1
10
3
4
5
6
7
8
26,0525746,032564
3GM Lars Schandorff
Hillerød Skakklub
24772475
8
9
1
2
10
4
5
6
7
544,8524794,952476
4IM Filip Boe Olsen
Skanderborg Skakklub
24192402
7
8
9
1
2
3
10
5
6
5 - 64,0524243,972407
5IM Nikolaj Borge
Hillerød Skakklub
24152403
6
7
8
9
1
2
3
4
10
8 - 10424003,992388
6IM Jacob Sylvan
Skakklubben Nordkalotten
23132319
5
10
7
8
9
1
2
3
4
8 - 102,723092,902315
7GM Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
23822359
4
5
6
10
8
9
1
2
3
8 - 103,623603,412350
8IM Bjørn Møller Ochsner
Århus Skakklub/Skolerne
25112506
3
4
5
6
7
10
9
1
2
5 - 65,325035,362497
9IM Martin Haubro
BMS Skak
24022391
2
3
4
5
6
7
8
10
1
713,8524453,812423
10GM Jonas Buhl Bjerre
Skanderborg Skakklub
26182611
1
6
2
7
3
8
4
9
5
636,6526126,642605

Kandidatklassen Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1FM Rasmus Thøgersen
Skakklubben af 1968
23512333
17
14
16
21
6
8
4
75,123394,992323
2FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
23182319
18
13
31
8
22
3
5
14,923304,792333
3FM Nicolai Kistrup
Caïssa Gladsaxe
23022302
19
25
8
13
21
2
11
544,823064,812306
4FM Poul Rewitz
Skakklubben af 1968
22792279
20
22
13
18
19
23
1
3224,822434,832242
5FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22712278
21
23
24
27
31
13
2
55,0522605,032267
6FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22442255
22
20
26
25
1
15
12
94,5522434,692251
7Edgar Andres Parra Becerra
Aalborg Skakforening af 1889
22232223
23
21
29
32
26
24
25
21022235,312187
8Mogens Henrik Thuesen
Brønshøj Skakforening
22132224
24
26
3
2
23
1
13
23,822513,952255
9FM Sandi Stojanovski
7. Hovedkreds
22032242
25
19
     0330,7521880,832225
10FM John Filip Rendboe
Århus Skakklub/Skolerne
22012199
26
24
28
19
18
22
23
184,8521744,852172
11Jacob K. Høyer
Furesø Skakklub
21962212
27
31
21
29
25
30
3
4114,7521814,802196
12Sigfred Haubro
BMS Skak
21902192
28
32
22
23
13
21
6
64,521904,402194
13Casper Yukun Liu
BMS Skak
21642181
29
2
4
3
12
5
8
532,922183,022260
14Alexander Le Besq
Frem Skakklub
21612164
30
1
23
22
27
19
32
164,2521464,272149
15CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21442144
31
27
17
26
29
6
22
194,2521294,152131
16Claes Løfgren
Skive Skakklub
21232071
32
28
1
31
30
27
29
3244,2520983,622059
17Adesh Easwaralingam
Fredericia Skakforening
21222081
1
30
15
33
+
20
29
26
3253,220982,882063
18WFM Ellen Fredericia Nilssen
Gentofte Skakklub
21112113
2
29
32
4
10
31
21
83,4521323,352136
19Thomas Tange Jepsen
Skakforeningen ØBRO
21072072
3
9
27
10
4
14
30
172,621052,252077
20Morten Majlund Nielsen
Skakforeningen Odysseus
21002091
4
6
33
+
30
17
28
27
3262,9520812,812075
21Peter Kristensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20802095
5
7
11
1
3
12
18
4102,121262,202131
22Paulius Meskenas
Køge Skakklub
20642110
6
4
12
14
2
10
15
13 - 142,120922,462152
23Marius Enevold Gjesme
Skakforeningen ØBRO
20552005
7
5
14
12
8
4
10
13 - 14220851,582082
24Elena Gerassimovich Steffensen
Aalborg Skakforening af 1889
20412059
8
10
5
28
32
7
33
+
282,220272,252044
25Phillip Nielsen
Skive Skakklub
20261968
9
3
30
6
11
32
7
272,3520291,731999
26Jeppe Hald Falkesgaard
Brønshøj Skakforening
20212000
10
8
6
15
7
33
+
17
2291,6520081,571977
27Lukas Iskos
BMS Skak
20192052
11
15
19
5
14
16
20
312,2520042,612008
28Noah Krug Wahlgreen
BMS Skak
20032011
12
16
10
24
33
+
20
31
2302,219692,251961
29Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
19972019
13
18
7
11
15
17
16
3232,0520172,322046
30Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
19912015
14
17
25
20
16
11
19
202,320182,772044
31Vitus Bondo Medhus
Skakklubben Evans
19902016
15
11
2
16
5
18
28
121,9520252,202068
32Daniel Tuk Hartsø Jarlskov
BMS Skak
19591995
16
12
18
7
24
25
14
15220032,432038
33Bye
  
20
-
17
-
28
-
26
-
24
-
032

Bedst under 2101 (13 spillere)

Præmieoversigt:

1. plads = 1200 kr

2. plads = 900 kr

3. plads = 700 kr

4. plads = 600 kr

5. plads = 500 kr

Rating præmie til bedste placeret under 2101 =

1. ratingpræmie 600 kr

2.ratingpræmie 500 kr

3.Ratingpræmie 400 kr.

Til vinderen af titlen af Juniordanmarksmester = 2000 kr

G7 Gruppe 1. Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Claus Rossen
Viborg Skakklub
21612159
12
20
14
16
13
3
8
495,521315,402131
2Tobias Ilsøe Jensen
Frem Skakklub
21372154
13
9
6
5
21
10
11
25,221435,182160
3CM Sune Kovshøj
Aalborg Skakforening af 1889
21092125
14
8
16
12
6
1
15
134,8520824,872098
4Palle Bratholm
Nordsjællands Skakklub
20802100
15
7
21
17
20
18
13
195,3520235,342043
5Bjarke Gregor
Skakforeningen ØBRO
20592077
16
12
8
2
10
9
7
464,3520524,312071
6Anton Mehmet Yildiz Marthedal
Skakforeningen ØBRO
20512025
17
11
2
10
3
22
21
54,520514,132032
7Morten Frank Jensen
Præstø Skakklub
20022023
18
4
22
13
16
12
5
484,319944,292017
8Erik Olsgård Hansen
Præstø Skakklub
19821974
19
3
5
21
15
11
1
123,6519783,391976
9Rune Egede Andersen
Brønshøj Skakforening
19661981
20
2
18
14
22
5
10
613,920313,842024
10Emil Zander
Kjellerup Skakklub
19331968
21
15
11
6
5
2
9
43,1519743,252018
11Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
19101941
22
6
10
18
14
8
2
473,219343,361954
12Thomas Nielsen
Nordsjællands Skakklub
19001924
1
5
15
3
17
7
19
172,818912,881916
13Vedant Kumar Saravana
Skakforeningen ØBRO
18951877
2
22
19
7
1
20
4
21018952,581834
14Mikael Ramkilde
Nordsjællands Skakklub
18881911
3
17
1
9
11
19
20
162,9518753,091899
15Peter Willer Svendsen
Hillerød Skakklub
18621909
4
10
12
22
8
17
3
182,718563,041898
16Kurt Hollesen
Tårnet Svendborg
18491911
5
19
3
1
7
21
22
112,518792,881923
17John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18491837
6
14
20
4
12
15
18
3152,918522,551855
18Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18301870
7
21
9
11
19
4
17
3142,6518412,861873
19Johnny Koust Rasmussen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18301826
8
16
13
20
18
14
12
20318152,771821
20Christian C. Strachan
Nørrebro Skakklub
18221849
9
1
17
19
4
13
14
222,3517972,571828
21August Jalving
Skak for sjov
18201879
10
18
4
8
2
16
6
532,119492,411983
22Karsten Eivind Nielsen
Tårnet Svendborg
18001789
11
13
7
15
9
6
16
102,2518382,011849

Bedst under 1850 (7 spillere)

1. præmie 900 kr

2. præmie 700 kr

3. præmie 600 kr

4. Præmie 400 kr

Bedste placeret under 1850

Ratingpræmie 1: 500 kr

Rating præmie 2: 400 kr

G7 Gruppe 2. Direkte link
#NavnRatingFide rat.1234567PoPlWeRnEoEn
1Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
17951711
12
18
1
8
1
10
21
9
2
465,0517644,431702
2Gernot Desoye
17941794
13
9
5
19
1
14
11
1
52 - 3017944,701800
3Daniel Kokholm
Skakforeningen ØBRO
17841865
14
0
17
½
20
1
12
½
10
½
8
½
6
0
3165,2517175,311819
4Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
17531739
15
1
10
12
21
6
1
7
17
1
4105,0517224,551728
5Kim Pedersen
Faxe Skakklub
17281742
16
1
12
½
2
9
7
10
21
454,517134,561731
6Ove Matras
Faaborg Skakklub
17181805
17
1
11
0
21
0
18
1
4
0
15
1
3
1
494,9516904,801789
7Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
16921716
18
0
19
½
17
1
15
1
5
4
11
474,8516674,211712
8Erik Hansen
Tårnet Svendborg
16831767
19
1
14
0
1
0
20
1
17
½
3
½
18
½
144,9516404,991737
9Peter Kristiansen
Faaborg Skakklub
16751608
20
1
2
14
5
11
1
10
52 - 33,7517133,141682
10Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
16681437
21
1
4
11
1
3
½
5
9
123,3516731,491517
11Simon Bjørk Haarh
Faaborg Skakklub
16651877
22
1
6
1
10
14
9
2
7
613,9517435,451899
12Villads Majvang Sandmann
Læseforeningens Skakklub
16621778
1
5
½
4
3
½
15
1
21
½
14
1
43,8516824,571775
13Mathias Bogø
Skakforeningen ØBRO
15041596
2
20
0
19
0
22
1
18
0
16
0
15
1
2214,4513944,361549
14Anna Sofie Li
Køge Skakklub
14701571
3
1
8
1
9
11
2
19
1
12
0
111,915472,041629
15Johannes Frank Jensen
Præstø Skakklub
14291527
4
0
22
1
18
1
7
0
12
0
6
0
13
0
2182,5514042,821494
16Hans Haagen Larsen
Amager Skakforening
14011601
5
0
21
0
22
1
17
0
19
0
13
1
20
0
219 - 203,6513274,361554
17Bo Munksgaard
Præstø Skakklub
13951636
6
0
3
½
7
0
16
1
8
½
20
1
4
0
3171,714542,891638
18Nikolaj Li
Køge Skakklub
13881409
7
1
1
0
15
0
6
0
13
1
22
1
8
½
152,1514491,901473
19Steen Konradsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
13481502
8
0
7
½
13
1
2
0
16
1
14
0
22
1
132,214072,591520
20Mike Bahnsen
Præstø Skakklub
13331416
9
0
13
1
3
0
8
0
22
0
17
0
16
1
219 - 202,213242,021416
21Adam Stanczyk Christensen
Faaborg Skakklub
13311366
10
0
16
1
6
1
4
1
12
½
5
480,9515381,071483
22Klaus Bo Jensen
Faaborg Skakklub
10651135
11
0
15
0
16
0
13
0
20
1
18
0
19
0
1220,7510760,751145

Bedst under 1510 (5 spillere)Bedst under 1389 (5 spillere)

1. præmie 900 kr

2. præmie 700 kr

3 præmie 600 kr

4,. præmie 400 kr

Bedste placerede under 1510 rating

Ratingpræmie 1: 400 kr

Bedste placerede under 1388 rating

Rating præmie 1: 400 kr

G5 1. Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Jens Mott
Maribo Skakklub
18421923
6
4
8
2
5
423,8518472,351936
2Benjamin Østergreen-Johansen
Frem Skakklub
18000
7
3
5
1
4
513,35186901000
3Kasper Larsen
Nr.Åby Juniorskakklub
17071815
8
2
4
5
9
33,2517152,141822
4Martin Hansen
Tårnet Svendborg
16821703
9
1
3
7
2
252,716612,081701
5Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16201753
10
6
2
3
1
42,416232,281757
6Jørgen Peter Hanuscheck
Enkeltmedlem 8HK
15541631
1
5
7
9
10
282,8515162,721602
7Allan Hallgren Hansen
Sydøstfyn
14861563
2
10
6
4
8
272,3514701,591551
8Oskar Perzynski
Frem Skakklub
14000
3
9
1
10
7
262140001000
9Johan Lauritsen
Hillerød Skakklub
13571446
4
8
10
6
3
291,7513681,301460
10Jørgen Holm Hansen
Roskilde Skakklub
10861243
5
7
9
8
6
0100,4510660,541232

Bedst under 1500 rating (4 spillere)

Præmier er som følgende:

1. plads: 900,-

2. plads: 600,-

Præmie til bedst placeret spiller under 1500 i rating "Ratingpræmie": 500,-

Kort Påske 1. Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Mikkel Vinter Motzkus
Fredericia Skakforening
19261974
10
2
9
12
14
363,2519193,301968
2Svend Steenstrup
Nordsjællands Skakklub
19101941
11
1
15
17
16
2123,5518643,691907
3Hans Endrup Jacobsen
Hillerød Skakklub
19061903
12
8
10
6
11
34 - 53,119032,911905
4Johan Fischer
Skakklubben Evans
18881901
13
10
14
15
7
93,318643,351884
5Claus Andersen
Allerød Skakklub
18591880
14
9
13
18
8
33,1518703,251885
6Martin Bonde Justesen
Holbæk Skakklub
18561852
15
11
7
3
10
152,8518162,721828
7Alex Hansen
Valby Skakklub
18501875
16
13
6
10
4
102,8518403,071864
8John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18491837
17
3
11
9
5
82,7518422,501837
9Peter Risgaard Poulsen
Silkeborg Skakklub Af 1930
18301870
18
5
1
8
13
34 - 52,6518412,821874
10Alexander Mathias Johnny Holler Johansen
Læseforeningens Skakklub
18051891
1
4
3
7
6
111,9518222,431892
11Karsten Eivind Nielsen
Tårnet Svendborg
18001789
2
6
8
13
3
512,1519412,051907
12Ole Eik Jørgensen
Tårnet Svendborg
17761854
3
16
17
1
18
372,617883,071853
13Christian Ringsmose
Læseforeningens Skakklub
17531739
4
7
5
11
9
421,8518521,671786
14Michael René Christensen
THY Skakklub
17271694
5
17
4
16
1
2132,0517261,911696
15Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16751635
6
18
2
4
17
2141,7516831,331662
16Robert Skytte
Århus Skakklub/Skolerne
16681437
7
12
18
14
2
1171,7516460,611453
17Lasse Jungberg
Aalborg Skakforening af 1889
16521740
8
14
12
2
15
½181,6516182,151707
18Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
16471688
9
15
16
5
12
161,7516402,171675

Bedst under 1801 rating (8 spillere)

Præmier er som følgende:

1. plads: 900,-

2. plads: 700,-

3. plads: 500,-

Præmie til bedst placeret spiller under 1801 i rating "Ratingpræmie 1": 500,-

Præmie til 2. bedst placeret spiller under 1801 i rating "Ratingpræmie 2": 400,-

Kort Påske 1. Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Siv Haubro
BMS Skak
16171749
10
6
15
4
5
353,416053,811733
2Ture Jungberg Nielsen
Aalborg Skakforening af 1889
16151649
11
7
5
6
3
13,1516662,851715
3Jan Ambirk
Næstved Skakklub
16081712
12
18
4
19
2
383,815762,971693
4Jakob Dreyer-Stapput
Damhus Skakklub
15931597
13
17
3
1
6
363,4515731,931600
5Kathrine Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
15541569
14
19
2
12
1
433,515771,281598
6Mads Emanuel Nielsen
Vejlby-Risskov Skakklub
15241610
15
1
7
2
4
22,616332,651647
7Jeppe Højland
Skakforeningen ØBRO
14921612
16
2
6
15
18
373,514703,591600
8Jan Nielsen
Sydøstfyn
14781568
17
13
10
11
 182,914151,941549
9Tage Knudsen
Sydøstfyn
14751561
18
14
19
21
12
2144,3513691,541530
10Kasper Skov-Nielsen
Skakklubben af 1968
14501545
1
15
8
17
21
2153,4513852,271520
11Caroline Lindegaard Bruntse
Læseforeningens Skakklub
14071471
2
16
18
8
17
103,2513732,901455
12Noah Paludan
Skakklubben af 1968
13251472
3
21
17
5
9
392,3513541,621487
13Rune Larsen
Tårnet Svendborg
12000
4
8
14
18
19
42,25126801000
14Sol Titus Tietgen Lillevang
Tårnet Svendborg
12000
5
9
13
16
20
+
161,35116201000
15Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
11491293
6
10
1
7
16
2110,912031,001333
16Jonas Christensen
Korsør Skakklub
11411314
7
11
21
14
15
½201,910780,971275
17Malte Gravlund Andersen
Køge Skakklub
10531350
8
4
12
10
11
170,4511031,331357
18Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
10361126
9
3
11
13
7
2130,511260,351192
19Thorbjørn Erik Køppen Christensen
Skakklubben af 1968
10000
20
+
5
9
3
13
2120,35102901000
20Bye
19
-
   
14
-
021
21Magnus Silcowitz
Sydøstfyn
10000 
12
16
9
10
1190,55102001000

Bedste placeret under 1410 rating (4 spillere)Bedste placeret under 1150 rating (6 spillere)

Præmier er som følgende:

1. plads: 900,-

2. plads: 700,-

3. plads: 400,-

Præmie for bedste placereret under 1410 "Rating præmie 1": 400,-

Præmie for bedste placereret under 1150 "Rating præmie 2": 400,-

Veteran Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Jan Stage
Læseforeningens Skakklub
20492103
15
1
12
1
8
1
14
½
4
1
14,1520564,272108
2Palle Skov
Hillerød Skakklub
19901961
16
½
11
1
14
0
21
½
8
1
3114,119574,021941
3Klaus Mosegaard
Nordre Skakklub
19591761
17
1
14
0
16
½
15
1
18
1
6419442,611797
4Erik Jarlnæs
Frederiksberg Skakforening
18621920
18
1
13
½
23
1
5
½
1
0
383,0518612,961921
5Jan Rosenberg
Springeren Kolding
18591905
19
1
21
½
6
½
4
½
23
1
43,518593,431906
6Jens Mott
Maribo Skakklub
18421923
20
1
23
½
5
½
13
1
9
0
393,3518323,351916
7Jan Bauner
Skakklubben K41
18111914
21
0
19
1
25
½
23
0
16
½
2223,917544,031873
8Orla Eilegaard Jørgensen
Amager Skakforening
17921611
22
1
24
1
1
0
12
0
2
0
2172,6517731,351624
9Verner Christensen
Solrød Skakklub
17851840
23
0
20
½
17
1
25
1
6
1
73,4517873,211846
10Flemming Stald
Frederiksværk Skakklub
17681846
24
0
22
1
18
½
20
1
13
0
153,517383,341829
11Palle Nielsen
Helsingør Skakklub
17571792
25
½
2
0
20
0
19
0
27
1
253,3517023,101760
12Arne Bech Madsen
Fredericia Skakforening
17521821
26
1
1
0
24
1
8
1
14
1
422,817943,031840
13Lars Uffe Petersen
Nyborg Skakklub
17501841
27
1
4
½
21
1
6
0
10
1
52,917683,011851
14Frode Meldgaard
Skive Skakklub
17441785
28
1
3
1
2
1
1
½
12
0
32,0518012,301809
15Aksel Hansen
Holstebro Skakklub
17431730
1
0
26
1
28
1
3
0
22
½
12317282,721726
16Jørgen Frank Hansen
Odense Skakklub
17141752
2
½
25
½
3
½
18
0
7
½
2192,117112,141749
17Angelo Nielsen
Amager Skakforening
17091717
3
0
28
0
9
0
27
1
26
1
2213,416673,221693
18Kim Schmidt
Holstebro Skakklub
16621742
4
0
27
1
10
½
16
1
3
0
142,1516732,511742
19Torben Winther Jensen
Hillerød Skakklub
16371688
5
0
7
0
26
0
11
1
28
1
2242,616192,271683
20Bjarke Rosenborg Winther
Frederiksberg Skakforening
16331727
6
0
9
½
11
1
10
0
25
½
2201,916361,941728
21Hans Jørgen Clausen
Gråsten Skakklub
15901580
7
1
5
½
13
0
2
½
24
1
3101,416590,971621
22Erik Hedegaard Hansen
Helsingør Skakklub
15351661
8
0
10
0
27
1
26
1
15
½
162,215492,741656
23Jan Gregor
Gentofte Skakklub
15041630
9
1
6
½
4
0
7
1
5
0
130,6516170,871663
24Erling Rasmussen
Læseforeningens Skakklub
14821614
10
1
8
0
12
0
28
1
21
0
2181,7514932,271609
25Jan Kargaard Jensen
Tåstrup Skakforening
14691663
11
½
16
½
7
½
9
0
20
½
2230,915231,581671
26Per Vestergaard
Aros Skakklub
14131596
12
0
15
0
19
1
22
0
17
0
1260,9514151,661570
27Jesper Koch-Müller
Præstø Skakklub
11741222
13
0
18
0
22
0
17
0
11
0
0280,211650,401214
28Peer Balken
Valby Skakklub
10171391
14
0
17
1
15
0
24
0
19
0
1270,110580,701397

Bedst under 1710 (6 spillere)Bedst under 151o (6 spillere)

Præmiefordeling:

1.plads 900 kr

2.plads 700 kr

3.plads 600 kr

4.plads 400 kr

 

Ratingpræmie bedste under 1710

1.ratingpræmie 500 kr

2.ratingpræmie 400 kr

Ratingpræmie bedste under 1510

1.ratingpræmie 500 kr

2. ratingpræmie 400 kr

G5 2. Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Alexander Mathias Johnny Holler Johansen
Læseforeningens Skakklub
18051891
6
2
3
4
5
3 - 41,5518342,151896
2Jørn Christensen Hvid
Skive Skakklub
20632055
5
1
6
3
4
23,4520443,432036
3Lars Munk Jensen
Læseforeningens Skakklub
20492107
4
5
1
2
6
413,3520623,782110
4Lars Breinholt Agger
Skive Skakklub
18771854
3
6
5
1
2
52,0518911,881866
5Jørgen Kiel
Sydøstfyn
17691826
2
3
4
6
1
161,2517621,661813
6René Toftgaard Jensen
Silkeborg Skakklub Af 1930
20491882
1
4
2
5
3
3 - 43,3520322,101898

Præmiefordeling:

1. præmie 900 kr

2.præmie 600 kr

Kort Påske 2. Gruppe 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1FM Niels Nørskov Laursen
Brønshøj Skakforening
21662178
8
12
4
6
2
343,721523,612166
2Martin Lind Mortensen
Enkeltmedlem 6 HK
20672075
9
11
5
8
1
293,0520462,892057
3Henning Nielsen
Maribo Skakklub
20432076
10
14
6
11
4
333,1520402,842078
4Niels Chr. Schjødt
Skakforeningen ØBRO
20212037
11
13
1
12
3
12,7520362,502057
5Klaus Nielsen
Furesø Skakklub
19892008
12
8
2
10
11
352,819952,382020
6WFM Louise Winther Fredericia
Gentofte Skakklub
19821995
13
9
3
1
8
2102,4519692,241990
7Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
19481951
14
10
13
9
12
82,7519412,151956
8Mikkel Vinter Motzkus
Fredericia Skakforening
19261974
1
5
12
2
6
361,8519652,041993
9Lars Raahauge
Herlev Skakklub
19221952
2
6
10
7
14
2112,219161,991952
10Allan Boldt
Nørrebro Skakklub
19202150
3
7
9
5
13
142,218993,522110
11Kim Andersen
Skakklubben Seksløberen
19131978
4
2
14
3
5
21,919792,132005
12Jess Nykjær
Sydøstfyn
19121961
5
1
8
4
7
121,8519022,041950
13Kristian Gade Burgaard
Læseforeningens Skakklub
19011996
6
4
7
14
10
372,1519272,332023
14Svend Kjems Hove
Skakforeningen ØBRO
18991968
7
3
11
13
9
132,218782,341951

Præmiefordeling:

1. præmie = 900 kr

2. præmie = 600 kr

3. præmie = 500 kr

4. præmie = 400 kr

Kort Påske 2. Gruppe 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Jesper Schmidt Poulsen
Enkeltmedlem 3 HK
18761883
8
0
13
1
4
½
10
½
2
½
93,118583,091871
2Bent Rømer Radoor
Esbjerg Skakforening
18521834
9
½
5
½
3
0
11
1
1
½
82,818432,481834
3Alex Hansen
Valby Skakklub
18501875
10
½
12
½
2
1
4
1
7
0
33 - 42,918532,871878
4Morten Kühn
Hillerød Skakklub
18361822
11
1
7
½
1
½
3
0
9
½
72,7518292,421824
5Kristian Bjørneboe
Helsingør Skakklub
18341907
12
½
2
½
10
½
14
1
6
1
2318493,261912
6Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
18161873
13
1
8
1
7
0
9
½
5
0
52,7518092,851859
7Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
Frem Skakklub
18141891
14
1
4
½
6
1
8
½
3
1
412,6518653,001931
8Henrik Holm
Hillerød Skakklub
17881812
1
1
6
0
12
1
7
½
10
½
33 - 42,518032,301826
9Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
17811785
2
½
10
½
14
½
6
½
4
½
102,4517832,331788
10Allan Westenborg
Syddjurs Skakklub
17561808
3
½
9
½
5
½
1
½
8
½
62,0517702,191814
11Søren Jensen
Enkeltmedlem 2HK
16871732
4
0
14
½
13
½
2
0
12
0
1142,116542,281706
12Henrik Damgaard Hansen
Skakklubben Seksløberen
16821753
5
½
3
½
8
0
13
0
11
1
2121,9516842,141750
13Bruno Gehrig
Hillerød Skakklub
16811702
6
0
1
0
11
½
12
1
14
1
112,0516951,911714
14Sebastian Gråbæk
Gråsten Skakklub
16731709
7
0
11
½
9
½
5
0
13
0
1131,916461,881691

Bedste placeret under 1700 rating (4 spillere)

Præmiefordeling:

1. præmie = 900 kr.

2. præmie = 600 kr.

3. præmie = 500 kr.

Ratingpræmie - bedste placeret under 1700 rating

1. ratingpræmie = 400 kr.

Kort Påske 2. Gruppe 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Steen Jacobsen
Læseforeningens Skakklub
16621703
8
0
12
½
10
1
4
0
7
1
83,2516403,101691
2Bernhard W. Sørensen
Hillerød Skakklub
16511677
9
0
5
0
13
½
10
1
12
0
123,415913,231642
3Ivar Dørup
Årslev Skakklub
16370
10
1
14
1
9
½
8
0
4
0
73,25161501000
4Leo Kresten Roland Nielsen
Helsingør Skakklub
16351676
11
0
13
1
14
½
1
1
3
1
43,1516462,351679
5Christoffer Vinther
Frem Skakklub
16271624
12
½
2
1
8
0
6
0
11
1
93,0516112,461625
6Vartan Simoni
Gentofte Skakklub
16121678
13
1
9
0
11
1
5
1
14
0
353,2516053,111676
7Lau Christoffersen
Frem Skakklub
16051671
14
0
10
1
12
1
9
0
1
0
2103,115583,021656
8Bo F. Sørensen
Frem Skakklub
15381643
1
1
11
½
5
1
3
1
9
1
12,216672,121671
9Nikolaj Lind Straube Brødsgaard
Caïssa Gladsaxe
15141599
2
1
6
1
3
½
7
1
8
0
21,8516121,621627
10Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
15081478
3
0
7
0
1
0
2
0
13
1
1131,914681,091476
11Peter Sørensen
Frem Skakklub
14671563
4
1
8
½
6
0
14
0
5
0
111,814541,941554
12Per Andersen
Læseforeningens Skakklub
14661584
5
½
1
½
7
0
13
1
2
1
361,6515432,061603
13Lucas Ferslev Jensen
Esbjerg Skakforening
14491563
6
0
4
0
2
½
12
0
10
0
½141,713952,121498
14Bjarne Mielow
Tårnby Skakklub
14401609
7
1
3
0
4
½
11
1
6
1
31,515751,781643

Bedste placeret under 1500 rating (4 spillere)

Præmiefordeling:

1. præmie = 900 kr.

2. præmie = 600 kr.

3. præmie = 500 kr.

Ratingpræmie - bedste placeret under 1500 rating

1. ratingpræmie = 400 kr.

Kort Påske 2. Gruppe 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Orla Lind Mortensen
Korsør Skakklub
14331532
9
1
6
0
15
1
7
1
5
0
363,614062,021532
2Oliver Kaehne Snedker
Læseforeningens Skakklub
14291600
10
1
7
½
5
1
3
0
8
0
83,3513913,881545
3Sarah Sima Derlich
Nørrebro Skakklub
14021344
11
1
8
1
6
1
2
1
12
1
513,5514881,491404
4Hans Raahauge
Lyngby-Virum Skakklub
13991632
12
0
13
0
16
1
11
½
14
1
104,5513073,671599
5Jens Gade
Amager Skakforening
13971507
13
1
12
1
2
0
6
1
1
1
423,2514312,661514
6Anders Næstholdt
Gentofte Skakklub
13660
14
1
1
1
3
0
5
0
7
1
332,8137501000
7Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
13091387
15
1
2
½
8
1
1
0
6
0
92,613051,121402
8Steen Roed Gundorf Henriksen
Frem Skakklub
12051329
16
1
3
0
7
0
15
1
2
1
352,412321,801333
9Frida Bjerregaard Hagen
Næstved Skakklub
11491293
1
0
14
0
10
0
16
1
15
0
1152,810681,911257
10Jonas Christensen
Korsør Skakklub
11411314
2
0
15
0
9
1
13
1
11
1
372,611591,431337
11Sigurd Jønch-Clausen
Frem Skakklub
10450
3
0
16
½
14
½
4
½
10
0
131,75103401000
12Emma Nielsen
Skive Skakklub
10411126
4
1
5
0
13
1
14
1
3
0
341,3511451,221197
13Patrick Noumedem Hansen
Valby Skakklub
10361126
5
0
4
1
12
0
10
0
16
1
2111,6510521,391150
14Torben Nilsson
Helsingør Skakklub
10071248
6
0
9
1
11
½
12
0
4
0
141,410121,201240
15Magnus Silcowitz
Sydøstfyn
10000
7
0
10
1
1
0
8
0
9
1
2121,05104301000
16Lasse Dahl Skjoldborg
Køge Skakklub
9591158
8
0
11
½
4
0
9
0
13
0
½161,259141,211134

Bedste placeret under 1200 rating (8 spillere)

Præmiefordeling:

1. præmie = 900 kr.

2. præmie = 600 kr.

Ratingpræmie - bedste placeret under 1200 rating

1. ratingpræmie = 500 kr.

2. ratingpræmie = 400 kr.