loading
Arbejder ...

Partisamling

Partier i turneringen SonFlow Cup - Kolding Bymesterskab 2022

Hvid:
Sort:
Event:
Resultat:
Runde:

Træk:
GM gruppen / Mester 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1IM Uffe Vinther-Schou
Århus Skakklub/Skolerne
23022316
6
2
3
4
5
12,2523722,322360
2FM Viktor Haarmark Nielsen
Skakforeningen ØBRO
23302319
5
1
6
3
4
42,4523312,342322
3Lars Hansen
Skakklubben af 1968
22622263
4
5
1
2
6
151,922441,902245
4GM Henrik Danielsen
Køge Skakklub
25372531
3
6
5
1
2
23,9525333,932527
5FM Mikkel Manosri Jacobsen
BMS Skak
22432255
2
3
4
6
1
161,7522281,852238
6GM Carsten Høi
Brønshøj Skakforening
23602359
1
4
2
5
3
32,723562,662357

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1WFM Ellen Fredericia Nilssen
Køge Skakklub
21322113
6
2
3
4
5
32,221381,972124
2FM Peter Jakobsen
Skakklubben Nordkalotten
21912186
5
1
6
3
4
262,6521782,562175
3FM Jens Albert Ramsdal
Skakklubben af 1968
22602278
4
5
1
2
6
13,2522653,312282
4Henning Lau Rasmussen
Jetsmark Skakklub
21502161
3
6
5
1
2
252,3521432,362154
5Claus Rossen
Viborg Skakklub
21312159
2
3
4
6
1
242,221272,342152
6WIM Nina Høiberg
Nordre Skakklub
21612173
1
4
2
5
3
322,421732,462184

Mester 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Allan Hye
Haderslev Skakklub
20632105
6
½
2
0
3
1
4
1
5
1
12,720792,912117
2Per Hansen
Haderslev Skakklub
20502058
5
½
1
1
6
1
3
0
4
½
322,620582,522068
3Ole Bønnelykke
Esbjerg Skakforening
20322053
4
½
5
½
1
0
2
1
6
1
332,4520432,482063
4Rune Andersen
Bornholms Skakklub
19942014
3
½
6
1
5
0
1
0
2
½
252,1519902,172011
5Alf Andries
Læseforeningens Skakklub
20182019
2
½
3
½
4
1
6
½
1
0
42,3520212,202031
6Lasse Luther
Jetsmark Skakklub
20622081
1
½
4
0
2
0
5
½
3
0
162,720282,722047

Mester 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Jørgen Stald
Springeren Kolding
19551941
6
0
2
0
3
0
4
0
5
0
062,518802,331894
2Finn Bonnez
Nørrebro Skakklub
19111929
5
½
1
1
6
0
3
0
4
½
252,1519072,231924
3Lars Wilton Pedersen
Esbjerg Skakforening
19912006
4
½
5
½
1
1
2
1
6
½
22,820082,872019
4Aage Søndergaard Nielsen
Springeren Kolding
19411951
3
½
6
½
5
0
1
1
2
½
42,419442,411953
5Emil Zander
Kjellerup Skakklub
19741968
2
½
3
½
4
1
6
0
1
1
332,6519852,551986
6Mikkel Vinther Motzkus
Fredericia Skakforening
19581974
1
1
4
½
2
1
5
1
3
½
412,520122,612002

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Bent Rømer Radoor
Esbjerg Skakforening
18401834
6
1
2
0
3
½
4
½
5
1
332,318612,021854
2Henning Brøgger Jensen
Fredericia Skakforening
18271871
5
0
1
1
6
½
3
1
4
1
22,218752,331894
3Jan Madsen
Haderslev Skakklub
18211845
4
0
5
0
1
½
2
0
6
0
½62,1517722,111781
4Simun Petur Anthoniussen
Springeren Kolding
19101924
3
1
6
1
5
0
1
½
2
0
42,918982,761919
5Kim Burnæs
Springeren Kolding
18991948
2
1
3
1
4
1
6
½
1
0
12,819202,961959
6Lasse Nielsen
Fredericia Skakforening
18731931
1
0
4
0
2
½
5
½
3
1
252,618552,821915

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Brian Michael Hamann
Fredericia Skakforening
17671851
6
1
2
½
3
0
4
0
5
½
252,317582,821835
2Adrian Stenstrop Thorsen
Springeren Kolding
18091873
5
1
1
½
6
1
3
½
4
½
22,6518352,991893
3Erik Løveid
Helsingør Skakklub
18111811
4
1
5
½
1
1
2
½
6
1
412,6518622,481841
4Jenith Easwaralingam
Fredericia Skakforening
17831785
3
0
6
1
5
½
1
1
2
½
332,418012,271800
5Guido Heinemann
Gråsten Skakklub
17911836
2
0
3
½
4
½
6
1
1
½
42,517912,691832
6Carsten Andersen
Gråsten Skakklub
17941720
1
0
4
0
2
0
5
0
3
0
062,517191,751685

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Knud Poulsen
Syddjurs Skakklub
17311751
6
0
2
1
3
0
4
½
5
1
42,417342,391753
2Ove Matras
Faaborg Skakklub
17311805
5
1
1
0
6
½
3
1
4
½
332,417492,841808
3Christian Gottschalck
Nørresundby Skakklub
17641711
4
½
5
0
1
1
2
0
6
½
252,6517452,051710
4Phong van Nguyen
Skakklubben af 1968
17511771
3
½
6
½
5
1
1
½
2
½
322,5517652,561780
5Bjarne Reiner Rye Nielsen
Viborg Skakklub
17481744
2
0
3
1
4
0
6
½
1
0
62,517182,341727
6Jakob Ditlev Jensen
Læseforeningens Skakklub
17451803
1
1
4
½
2
½
5
½
3
½
312,517602,821807

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen
Silkeborg Skakklub Af 1930
16831635
6
0
2
1
3
1
4
1
5
0
332,3517032,081672
2Michael René Christensen
THY Skakklub
17261694
5
½
1
0
6
½
3
½
4
0
52,716902,561673
3Eldis Mahmutovic
Skakklubben Evans
17051723
4
1
5
0
1
0
2
½
6
0
62,516752,801697
4Lasse Andreas Ramsdal
Skakklubben af 1968
17031734
3
0
6
0
5
1
1
0
2
1
242,516882,911716
5Dzemil Adrovic
Springeren Kolding
17081637
2
½
3
1
4
0
6
½
1
1
322,5517222,091673
6Victor Christopher Brunbjerg Nielsen
Skakklubben Evans
16881691
1
1
4
1
2
½
5
½
3
1
412,417542,561749

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Andrew Velarde
Ejby Skakklub
16431753
6
1
2
½
3
0
4
½
5
1
322,4516602,821757
2Jan Ambirk
Næstved Skakklub
16531712
5
0
1
½
6
½
3
1
4
½
42,5516522,461713
3Mikkel Ramsdal
Horsens Skakforening
16441710
4
1
5
0
1
1
2
0
6
1
332,4516612,461721
4Michael Leon Christensen
Fredericia Skakforening
16671716
3
0
6
0
5
0
1
½
2
½
162,6516182,521686
5Egon Rysgaard Madsen
THY Skakklub
16401688
2
1
3
1
4
1
6
½
1
0
12,416762,281712
6Sebastian Gråbæk
Gråsten Skakklub
16461709
1
0
4
1
2
½
5
½
3
0
252,4516332,461700

Basis 6 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Christoffer Vinther
Frem Skakklub
16011624
6
+
2
1
3
½
4
0
5
1
22,1516122,301628
2Mads Bucka
Kolding Skakklub
15611686
5
1
1
0
6
+
3
0
4
0
251,915212,711618
3Adam Stanczyk Christensen
Faaborg Skakklub
15701366
4
½
5
0
1
½
2
1
6
+
341,9515720,741416
4Poul Wyff
Haderslev Skakklub
15391563
3
½
6
+
5
0
1
1
2
1
11,7515731,901587
5Lars Jensen
Viborg Skakklub
16141632
2
0
3
1
4
1
6
+
1
0
332,2516072,351625
6Joshua Kehlet Hansen
Skakklubben af 1968
15431617
1
-
4
-
2
-
5
-
3
-
060154301617

Basis 7 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Leia Andries
Læseforeningens Skakklub
14401387
6
1
2
0
3
1
4
½
5
0
42,214541,231438
2Birgit Dithlevsen
Herning Skakklub
14681478
5
0
1
1
6
0
3
0
4
0
162,414051,881460
3Claus Marcussen
Fredericia Skakforening
15231604
4
0
5
0
1
0
2
1
6
½
52,8514622,881576
4Dan Sörensson
Springeren Kolding
14821652
3
1
6
0
5
1
1
½
2
1
22,5515253,261657
5Tommy Hansen
Springeren Kolding
14841598
2
1
3
1
4
0
6
0
1
1
332,5515042,821602
6Jeppe Højland
Skakforeningen ØBRO
14701612
1
0
4
1
2
1
5
1
3
½
12,4515202,931623

Basis 8 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Mattias Skærved
Fredericia Skakforening
14111485
6
0
2
0
3
½
4
0
5
0
½63,1512922,001455
2Yusuf Noori
Roskilde Skakklub
13391526
5
1
1
1
6
1
3
1
4
½
12,5514702,291594
3Lucas Ferslev Jensen
Esbjerg Skakforening
13591563
4
1
5
½
1
½
2
0
6
1
322,7513702,531542
4August Hansen
Fredericia Skakforening
13000
3
0
6
½
5
0
1
1
2
½
252,25128901000
5Frederik Fjellerad
Kolding Skakklub
12261378
2
0
3
½
4
1
6
0
1
1
41,6512641,291386
6Jesper Pallesen
Skanderborg Skakklub
13521468
1
1
4
½
2
0
5
1
3
0
32,6513451,891470

Basis 9 Direkte link
#NavnRatingFide rat.12345PoPlWeRnEoEn
1Mads Dam Kristiansen
Fredericia Skakforening
10461221
2
0
5
0
7
0
3
0
10
0
0101,959441,061179
2Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
11291460
1
1
4
0
5
0
7
0
3
-
19210842,931421
3Kim Roschmann
Kolding Skakklub
12000
4
0
6
½
10
½
1
1
2
+
332,5117801000
4Simon Tonsberg
Springeren Kolding
11711355
3
1
2
1
9
0
8
0
7
0
282,711401,511335
5Frederick Agerbo
Hillerød Skakklub
11381258
6
½
1
1
2
1
9
1
8
1
12,612641,521337
6Christian Anker Møller
Springeren Kolding
11971401
5
½
3
½
8
½
10
1
9
0
5311751,311385
7Marianne Fink
Springeren Kolding
11481287
8
0
10
0
1
1
2
1
4
1
342,8511551,271356
8Rasmus Hattens
Haderslev Skakklub
11220
7
1
9
0
6
½
4
1
5
0
62,3113101000
9Jonas Christensen
Korsør Skakklub
11071314
10
1
8
1
4
1
5
0
6
1
422,3512111,401338
10Noah Kirkegaard Rasmussen
Skakklubben Evans
10270
9
0
7
1
3
½
6
0
1
1
71,75106101000