loading
Arbejder ...

Taastrup Quick Weekend XX

Vis Gruppe : ParringerPGN
Mester 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Bo Garner Christensen
Skakklubben K41
21522193
6
0
2
1
3
1
4
0
5
0
242,6521392,852176
2Rune Egede Andersen
Brønshøj Skakforening
20932107
5
0
1
0
6
0
3
1
4
½
52,1520802,132094
3Palle Bratholm
Holbæk Skakklub
21332128
4
0
5
0
1
0
2
0
6
1
162,521032,312102
4Christian Altenburg Eriksson
Tåstrup Skakforening
21142135
3
1
6
½
5
1
1
1
2
½
412,3521602,372168
5Nicolai Kvist Brondt Pedersen
BMS Skak
22042217
2
1
3
1
4
0
6
½
1
1
23,0522133,032226
6Martin Lee Lauritsen
Tåstrup Skakforening
21082130
1
1
4
½
2
1
5
½
3
0
332,321222,312144

Mester 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Klaus Nielsen
Furesø Skakklub
20542050
6
1
2
1
3
1
4
0
5
1
41 - 33,220702,752075
2Jens Erik Koefoed Hald
Bornholms Skakklub
20042095
5
0
1
0
6
1
3
1
4
0
242,819823,112073
3Hasan Yildiz
Tåstrup Skakforening
19251995
4
0
5
0
1
0
2
0
6
0
062,1518612,291949
4Rune Andersen
Bornholms Skakklub
19592023
3
1
6
1
5
0
1
1
2
1
41 - 32,4520152,522053
5WFM Louise Winther Fredericia
Skakklubben K41
19702033
2
1
3
1
4
1
6
1
1
0
41 - 32,520202,602061
6Daniel Bendixen
Holbæk Skakklub
18941926
1
0
4
0
2
0
5
0
3
1
151,918671,731911

Basis 1 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Helge Neesgård-Madsen
Skakforeningen Caissa Gladsaxe
18491869
6
0
2
0
3
1
4
1
5
½
42,818402,441870
2John Laurids Hansen
Frederiksberg Skakforening
18191875
5
1
1
1
6
1
3
0
4
1
412,518792,481905
3Jan Torp Nielsen
Nørrebro Skakklub
18131849
4
½
5
½
1
0
2
1
6
1
32 - 32,518282,261864
4Jakob Jensen
Læseforeningens Skakklub
17451834
3
½
6
0
5
0
1
0
2
0
½61,9517022,141801
5Dariusz Allam
Roskilde Skakklub
18741944
2
0
3
½
4
1
6
0
1
½
252,9518463,051902
6Jens Mott
Maribo Skakklub
17951894
1
1
4
1
2
0
5
1
3
0
32 - 32,318162,631901

Basis 2 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Michele Melega
Prøvemedlemmer
15961596
6
0
2
0
3
1
4
0
5
0
161,9515531,531588
2Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
17341778
5
1
1
1
6
0
3
0
4
0
23 - 53,117012,991738
3Ebbe Strøm
Tåstrup Skakforening
16371692
4
0
5
0
1
0
2
1
6
1
23 - 52,3516272,281686
4Kim Michael Pedersen
Skakklubben Posten
16401742
3
1
6
1
5
1
1
1
2
1
512,3517692,701788
5Jørgen Kamp Nielsen
Hvidovre Skakklub
16901748
2
0
3
1
4
0
6
0
1
1
23 - 52,7516682,751733
6Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
16621749
1
1
4
0
2
1
5
1
3
0
322,516772,751754

Basis 3 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Thomas Nielsen
Fredericia Skakforening
14911528
6
1
2
1
3
½
4
0
5
1
12,4515411,341571
2Bjarne Eiholt
Skakklubben K41
14711683
5
1
1
0
6
0
3
½
4
1
42,314802,391665
3Orla Eilegaard Jørgensen
Allerød Skakklub
15451587
4
½
5
½
1
½
2
½
6
1
32 - 32,915501,731602
4Allan Keller
Gladsaxe Skakforening
1452
3
½
6
½
5
1
1
1
2
0
32 - 32,1149301000
5Ole Yde Jensen
Nørrebro Skakklub
14671657
2
0
3
½
4
0
6
1
1
0
5 - 62,2514332,201643
6Angelo Nielsen
Skakklubben Posten
15661678
1
0
4
½
2
1
5
0
3
0
5 - 63,0514962,341624

Basis 4 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Ole Bang Madsen
Tåstrup Skakforening
13561605
6
1
2
½
3
1
4
1
5
1
12,714732,211631
2Morten Jørgensen
Tårnby Skakklub
13881625
5
½
1
½
6
1
3
1
4
1
422,9514382,351638
3Victor Koch-Müller
Præstø Skakklub
1278
4
1
5
0
1
0
2
0
6
1
23 - 42,05127601000
4Peter Meldal
Tåstrup Skakforening
13381573
3
0
6
0
5
1
1
0
2
0
162,5512682,001553
5Leif Haugaard Jensen
Enkeltmedlem - Indland
13121512
2
½
3
1
4
0
6
0
1
0
52,3512741,581469
6Jan Nielsen
Blindes Skakklub
13221554
1
0
4
1
2
0
5
1
3
0
23 - 42,413041,861557

Basis 5 Direkte link
#NavnRatingElo12345PoPlWeRnEoEn
1Mads Falkenberg
Tåstrup Skakforening
1179
2
0
10
1
7
1
8
0
3
½
63,45113601000
2Jonas Falkenberg
Tåstrup Skakforening
1023
1
1
3
½
8
0
5
1
10
1
22,2109501000
3Jørgen Holm Hansen
Tåstrup Skakforening
1000
4
1
2
½
5
0
9
1
1
½
33 - 52,25103401000
4Theo Stage-Steffensen
Køge Skakklub
1000
3
0
6
0
9
1
10
0
7
0
192,2592501000
5Sander Stage-Steffensen
Køge Skakklub
1000
6
1
8
0
3
1
2
0
9
1
33 - 52,1104101000
6Oscar Koch-Müller
Præstø Skakklub
11541255
5
0
4
1
10
1
7
1
8
0
33 - 53,35113801255
7Rasmus Falkenberg
Tåstrup Skakforening
1000
8
0
9
1
1
0
6
0
4
1
27 - 81,9100501000
8Jens Henning Nielsen
Prøvemedlemmer
11000
7
1
5
1
2
1
1
1
6
1
512,7126200
9Ida Møller Christiansen
Prøvemedlemmer
1000
10
0
7
0
4
0
3
0
5
0
0102,4585301000
10Vladimir Kloster Andersen
Tåstrup Skakforening
1045
9
1
1
0
6
0
4
1
2
0
27 - 82,3103201000
Indbydelse

Taastrup Quick Weekend XX

Taastrup Skakforening indbyder til koordineret EMT i Taastrup Medborgerhus.
 
Spilledage: 10/10 - 12/10 2014

Tidspunkt: Fre. 18:00-23:00, lør/søn 10:00-15:00 & 15:30-20:30.
 
Betænkningstid: 2 timer til 40 træk herefter 30 minutter plus opsparet tid.
Ved fremmøde senere end 30 minutter efter partiets start dømmes man som taber.
 
Præmier: Garanteret 1. præmie på 1000 kr. i alle grupperne, da vi runder et jubilæum !!
 
Spillested: Taastrup Medborgerhus, Taastrup Hovedgade 71, 2630 Taastrup (Røgfri spillelokaler)

Spilleform: 5 runder i 6-mands grupper, sidste gruppe evt. monrad, Elo-rates.
Indskud: 130 kr.
 
Overnatning: Overnatning med bad, et stykke fra spillestedet for 75 kr. pr. overnatning. Muligvis også på selve spillestedet med bad.
 
Tilmelding: Senest d. 03/10 (med overnatning kontakt Jan Mose i god tid) foregår helst via www.taastrupskakforening.dk ellers til nedenstående person.

Jan Mose, Tlf. 22 18 61 20, Mail jan_mose@hotmail.com
Periode 2014-10-10 .. 2014-10-12
Dansk ratet Ja
Elo ratet Ja
Kørestols adgang Ikke angivet
Turneringens egen hjemmeside http://https://www.taastrupskakforening.dk/
Turnerings komite
Hoveddommer Steffen Michael Kristensen
Dommere

Tilmeldings muligheder til Taastrup Quick Weekend XX

Tilmelding foretages muligvis på turneringens egen hjemmeside

http://https://www.taastrupskakforening.dk/

Oversigt over tilmeldinger
Gruppe Deltagere Startdato Tilmeldingsfrist
Mester 1 6 2014-10-10 2014-10-03
Mester 2 6 2014-10-10 2014-10-03
Basis 1 6 2014-10-10 2014-10-03
Basis 2 6 2014-10-10 2014-10-03
Basis 3 6 2014-10-10 2014-10-03
Basis 4 6 2014-10-10 2014-10-03
Basis 5 10 2014-10-10 2014-10-03
Totalt antal tilmeldte 46
Deltagere i gruppen Mester 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100693 1402412 1. Bo Garner Christensen Skakklubben K41 2152 2193 2014-10-02
100800805 1403133 2. Rune Egede Andersen Brønshøj Skakforening 2093 2107 2014-10-01
100800539 1404083 3. Palle Bratholm Holbæk Skakklub 2133 2128 2014-10-01
100802438 1412159 4. Christian Altenburg Eriksson Tåstrup Skakforening 2114 2135 2014-10-02
100103177 1413848 5. Nicolai Kvist Brondt Pedersen BMS Skak 2204 2217 2014-10-03
100102729 1408658 6. Martin Lee Lauritsen Tåstrup Skakforening 2108 2130 2014-09-29
Deltagere i gruppen Mester 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100800211 1410210 1. Klaus Nielsen Furesø Skakklub 2054 2050 2014-10-05
100800861 1401840 2. Jens Erik Koefoed Hald Bornholms Skakklub 2004 2095 2014-10-03
103103623 1435086 3. Hasan Yildiz Tåstrup Skakforening 1925 1995 2014-10-02
100801207 1405683 4. Rune Andersen Bornholms Skakklub 1959 2023 2014-09-30
100100428 1404113 5. WFM Louise Winther Fredericia Skakklubben K41 1970 2033 2014-10-02
100201390 1433709 6. Daniel Bendixen Holbæk Skakklub 1894 1926 2014-09-05
Deltagere i gruppen Basis 1
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100801538 1413228 1. Helge Neesgård-Madsen Skakforeningen Caissa Gladsaxe 1849 1869 2014-10-02
103106047 1504940 2. John Laurids Hansen Frederiksberg Skakforening 1819 1875 2014-09-30
100100279 1432249 3. Jan Torp Nielsen Nørrebro Skakklub 1813 1849 2014-10-04
100300925 1408577 4. Jakob Jensen Læseforeningens Skakklub 1745 1834 2014-07-01
100802909 1450832 5. Dariusz Allam Roskilde Skakklub 1874 1944 2014-09-29
100801067 1409867 6. Jens Mott Maribo Skakklub 1795 1894 2014-10-03
Deltagere i gruppen Basis 2
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
101095092 - 1. Michele Melega Prøvemedlemmer 1596 1596 2014-10-02
103109616 1441540 2. Anton Mehmet Yildiz Marthedal BMS Skak 1734 1778 2014-10-02
103108457 1417223 3. Ebbe Strøm Tåstrup Skakforening 1637 1692 2014-10-05
100103837 1441400 4. Kim Michael Pedersen Skakklubben Posten 1640 1742 2014-09-28
100103155 1413279 5. Jørgen Kamp Nielsen Hvidovre Skakklub 1690 1748 2014-09-23
100103576 1414917 6. Mark Kirkebække Tåstrup Skakforening 1662 1749 2014-09-28
Deltagere i gruppen Basis 3
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
103109271 1431676 1. Thomas Nielsen Fredericia Skakforening 1491 1528 2014-07-20
100100322 1411225 2. Bjarne Eiholt Skakklubben K41 1471 1683 2014-09-27
100101086 1413368 3. Orla Eilegaard Jørgensen Allerød Skakklub 1545 1587 2014-10-03
100104025 0 4. Allan Keller Gladsaxe Skakforening 1452 2014-10-01
100100017 1414712 5. Ole Yde Jensen Nørrebro Skakklub 1467 1657 2014-08-18
100103836 1442589 6. Angelo Nielsen Skakklubben Posten 1566 1678 2014-09-28
Deltagere i gruppen Basis 4
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100100892 1432176 1. Ole Bang Madsen Tåstrup Skakforening 1356 1605 2014-10-03
100102488 1432095 2. Morten Jørgensen Tårnby Skakklub 1388 1625 2014-10-03
100202091 1444808 3. Victor Koch-Müller Præstø Skakklub 1278 2014-10-06
100802044 1405713 4. Peter Meldal Tåstrup Skakforening 1338 1573 2014-07-20
100100883 1414690 5. Leif Haugaard Jensen Enkeltmedlem - Indland 1312 1512 2014-10-03
100103135 1415689 6. Jan Nielsen Blindes Skakklub 1322 1554 2014-10-07
Deltagere i gruppen Basis 5
DSU Fide Navn Klubber Rating (Std.) Elo Tilmeldt
100104064 0 1. Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening 1179 2014-09-23
100104135 - 2. Jonas Falkenberg Tåstrup Skakforening 1023 2014-09-23
100801658 1431935 3. Jørgen Holm Hansen Tåstrup Skakforening 1000 2014-10-02
100202293 - 4. Theo Stage-Steffensen Køge Skakklub 1000 2014-10-01
100202292 - 5. Sander Stage-Steffensen Køge Skakklub 1000 2014-10-01
100202092 1447955 6. Oscar Koch-Müller Præstø Skakklub 1154 1255 2014-10-06
100104136 - 7. Rasmus Falkenberg Tåstrup Skakforening 1000 2014-09-23
101095159 - 8. Jens Henning Nielsen Prøvemedlemmer 1100 0 2014-10-11
101095158 - 9. Ida Møller Christiansen Prøvemedlemmer 1000 2014-10-01
100103953 0 10. Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 1045 2014-10-06